poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Matura 2017 matematyka. Co sprawiło najwięcej trudności? (wideo)

Dodano: 5 maja 2017, 12:38
Autor: łm, gr

Matura 2017 matematyka za nami. Co sprawiło najwięcej trudności uczniom? Zobacz odpowiedzi i arkusze

Matura 2017 matematyka - odpowiedzi i arkusze

ARKUSZE MATEMATYKA [WEJDŹ]

ODPOWIEDZI MATEMATYKA [WEJDŹ]

Matura 2017 z matematyki za nami. Uczniowie LO nr 5 w Lublinie wychodzili z egzaminu raczej zadowoleni, chociaż - jak przyznają - niektóre zadania sprawiły im sporo trudności:

- Zastanawiam się nad tym, czy dobrze  zrobiłem jedno zadanie. Trzeba było w nim wyliczyć z jednej przyprostokątnej objętość ostrosłupa. Część zamknięta była łatwa, rozwiązałem ją w 40 minut. W części otwartej zadania za dwa punkty były proste, za pięć i cztery już nie - mówi  Bartosz Wierzchowski.

Według Artura Obszyńskiego zadania były łatwe. - Najtrudniejsze było to związane z układem współrzędnych. Mieliśmy podaną prostą, kilka punktów i trzeba było wyliczyć pole trójkąta wyznaczone przez te proste. Piszę też rozszerzony z matematyki, chciałbym studiować ekonomię w Lublinie. Przede mną jeszcze pięć egzaminów - podsumowuje Artur.

- Matura była nawet łatwa, nie bałam się przed egzaminem. Trudne było zadanie, w którym musieliśmy udowodnić, że liczba jest podzielna przez 17. Nie zrobiłam tego zadania. Najbardziej boję się polskiego ustnego - dodaje Urszula Modzelewska, która chce studiować dietetykę.

- Matura była prosta, spodziewałem się wyższego poziomu, ale mogłem zrobić kilka błędów. Trzeba było m.in. obliczyć współczynniki funkcji kwadratowej. Wyniki wyszły mi dziwne, np. nieskracalne pierwiastki - stwierdził z kolei Wojciech Zakrzewski.

- Dla mnie egzamin nie był trudny, uczyłam się w klasie z rozszerzoną matematyką. Trudne było zadanie na wyliczenie objętości ostrosłupa. Przede mną jeszcze sześć egzaminów - mówi Ewelina Dudek, która zamierza studiować kierunek prawno-biznesowy na UMCS. 

Odpowiedzi i arkusze opublikujemy wkrótce. 

Matura 2017 matematyka

WIDEO

Matura 2017 matematyka - arkusze CKE

Matura 2017 - odpowiedzi z polskiego

Matura 2017 matematyka w V LO w Lublinie

Blue Education
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Blue Education
Blue Education (11 września 2017 o 15:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przygotowujesz się do poprawki z matury? nie siedź przez ten czas bezczynnie, zapisz się do szkoły policealnej blue education! mamy w ofercie całą masę kierunków, z czego najpopularniejsze (i darmowe!) to: technik informatyk technik usług kosmetycznych technik rachunkowości technik administracji florysta oraz szereg rocznych kursów, z których najbardziej oblegany to kucharz. oferujemy cały szereg udogodnień, wydajemy legitymacje szkolne oraz zaświadczenia do zusu. nie czekaj! zapoznaj się z naszą ofertą edukacyjną na ***blue.edu.pl to już ostatnie dni, aby dołączyć do grona słuchaczy na semestr jesienny 2017!
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2017 o 13:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To zadanie nr 4 z matematyki to chyba zła odpowiedz
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2017 o 13:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lechia gdansk *** szaj, pogon sledzie syfem jedzie, arka gdynia *** swinia, stara urwa do ***ia lech z poznania,legia to stara ***
Rozwiń
krzychu
krzychu (5 maja 2017 o 13:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
arka gdynia *** świnia 
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2017 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
klick bait
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!