sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Matura próbna 2016: Najlepsze wyniki w regionie mają maturzyści z Zamościa

Dodano: 2 lutego 2016, 14:20

Najlepiej w regionie próbną maturę zdali uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcące w Zamościu. Na drugim miejscu uplasowało się Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego w Lublinie. Na podium znalazło się także I LO im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku

Maturzyści z naszego województwa zdali próbną maturę z Operonem z wynikiem o wiele lepszym niż średnia krajowa. Najlepiej poradzili sobie z językiem angielskim. Na poziomie podstawowym egzamin zdało 92 proc. uczniów, a na poziomie rozszerzonym - 90 proc. Bardzo dobre wyniki mieli też z języka niemieckiego. Zaliczyło go odpowiednio 96 i 81 proc. wszystkich uczniów naszego województwa.

Najlepsze na Lubelszczyźnie okazało się Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu. To jużdrugie w tym roku wyróżnienie dla tej szkoły. W opublikowanym w styczniu rankingu szkół Perspektywy 2016 I Społeczne LO im. Unii Europejskiej znalazło się na szóstym miejscu wśród szkół w całym regionie.

– To dla nas bardzo miłe informacje – mówi Bogusław Klimczuk, dyrektor szkoły. – To dowód na to, że wiemy jak dobrze przygotować młodzież do matury. Wypracowaliśmy system, który przynosi bardzo dobre wyniki. Wysoką pozycję daje się utrzymać także w przypadku nowej podstawy programowej i tzw. nowej matury.

Próbna matura z Operonem potwierdziła także wysoką pozycję lubelskiego „Batorego”. W rankingu Perspektywy 2016 szkoła ta uplasowała się na 5. miejscu w województwie, 4. w Lublinie i 78. w całym kraju. To jedyna niepubliczna lubelska szkoła uhonorowana pięć razy pod rząd tytułem Złotej Szkoły.
Zaskoczeniem jest natomiast wysoka pozycja kraśnickiej szkoły dotychczas tak wysoko nie klasyfikowanej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, ale też czekamy na maj. Dopiero wyniki prawdziwej matury będą decydującym sprawdzianem poziomu nauczania poszczególnych szkół – mówi Piotr Miecznikowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku.

W pierwszej piątce lubelskich szkół znalazło się także dwie inne szkoły z Lublina: Prywatne LO im. Ignacego Paderewskiego i LO im. Jana III Sobieskiego.

Żadna ze szkół Lubelszczyzny nie weszła do pierwszej dziesiątki najlepszych polskich szkół. W rankingu ogólnopolskim na pierwszym miejscu znalazło się XIV L.O. z Wrocławia. Drugie było warszawskie Liceum Żagle Stowarzyszenia Sternik, a trzecie – LO Społecznego Towarzystwa Oświatowego z Kluczborka.

Czytaj więcej o: Lublin Zamość edukacja matura 2016
Gość
Gość
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 lutego 2016 o 00:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość (2 lutego 2016 o godzinie 17:31) Moze w USA nie robia matury, ale w Polsce to bylo, jest i powinno byc obowiazkowe. Do tego ostra selekcja uczniow do liceow i technikow z egzaminami wstepnymi. Powrot do poprzedniego systemu nauczania jest koinieczny. Skonczyc z samowola uczniow, nie wzorowac sie na slamsach z USA. Musi byc konkurencja, rywalizacja o jak najlepsze wyniki. Tak byc powinno.
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2016 o 21:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem na jakiej podstawie ktoś ten artykuł napisal. Jeśli chodzi o maturę próbną to robi się ja dla uczniów i nie ma obowiązku podawać jej wyników do wydawnictwa. Najpierw należało sprawdzić czy wszystkie szkoły pisały maturę próbną z operonem a potem zobaczyć, które z tych szkół swoje wyniki odesłały do wydawnictwa.
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2016 o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
staszic staszic unia -nikt nie powie ile ludzie placa tam za poboczne lekcje u niby profesora :)
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2016 o 17:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MATURA to bzdura w dzisiejszych czasach liczy się zaradność i optymistyczne podejście do świata a nie papirek którym można sobie wiadomo co :) polska z poziomem kształcenia cofa się do słynnej Ameryki i murzynów ...tyle ze my jesteśmy ze wszystkim sto lat za murzynami :) Studia - może mieć każdy kto chce się uczyć -uczysz się - robisz doktorat..? bo gdzie masz się podziać w Lublinie nie mając perspektyw do dalszej egzystencji :) założenia rodziny ...zamiast budować niespełniające się Baseny i aquaparki powinno budować się fabryki a nie oddawać to co lubelskie zagranicznym inwestorom :)
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2016 o 16:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te "dane" są bardzo niemiarodajne. W I czy III LO w Lublinie prace są o wiele bardziej restrykcyjnie sprawdzane, a maturę potem piszą najlepiej...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!