Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 stycznia 2017 r.
12:47

Miasto pozwoli na szybszą jazdę al. Witosa? Radny: "Absurdalne ograniczenie"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
118 35 A A
(fot. Google Street View)
(fot. Google Street View)

Podniesienia dopuszczalnej prędkości jazdy na al. Witosa żąda od prezydenta jeden z radnych. Obecne ograniczenie nazywa „absurdalnym” i tłumaczy, że jedynym jego efektem jest to, że kierowcy narażają się tu na mandat. Ratusz odpowiada: zastanowimy się.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na znacznym odcinku al. Witosa dozwolona prędkość jazdy to 50 km/h. To nie podoba się radnemu PO, Bartoszowi Margulowi, który oficjalnie prosi o zmianę oznakowania tak, by kierowcy mogli się rozpędzać do 80 km/h.

Na jezdni biegnącej od strony centrum miałoby to dotyczyć odcinka od skrzyżowania z Doświadczalną do granicy Lublina. A na jezdni do śródmieścia radny wskazuje odcinek od Doświadczalnej do Grygowej. Podkreśla że nie ma tu żadnych przejść dla pieszych, przy drodze nie ma budynków, a jezdnie oddziela szeroki pas zieleni, dlatego ograniczenia mało kto przestrzega.

– Wielu kierowców widząc doskonałe warunki drogowe jedzie tym fragmentem z prędkością 70-80 km/h, narażając się na konsekwencje finansowe – pisze Margul do prezydenta.

Twierdzi też, że proponowane rozwiązanie nie powinno wpłynąć na bezpieczeństwo na skrzyżowaniu z Doświadczalną. Powołuje się na przykład Krakowa tłumacząc, że jest tam wiele ulic „o dużo niższym standardzie”, po których można jechać 80 km/h „i nie obserwuje się żadnych negatywnych tego skutków”.

– Trwanie przy absurdalnym ograniczeniu prędkości w opisanych odcinkach al. Witosa naraża kierowców na ryzyko płacenia mandatów za przekroczenie prędkości – podkreśla radny.
Do tych propozycji Ratusz podchodzi bardzo ostrożnie.

– Musimy wziąć pod uwagę, czy jest to zasadne. Gdyby doszło do kolizji lub wypadku musielibyśmy się tłumaczyć z tego, że zmieniliśmy obowiązujące tu ustawowe ograniczenie prędkości do 50 km/h – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

Miasto deklaruje jednak, że nie odłoży pisma radnego na półkę. – Zbadamy natężenie ruchu, liczbę wypadków i kolizji, po czym opracujemy projekt nowej organizacji ruchu, który skierujemy do uzgodnień z policją – zapowiada Krzyżanowska. – Dopiero potem będziemy decydować czy wprowadzimy zmiany, czy nie.

Czytaj więcej o:

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 23:57
+1
W interpelacji chodzi o fragment od Doświadczalnej do Grygowej w kierunku Centrum, oraz od Doświadczalnej do granic miasta w kierunku na Piaski. Nie ma tu mowy o przyśpieszaniu ruchu dochodzącego do skrzyżowania z Doświadczalną. Na kierowców jadących na 50tce często czyha Policja ustawiona pod wiaduktem na Grygowej. Warunki tam lepsze niż przy Felicity, gdzie można jechać 70km/m.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 22:17
+1
Jeżdżę coddzienie przez skrzyżowanie Doświadczalna z Tysiąclecia, nagminne jest przejeżdżanie na czerwonym kierowców jadących z centrum.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 17:06
+1
Nie ma w polskim prawie takiego kształtu dla znaku B-33. Jest to znak z grupy nakazu/zakazu i musi mieć kształt koła a nie czworokąta. Kilka lat temu wygrałem sprawę w sądzie bo zaparkowałem po drugiej stronie takiego kwadratu. będąc pewny, że to jakiś znak informacyjny a okazało się, że na kwadracie jest namalowany zakaz zatrzymywania się i postoju, czyli wg przepisów znak B-35. Sąd przyznał mi rację, bo chodzi o kształt samego znaku a nie treści na nim umieszczonej.
Avatar
Fotogra / 2 stycznia 2017 o 15:56
+1
Jestem za tym żeby odcinek do centrum było 70 bo czesto policja wykorzystuje nie wiedze kierowców i stoja pod mostem tam już 70 alena początku skrzyzowania 50. Jeśli ktoś nie zna trasy niech sie nie wypowiada.Podrogiej stronie jest 70
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 15:19
+1
To wy urzędasy będziecie odpowiadać w razie wypadku po podniesieniu ograniczenia??? Beatka, co ty chrzanisz.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 14:39
+1
Jeszcze większą głupotą jest ograniczenie prędkości do 60 km/h na Al. Solidarności od skrzyżowania z Sikorskiego (obecnie trwa budowa wiaduktów) w stronę Warszawy. Droga wybudowana w standardzie ekspresówki z ekranami akustycznymi na całej długości i takie ograniczenie. Ale w drugą stronę od Sikorskiego aż do skrzyżowania z Dolną 3 Maja można jechać 70 km/h. Tak samo absurdalne jest ograniczenie wylotu do obwodnicy przez ul. Bohaterów Września od Zelwerowicza.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 13:54
+1
Kolejne głupie ograniczenie jest na JPII od LKJ do skrzyżowana z Filaretów gdzie mamy trzy pasy, przejścia z sygnalizacją no i ograniczenie do 50km/h aby Insignia miała gdzie zarobić.
Avatar
niezalogowany / 2 stycznia 2017 o 13:42
+1
Przypomnienie.  Śmiertelne potracenie na  przejściu dla pieszych skutkowało ograniczeniem prędkości do 50km/h w granicach tego przejścia i postawieniu podświetlanego znaku dla pieszych w zamian zwykłego. Przynajmniej tyle, że ktoś teraz zwolni, gdy przejeżdza przez pasy.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 17:20
Do pani Krzyżanowskiej , wiceprezydent Lublina: CA ZA BZDURY pani opowiada?? Skád to pani wytrzasnela? Przeciez we wszystkich miastach, na terenie zabudowanym,(50km/h) sa SETKI ULIC z ograniczeniem do 70km./h, 80 km/h . A So9ldarnoßci w Lublinie, TO CO ?? BOZE, dlaczego taka osoba zarzádza miastem ?? WSTYD !!
Avatar
Gosc / 4 stycznia 2017 o 15:38
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tym którzy chcą jeszcze mniejszych prędkości porada.Wyprowadzić  się z miasta .Zamieszkać w miejscu gdzie wrony zawracają a psy szczekają "tyłem".
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 17:20
Do pani Krzyżanowskiej , wiceprezydent Lublina: CA ZA BZDURY pani opowiada?? Skád to pani wytrzasnela? Przeciez we wszystkich miastach, na terenie zabudowanym,(50km/h) sa SETKI ULIC z ograniczeniem do 70km./h, 80 km/h . A So9ldarnoßci w Lublinie, TO CO ?? BOZE, dlaczego taka osoba zarzádza miastem ?? WSTYD !!
Avatar
Gosc / 4 stycznia 2017 o 15:38
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tym którzy chcą jeszcze mniejszych prędkości porada.Wyprowadzić  się z miasta .Zamieszkać w miejscu gdzie wrony zawracają a psy szczekają "tyłem".
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 14:26
Obecne ograniczenie nazywa „absurdalnym" - taa, jaaasne ... a gdzie cjanty beda wyrabiali normy mandatowe ??!!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 02:29
Ale użytkownik Eska tylko cytował kogoś kto chciałby ograniczać do 40 na godzinę.
Avatar
Jacek / 3 stycznia 2017 o 01:18
Jacek napisał:
Kolego, jesteś zwykłym homo sovieticus. Powiem Ci tak, nie obchodzą mnie ograniczenia prędkości w Lublinie, nie stosuje się do nich - stać mnie na mandaty. Nigdy nie miałem wypadku. Dlaczego? Bo kieruje się ZDROWYM ROZSĄDKIEM na drodze. Tacy jak Ty uregulowalibyście kompletnie wysztko przepisami, zakazami, nakazami. P.S. Na czerwonym też jeżdżę - w prawo.I będę jeździł. Jaka różnica czy jest strzałka czy jej nie ma, skoro pas do skrętu w prawo jest bezkolizyjny, a pieszych nie ma nawet w okolicy przejścia? Przykład? Filaretów w prawo w Jana Pawła. Pozdrawiam.
Jacek napisał:
pisałem do użytkonika Eska czy jakoś tak
rozwiń
Avatar
Jacek / 3 stycznia 2017 o 01:17
Kolego, jesteś zwykłym homo sovieticus. Powiem Ci tak, nie obchodzą mnie ograniczenia prędkości w Lublinie, nie stosuje się do nich - stać mnie na mandaty. Nigdy nie miałem wypadku. Dlaczego? Bo kieruje się ZDROWYM ROZSĄDKIEM na drodze. Tacy jak Ty uregulowalibyście kompletnie wysztko przepisami, zakazami, nakazami.  P.S. Na czerwonym też jeżdżę - w prawo.I będę jeździł. Jaka różnica czy jest strzałka czy jej nie ma, skoro pas do skrętu w prawo jest bezkolizyjny, a pieszych nie ma nawet w okolicy przejścia? Przykład? Filaretów w prawo w Jana Pawła. Pozdrawiam. 
Kolego, jesteś zwykłym homo sovieticus. Powiem Ci tak, nie obchodzą mnie ograniczenia prędkości w Lublinie, nie stosuje się do nich - stać mnie na mandaty. Nigdy nie miałem wypadku. Dlaczego? Bo kieruje się ZDROWYM ROZSĄDKIEM na drodze. Tacy jak Ty uregulowalibyście kompletnie wysztko przepisami, zakazami, nakazami.  P.S. Na czerwonym też jeżdżę - w prawo.I będę jeździł. Jaka różnica czy jest strzałka czy jej nie ma, skoro pas do skrętu w prawo jest bezkolizyjny, a pieszych nie ma nawet w okolicy przejścia? Przykład? Filaretów w prawo w J... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 23:57
+1
W interpelacji chodzi o fragment od Doświadczalnej do Grygowej w kierunku Centrum, oraz od Doświadczalnej do granic miasta w kierunku na Piaski. Nie ma tu mowy o przyśpieszaniu ruchu dochodzącego do skrzyżowania z Doświadczalną. Na kierowców jadących na 50tce często czyha Policja ustawiona pod wiaduktem na Grygowej. Warunki tam lepsze niż przy Felicity, gdzie można jechać 70km/m.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 22:17
+1
Jeżdżę coddzienie przez skrzyżowanie Doświadczalna z Tysiąclecia, nagminne jest przejeżdżanie na czerwonym kierowców jadących z centrum.
Avatar
eSKa / 2 stycznia 2017 o 18:48
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"Słucham. ? Powinno być 40 a nie 50.Jeszcze za mało wam wypadków i kolizji, za malo jest krzyży przy drogach. 50 w terenie zabudowanym to i tak za dużo, powinno być 40 i powinny być zamontowane odcinkowe pomiary prędkości."
albo nie wiesz, o którym odcinku mowa, albo nie masz w ogóle samochodu. 70 na nowej Mełgiewskiej - odd granicy miasta do pierwszych świateł też jest śmieszne - zero chodników po bokach, zero przejść dla pieszych...
albo nie wiesz, o którym odcinku mowa, albo nie masz w ogóle samochodu. 70 na nowej Mełgiewskiej - odd granicy miasta do pierwszych świateł też jest śmieszne - zero chodników po bokach, zero przejść dla pieszych... rozwiń
Avatar
khop / 2 stycznia 2017 o 18:46
On byŁ może w Niemcach k/Lublina.
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 1

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 9 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 15 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 39 8

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 19 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 27 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 38 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 333 12

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!