poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Miasto pozwoli na szybszą jazdę al. Witosa? Radny: "Absurdalne ograniczenie"

Dodano: 2 stycznia 2017, 12:47
Autor: Dominik Smaga

(fot. Google Street View)
(fot. Google Street View)

Podniesienia dopuszczalnej prędkości jazdy na al. Witosa żąda od prezydenta jeden z radnych. Obecne ograniczenie nazywa „absurdalnym” i tłumaczy, że jedynym jego efektem jest to, że kierowcy narażają się tu na mandat. Ratusz odpowiada: zastanowimy się.

Na znacznym odcinku al. Witosa dozwolona prędkość jazdy to 50 km/h. To nie podoba się radnemu PO, Bartoszowi Margulowi, który oficjalnie prosi o zmianę oznakowania tak, by kierowcy mogli się rozpędzać do 80 km/h.

Na jezdni biegnącej od strony centrum miałoby to dotyczyć odcinka od skrzyżowania z Doświadczalną do granicy Lublina. A na jezdni do śródmieścia radny wskazuje odcinek od Doświadczalnej do Grygowej. Podkreśla że nie ma tu żadnych przejść dla pieszych, przy drodze nie ma budynków, a jezdnie oddziela szeroki pas zieleni, dlatego ograniczenia mało kto przestrzega.

– Wielu kierowców widząc doskonałe warunki drogowe jedzie tym fragmentem z prędkością 70-80 km/h, narażając się na konsekwencje finansowe – pisze Margul do prezydenta.

Twierdzi też, że proponowane rozwiązanie nie powinno wpłynąć na bezpieczeństwo na skrzyżowaniu z Doświadczalną. Powołuje się na przykład Krakowa tłumacząc, że jest tam wiele ulic „o dużo niższym standardzie”, po których można jechać 80 km/h „i nie obserwuje się żadnych negatywnych tego skutków”.

– Trwanie przy absurdalnym ograniczeniu prędkości w opisanych odcinkach al. Witosa naraża kierowców na ryzyko płacenia mandatów za przekroczenie prędkości – podkreśla radny.
Do tych propozycji Ratusz podchodzi bardzo ostrożnie.

– Musimy wziąć pod uwagę, czy jest to zasadne. Gdyby doszło do kolizji lub wypadku musielibyśmy się tłumaczyć z tego, że zmieniliśmy obowiązujące tu ustawowe ograniczenie prędkości do 50 km/h – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

Miasto deklaruje jednak, że nie odłoży pisma radnego na półkę. – Zbadamy natężenie ruchu, liczbę wypadków i kolizji, po czym opracujemy projekt nowej organizacji ruchu, który skierujemy do uzgodnień z policją – zapowiada Krzyżanowska. – Dopiero potem będziemy decydować czy wprowadzimy zmiany, czy nie.

Czytaj więcej o: Lublin al. Witosa
Użytkownik niezarejestrowany
Gosc
Użytkownik niezarejestrowany
(35) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 stycznia 2017 o 17:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do pani Krzyżanowskiej , wiceprezydent Lublina: CA ZA BZDURY pani opowiada?? Skád to pani wytrzasnela? Przeciez we wszystkich miastach, na terenie zabudowanym,(50km/h) sa SETKI ULIC z ograniczeniem do 70km./h, 80 km/h . A So9ldarnoßci w Lublinie, TO CO ?? BOZE, dlaczego taka osoba zarzádza miastem ?? WSTYD !!
Rozwiń
Gosc
Gosc (4 stycznia 2017 o 15:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tym którzy chcą jeszcze mniejszych prędkości porada.Wyprowadzić  się z miasta .Zamieszkać w miejscu gdzie wrony zawracają a psy szczekają "tyłem".
Rozwiń
Gość
Gość (3 stycznia 2017 o 14:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obecne ograniczenie nazywa „absurdalnym" - taa, jaaasne ... a gdzie cjanty beda wyrabiali normy mandatowe ??!!
Rozwiń
Gość
Gość (3 stycznia 2017 o 02:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale użytkownik Eska tylko cytował kogoś kto chciałby ograniczać do 40 na godzinę.
Rozwiń
Jacek
Jacek (3 stycznia 2017 o 01:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jacek napisał:
Kolego, jesteś zwykłym homo sovieticus. Powiem Ci tak, nie obchodzą mnie ograniczenia prędkości w Lublinie, nie stosuje się do nich - stać mnie na mandaty. Nigdy nie miałem wypadku. Dlaczego? Bo kieruje się ZDROWYM ROZSĄDKIEM na drodze. Tacy jak Ty uregulowalibyście kompletnie wysztko przepisami, zakazami, nakazami. P.S. Na czerwonym też jeżdżę - w prawo.I będę jeździł. Jaka różnica czy jest strzałka czy jej nie ma, skoro pas do skrętu w prawo jest bezkolizyjny, a pieszych nie ma nawet w okolicy przejścia? Przykład? Filaretów w prawo w Jana Pawła. Pozdrawiam.
Jacek napisał:
pisałem do użytkonika Eska czy jakoś tak
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (35)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!