środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Miasto przedłuży ulicę Garbarską. Poprawi się komunikacja z Kośminkiem

Dodano: 26 kwietnia 2016, 08:51
Autor: Dominik Smaga

Ma być doprowadzona do Drogi Męczenników Majdanka, jej wylot znajdzie się naprzeciw wyjazdu z ul. Wrońskiej. Na skrzyżowaniu tych dróg ma stanąć sygnalizacja świetlna. Fundusze na budowę miasto może znaleźć już w maju

Nowy odcinek drogi ma usprawnić komunikację z dzielnicą Kośminek, a także ułatwić dojazd do siedziby Polskiej Grupy Energetycznej. Droga jest już zaprojektowana, w Ratuszu przygotowywane jest zezwolenie na jej budowę, znane są też z grubsza koszty takiej inwestycji, które sięgają kwoty... 7 milionów złotych.

Co ciekawe, roboty drogowe pochłoną mniej niż połowę tej sumy – tylko 2,7 mln zł. Więcej kosztować będzie przebudowa biegnących tu sieci energetycznych, oświetlenia i trakcji trolejbusowej. Na samą trakcję trzeba 800 tys. zł.

Jeszcze kilkanaście dni temu słyszeliśmy w Ratuszu, że raczej nie uda się znaleźć w tegorocznym budżecie pieniędzy pozwalających rozpocząć budowę nowego odcinka ul. Garbarskiej. Tymczasem jednak...

– Jest szansa na to, że pieniądze pojawią się jeszcze przed wakacjami – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Inwestycja może być dopisana do budżetu już na majowej sesji Rady Miasta. Od tego, jak dużą kwotę uda się wygospodarować zależy to, ile potrwa budowa.

Jak wyglądać ma nowy odcinek ul. Garbarskiej? Jezdnia będzie mieć dwa pasy ruchu, każdy o szerokości 3 m. Więcej pasów będzie na samym skrzyżowaniu: jeden pas ma służyć do skrętu w prawo, w Drogę Męczenników Majdanka w kierunku Felina oraz do jazdy na wprost w ul. Wrońską. Z drugiego pasa będzie można skręcić w lewo w stronę śródmieścia. Podobnie będzie wyglądać wyjazd z ul. Wrońskiej: jeden pas w lewo w stronę Świdnika, a drugi do jazdy na wprost oraz do centrum.

Spore zmiany zajdą również na Drodze Męczenników Majdanka: jadąc ze śródmieścia będziemy mieć trzy pasy ruchu: jeden do skrętu w prawo we Wrońską i jazdy na wprost, drugi do jazdy na wprost i trzeci do skrętu w lewo we Wrońską. Taki sam podział wprowadzony będzie na drugiej połowie jezdni. Ruchem na skrzyżowaniu kierować ma sygnalizacja świetlna. Wyznaczone zostaną tu cztery przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

Czytaj więcej o: Lublin Kośminek
Mieszkaniec Lublina
Justyna
Gość
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mieszkaniec Lublina
Mieszkaniec Lublina (27 kwietnia 2016 o 19:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy w tym mieście jedyne co potrafią robić to stawiać wszędzie światła aby jeszcze bardziej zakorkować miasto ?

Miasto jest zakorkowane nie z powodu świateł a tylko przez pojazdy które koniecznie chcą przejeżdżać przez centrum. Miasto jest zakorkowane przez to że buduje się biurowce w centrum przykładem takim jest Urząd Marszałkowski i Centrum Kongresowe! No tak.....Pan Marszałek musi mieć siedzibę w centru miasta, ale w jakim celu?

Rozwiń
Justyna
Justyna (27 kwietnia 2016 o 16:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na Porębie mieszkają najważniejsze osoby, a nie biedaki z Bronowic i Kośminka. Biedota to plebs, nie trzeba im pomagać.

  

Hahahahahahhahahah żal mi Cię człowieku. Chłopczykowi rodzice kupili mieszkanie na Porębie i uważa się za lepszego :D Współczuje Twojej dziewczynie/żonie, ale najbardziej dzieciom - będą musiały całe życie cierpieć przez te chore geny. Mam nadzieję, że za ten dyskryminujący komentarz szybko Cię znajdą i zrobią z Tobą porządek .

Rozwiń
Gość
Gość (26 kwietnia 2016 o 21:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest świetny pomysł a place zabaw służą dla pijaństwa I demolowania Hugh placy a dzieci tak naprawde nie mają gdzie się bawić
Rozwiń
Mieszkaniec
Mieszkaniec (26 kwietnia 2016 o 21:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kolejny świetny pomysł. Po co to komu? A tak: "ułatwić dojazd do siedziby Polskiej Grupy Energetycznej". Nie widzę innego powodu niż wygoda prezesa. Tylko kto rządzi miastem? Biznes czy prezydent? Tam nie ma blokowiska, zatem i nie ma dużego ruchu. Poza tym rozwiązanie to zwolni ruch na Męczenników. Będą kolejne światła. Te pieniądze można wydać zdecydowanie lepiej.

I bardzo dobrze że spowolni się ruch na Męczenników Majdanka, gdyż pojazdy z góry pędzą jak zwariowane łącznie z pojazdami MPK a dodatkowo włączy "ślepą" część Kośminka w dobry dojazd do głównej drogi i sąsiadujących osiedli po drugiej stronie. A co ma do tego prezes? Czyżbyś gościu miał jakieś przywidzenia?

Rozwiń
Jagoda
Jagoda (26 kwietnia 2016 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A czy ktoś się zastanowił z tych mądrych projektantów czy nie lepiej zainwestować pieniadze w jakiś plac zabaw dla dzieci z małym boiskiem i nie niszczyć i robic ruin i wykopalisk. Gratuluje pomysłodawcy tej inwestycji i głupoty.

To nie jest głupota, tylko bardzo potrzebna inwestycja. Po to by ułatwić wyjazd z Długiej i okolic, czyli ze starego Kośminka i szybko dojechać między innymi przez Wrońską do wielkiej dzielnicy jaką są Bronowice składające się z wielu osiedli. Do tego odciąży chociaż w małej części ulicę Krańcową i Lotniczą

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!