Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2017 r.
20:05

Miasto wytyka drogowcom usterki i chce poprawek

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
19 18 A A
Krzywe krawężniki, połamane płyty chodnikowe, stojące nierówno barierki – to nie jest opis drogi do remontu, ale dopiero co odnowionej al. Tysiąclecia
Krzywe krawężniki, połamane płyty chodnikowe, stojące nierówno barierki – to nie jest opis drogi do remontu, ale dopiero co odnowionej al. Tysiąclecia (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Wiele usterek wytyka miasto drogowcom na ulicach odnawianych w zeszłym roku. A to „zgubili” latarnie, a to ścieżkę rowerową, gdzie indziej krzywy jest chodnik. Wszystko muszą poprawić do końca maja. Miasto żąda też naprawy dróg odnawianych już wcześniej i objętych jeszcze gwarancją

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Krzywe krawężniki, połamane płyty chodnikowe, stojące nierówno barierki – to nie jest opis drogi do remontu, ale dopiero co odnowionej al. Tysiąclecia. Jeszcze gorzej jest z asfaltem na zbudowanych tu ścieżkach rowerowych. – Naszym zdaniem ich nawierzchnia powinna być wymieniona – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Do poprawienia jest więcej, bo w wykazie usterek stwierdzonych na al. Tysiąclecia znajdujemy m.in. krzywe chodniki czy osiadające studzienki. – Na usunięcie usterek wykonawca ma czas do końca maja tego roku – mówi Kieliszek.

Ten sam termin obowiązuje drogowców, którzy przebudowywali w zeszłym roku al. Kompozytorów Polskich. Oni też mają co poprawiać. W protokołach stwierdzono m.in. brak 160-metrowego odcinka ścieżki rowerowej od al. Smorawińskiego do ul. Braci Wieniawskich. Tak, jakby tego fragmentu nie było w projekcie. Gdy miejscy inspektorzy zaczęli przyglądać się ulicy stwierdzili, że brakuje dwóch latarni i że zapomniano o odtworzeniu chodnika pod wiaduktem.

Na remontowanych przy okazji przecznicach też nie było idealnie. Na ul. Braci Wieniawskich stwierdzono zapadające się studzienki, połamane płytki, na ul. Elsnera zapadniętą ścieżkę rowerową.
W wielu miejscach brakuje również trawników, ale w tym przypadku Ratusz jest wyrozumiały. – Należy zauważyć, że finał tych zadań przypadał na listopad lub grudzień. Wiadomym było, że w takich warunkach niemożliwe jest np. założenie trawników, czy wykonanie docelowego oznakowania poziomego – przyznaje Kieliszek. To dlatego na nowo na al. Tysiąclecia trzeba będzie malować napisy „BUS” na jezdni, a tuż obok symbole jadącego rowerzysty. Trawniki trzeba dokończyć m.in. na ul. Bielskiego i Kisielewskiego.

Poprawki konieczne będą także na trzech innych ulicach, którymi drogowcy zajmowali się w zeszłym roku. Na ul. Dąbrówki niedokładnie wykonali schody i zjazdy do dwóch posesji. Nieco krótszy jest wykaz usterek z ul. Biskupińskiej, zaś na Wiklinowej inspektorzy zauważyli, że asfalt jest zbyt porowaty. Czy będzie układany od nowa? Decyzji jeszcze nie ma.

Drogowcy muszą wrócić również na ulice, które odnawiali wcześniej, ale nie dość solidnie. Muszą, bo drogi są na gwarancji. Koronnym przykładem jest ul. Zemborzycka, gdzie mocno spękany jest asfalt wokół zapadających się studzienek i są problemy z nawierzchnią w pobliżu zjazdu do Biedronki.
W ramach gwarancji naprawiana ma być też ul. Lwowska, Daszyńskiego, ul. Walecznych, gdzie m.in. zapada się jezdnia w rejonie ul. Ponikwoda. Na Głowackiego i Szkolnej osiadł chodnik, na Krasińskiego parking i studzienki, na Urzędowskiej trzeba poprawek przy progach zwalniających, a na Mazurskiej spękana jest nawierzchnia przy skrzyżowaniu z Łowicką.

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 14:02
zemborzycka cala do wymiany a w szczegolnosci skrzyzowanie z Kruczkowskiego od poczatku nie nadajace sie do odbioru technicznego,zapadlisko tuz przed ul Kunickiego przy restauracji przystan,wjazd do biedronki i nie tylko,studzienki i chodniki ktore sa mocno przechylone od poczatku oraz studzienki zgroza, o tysiaclecia juz przemilcze calosc chodnikow do wymiany tak nie robia nawet na wsiach Wstyd i hanba!
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 15:12
Na Skalistej po zimie na środku jezdni powstał garb, ulica ma 2 lata, w tamtym roku była poprawiana przez wykonawcę.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 15:46
Na Daszyńskiego na wysokości pętli autobisowej jak po deszczu stała woda przed remontem tak i po remoncie stoi (Studzienka jak była źle umiejscowiona tak dalej jest) Jak już się bierze za remont to takie rzeczy się poprawia Za rok po zimie znowu tam będzie popękany asfalt
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 11:18
Parkingi przy Krasińskiego były nie dokończone, w niektórych miejscach brakowało krawęźżników. Efekt jest taki, że kostka z parkingu wypływa już na trawnik. Chodniki oczywiście z kostki falowane jakby wymyło podkład. Wykonawca? KPRD Lubartów ;-)
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 07:35
Balladyny- zapraszam nie jedną ekipę remontową... droga jest w fatalnym stanie obecnie najgorsza ulica w mieście. Ale nikt z tego nic sobie nie robi... do wyborów - osiedle przy tej ulicy to 5.000 mieszkańców...
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 07:21
Może w końcu nauczą się obsadzać studzienki z kielichem żeby nie łupało i nie osiadały będąc równo z asfaltem.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 07:15
pewnie robili koledzy ktoregos z mocodawcow, pogodza się a ze droga. już rozsypana to się rozpisze drugi przetarg
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 07:09
Chodziło mi oczywiście o płytki na ul. Braci Wieniawskich zamontowane pomiędzy kostką chodnika a asfaltem ulicy, które są kompletnie popękane i rozsypane pomimo że remont tej ulicy zakończył się parę miesięcy temu. Az dziw bierze że nikt nie każe wykonawcy - partaczowi wymienić tych płytek.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 07:01
Na Braci Wieniawskich nie dość, że pozapadane studzienki (ten problem przerasta naszych drogowców - partaczy bo tak jest wszędzie!) to jeszcze popękane i chybotliwe (po deszczu murowana fontanna wody na nogawkach spodni po stanięciu na te płytki a właściwie to co z nich zostało). Kto w ogóle te roboty odbierał i jakim cudem odebrał??!!! i tak co remont to partactwo, aż oczy bolą !! Ale wszyscy, robotnicy z bożej łaski, narzekają na pracę i na małe zarobki. Tylko porządnie wykonać tej pracy, żeby wymagać tych zarobków, to już nie ma komu. Polska bylejakość i partactwo gdzie się nie spojrzy. Niestety !!
Na Braci Wieniawskich nie dość, że pozapadane studzienki (ten problem przerasta naszych drogowców - partaczy bo tak jest wszędzie!) to jeszcze popękane i chybotliwe (po deszczu murowana fontanna wody na nogawkach spodni po stanięciu na te płytki a właściwie to co z nich zostało). Kto w ogóle te roboty odbierał i jakim cudem odebrał??!!! i tak co remont to partactwo, aż oczy bolą !! Ale wszyscy, robotnicy z bożej łaski, narzekają na pracę i na małe zarobki. Tylko porządnie wykonać tej pracy, żeby wymagać tych zarobków, to już nie ma komu. Pol... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 06:41
tak to jest jak w przetargu wybiera się najtańszą ofertę
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 14:02
zemborzycka cala do wymiany a w szczegolnosci skrzyzowanie z Kruczkowskiego od poczatku nie nadajace sie do odbioru technicznego,zapadlisko tuz przed ul Kunickiego przy restauracji przystan,wjazd do biedronki i nie tylko,studzienki i chodniki ktore sa mocno przechylone od poczatku oraz studzienki zgroza, o tysiaclecia juz przemilcze calosc chodnikow do wymiany tak nie robia nawet na wsiach Wstyd i hanba!
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 15:12
Na Skalistej po zimie na środku jezdni powstał garb, ulica ma 2 lata, w tamtym roku była poprawiana przez wykonawcę.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 15:46
Na Daszyńskiego na wysokości pętli autobisowej jak po deszczu stała woda przed remontem tak i po remoncie stoi (Studzienka jak była źle umiejscowiona tak dalej jest) Jak już się bierze za remont to takie rzeczy się poprawia Za rok po zimie znowu tam będzie popękany asfalt
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 11:18
Parkingi przy Krasińskiego były nie dokończone, w niektórych miejscach brakowało krawęźżników. Efekt jest taki, że kostka z parkingu wypływa już na trawnik. Chodniki oczywiście z kostki falowane jakby wymyło podkład. Wykonawca? KPRD Lubartów ;-)
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 07:35
Balladyny- zapraszam nie jedną ekipę remontową... droga jest w fatalnym stanie obecnie najgorsza ulica w mieście. Ale nikt z tego nic sobie nie robi... do wyborów - osiedle przy tej ulicy to 5.000 mieszkańców...
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 07:21
Może w końcu nauczą się obsadzać studzienki z kielichem żeby nie łupało i nie osiadały będąc równo z asfaltem.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 07:15
pewnie robili koledzy ktoregos z mocodawcow, pogodza się a ze droga. już rozsypana to się rozpisze drugi przetarg
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 07:09
Chodziło mi oczywiście o płytki na ul. Braci Wieniawskich zamontowane pomiędzy kostką chodnika a asfaltem ulicy, które są kompletnie popękane i rozsypane pomimo że remont tej ulicy zakończył się parę miesięcy temu. Az dziw bierze że nikt nie każe wykonawcy - partaczowi wymienić tych płytek.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 07:01
Na Braci Wieniawskich nie dość, że pozapadane studzienki (ten problem przerasta naszych drogowców - partaczy bo tak jest wszędzie!) to jeszcze popękane i chybotliwe (po deszczu murowana fontanna wody na nogawkach spodni po stanięciu na te płytki a właściwie to co z nich zostało). Kto w ogóle te roboty odbierał i jakim cudem odebrał??!!! i tak co remont to partactwo, aż oczy bolą !! Ale wszyscy, robotnicy z bożej łaski, narzekają na pracę i na małe zarobki. Tylko porządnie wykonać tej pracy, żeby wymagać tych zarobków, to już nie ma komu. Polska bylejakość i partactwo gdzie się nie spojrzy. Niestety !!
Na Braci Wieniawskich nie dość, że pozapadane studzienki (ten problem przerasta naszych drogowców - partaczy bo tak jest wszędzie!) to jeszcze popękane i chybotliwe (po deszczu murowana fontanna wody na nogawkach spodni po stanięciu na te płytki a właściwie to co z nich zostało). Kto w ogóle te roboty odbierał i jakim cudem odebrał??!!! i tak co remont to partactwo, aż oczy bolą !! Ale wszyscy, robotnicy z bożej łaski, narzekają na pracę i na małe zarobki. Tylko porządnie wykonać tej pracy, żeby wymagać tych zarobków, to już nie ma komu. Pol... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 06:41
tak to jest jak w przetargu wybiera się najtańszą ofertę
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!