piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Miasto wytyka drogowcom usterki i chce poprawek

Dodano: 13 marca 2017, 20:05
Autor: Dominik Smaga

Krzywe krawężniki, połamane płyty chodnikowe, stojące nierówno barierki – to nie jest opis drogi do remontu, ale dopiero co odnowionej al. Tysiąclecia
Krzywe krawężniki, połamane płyty chodnikowe, stojące nierówno barierki – to nie jest opis drogi do remontu, ale dopiero co odnowionej al. Tysiąclecia (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Wiele usterek wytyka miasto drogowcom na ulicach odnawianych w zeszłym roku. A to „zgubili” latarnie, a to ścieżkę rowerową, gdzie indziej krzywy jest chodnik. Wszystko muszą poprawić do końca maja. Miasto żąda też naprawy dróg odnawianych już wcześniej i objętych jeszcze gwarancją

Krzywe krawężniki, połamane płyty chodnikowe, stojące nierówno barierki – to nie jest opis drogi do remontu, ale dopiero co odnowionej al. Tysiąclecia. Jeszcze gorzej jest z asfaltem na zbudowanych tu ścieżkach rowerowych. – Naszym zdaniem ich nawierzchnia powinna być wymieniona – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Do poprawienia jest więcej, bo w wykazie usterek stwierdzonych na al. Tysiąclecia znajdujemy m.in. krzywe chodniki czy osiadające studzienki. – Na usunięcie usterek wykonawca ma czas do końca maja tego roku – mówi Kieliszek.

Ten sam termin obowiązuje drogowców, którzy przebudowywali w zeszłym roku al. Kompozytorów Polskich. Oni też mają co poprawiać. W protokołach stwierdzono m.in. brak 160-metrowego odcinka ścieżki rowerowej od al. Smorawińskiego do ul. Braci Wieniawskich. Tak, jakby tego fragmentu nie było w projekcie. Gdy miejscy inspektorzy zaczęli przyglądać się ulicy stwierdzili, że brakuje dwóch latarni i że zapomniano o odtworzeniu chodnika pod wiaduktem.

Na remontowanych przy okazji przecznicach też nie było idealnie. Na ul. Braci Wieniawskich stwierdzono zapadające się studzienki, połamane płytki, na ul. Elsnera zapadniętą ścieżkę rowerową.
W wielu miejscach brakuje również trawników, ale w tym przypadku Ratusz jest wyrozumiały. – Należy zauważyć, że finał tych zadań przypadał na listopad lub grudzień. Wiadomym było, że w takich warunkach niemożliwe jest np. założenie trawników, czy wykonanie docelowego oznakowania poziomego – przyznaje Kieliszek. To dlatego na nowo na al. Tysiąclecia trzeba będzie malować napisy „BUS” na jezdni, a tuż obok symbole jadącego rowerzysty. Trawniki trzeba dokończyć m.in. na ul. Bielskiego i Kisielewskiego.

Poprawki konieczne będą także na trzech innych ulicach, którymi drogowcy zajmowali się w zeszłym roku. Na ul. Dąbrówki niedokładnie wykonali schody i zjazdy do dwóch posesji. Nieco krótszy jest wykaz usterek z ul. Biskupińskiej, zaś na Wiklinowej inspektorzy zauważyli, że asfalt jest zbyt porowaty. Czy będzie układany od nowa? Decyzji jeszcze nie ma.

Drogowcy muszą wrócić również na ulice, które odnawiali wcześniej, ale nie dość solidnie. Muszą, bo drogi są na gwarancji. Koronnym przykładem jest ul. Zemborzycka, gdzie mocno spękany jest asfalt wokół zapadających się studzienek i są problemy z nawierzchnią w pobliżu zjazdu do Biedronki.
W ramach gwarancji naprawiana ma być też ul. Lwowska, Daszyńskiego, ul. Walecznych, gdzie m.in. zapada się jezdnia w rejonie ul. Ponikwoda. Na Głowackiego i Szkolnej osiadł chodnik, na Krasińskiego parking i studzienki, na Urzędowskiej trzeba poprawek przy progach zwalniających, a na Mazurskiej spękana jest nawierzchnia przy skrzyżowaniu z Łowicką.

Czytaj więcej o: Lublin drogi remont
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 marca 2017 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zemborzycka cala do wymiany a w szczegolnosci skrzyzowanie z Kruczkowskiego od poczatku nie nadajace sie do odbioru technicznego,zapadlisko tuz przed ul Kunickiego przy restauracji przystan,wjazd do biedronki i nie tylko,studzienki i chodniki ktore sa mocno przechylone od poczatku oraz studzienki zgroza, o tysiaclecia juz przemilcze calosc chodnikow do wymiany tak nie robia nawet na wsiach Wstyd i hanba!
Rozwiń
Gość
Gość (20 marca 2017 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na Skalistej po zimie na środku jezdni powstał garb, ulica ma 2 lata, w tamtym roku była poprawiana przez wykonawcę.
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2017 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na Daszyńskiego na wysokości pętli autobisowej jak po deszczu stała woda przed remontem tak i po remoncie stoi (Studzienka jak była źle umiejscowiona tak dalej jest) Jak już się bierze za remont to takie rzeczy się poprawia Za rok po zimie znowu tam będzie popękany asfalt
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2017 o 11:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Parkingi przy Krasińskiego były nie dokończone, w niektórych miejscach brakowało krawęźżników. Efekt jest taki, że kostka z parkingu wypływa już na trawnik. Chodniki oczywiście z kostki falowane jakby wymyło podkład. Wykonawca? KPRD Lubartów ;-)
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2017 o 07:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Balladyny- zapraszam nie jedną ekipę remontową... droga jest w fatalnym stanie obecnie najgorsza ulica w mieście. Ale nikt z tego nic sobie nie robi... do wyborów - osiedle przy tej ulicy to 5.000 mieszkańców...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!