poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Miasto zamawia policjantów. Popilnują centrum i zajrzą na libację

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2015, 12:30
Autor: Dominik Smaga

Wynajęci przez miasto policjanci będą chodzić ustalonymi przez Ratusz trasami. Ratusz zamawia 900 takich patroli. Pracę zaczyna też grupa, która ma m.in. "zapobiegawczo" odwiedzać rodziny patologiczne, w których właśnie pojawiło się parę groszy do przepicia.

- W ramach porozumienia policjanci będą patrolować Stare Miasto, deptak, teren miasteczka akademickiego, okolice dworców PKS i PKP oraz wyznaczone miejsca na terenie dzielnic - wylicza Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

Funkcjonariusze będą poruszać się po ściśle określonych trasach wyznaczonych przez miasto. - Na 2015 r. opracowanych zostało 16 tras patrolowych, modyfikowanych w zależności od potrzeb - dodaje Bobowska.

Za ośmiogodzinną służbę jednego policjanta komenda dostanie 160 zł brutto. Na takie dodatkowe patrole miasto wyda w tym roku prawie 300 tysięcy złotych. Pozwoli to na zorganizowanie 875 takich patroli.

Pracę rozpoczyna też "przyjazny patrol” współorganizowany przez miasto na mocy innego porozumienia. W radiowozie oprócz policjanta będzie też pracownik socjalny i specjalista z Centrum Interwencji Kryzysowej. Właśnie ta ekipa ma być kierowana przez oficera dyżurnego do wezwań w sprawie przemocy domowej. Czym ma się różnić od standardowego patrolu?

- Ma się nastawiać na pomoc dziecku, które jest świadkiem przemocy rodzinie, jest nią dotknięte, nie wie jak się w tej sytuacji zachować - mówi Dariusz Szkodziński, komendant miejski policji. Przyznaje, że na co dzień tak nie jest. - Najczęściej patrol, który podejmuje interwencję, koncentruje się na usunięciu zagrożenia - przyznaje komendant.

Specjaliści ze specjalnego patrolu mają od razu zapewnić dziecku specjalistyczną pomoc. Nie tylko w przypadku przemocy domowej, ale również np. w razie wypadku samochodowego, po którym dorośli trafiają do szpitala, a dziecko zostaje samo.

"Przyjazny patrol” ma pracować w weekendy między godz. 16 a północą, gdy najwięcej jest wezwań do przypadków przemocy w rodzinie. Jeśli w danym czasie nie będzie żadnego zgłoszenia, wtedy patrol ma odwiedzać rodziny, w których może dziać się coś złego. Tak na wszelki wypadek.

- Mamy możliwość zdiagnozowania, że w danym mieszkaniu podczas weekendu odbędzie się libacja alkoholowa, bo podopieczni spodziewają się, że pracownik socjalny nie przyjdzie - podkreśla Małgorzata Domagała, dyrektor MOPR.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ma rozpoznanych aż... półtora tysiąca takich rodzin.
  Edytuj ten wpis
GOSC
Kolo
Paweł
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

GOSC
GOSC (20 lutego 2015 o 06:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

POLICVJNE PAŃSTWO  W ZNIEWOLONYM KRAJU -JAK ZA OKUPACJI...GŁUPI ZUK DBA TYLKO O PRACĘ DLA SWOICH I NIE POMYŚLI ABY TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYC NA PRACE DLA BEZROBOTNYCH....

Rozwiń
Kolo
Kolo (19 lutego 2015 o 22:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Super pomysł
Brawo prezydent Żuk
Rozwiń
Paweł
Paweł (19 lutego 2015 o 19:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Trzeba się więc nastawić na wizytę policji między 1 a 10 każdego miesiąca, bo jest ryzyko, że otrzymawszy wypłatę kupiłem piwo, więc na pewno będą awantury i krzyki w nocy.

Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2015 o 16:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

POLICJA NA ULICE, straż wiejska niech sprząta bezdomnych. chore jest toi, że policji nie ma w rejonie bo wozi bezdomnego po szpitalach, a straż może jeździć sobie autkiem bo bezdomnego nie weźmie. KIEDY będzie ta wytrzeźwiałka w końcu? kiedy straż weźmie się do pracy jak w innych miastach?

Rozwiń
gigi
gigi (19 lutego 2015 o 16:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

dobrze  dobrze, dobre miejsca,  tylko czego straż miejska nie chodzi tak, a wozi  tak bardzo często tyłki i na dodatek nie widzi  wielu źle zapakowanych aut po osiedlach.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!