czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Miejskie lokale do wynajęcia. Kto po kolektywie Zatarg, a kto po „Misji Czaitanii”?

Dodano: 2 listopada 2015, 12:41
Autor: Dominik Smaga

Ulica Narutowicza 54 (fot. Maciej Kaczanowski)
Ulica Narutowicza 54 (fot. Maciej Kaczanowski)

Kolejne miejskie lokale opuszczane są przez dotychczasowych najemców. W drugiej połowie listopada mogą ponownie trafić na przetarg. Do wzięcia są m.in. pomieszczenia, do których dwa lata temu przeniosła się z ul. Wieniawskiej ekipa tworząca klub Tektura.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Ostatni, pożegnalny koncert przy Piłsudskiego 17 odbył się jeszcze w lipcu, po niespełna dwóch latach odkąd w miejscu tym pojawił się kolektyw Zatarg. Właśnie pod taką nazwą funkcjonowała grupa ludzi, którzy wcześniej tworzyli niezależny ośrodek kultury Tektura działający w budynku przy Wieniawskiej, skąd musieli się wynieść, gdy miasto postanowiło sprzedać nieruchomość.

Spośród lokali przedstawionych przez miasto aktywiści wybrali właśnie pomieszczenia przy al. Piłsudskiego zwolnione przez żłobek. Teraz lokal ten trafi na przetarg, który wyłonić ma nowego najemcę. Do wzięcia są 324 mkw., a wywoławcza stawka czynszu to 9 zł za mkw. netto miesięcznie.

To tylko jeden ze zwolnionych ostatnio miejskich lokali, którym Zarząd Nieruchomości Komunalnych będzie szukać nowego gospodarza. Na przetarg trafi również niemal 100-metrowy lokal przy Lubartowskiej 30a, zajmowany wcześniej przez zarejestrowany związek wyznaniowy Instytut Wiedzy o Tożsamości „Misja Czaitanii”. Stawka wywoławcza została ustalona na 13 zł za mkw. miesięcznie.

Niewiele dalej, przy ul. Ruskiej 5, znajduje się mikroskopijny lokal z jedną z najwyższych stawek za metr kwadratowy. Licytacja ma się zacząć od 20 zł za mkw., ale metrów jest zaledwie 8. Lokalizacja nie jest zła, bo naprzeciw uczęszczanego targowiska. Do tej pory był tu sklep z pieczywem i warzywami.

Kolejną nowością w wykazie miejskich lokali jest ten zwalniany od 3 listopada przez Stowarzyszenie Samopomocy Terytorialnej. Adres to Narutowicza 54, jest tam 87 mkw. a wywoławcza stawka czynszu to 25 zł za mkw.

Do listy dołączył ponadto lokal przy Świętoduskiej 18 będący przez długie lata siedzibą warsztatu szklarskiego i oprawy obrazów.

Największą stawkę (29 zł za mkw.) ZNK określił dla 37-metrowego lokalu po lodziarni przy 1 Maja 51.

Lista lokali, które mają być wystawione na listopadowy przetarg jest dłuższa i są na niej także pomieszczenia, którym ZNK już po raz kolejny będzie próbował znaleźć nowego gospodarza.

Pomieszczenie przy ul. Ruskiej 5 było bohaterem przetargu w 2010 roku, kiedy wystartowało do licytacji pięciu najemców. Cena wywoławcza wynosiła 21 zł miesięcznie za metr kwadratowy. Zwycięzca przetargu zaoferował, że będzie płacił – 91 zł.
Pomieszczenie przy ul. Ruskiej 5 było bohaterem przetargu w 2010 roku, kiedy wystartowało do licytacji pięciu najemców. Cena wywoławcza wynosiła 21 zł miesięcznie za metr kwadratowy. Zwycięzca przetargu zaoferował, że będzie płacił – 91 zł.
Czytaj więcej o: nieruchomości Zatarg
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!