Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 maja 2010 r.
20:57
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Bazylianówki chcą budowy parku na osiedlu

0 15 A A

Wokół tylko bruk i ani skrawka zieleni – skarżą się mieszkańcy Ogrodów Dożynkowa. Miejskim urzędnikom zarzucają, że nie pomyśleli o terenach rekreacyjnych na nowym osiedlu. Lokatorzy sami znaleźli wyjście i proszą magistrat o pomoc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie ma gdzie wyjść, jest okropnie – mówi Barbara Olesiuk. – Wnuczki nie mogę wypuścić na spacer, bo nawet na chodnikach parkują samochody. Jest niewielki plac zabaw, ale tuż obok mamy ulicę. Poza tym, w słoneczne dni można się tam ugotować. Nie ma nawet jednego drzewka.

Bloki wzdłuż ul. Cyprysowej są szczelnie obstawione samochodami. Brakuje miejsc postojowych, więc samochody parkują na chodnikach. Skrawki trawnika są zbyt małe, by mogły służyć za teren do wypoczynku.

– Do zabawy zostają tylko uliczki – mówi Paulina Narecka, która przy ul. Cyprysowej opiekuje się siostrzeńcem. – Niewielki parking służy dzieciom do jazdy na rowerze. Tak być nie powinno. Szkoda że ktoś tego wcześniej nie przemyślał.

Podobnego zdania jest większość mieszkańców osiedla. To około półtora tysiąca osób, w tym setki rodzin z małymi dziećmi. Przedstawiciele wszystkich wspólnot mieszkaniowych zwrócili się z apelem do Ratusza. Wytykają urzędnikom, że przygotowując plan zagospodarowania, zapomnieli o terenach rekreacyjnych. Zadbali tylko o działki dla developerów.

– Nie wyprowadzaliśmy się do śródmieścia, tylko na peryferia – mówi Jacek Ochmiński, z ul. Cyprysowej. – Spodziewaliśmy się, że będą tu utrzymane jakieś standardy. Tymczasem nie ma nawet skrawka terenu, gdzie mieszkańcy mogliby wypocząć. Nawet chodniki są obstawione samochodami.
Jeden z developerów urządził przy ul. Cyprysowej niewielki plac zabaw. Mieszkańcy twierdzą, że to półśrodek, w dodatku, nielegalny.

– Jest zbyt blisko budynku i ulicy – dodaje Ochmiński. – Teoretycznie powinien być zlikwidowany, ale co z dziećmi?

Mieszkańcy proponują, by na teren rekreacyjny przeznaczyć sąsiednią działkę. Należy ona do upadłego developera i jest całkowicie zaniedbana. Plan zagospodarowania przewiduje tam tereny zielone.

– Miasto mogłoby wykupić działkę i zrobić tam coś w rodzaju parku – mówi Ochmański. – Powstałby wąwóz, podobny do tego na Czubach. Byłoby to z korzyścią nie tylko dla mieszkańców ul. Cyprysowej, ale i dla całej dzielnicy.

Wspólnoty mieszkaniowe zwróciły się z odpowiednim apelem do prezydenta Adama Wasilewskiego.

– Urząd Miasta i Uniwersytet Przyrodniczy pracują nad koncepcją przygotowania terenów zielonych – mówi Mirosław Bielawski, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarowania Mieniem UM. – Rozmowy dotyczą również działki, o której wspominają mieszkańcy ul. Cyprysowej. Trzeba czekać na ustalenia.
Nawet jeśli zapadną one w najbliższych miesiącach, to nie ma szans na szybką organizacji parku.

Miasto musiałoby wykupić działkę od prywatnego właściciela, a w tegorocznym budżecie nie przewidziano pieniędzy na ten cel.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nimrod32 / 29 lipca 2010 o 11:29
Co za problem, niech się wspólnoty złoża i zakupią " grunt upadłego dewelopera" i będą miały swój teren zielony. Dlaczego miasto miało by kupować ziemię i oddawać w darmowe użytkowanie prywatnemu właścicielowi ?
Prezentowane rozumowanie przypomina tok myślenia Kalego. To co za ogrodzeniem naszej wspólnotowej posesji jest nasze bo za to zapłaciliśmy i niech motłoch nie chodzi po naszej ziemi.Poza tym należy nam się teren zielony. Pytanie tylko dlaczego ? czy kupując mieszkanie nie orientowaliście się Państwo jak ma wyglądać otoczenie bloku ? ile będzie miejsc parkingowych, garaży itd ? Nie. No to popełniliście błąd za który powinniście zapłacić, ale z własnej kieszeni i zakupić teren i zorganizować sobie na nim co tylko chcecie.
nimrod32@o2.pl
Co za problem, niech się wspólnoty złoża i zakupią " grunt upadłego dewelopera" i będą miały swój teren zielony. Dlaczego miasto miało by kupować ziemię i oddawać w darmowe użytkowanie prywatnemu właścicielowi ?
Prezentowane rozumowanie przypomina tok myślenia Kalego. To co za ogrodzeniem naszej wspólnotowej posesji jest nasze bo za to zapłaciliśmy i niech motłoch nie chodzi po naszej ziemi.Poza tym należy nam się teren zielony. Pytanie tylko dlaczego ? czy kupując mieszkanie nie orientowaliście się Państwo jak ma wyglądać o... rozwiń
Avatar
Iliana / 26 maja 2010 o 20:57
[quote name='reks' date='25.05.2010, 23:12:11' post='293016']
Jakiś idiota porozwieszał na drzwiach klatek schodowych jakieś propozycje budowy terenów zieleni.I że niby mają się na to złożyć wszyscy mieszkańcy.Nie dam ani grosza,ja myślę tak jak Orion,nie chcę tu żadnych terenów zieleni.Samochody się nie mieszczą i ludzie nie mają gdzie stawiać.To jest ważniejsze.Nie chcę tutaj pod oknem zgrai wrzeszczących bachorów.Mieszkamy praktycznie za miastem i ja nie chcę tutaj jakiś dziwadeł typu teren zielony.
[quote] Nie wiem jak można być tak nie wychowanym ale sam siebie oceń .Topografia mapy Lublina zerowa . Lublin to nie wieś i ciągle jesteś w mieście .Najlepiej to było nie kupować tu chaty a na wsi świeże powietrze pole no i krówki i świnki i traktor jest gdzie postawić i auto.Widzę Cię tam idealnie no i taki singiel nie będzie miał bachorów jak byś nie wiedział to są dzieci.Ale nic dziwnego jakim trzeba być idiotą by za przykład brać Orion .Też mi super przykład i brak własnego zdania.
[quote name='reks' date='25.05.2010, 23:12:11' post='293016']
Jakiś idiota porozwieszał na drzwiach klatek schodowych jakieś propozycje budowy terenów zieleni.I że niby mają się na to złożyć wszyscy mieszkańcy.Nie dam ani grosza,ja myślę tak jak Orion,nie chcę tu żadnych terenów zieleni.Samochody się nie mieszczą i ludzie nie mają gdzie stawiać.To jest ważniejsze.Nie chcę tutaj pod oknem zgrai wrzeszczących bachorów.Mieszkamy praktycznie za miastem i ja nie chcę tutaj jakiś dziwadeł typu teren zielony.
[qu... rozwiń
Avatar
zibi / 26 maja 2010 o 09:49
nie idiota tylko mieszkaniec osiedla który chce coś zrobić i nie pod oknami tylko z boku osiedla. Zanim zaczniemy komentować coś to najpierw przeczytajmy to do końca...
Parkingi? oczywiście zsumujmy ilość mieszkańców a potem zsumujmy ilośc garazy i miejsc parkingowych - wyjdzie ze tych drugich jest więcej. Skoro ani projektant, ani Nadzór budowlany ani miast się do tego nie przyczepiło to nie mamy szans na poprawę i pomoc z ich strony na naszym terenie. Możemy się sądić z ORION-em ale jak narazie to mniej niż połowa wspólnot uchwaliła fundusz na prawnika...
Avatar
~gość~ / 26 maja 2010 o 08:20
A prokurator nie wsadził Mącik za podwójne plany. Baba "zarobiona" odeszła i ma to w swojej dużej d...e.
Avatar
reks / 25 maja 2010 o 23:12
Jakiś idiota porozwieszał na drzwiach klatek schodowych jakieś propozycje budowy terenów zieleni.I że niby mają się na to złożyć wszyscy mieszkańcy.Nie dam ani grosza,ja myślę tak jak Orion,nie chcę tu żadnych terenów zieleni.Samochody się nie mieszczą i ludzie nie mają gdzie stawiać.To jest ważniejsze.Nie chcę tutaj pod oknem zgrai wrzeszczących bachorów.Mieszkamy praktycznie za miastem i ja nie chcę tutaj jakiś dziwadeł typu teren zielony.
Avatar
Iliana / 25 maja 2010 o 21:30
Nie wiem dlaczego miasto wydaje zgody na takie blokowiska jeśli na tak małym terenie trudno jest pomieścić wszystko .Orion na Ogrody zakupił za mało terenu i Pan projektant porysował a urzędnicy z UM i nadzór budowlany zatwierdził .Jak to się ma budynek nr.7 gdzie gaz ziemny biegnie 1a może 2 m a tam jest usytuowane przedszkole i mieszkają ludzie.Gdzie są zachowane normy i bezpieczeństwo Dotyczy to też zaciemnienia mieszkań ,złudnej przestrzeni której nie ma .W dobie konkurencji ludzie mają wybór ale jak się oferuje co innego a dostaje co innego to nie pozostaje jak sądzić się do końca .Ponadto terenów i zieleni to jest tak mało że Orion nie pobudował Ogrodów a betony i parkingi i spaliny.Chyba że uznamy że tak ma wyglądać nowoczesne budownictwo.Orion to dobrze wymyślił mało zieleni w koło pełno zarośniętych traw czego oni chcą i jeszcze idą do sądu .Myślę że wiele osób czuje się oszukanych bo zapłacili wiele kasy by dostać namiastkę marzenia swego życia własne m. Jeśli chodzi o plany to pewnie nie było 2 a z .3 kto pytał to usłyszał że ogrodzony teren plac zabaw dużo zieleni itd .jednym zdaniem jeden fałsz .Ponadto jeśli chodzi o własności proponuję zajrzeć do ksiąg wieczystych na pewno warto .A może odsłonią się nowe fakty do dziś nie ujawnione.Zapraszam bo warto.Może i bloki są pobudowane w złym miejscu.
Nie wiem dlaczego miasto wydaje zgody na takie blokowiska jeśli na tak małym terenie trudno jest pomieścić wszystko .Orion na Ogrody zakupił za mało terenu i Pan projektant porysował a urzędnicy z UM i nadzór budowlany zatwierdził .Jak to się ma budynek nr.7 gdzie gaz ziemny biegnie 1a może 2 m a tam jest usytuowane przedszkole i mieszkają ludzie.Gdzie są zachowane normy i bezpieczeństwo Dotyczy to też zaciemnienia mieszkań ,złudnej przestrzeni której nie ma .W dobie konkurencji ludzie mają wybór ale jak się oferuje co innego a dost... rozwiń
Avatar
Mieszkanka Dożynkowej / 25 maja 2010 o 19:32
To nieprawda, że blokowicze przyszli tu świadomi, że plan zagospodarowania Rudnika jest "lewy". Mieszkaniec i kupujący ma dodyspozycji tylko plan zagospodarowania oraz ofertę developera. Nikt nie wyobrażał sobie, że miejscy urzędnicy do spółki z developerami zgotują dotychczasowym i przyszłym mieszkańcom betonową rzeczywistość: brutalne zaabudowywanie domów jednorodzinnych blokami, a potem zabetonowanie nowo powstających osiedli! Obowiązkiem urzędników było pilnować przestrzegania prawa! Przecież to plan Urzędu Miasta! Szanowni Urzędnicy Miejscy, sami wyznaczyliście na planie zagospodarowania tereny na tzw. zieleń publiczną, określiliście, jaką powierzchnię powinna zajmować. A potem uczestniczyliście w łamaniu prawa i pozwoliliści, aby zabudowano cały teren osiedla kolejnymi blokami - aż na końcu okazało się, że nie ma skrawka ziemi na osiedlowy plac zabawy. To jak wygląda zabudowa i infrastruktura Dożynkowej, czy Cyprysowej jest absolutnie niezgodne z planem zagospodarowania (nawet tym "lewym"), ani z ofertami, które np. Orion przedstawiał kupującym . W tym problem. Ten tzw. park, którego się domagamy, to enklawa jeszcze niezniszczonej zieleni, którą chcemy zabezpieczyć zanim ten piękny teren zostanie całkowicie zdegradowany. W tej chwili wspólnie - ci z domów jednorodzinnych i ci z bloków - walczymy o to, aby zatrzymać rosnącą patologię w sposobie pracy urzędników oraz w tzw. biznesie. Nie przyjmujemy oszustwa za normę! Nie godzimy się, aby kosztem obywateli ktoś robił interesiki, dzięki wsparciu urzędników, którzy nas, obywateli, powinni reprezentować.
To nieprawda, że blokowicze przyszli tu świadomi, że plan zagospodarowania Rudnika jest "lewy". Mieszkaniec i kupujący ma dodyspozycji tylko plan zagospodarowania oraz ofertę developera. Nikt nie wyobrażał sobie, że miejscy urzędnicy do spółki z developerami zgotują dotychczasowym i przyszłym mieszkańcom betonową rzeczywistość: brutalne zaabudowywanie domów jednorodzinnych blokami, a potem zabetonowanie nowo powstających osiedli! Obowiązkiem urzędników było pilnować przestrzegania prawa! Przecież to plan Urzędu Miasta! ... rozwiń
Avatar
MIESZKANKA DOZYNKOWJ / 25 maja 2010 o 14:15
Niestety bardzo przykro to przyznać jednak zostaliśmy oszukani przez developera ORION .Miało to być piękne osiedle ogrody dożynkowa z duża ilością zieleni, miejsca na zabawe ,spacery,obecnie są BETONOWE ogrody. Uważam, że to ORION powinien ponieśc kare i wykupić tą działke.A park jest koniecznie potrzebny ze względu na bezpieczeństwo dzieci, bo tylko patrzeć jak dojdzie tu do tragedii , gdyż te dzieciaczki totalnie nie mają się gdzie bawić.
Avatar
moher / 25 maja 2010 o 11:38
jo sie pytom kto za to zapłaci.Za ten park.Kryzys wielki.Powódź.Ludziska potracili dobytek całego życia.A tu bedo wymyślać jaki park. Ulice wszystkie dziurawe. Czy w tym kraju zawsze bedzie tylu idiotów.Niech ido w te zarośla obok bloków na Dożynkowej i tam bedo mieli cień i zielono.Powodzianom trza pomóc,ulice remontować,kościół na tej dzielnicy budować bo pogaństwo że aż strach bierze.
Avatar
Beret / 25 maja 2010 o 11:23
mietek napisał:
Niech Was piekło pochłonie i słońce spali.


Znaczy kogo? I czy kolejność jest prawidłowa?
Avatar
nimrod32 / 29 lipca 2010 o 11:29
Co za problem, niech się wspólnoty złoża i zakupią " grunt upadłego dewelopera" i będą miały swój teren zielony. Dlaczego miasto miało by kupować ziemię i oddawać w darmowe użytkowanie prywatnemu właścicielowi ?
Prezentowane rozumowanie przypomina tok myślenia Kalego. To co za ogrodzeniem naszej wspólnotowej posesji jest nasze bo za to zapłaciliśmy i niech motłoch nie chodzi po naszej ziemi.Poza tym należy nam się teren zielony. Pytanie tylko dlaczego ? czy kupując mieszkanie nie orientowaliście się Państwo jak ma wyglądać otoczenie bloku ? ile będzie miejsc parkingowych, garaży itd ? Nie. No to popełniliście błąd za który powinniście zapłacić, ale z własnej kieszeni i zakupić teren i zorganizować sobie na nim co tylko chcecie.
nimrod32@o2.pl
Co za problem, niech się wspólnoty złoża i zakupią " grunt upadłego dewelopera" i będą miały swój teren zielony. Dlaczego miasto miało by kupować ziemię i oddawać w darmowe użytkowanie prywatnemu właścicielowi ?
Prezentowane rozumowanie przypomina tok myślenia Kalego. To co za ogrodzeniem naszej wspólnotowej posesji jest nasze bo za to zapłaciliśmy i niech motłoch nie chodzi po naszej ziemi.Poza tym należy nam się teren zielony. Pytanie tylko dlaczego ? czy kupując mieszkanie nie orientowaliście się Państwo jak ma wyglądać o... rozwiń
Avatar
Iliana / 26 maja 2010 o 20:57
[quote name='reks' date='25.05.2010, 23:12:11' post='293016']
Jakiś idiota porozwieszał na drzwiach klatek schodowych jakieś propozycje budowy terenów zieleni.I że niby mają się na to złożyć wszyscy mieszkańcy.Nie dam ani grosza,ja myślę tak jak Orion,nie chcę tu żadnych terenów zieleni.Samochody się nie mieszczą i ludzie nie mają gdzie stawiać.To jest ważniejsze.Nie chcę tutaj pod oknem zgrai wrzeszczących bachorów.Mieszkamy praktycznie za miastem i ja nie chcę tutaj jakiś dziwadeł typu teren zielony.
[quote] Nie wiem jak można być tak nie wychowanym ale sam siebie oceń .Topografia mapy Lublina zerowa . Lublin to nie wieś i ciągle jesteś w mieście .Najlepiej to było nie kupować tu chaty a na wsi świeże powietrze pole no i krówki i świnki i traktor jest gdzie postawić i auto.Widzę Cię tam idealnie no i taki singiel nie będzie miał bachorów jak byś nie wiedział to są dzieci.Ale nic dziwnego jakim trzeba być idiotą by za przykład brać Orion .Też mi super przykład i brak własnego zdania.
[quote name='reks' date='25.05.2010, 23:12:11' post='293016']
Jakiś idiota porozwieszał na drzwiach klatek schodowych jakieś propozycje budowy terenów zieleni.I że niby mają się na to złożyć wszyscy mieszkańcy.Nie dam ani grosza,ja myślę tak jak Orion,nie chcę tu żadnych terenów zieleni.Samochody się nie mieszczą i ludzie nie mają gdzie stawiać.To jest ważniejsze.Nie chcę tutaj pod oknem zgrai wrzeszczących bachorów.Mieszkamy praktycznie za miastem i ja nie chcę tutaj jakiś dziwadeł typu teren zielony.
[qu... rozwiń
Avatar
zibi / 26 maja 2010 o 09:49
nie idiota tylko mieszkaniec osiedla który chce coś zrobić i nie pod oknami tylko z boku osiedla. Zanim zaczniemy komentować coś to najpierw przeczytajmy to do końca...
Parkingi? oczywiście zsumujmy ilość mieszkańców a potem zsumujmy ilośc garazy i miejsc parkingowych - wyjdzie ze tych drugich jest więcej. Skoro ani projektant, ani Nadzór budowlany ani miast się do tego nie przyczepiło to nie mamy szans na poprawę i pomoc z ich strony na naszym terenie. Możemy się sądić z ORION-em ale jak narazie to mniej niż połowa wspólnot uchwaliła fundusz na prawnika...
Avatar
~gość~ / 26 maja 2010 o 08:20
A prokurator nie wsadził Mącik za podwójne plany. Baba "zarobiona" odeszła i ma to w swojej dużej d...e.
Avatar
reks / 25 maja 2010 o 23:12
Jakiś idiota porozwieszał na drzwiach klatek schodowych jakieś propozycje budowy terenów zieleni.I że niby mają się na to złożyć wszyscy mieszkańcy.Nie dam ani grosza,ja myślę tak jak Orion,nie chcę tu żadnych terenów zieleni.Samochody się nie mieszczą i ludzie nie mają gdzie stawiać.To jest ważniejsze.Nie chcę tutaj pod oknem zgrai wrzeszczących bachorów.Mieszkamy praktycznie za miastem i ja nie chcę tutaj jakiś dziwadeł typu teren zielony.
Avatar
Iliana / 25 maja 2010 o 21:30
Nie wiem dlaczego miasto wydaje zgody na takie blokowiska jeśli na tak małym terenie trudno jest pomieścić wszystko .Orion na Ogrody zakupił za mało terenu i Pan projektant porysował a urzędnicy z UM i nadzór budowlany zatwierdził .Jak to się ma budynek nr.7 gdzie gaz ziemny biegnie 1a może 2 m a tam jest usytuowane przedszkole i mieszkają ludzie.Gdzie są zachowane normy i bezpieczeństwo Dotyczy to też zaciemnienia mieszkań ,złudnej przestrzeni której nie ma .W dobie konkurencji ludzie mają wybór ale jak się oferuje co innego a dostaje co innego to nie pozostaje jak sądzić się do końca .Ponadto terenów i zieleni to jest tak mało że Orion nie pobudował Ogrodów a betony i parkingi i spaliny.Chyba że uznamy że tak ma wyglądać nowoczesne budownictwo.Orion to dobrze wymyślił mało zieleni w koło pełno zarośniętych traw czego oni chcą i jeszcze idą do sądu .Myślę że wiele osób czuje się oszukanych bo zapłacili wiele kasy by dostać namiastkę marzenia swego życia własne m. Jeśli chodzi o plany to pewnie nie było 2 a z .3 kto pytał to usłyszał że ogrodzony teren plac zabaw dużo zieleni itd .jednym zdaniem jeden fałsz .Ponadto jeśli chodzi o własności proponuję zajrzeć do ksiąg wieczystych na pewno warto .A może odsłonią się nowe fakty do dziś nie ujawnione.Zapraszam bo warto.Może i bloki są pobudowane w złym miejscu.
Nie wiem dlaczego miasto wydaje zgody na takie blokowiska jeśli na tak małym terenie trudno jest pomieścić wszystko .Orion na Ogrody zakupił za mało terenu i Pan projektant porysował a urzędnicy z UM i nadzór budowlany zatwierdził .Jak to się ma budynek nr.7 gdzie gaz ziemny biegnie 1a może 2 m a tam jest usytuowane przedszkole i mieszkają ludzie.Gdzie są zachowane normy i bezpieczeństwo Dotyczy to też zaciemnienia mieszkań ,złudnej przestrzeni której nie ma .W dobie konkurencji ludzie mają wybór ale jak się oferuje co innego a dost... rozwiń
Avatar
Mieszkanka Dożynkowej / 25 maja 2010 o 19:32
To nieprawda, że blokowicze przyszli tu świadomi, że plan zagospodarowania Rudnika jest "lewy". Mieszkaniec i kupujący ma dodyspozycji tylko plan zagospodarowania oraz ofertę developera. Nikt nie wyobrażał sobie, że miejscy urzędnicy do spółki z developerami zgotują dotychczasowym i przyszłym mieszkańcom betonową rzeczywistość: brutalne zaabudowywanie domów jednorodzinnych blokami, a potem zabetonowanie nowo powstających osiedli! Obowiązkiem urzędników było pilnować przestrzegania prawa! Przecież to plan Urzędu Miasta! Szanowni Urzędnicy Miejscy, sami wyznaczyliście na planie zagospodarowania tereny na tzw. zieleń publiczną, określiliście, jaką powierzchnię powinna zajmować. A potem uczestniczyliście w łamaniu prawa i pozwoliliści, aby zabudowano cały teren osiedla kolejnymi blokami - aż na końcu okazało się, że nie ma skrawka ziemi na osiedlowy plac zabawy. To jak wygląda zabudowa i infrastruktura Dożynkowej, czy Cyprysowej jest absolutnie niezgodne z planem zagospodarowania (nawet tym "lewym"), ani z ofertami, które np. Orion przedstawiał kupującym . W tym problem. Ten tzw. park, którego się domagamy, to enklawa jeszcze niezniszczonej zieleni, którą chcemy zabezpieczyć zanim ten piękny teren zostanie całkowicie zdegradowany. W tej chwili wspólnie - ci z domów jednorodzinnych i ci z bloków - walczymy o to, aby zatrzymać rosnącą patologię w sposobie pracy urzędników oraz w tzw. biznesie. Nie przyjmujemy oszustwa za normę! Nie godzimy się, aby kosztem obywateli ktoś robił interesiki, dzięki wsparciu urzędników, którzy nas, obywateli, powinni reprezentować.
To nieprawda, że blokowicze przyszli tu świadomi, że plan zagospodarowania Rudnika jest "lewy". Mieszkaniec i kupujący ma dodyspozycji tylko plan zagospodarowania oraz ofertę developera. Nikt nie wyobrażał sobie, że miejscy urzędnicy do spółki z developerami zgotują dotychczasowym i przyszłym mieszkańcom betonową rzeczywistość: brutalne zaabudowywanie domów jednorodzinnych blokami, a potem zabetonowanie nowo powstających osiedli! Obowiązkiem urzędników było pilnować przestrzegania prawa! Przecież to plan Urzędu Miasta! ... rozwiń
Avatar
MIESZKANKA DOZYNKOWJ / 25 maja 2010 o 14:15
Niestety bardzo przykro to przyznać jednak zostaliśmy oszukani przez developera ORION .Miało to być piękne osiedle ogrody dożynkowa z duża ilością zieleni, miejsca na zabawe ,spacery,obecnie są BETONOWE ogrody. Uważam, że to ORION powinien ponieśc kare i wykupić tą działke.A park jest koniecznie potrzebny ze względu na bezpieczeństwo dzieci, bo tylko patrzeć jak dojdzie tu do tragedii , gdyż te dzieciaczki totalnie nie mają się gdzie bawić.
Avatar
moher / 25 maja 2010 o 11:38
jo sie pytom kto za to zapłaci.Za ten park.Kryzys wielki.Powódź.Ludziska potracili dobytek całego życia.A tu bedo wymyślać jaki park. Ulice wszystkie dziurawe. Czy w tym kraju zawsze bedzie tylu idiotów.Niech ido w te zarośla obok bloków na Dożynkowej i tam bedo mieli cień i zielono.Powodzianom trza pomóc,ulice remontować,kościół na tej dzielnicy budować bo pogaństwo że aż strach bierze.
Avatar
Beret / 25 maja 2010 o 11:23
mietek napisał:
Niech Was piekło pochłonie i słońce spali.


Znaczy kogo? I czy kolejność jest prawidłowa?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 20

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra