Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 marca 2010 r.
19:36
Edytuj ten wpis

Miliony w sprężyny. Koreańczycy inwestują przy Mełgiewskiej

0 10 A A

Lubelski producent resorów samochodowych zainwestuje ponad 40 mln zł na terenie dawnej fabryki Daewoo. Firma rozbuduje zakład i kupi nowoczesne linie produkcyjne. To oznacza, że jeszcze w tym roku pojawią się nowe miejsca pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Ratuszu rozpoczęła się właśnie procedura, która pozwoli zrealizować inwestycję. Formalności potrwają najwyżej kilka miesięcy. Rozbudowa fabryki D&D Resory zakończy się w tym roku.

– Niektóre z naszych linii produkcyjnych mają po 40 lat. Pamiętają czasy fiata 125p – mówi Dariusz Sipta, wiceprezes D&D. – Trzeba je będzie rozmontować. W ich miejscu staną nowoczesne linie m.in. do zwijania i malowania sprężyn samochodowych. Konieczna będzie również przebudowa i modernizacja istniejących budynków.

To nie pierwsza duża inwestycja firmy D&D. Cześć linii produkcyjnych wymieniono w 2008 roku. W ubiegłym roku firma wstrzymała się z inwestycjami ze względu na kryzys. Spółka działa w budynkach, dzierżawionych od syndyka dawnych, zakładów Daewoo Motor Polska. W tym roku planuje wykupić dwa główne gmachy. Tam właśnie staną najnowocześniejsze urządzenia. Projekt pochłonie ok. 40 mln zł.

– Dzięki temu znacznie zwiększymy produkcję – dodaje Sipta. – W tej chwili wytwarzamy ok. 120 tys. sprężyn miesięcznie. Ograniczają nas np. moce przerobowe lakierni. Po uruchomieniu nowych linii, bez problemu będziemy produkować 200 tys. sprężyn. To tylko jeden z naszych produktów.

D&D zatrudnia dziś 220 osób. Po modernizacji zakład przyjmie co najmniej 30 nowych pracowników. Na tym nie koniec, bo firma planuje kolejne inwestycje. W tej chwili produkty z Lublina montowane są m.in. w samochodach takich marek, jak KIA, Hyundai i Opel.
– Prowadzimy też zaawansowane rozmowy z Volkswagenem i Peugeotem – dodaje Sipta. – Nasze produkty zostały bardzo dobrze ocenione. Wszystko wskazuje więc na to, że pozyskamy nowych kontrahentów.

Do 2008 r. większościowy pakiet udziałów w D&D był w rękach koreańskiego koncernu Daewon Kang Up. Przedsiębiorcy z Azji przejęli jednak resztę akcji od syndyka i dziś całkowicie kontrolują firmę. Gigant z Korei wytwarza przede wszystkim elementy zawieszeń samochodowych. Co roku produkty koncernu montowane są w ponad 10 mln pojazdów na całym świecie.

Lubelska spółka może w najbliższych latach przejąć kolejne tereny dawnego Daewoo. Firma stara się o włączenie części tego obszaru do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma zapewnia, że sprawa jest już przesądzona. Pozostało jedynie dokończenie urzędowej procedury.

Włączenie do strefy oznacza przede wszystkim niższe koszty działalności. Dzięki temu możliwe będą kolejne inwestycje.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
były / 4 marca 2012 o 20:39
przepracowałem tam ponad rok, ale jeszcze za polaka i rzeczywiście płacą marnie i pracownik w ogóle sie nie liczy. ale tylko tak się w Polsce wzbogacić można - kosztem innych. ale Koreańczykowi na pewno bym w kieszeń nie wkładał.
Avatar
Obywatel Piszczyk / 26 marca 2010 o 21:51
annonimus napisał:
Zle traktowanie pracownikow? Glupkow po zawodowce, co ledwo sie wyslowic umieją? Jest tam spora ilosc osob z ktorymi mozna sie dogadac, ale sa gusta i gusteczka. Jak komus cos nie pasuje to zapraszamy do Tesco czy innego supermarketu - tam wakacje.

A szanowny jaką to wybitną uczelnię skończył ? A był tam widział rozmawiał szanowny jak tam jest że podejmuje się krytyki ludzi tam pracujących !?A zna tych ludzi że ich ocenia ? Ja znam ludzi po zawodówce i proszę wierzyć nie jeden z dyplomem do pięt im nie sięga !. Więc troszkę pokory i dobrego wychowania by się zdało chyba że jak widać rodzice nie nauczyli !

A szanowny jaką to wybitną uczelnię skończył ? A był tam widział rozmawiał szanowny jak tam jest że podejmuje się krytyki ludzi tam pracujących !?A zna tych ludzi że ich ocenia ? Ja znam ludzi po zawodówce i proszę wierzyć nie jeden z dyplomem do pięt im nie sięga !. Więc troszkę pokory i dobrego wychowania by się zdało chyba że jak widać rodzice nie nauczyli ! rozwiń
Avatar
axa66 / 8 marca 2010 o 20:06
Zapewne wszyscy pamietaja koreanskie inwestycje.Miejmy nadzieje ze te sie powiodą
Avatar
Gość111 / 3 marca 2010 o 15:06
Oczywiście zatrudnia 30 osób za 1200 zł i będą robić za marne grosze a praca jest ciężka i niewdzięczna.
Pracowników maja za nic w ej firmie liczy się ilość nie jakość wykonywanych produktów
a jeśli chodzi o zatrudnienie to w tej firmie są cały czas zatrudnienia bo jet bardzo duża rotacja pracowników ci co się przyjmują pracują parę miesięcy
i się zwalniają bo na rozwój zawodowy w tej firmie nie można liczyć.
Avatar
p@# / 3 marca 2010 o 12:18
mosquito napisał:
No i widzicie, przyrost zatrudnienia też może być sukcesem w miejscu gdzie 20 lat temu na jednej zmianie pracowało min. 3 tys. ludzi. Potęga PR jest wielka. Szkoda tylko, że jedynie PR istnieje.


20 lat temu te 3 000 robiło samochody walac mlotkiem w kawal blachy. Byc moze ty wolalbys jezdzic w XXI wieku samochodem na poziomie Zuka, jednak miliony racjonalnie myslacych klientow wybiera Sprintery. A tych przy pomocy pana Władzia z mlotkiem i pedzlem nie zrobisz.

A tak poza tym, to zyjemy w kraju z gospodarka wolnorynkowa. Broni ci ktos widac pare miliardow zlotych, zatrudnic 3 tys ludzi na jedna zmiane i produkowac w Lublinie bolidy dla Kubicy? A jesli nie potrafisz, to ciesz sie ze inni potrafia zatrudnic - badz co badz w kryzysie - te 30 osob, zwiekszac produkcje i zaopatrywac najwiekszych producentow samochodowych swiata.


20 lat temu te 3 000 robiło samochody walac mlotkiem w kawal blachy. Byc moze ty wolalbys jezdzic w XXI wieku samochodem na poziomie Zuka, jednak miliony racjonalnie myslacych klientow wybiera Sprintery. A tych przy pomocy pana Władzia z mlotkiem i pedzlem nie zrobisz.

A tak poza tym, to zyjemy w kraju z gospodarka wolnorynkowa. Broni ci ktos widac pare miliardow zlotych, zatrudnic 3 tys ludzi na jedna zmiane i produkowac w Lublinie bolidy dla Kubicy? A jesli nie potrafisz, to ciesz sie ze inni potraf... rozwiń
Avatar
annonimus / 3 marca 2010 o 12:08
Zle traktowanie pracownikow? Glupkow po zawodowce, co ledwo sie wyslowic umieją? Jest tam spora ilosc osob z ktorymi mozna sie dogadac, ale sa gusta i gusteczka. Jak komus cos nie pasuje to zapraszamy do Tesco czy innego supermarketu - tam wakacje.
Avatar
mosquito / 3 marca 2010 o 10:46
No i widzicie, przyrost zatrudnienia też może być sukcesem w miejscu gdzie 20 lat temu na jednej zmianie pracowało min. 3 tys. ludzi. Potęga PR jest wielka. Szkoda tylko, że jedynie PR istnieje.
Avatar
kanciak / 3 marca 2010 o 09:06
Jan napisał:
No cóż, Koreańczycy są już 40 lat w Lublinie. ha ha ha
Resory i sprężyny robiono w FSC od dawna, gazetka pisze bzdurki.
Żeby nie tracić czasu " Miałeś Chamie złoty róg ....." i jeszcze dzisiaj każą Ci się cieszyć.
Czumuś biedny ?


Czytaj ze zrozumieniem inteligencie.
Avatar
Aro / 3 marca 2010 o 08:31
Chwalicie D&D Resory ? To popatrzcie w jakich warunkach ludzie tam pracują..... Zwłaszcza na traktowanie pracowników...
Avatar
Jan / 3 marca 2010 o 08:18
No cóż, Koreańczycy są już 40 lat w Lublinie. ha ha ha
Resory i sprężyny robiono w FSC od dawna, gazetka pisze bzdurki.
Żeby nie tracić czasu " Miałeś Chamie złoty róg ....." i jeszcze dzisiaj każą Ci się cieszyć.
Czumuś biedny ?
Avatar
były / 4 marca 2012 o 20:39
przepracowałem tam ponad rok, ale jeszcze za polaka i rzeczywiście płacą marnie i pracownik w ogóle sie nie liczy. ale tylko tak się w Polsce wzbogacić można - kosztem innych. ale Koreańczykowi na pewno bym w kieszeń nie wkładał.
Avatar
Obywatel Piszczyk / 26 marca 2010 o 21:51
annonimus napisał:
Zle traktowanie pracownikow? Glupkow po zawodowce, co ledwo sie wyslowic umieją? Jest tam spora ilosc osob z ktorymi mozna sie dogadac, ale sa gusta i gusteczka. Jak komus cos nie pasuje to zapraszamy do Tesco czy innego supermarketu - tam wakacje.

A szanowny jaką to wybitną uczelnię skończył ? A był tam widział rozmawiał szanowny jak tam jest że podejmuje się krytyki ludzi tam pracujących !?A zna tych ludzi że ich ocenia ? Ja znam ludzi po zawodówce i proszę wierzyć nie jeden z dyplomem do pięt im nie sięga !. Więc troszkę pokory i dobrego wychowania by się zdało chyba że jak widać rodzice nie nauczyli !

A szanowny jaką to wybitną uczelnię skończył ? A był tam widział rozmawiał szanowny jak tam jest że podejmuje się krytyki ludzi tam pracujących !?A zna tych ludzi że ich ocenia ? Ja znam ludzi po zawodówce i proszę wierzyć nie jeden z dyplomem do pięt im nie sięga !. Więc troszkę pokory i dobrego wychowania by się zdało chyba że jak widać rodzice nie nauczyli ! rozwiń
Avatar
axa66 / 8 marca 2010 o 20:06
Zapewne wszyscy pamietaja koreanskie inwestycje.Miejmy nadzieje ze te sie powiodą
Avatar
Gość111 / 3 marca 2010 o 15:06
Oczywiście zatrudnia 30 osób za 1200 zł i będą robić za marne grosze a praca jest ciężka i niewdzięczna.
Pracowników maja za nic w ej firmie liczy się ilość nie jakość wykonywanych produktów
a jeśli chodzi o zatrudnienie to w tej firmie są cały czas zatrudnienia bo jet bardzo duża rotacja pracowników ci co się przyjmują pracują parę miesięcy
i się zwalniają bo na rozwój zawodowy w tej firmie nie można liczyć.
Avatar
p@# / 3 marca 2010 o 12:18
mosquito napisał:
No i widzicie, przyrost zatrudnienia też może być sukcesem w miejscu gdzie 20 lat temu na jednej zmianie pracowało min. 3 tys. ludzi. Potęga PR jest wielka. Szkoda tylko, że jedynie PR istnieje.


20 lat temu te 3 000 robiło samochody walac mlotkiem w kawal blachy. Byc moze ty wolalbys jezdzic w XXI wieku samochodem na poziomie Zuka, jednak miliony racjonalnie myslacych klientow wybiera Sprintery. A tych przy pomocy pana Władzia z mlotkiem i pedzlem nie zrobisz.

A tak poza tym, to zyjemy w kraju z gospodarka wolnorynkowa. Broni ci ktos widac pare miliardow zlotych, zatrudnic 3 tys ludzi na jedna zmiane i produkowac w Lublinie bolidy dla Kubicy? A jesli nie potrafisz, to ciesz sie ze inni potrafia zatrudnic - badz co badz w kryzysie - te 30 osob, zwiekszac produkcje i zaopatrywac najwiekszych producentow samochodowych swiata.


20 lat temu te 3 000 robiło samochody walac mlotkiem w kawal blachy. Byc moze ty wolalbys jezdzic w XXI wieku samochodem na poziomie Zuka, jednak miliony racjonalnie myslacych klientow wybiera Sprintery. A tych przy pomocy pana Władzia z mlotkiem i pedzlem nie zrobisz.

A tak poza tym, to zyjemy w kraju z gospodarka wolnorynkowa. Broni ci ktos widac pare miliardow zlotych, zatrudnic 3 tys ludzi na jedna zmiane i produkowac w Lublinie bolidy dla Kubicy? A jesli nie potrafisz, to ciesz sie ze inni potraf... rozwiń
Avatar
annonimus / 3 marca 2010 o 12:08
Zle traktowanie pracownikow? Glupkow po zawodowce, co ledwo sie wyslowic umieją? Jest tam spora ilosc osob z ktorymi mozna sie dogadac, ale sa gusta i gusteczka. Jak komus cos nie pasuje to zapraszamy do Tesco czy innego supermarketu - tam wakacje.
Avatar
mosquito / 3 marca 2010 o 10:46
No i widzicie, przyrost zatrudnienia też może być sukcesem w miejscu gdzie 20 lat temu na jednej zmianie pracowało min. 3 tys. ludzi. Potęga PR jest wielka. Szkoda tylko, że jedynie PR istnieje.
Avatar
kanciak / 3 marca 2010 o 09:06
Jan napisał:
No cóż, Koreańczycy są już 40 lat w Lublinie. ha ha ha
Resory i sprężyny robiono w FSC od dawna, gazetka pisze bzdurki.
Żeby nie tracić czasu " Miałeś Chamie złoty róg ....." i jeszcze dzisiaj każą Ci się cieszyć.
Czumuś biedny ?


Czytaj ze zrozumieniem inteligencie.
Avatar
Aro / 3 marca 2010 o 08:31
Chwalicie D&D Resory ? To popatrzcie w jakich warunkach ludzie tam pracują..... Zwłaszcza na traktowanie pracowników...
Avatar
Jan / 3 marca 2010 o 08:18
No cóż, Koreańczycy są już 40 lat w Lublinie. ha ha ha
Resory i sprężyny robiono w FSC od dawna, gazetka pisze bzdurki.
Żeby nie tracić czasu " Miałeś Chamie złoty róg ....." i jeszcze dzisiaj każą Ci się cieszyć.
Czumuś biedny ?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program]
24 maja 2018, 18:00
galeria

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program] 3 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek rozpoczynają się KULturalia, czyli Dni Kultury Studenckiej w Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaplanowano dwa dni koncertów na pl. Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami 1 5

Pod znakiem zapytania stanął montaż słupków uniemożliwiających nielegalne parkowanie na śródmiejskich chodnikach. Nikt nie chce wziąć tego zlecenia. Drogowcy mają też spory problem z remontami osiedlowych uliczek, m.in. na Czubach i Czechowie

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania 0 0

56-letni mężczyzna spadł z rusztowania w trakcie prac przy remoncie stadionu w Janowie Lubelskim.

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę
ZDJĘCIA
galeria

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę 1 4

17-letnia rowerzystka trafiła do szpitala, po tym jak na lokalnej drodze potrącił ją samochód.

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku 1 1

Dzisiaj o godzinie 19 w Lublinie odbędzie się finał Srebrnego Kasku. Czterech najlepszych zawodników oraz jeden wybrany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego wezmą udział w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem 26 1

Baseball Ravens Lublin zaliczyli fantastyczny początek sezonu w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Popularne Kruki po trzech weekendach przewodzą całej stawce

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi
wiersze między newsami

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi 0 1

Na początek dnia, trzy linijki orientu. XVII wiecznemu japońskiemu poecie zen Matsuo Basho tyle wystarczy by opowiedzieć całą historię

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy?

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy? 49 18

Liczba wolnych miejsc pracy w przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego tylko w ciągu ostatniego roku zwiększyła się o niemal 70 procent. Najtrudniej o fachowca jest w branży budowlanej i przemyśle. Potrzebni są także kierowcy i magazynierzy

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej?

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej? 2 10

Platforma nie ujawnia żadnych nazwisk, ale poseł Stanisław Żmijan przyznaje, że najchętniej w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej poparłby kobietę