Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 marca 2016 r.
14:42

Minister kultury niezbyt hojny dla Lublina. Dotacje tylko dla Formy Otwartej i Open City

Autor: Zdjęcie autora am
0 27 A A
Open City to jedna z najważniejszych prezentacji sztuki współczesnej w Polsce i największa tego typu wystawa na wschodzie Polski. na zdjęciu neon „Bar Mleczny” Pauliny Ołowskiej - jedna z prac zeszłorocznej edycji festiwalu<br />
Fot. Open City
Open City to jedna z najważniejszych prezentacji sztuki współczesnej w Polsce i największa tego typu wystawa na wschodzie Polski. na zdjęciu neon „Bar Mleczny” Pauliny Ołowskiej - jedna z prac zeszłorocznej edycji festiwalu
Fot. Open City

57 tys. zł dostanie Europejska Fundacja Kultury Miejskiej na działania pod hasłem „Forma Otwarta”, a 182 tys. zł Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża na 8. edycję festiwalu „Open City”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dziś Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało wyniki konkursu na w kategorii Wydarzenia artystyczne – sztuki wizualne.

„Forma Otwarta” to wydarzenie nawiązujące do Lubelskich Spotkań Plastycznych, które swoją pierwszą edycję miały dokładnie 40 lat temu. – Był to jeden z najważniejszych projektów plastycznych w przestrzeni miejskiej po 45 r. – mówi Cezary Hunkiewicz z Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej.

W latach 76-78 na terenie dzielnicy LSM powstało kilkadziesiąt realizacji: malarskich, mozaikowych, rzeźbiarskich. Na ścianach szczytowych, prześwitach, w alejach i skwerach osiedli.

Nawiązując do tych wydarzenia, latem 2016 r. w przestrzeni miejskiej dzielnicy LSM znów pojawią się artyści. – Powstaną co najmniej trzy prace, które zostaną na zawsze – zapowiada Hunkiewicz. W programie „Formy Otwartej” także retrospektywna wystawa poświęcona Lubelskim Spotkaniom Plastycznym w Brain Damage Galery i publikacja książkowa podsumowująca i przypominająca ideę LSP.

Nikt więcej z lubelskich instytucji i organizacji pozarządowych na ministerialne dotacje się nie załapał. Pieniędzy nie dostanie m.in. Galeria Labirynt na „Uwaga granica”, ani Dzielnicowy Dom Kultury Węglina na „W ciągłym ruchu” – tym dwóm projektom zabrało niecałych dwóch punktów.

Przepadły też projekty „Rzeźby mentalne” Sofie Muller z udziałem Roberta Kuśmirowskiego i „Świadomy sen” Centrum Kultury w Lublinie. Pieniędzy nie dostanie także stowarzyszenie założone przez dyrektorów i pracowników Centrum Kultury, czyli Towarzystwo Edukacji Kulturalnej, które aplikowało po środki na kolejną edycję Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie Rewiry koordynowaną przez Szymona Pietrasiewicza.

Inne projekty z Lublina, które nie znały uznania w oczach ministerialnej komisji, to m.in.: „STOP! galeria – Wystawa Sztuki Współczesnej w Przestrzeni Miasta” (Ośrodek Rozdoża), 6. Land Art. Festiwal (Fundacja Latająca Ryba Jarosława Koziary). „All My City” (Europejska Fundacja Kultury Miejskiej), „Homo Creatus” (Fundacja Kultura Enter).

 

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 16:26
I jak, ryje odcięte od tego koryta bardzo bolą? Będą bolały jeszcze bardziej. Z pozdrowieniami znad Sekwany.
Avatar
prawilna kultura / 5 marca 2016 o 16:22

no i zostanie powrót do punkowego anarchistycznego undergrandu skąd wywodza się anarchistyczni animatorzy kultury w lublinie tak mocno dotowani przez Wasilewskiego, Żukowa, Wysockiego, Mieczkowka coś tam i  Komorskiego.

Powrót do źródeł noł fjucier, anarchy

Avatar
tekla / 4 marca 2016 o 16:13

Nawet brat coś brzydko się wypowiedział o ''technicznym ministrze'',użył słów jak nie o  bracie.

Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 11:32
SR..J POLAKU SR..J NA TEN NĘDZNY KRAJ ,TYLKO TYLE CI ZOSTAŁO ,ZE SIĘ MOŻESZ WYS..Ć ŚMIAŁO...Wymyślone jeszcze ponoć w 16 wieku powiedzenie i czy straciło coś na wartości...?;-(((
Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 11:07

Jestem chory, bo ostatnio za dużo maszeruję z KODem w niesprzyjających warunkach atmosferycznych zamówionych przez Prezesa JK i Antoniego M., a na leki nie mam, bo wspieram inicjatywę Mateusza Kijowskiego całym sercem i kiesą.


Synu zaprawde powiadam Ci, wazne abys co miesiac wplacal na ojca dyrektora i zlizywal swojemu proboszczowi smietane z kolan a bedziesz zbawiony.
Avatar
maszerant / 4 marca 2016 o 09:49

Nie wiem czy jestes trolem z pisu, czy po prostu chory i nie wziales lekow, wiec nic wiecej nie napisze.

Jestem chory, bo ostatnio za dużo maszeruję z KODem w niesprzyjających warunkach atmosferycznych zamówionych przez Prezesa JK i Antoniego M., a na leki nie mam, bo wspieram inicjatywę Mateusza Kijowskiego całym sercem i kiesą.

Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 09:47
Szyemk nie dostał kasy? Aj waj, co to bendzie, co to bendzie...
Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 09:13

Szymek nie dostanie kasy z ministerstwa, ale wujek Krzysio z Chamburka zadba by miało za co dziecko rysować penisy.


Nie wiem czy jestes trolem z pisu, czy po prostu chory i nie wziales lekow, wiec nic wiecej nie napisze.
Avatar
crx / 4 marca 2016 o 08:55

A TAKI WIERNY ELEKTORAT !!!

Naród z pisem ,pis z narodem ...zalatuje niezłym smro..em..;-))) To tak dla rozweselenia z rana..!!!

Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 07:06
A TAKI WIERNY ELEKTORAT !!!
Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 16:26
I jak, ryje odcięte od tego koryta bardzo bolą? Będą bolały jeszcze bardziej. Z pozdrowieniami znad Sekwany.
Avatar
prawilna kultura / 5 marca 2016 o 16:22

no i zostanie powrót do punkowego anarchistycznego undergrandu skąd wywodza się anarchistyczni animatorzy kultury w lublinie tak mocno dotowani przez Wasilewskiego, Żukowa, Wysockiego, Mieczkowka coś tam i  Komorskiego.

Powrót do źródeł noł fjucier, anarchy

Avatar
tekla / 4 marca 2016 o 16:13

Nawet brat coś brzydko się wypowiedział o ''technicznym ministrze'',użył słów jak nie o  bracie.

Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 11:32
SR..J POLAKU SR..J NA TEN NĘDZNY KRAJ ,TYLKO TYLE CI ZOSTAŁO ,ZE SIĘ MOŻESZ WYS..Ć ŚMIAŁO...Wymyślone jeszcze ponoć w 16 wieku powiedzenie i czy straciło coś na wartości...?;-(((
Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 11:07

Jestem chory, bo ostatnio za dużo maszeruję z KODem w niesprzyjających warunkach atmosferycznych zamówionych przez Prezesa JK i Antoniego M., a na leki nie mam, bo wspieram inicjatywę Mateusza Kijowskiego całym sercem i kiesą.


Synu zaprawde powiadam Ci, wazne abys co miesiac wplacal na ojca dyrektora i zlizywal swojemu proboszczowi smietane z kolan a bedziesz zbawiony.
Avatar
maszerant / 4 marca 2016 o 09:49

Nie wiem czy jestes trolem z pisu, czy po prostu chory i nie wziales lekow, wiec nic wiecej nie napisze.

Jestem chory, bo ostatnio za dużo maszeruję z KODem w niesprzyjających warunkach atmosferycznych zamówionych przez Prezesa JK i Antoniego M., a na leki nie mam, bo wspieram inicjatywę Mateusza Kijowskiego całym sercem i kiesą.

Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 09:47
Szyemk nie dostał kasy? Aj waj, co to bendzie, co to bendzie...
Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 09:13

Szymek nie dostanie kasy z ministerstwa, ale wujek Krzysio z Chamburka zadba by miało za co dziecko rysować penisy.


Nie wiem czy jestes trolem z pisu, czy po prostu chory i nie wziales lekow, wiec nic wiecej nie napisze.
Avatar
crx / 4 marca 2016 o 08:55

A TAKI WIERNY ELEKTORAT !!!

Naród z pisem ,pis z narodem ...zalatuje niezłym smro..em..;-))) To tak dla rozweselenia z rana..!!!

Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 07:06
A TAKI WIERNY ELEKTORAT !!!
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 24

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!