wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Miss Lubelszczyzny Nastolatek 2017: "Szkoła jest najważniejsza"

Dodano: 6 maja 2017, 20:20

Rozmowa z 15-letnią Patrycją Rzepką z Puław, która we wtorek zdobyła tytuł Miss Lubelszczyzny Nastolatek 2017

• Jakie emocje towarzyszyły ci podczas gali finałowej?

Stres był ogromny przed samym wyjściem na scenę. Na backstage’u przypominałyśmy sobie choreografię. Będąc już na scenie i patrząc na widownię czułam się coraz bardziej swobodnie.

• Liczyłaś na jakiś tytuł?

Nie spodziewałam się wygranej, bo poziom był bardzo wyrównany i każda z nas dała z siebie w finale jak najwięcej.

• Przygotowujesz się już do kolejnych etapów konkursu Miss Polski Nastolatek?

Tak, bo ćwierćfinał i półfinał konkursu odbędzie się w Warszawie już na przełomie maja i czerwca. Stres już jest, a pewnie będzie jeszcze większy, bo to kolejny etap konkursu, w którym ok. 200 dziewczyn z całej Polski będzie walczyć o wejście do finału. Dostaną się do niego tylko 24 najlepsze dziewczyny. Przygotowuję się więc już i psychicznie i fizycznie pracując nad sylwetką.

• Jak dbasz o formę?

Ćwiczę codziennie – biegam albo ćwiczę przy filmikach treningowych z internetu. Zamiast autobusu chodzę na piechotę, a zamiast windy wybieram schody – to też przynosi efekty.

• A dieta?

Nie stosuję żadnej konkretnej, unikam fast foodów i smażonych potraw. Moją słabością są słodycze więc raz na jakiś czas pozwalam sobie na nie. Teraz przed kolejnym etapem konkursu będę musiała być jednak bardziej restrykcyjna.

• Traktujesz konkurs tylko jako przygodę?

Nie, mam nadzieję, że otworzy mi drzwi do kariery w modelingu. Zawsze chciałam pracować w tym zawodzie. To był też główny powód, dla którego wystartowałam w wyborach.

• Udział w konkursie nie przeszkadza ci w nauce?

Uczę się w Niepublicznym Gimnazjum przy I LO w Puławach. Szkoła jest najważniejsza i dzięki dobrej organizacji czasu staram się wszystko ze sobą połączyć. Sądzę, że w dalszych etapach konkursu też mi się to uda. Znajomi reagują różnie, większość życzy mi jednak dalszych sukcesów. Od przyjaciół dostaję dużą dawkę motywacji do dalszych działań.

Miss Lubelszczyzny 2017. Zdjęcia z finału

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 maja 2017 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja będę występowała na zawodach Miss Ogórka Kiszonego. Powiedzcie mi dziewczyny czy na dole golimy teraz na zero czy zostawiamy jakiś szlaczek? Chciałabym dobrze wypaść.
Rozwiń
Gość
Gość (8 maja 2017 o 08:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja ***ę, co ona ma na głowie? tą "koronę" chyba zmajstrował w 5 minut jakiś tani spawacz od bram i ogrodzeń.
Rozwiń
Gość
Gość (8 maja 2017 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ona jest piękna?
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (7 maja 2017 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 MISS CZEGO??? Kto powie!!! Miss Lubelszczyzny czy woj. lubelskiego, iż Lubelszczyzna, a Lubelskie, to zupełnie coś innego, a organizator wciska, że obie nazwy znaczą, to samo, to niech przekona uczonego z PAN, że to prawda jest gdyż mądrzy Polacy wyjaśnili ludkom, iż nie to samo!  W kozim grodzie od paru lat  myśliciele o tym wiedzą i każdego roku o wydumanej Lubelszczyźnie  bredzą, a gdzie owa kraina w lubelskim leży - niech powiedzą. Morał zaś będzie taki: poczytajcie sobie mądrzjszego i pojmiecie, iż Lubelszczyzna i lubelskie to co innego!  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska  Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>>>>>  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia  Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.  >>>>>>>>>>>>>>>>>> WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Rozwiń
Gość
Gość (6 maja 2017 o 21:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie powiedziałabym, że ta dziewczyna ma dopiero 15 lat.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!