sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

"Mistrzowie w swoim zawodzie". Wyróżnili 221 nauczycieli, którzy odebrali awanse zawodowe

Dodano: 29 sierpnia 2017, 17:11
Autor: ask

Najlepsi z najlepszych, czyli 221 nauczycieli z naszego województwa, którzy uzyskali maksymalną ocenę podczas starań o awans zawodowy odebrało we wtorek akty nadania oraz listy gratulacyjne.

W tzw. sesji letniej do Lubelskiego Kuratora Oświaty wpłynęło 797 wniosków o nadanie stopnia nauczyciela dyplomowanego. Prawidłowo staż odbyło i uzyskało akceptację komisji kwalifikacyjnej 772 z nich. Ponad 200 nauczycieli uzyskało natomiast maksymalną liczbę punktów podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

– Świadczy to wzorowym przebiegu ich stażu zawodowego, znakomitym przygotowaniu wniosku oraz umiejętności zaprezentowania osiągnięć, które są wymagane podczas postępowania kwalifikacyjnego – podkreśla Jolanta Misiak, p.o. dyrektor Wydziału Pragmatyki Zawodowej i Analiz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

– Należą się im wielkie urazy uznania za codzienną żmudną pracę i ogromne zaangażowanie – podkreślała Teresa Misiuk, kurator oświaty i dodawała, że starając się o awans zawodowy nauczyciele nie robią tego wyłącznie dla siebie, ale i dla uczniów, którzy są beneficjentami starań pedagogów. – Każdy z państwa to piękna historia pracy z uczniem i dla ucznia. W tej chwili staliście się państwo mistrzami w swoim zawodzie, ale pamiętać musicie też, że od mistrzów wymaga się więcej.

Nauczyciele odbierający we wtorek awans z rąk kuratora nie kryli zadowolenia.

– Czuję ogromną satysfakcję – przyznawał Jerzy Kożuch z Gimnazjum nr 2 w Łukowie. – Być może kiedyś awans zawodowy wiązał się z większym prestiżem niż teraz, ale wciąż jest to wspaniałe ukoronowanie dotychczasowej pracy.

– Ważny jest też aspekt finansowy, bo awans wiąże się z większą gratyfikacją – przyznawał Adrian Tokarski, ze Szkoły Podstawowej w Kobylanach. – Przede wszystkim jednak warto się rozwijać i wykorzystywać szansę awansu.

Użytkownik niezarejestrowany
Marlena
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 sierpnia 2017 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@Marleno... szacunek w społeczenstwie wzrósł, co widać po wpisach. Tak im żal d... ściska. Kiedyś wyśmiewano nauczycielski zawod, a obecnie pełna zawiść. Ja robilem na pół etatu za 360 zlotych, z czego 60 zł było na bilet miesięczny. Przez trzy miesiące można rzec, że robilem za darmo. Brałem udział w weekendowym kursie pedagogicznym za 900 zł przez 8 miesięcy. Byłem szczęściarzem, bo wówczas normalny kurs dla amatorów był za 2100zł przez 4 semestry. Cóż... miło wspominam pracę w szkole. Pomimo surowej dyrekcji. Trseba przyznać, że w szkolnictwie jest zdrowy system wynagradzania. Doszkoliłeś się... masz podwyżkę. U prywaciarza... zero kasy, więcej roboty.
Rozwiń
Marlena
Marlena (29 sierpnia 2017 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba było kształcić się i zostać nauczycielem. Miałbyś/ miałabyś 18 godzin przy tablicy, dyżury, rady, szkolenia, imprezy szkolne- oczywiście ich przygotowanie itp. A w domu sprawdzanie prac uczniów, przygotowanie do zajęć, śledzenie nowości, wycinanie, klejenie, drukowanie materiałów na zajęcia, gazetki. Zebrania z rodzicami, konsultacje, kursy, które opłacasz i jeżdzisz na nie w soboty i niedziele. I oczywiście łatka ,, nieroba". Mam 35- letni staż w zawodzie i kocham swoją pracę,chociaż w innym zawodzie miałabym może więcej czasu dla swoich bliskich i szacunek społeczeństwa. Pozdrawiam i proszę trzy razy przemyśleć problem zanim cokolwiek napiszesz, bo ,,...myślenie to potęga". Ze zrozumieniem.  
Rozwiń
Gość
Gość (29 sierpnia 2017 o 18:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Należy im się. Zapieprzają 18 godzin w tygodniu, więc im się należy!
Rozwiń
Gość
Gość (29 sierpnia 2017 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Awansy, awansy...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!