Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 sierpnia 2017 r.
17:11

"Mistrzowie w swoim zawodzie". Wyróżnili 221 nauczycieli, którzy odebrali awanse zawodowe

Autor: Zdjęcie autora ask
88 4 A A

Najlepsi z najlepszych, czyli 221 nauczycieli z naszego województwa, którzy uzyskali maksymalną ocenę podczas starań o awans zawodowy odebrało we wtorek akty nadania oraz listy gratulacyjne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tzw. sesji letniej do Lubelskiego Kuratora Oświaty wpłynęło 797 wniosków o nadanie stopnia nauczyciela dyplomowanego. Prawidłowo staż odbyło i uzyskało akceptację komisji kwalifikacyjnej 772 z nich. Ponad 200 nauczycieli uzyskało natomiast maksymalną liczbę punktów podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

– Świadczy to wzorowym przebiegu ich stażu zawodowego, znakomitym przygotowaniu wniosku oraz umiejętności zaprezentowania osiągnięć, które są wymagane podczas postępowania kwalifikacyjnego – podkreśla Jolanta Misiak, p.o. dyrektor Wydziału Pragmatyki Zawodowej i Analiz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

– Należą się im wielkie urazy uznania za codzienną żmudną pracę i ogromne zaangażowanie – podkreślała Teresa Misiuk, kurator oświaty i dodawała, że starając się o awans zawodowy nauczyciele nie robią tego wyłącznie dla siebie, ale i dla uczniów, którzy są beneficjentami starań pedagogów. – Każdy z państwa to piękna historia pracy z uczniem i dla ucznia. W tej chwili staliście się państwo mistrzami w swoim zawodzie, ale pamiętać musicie też, że od mistrzów wymaga się więcej.

Nauczyciele odbierający we wtorek awans z rąk kuratora nie kryli zadowolenia.

– Czuję ogromną satysfakcję – przyznawał Jerzy Kożuch z Gimnazjum nr 2 w Łukowie. – Być może kiedyś awans zawodowy wiązał się z większym prestiżem niż teraz, ale wciąż jest to wspaniałe ukoronowanie dotychczasowej pracy.

– Ważny jest też aspekt finansowy, bo awans wiąże się z większą gratyfikacją – przyznawał Adrian Tokarski, ze Szkoły Podstawowej w Kobylanach. – Przede wszystkim jednak warto się rozwijać i wykorzystywać szansę awansu.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 20:59
@Marleno... szacunek w społeczenstwie wzrósł, co widać po wpisach. Tak im żal d... ściska. Kiedyś wyśmiewano nauczycielski zawod, a obecnie pełna zawiść. Ja robilem na pół etatu za 360 zlotych, z czego 60 zł było na bilet miesięczny. Przez trzy miesiące można rzec, że robilem za darmo. Brałem udział w weekendowym kursie pedagogicznym za 900 zł przez 8 miesięcy. Byłem szczęściarzem, bo wówczas normalny kurs dla amatorów był za 2100zł przez 4 semestry. Cóż... miło wspominam pracę w szkole. Pomimo surowej dyrekcji. Trseba przyznać, że w szkolnictwie jest zdrowy system wynagradzania. Doszkoliłeś się... masz podwyżkę. U prywaciarza... zero kasy, więcej roboty.
@Marleno... szacunek w społeczenstwie wzrósł, co widać po wpisach. Tak im żal d... ściska. Kiedyś wyśmiewano nauczycielski zawod, a obecnie pełna zawiść. Ja robilem na pół etatu za 360 zlotych, z czego 60 zł było na bilet miesięczny. Przez trzy miesiące można rzec, że robilem za darmo. Brałem udział w weekendowym kursie pedagogicznym za 900 zł przez 8 miesięcy. Byłem szczęściarzem, bo wówczas normalny kurs dla amatorów był za 2100zł przez 4 semestry. Cóż... miło wspominam pracę w szkole. Pomimo surowej dyrekcji. Trseba przyznać, że w szkolni... rozwiń
Avatar
Marlena / 29 sierpnia 2017 o 19:04
Trzeba było kształcić się i zostać nauczycielem. Miałbyś/ miałabyś 18 godzin przy tablicy, dyżury, rady, szkolenia, imprezy szkolne- oczywiście ich przygotowanie itp. A w domu sprawdzanie prac uczniów, przygotowanie do zajęć, śledzenie nowości, wycinanie, klejenie, drukowanie materiałów na zajęcia, gazetki. Zebrania z rodzicami, konsultacje, kursy, które opłacasz i jeżdzisz na nie w soboty i niedziele. I oczywiście łatka ,, nieroba". Mam 35- letni staż w zawodzie i kocham swoją pracę,chociaż w innym zawodzie miałabym może więcej czasu dla swoich bliskich i szacunek społeczeństwa. Pozdrawiam i proszę trzy razy przemyśleć problem zanim cokolwiek napiszesz, bo ,,...myślenie to potęga". Ze zrozumieniem.  
Trzeba było kształcić się i zostać nauczycielem. Miałbyś/ miałabyś 18 godzin przy tablicy, dyżury, rady, szkolenia, imprezy szkolne- oczywiście ich przygotowanie itp. A w domu sprawdzanie prac uczniów, przygotowanie do zajęć, śledzenie nowości, wycinanie, klejenie, drukowanie materiałów na zajęcia, gazetki. Zebrania z rodzicami, konsultacje, kursy, które opłacasz i jeżdzisz na nie w soboty i niedziele. I oczywiście łatka ,, nieroba". Mam 35- letni staż w zawodzie i kocham swoją pracę,chociaż w innym zawodzie miałabym może więcej czasu d... rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 18:16
Należy im się. Zapieprzają 18 godzin w tygodniu, więc im się należy!
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 17:57
Awansy, awansy...
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 20:59
@Marleno... szacunek w społeczenstwie wzrósł, co widać po wpisach. Tak im żal d... ściska. Kiedyś wyśmiewano nauczycielski zawod, a obecnie pełna zawiść. Ja robilem na pół etatu za 360 zlotych, z czego 60 zł było na bilet miesięczny. Przez trzy miesiące można rzec, że robilem za darmo. Brałem udział w weekendowym kursie pedagogicznym za 900 zł przez 8 miesięcy. Byłem szczęściarzem, bo wówczas normalny kurs dla amatorów był za 2100zł przez 4 semestry. Cóż... miło wspominam pracę w szkole. Pomimo surowej dyrekcji. Trseba przyznać, że w szkolnictwie jest zdrowy system wynagradzania. Doszkoliłeś się... masz podwyżkę. U prywaciarza... zero kasy, więcej roboty.
@Marleno... szacunek w społeczenstwie wzrósł, co widać po wpisach. Tak im żal d... ściska. Kiedyś wyśmiewano nauczycielski zawod, a obecnie pełna zawiść. Ja robilem na pół etatu za 360 zlotych, z czego 60 zł było na bilet miesięczny. Przez trzy miesiące można rzec, że robilem za darmo. Brałem udział w weekendowym kursie pedagogicznym za 900 zł przez 8 miesięcy. Byłem szczęściarzem, bo wówczas normalny kurs dla amatorów był za 2100zł przez 4 semestry. Cóż... miło wspominam pracę w szkole. Pomimo surowej dyrekcji. Trseba przyznać, że w szkolni... rozwiń
Avatar
Marlena / 29 sierpnia 2017 o 19:04
Trzeba było kształcić się i zostać nauczycielem. Miałbyś/ miałabyś 18 godzin przy tablicy, dyżury, rady, szkolenia, imprezy szkolne- oczywiście ich przygotowanie itp. A w domu sprawdzanie prac uczniów, przygotowanie do zajęć, śledzenie nowości, wycinanie, klejenie, drukowanie materiałów na zajęcia, gazetki. Zebrania z rodzicami, konsultacje, kursy, które opłacasz i jeżdzisz na nie w soboty i niedziele. I oczywiście łatka ,, nieroba". Mam 35- letni staż w zawodzie i kocham swoją pracę,chociaż w innym zawodzie miałabym może więcej czasu dla swoich bliskich i szacunek społeczeństwa. Pozdrawiam i proszę trzy razy przemyśleć problem zanim cokolwiek napiszesz, bo ,,...myślenie to potęga". Ze zrozumieniem.  
Trzeba było kształcić się i zostać nauczycielem. Miałbyś/ miałabyś 18 godzin przy tablicy, dyżury, rady, szkolenia, imprezy szkolne- oczywiście ich przygotowanie itp. A w domu sprawdzanie prac uczniów, przygotowanie do zajęć, śledzenie nowości, wycinanie, klejenie, drukowanie materiałów na zajęcia, gazetki. Zebrania z rodzicami, konsultacje, kursy, które opłacasz i jeżdzisz na nie w soboty i niedziele. I oczywiście łatka ,, nieroba". Mam 35- letni staż w zawodzie i kocham swoją pracę,chociaż w innym zawodzie miałabym może więcej czasu d... rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 18:16
Należy im się. Zapieprzają 18 godzin w tygodniu, więc im się należy!
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 17:57
Awansy, awansy...
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 0

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 0

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 1

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 6

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 7

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 4

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.