piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Mnożą się milionerzy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 sierpnia 2007, 17:48

11 milionów złotych zarobił w minionym roku rekordzista na Lubelszczyźnie. Przybyło nam też kilkudziesięciu milionerów.

- Ktoś zarobił 11 milionów w ciągu jednego roku?! U nas to chyba niemożliwe! - nie kryje zdumienia Irena Szafrańska, dyrektor lubelskiej loży Business Centre Club. - Myślę, że to prywatny przedsiębiorca, może budowlaniec, bo branża radzi sobie znakomicie. Niekoniecznie bardzo znany, ale widać skuteczny, skoro na przykład prezes Polmosu zarobił jedenaście razy mniej od niego. Z doświadczenia wiem, że im, kto więcej zarabia, tym mniej się z tym obnosi.
Rekord padł w I Urzędzie Skarbowym w Lublinie, który obsługuje ekskluzywne dzielnice domów jednorodzinnych, takich jak Sławinek, Węglin, Konstantynów, Lipniak. Nie dość, że w ciągu roku przybyło tu 14 osób z dochodami powyżej miliona, to najbogatszy podatnik zarabiał miesięcznie średnio... milion złotych. - To był niesamowity rok! Jeszcze nie widziałem takich dochodów w żadnym urzędzie, w którym pracowałem - mówi Witold Grabarczuk, z-ca naczelnika I US w Lublinie.
Naczelnik nie chce jednak powiedzieć nic więcej o milionerze. - Bo moglibyśmy naprowadzić na jego trop - tłumaczy. - Przez lata pracy nauczyłem się poskramiać ciekawość.
Całkiem nieźle radzą sobie też podatnicy z III US w Lublinie, który nie należy do najbogatszych; obejmuje m.in. Jakubowice, Abramowice, Zembrzyce, Stare Miasto, Kośminek. To mieszkaniec tych okolic uplasował się na drugim miejscu pod względem zarobków. Jego dochody za 2006 rok sięgnęły 6,6 mln zł. W innych miastach regionu też jest coraz lepiej. Chełmski rekordzista zarobił 2,8 mln zł - milion więcej, niż rok wcześniej. Szefowie wszystkich urzędów skarbowych zgodnie przyznają: zarabiamy coraz więcej.
- Wpływu z podatków sporo wzrosły. Koniunktura gospodarcza zrobiła swoje - mówi Alicja Kupczyńska, z-ca naczelnika US w Chełmie.
Tylko w sześciu urzędach skarbowych dochody od 100 do 500 tys. zł (miesięcznie średnio kilkanaście tysięcy złotych) miało w 2006 roku 7248 tys. osób. Od ubiegłego roku przybyło aż 1388 krezusów. Największą grupę stanowili lublinianie (ponad 5 tys.), potem byli mieszkańcy Zamościa (715), najmniej takich osób było w Chełmie (466).


Ile zarabiamy na Lubelszczyźnie (miesięcznie brutto)

*Kasjerka w lubelskim hipermarkecie (7-letni staż, wykształcenie średnie) - 985 zł,
*Pielęgniarka w szpitalu w Lublinie (24-letni staż, wykształcenie średnie) - 1300 zł,
*Nauczycielka kontraktowa w szkole podstawowej (2-letni staż, wykształcenie wyższe) - 1400 zł,
*Pracownik Izby Skarbowej (5-letni staż, wykształcenie wyższe) - 2639 zł,
*Pracownik lubelskiego banku (15-letni staż, wykształcenie wyższe ekonomiczne) - 3000 zł,
*Prezydent Lublina - 11 385 zł brutto (z dodatkami).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!