Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 marca 2009 r.
19:50
Edytuj ten wpis

MPK: Autobusy będą biało-czerwono-zielone

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 12 A A

Biało-czerwono-zielone mają być miejskie autobusy w Lublinie. Taki zestaw barw wygrał w plebiscycie zorganizowanym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i redakcje lubelskich mediów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wersja nawiązująca do barw miejskiego herbu od początku prowadziła w internetowych głosowaniach. Drugie miejsce zajęła wersja żółto-czerwona. MPK nie zdecydowało się poddać pod głosowanie wariantu, o którym internauci często wspominali w komentarzach, czyli jednolitego czerwonego malowania.

- Na wybrane przez pasażerów kolory pomalowane będą nowe autobusy, które zamierzamy kupić - zapowiada Weronika Opasiak, rzecznik MPK Lublin. Wiadomo, że układ barw jeszcze nieco się zmieni.

- Mamy już dokładniejsze propozycje - wyjaśnia Lech Pudło, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. - Już wcześniej wszystko wskazywało na to, że wygra właśnie ten zestaw kolorów, więc nasz plastyk opracował projekty, które przesłaliśmy MPK - dodaje.

W te same barwy miałyby być malowane wszystkie nowe autobusy i trolejbusy. - Nie będziemy kazali przemalowywać starych pojazdów, tym bardziej że będą stopniowo wycofywane z użytku - mówi Pudło.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~lublinianin~ / 29 kwietnia 2009 o 22:35
Nie wierzę już w lubelskie MPK. Odkąd pamięcią sięgam nie było nigdy konsekwencji w malowaniu. Nawet w PRL trolejbusy (Skody) były pacykowane w jakieś paski. Ale każdy w inne! A to co jest teraz to już istny oczopląs. Nowe solarisy inaczej, teraz mercedesy jeszcze inaczej. Co z tego że lepsze jeśli i tak będzie jak na jarmarku (czyli w Lublinie). Popatrzcie sobie w innych miastach. Można?
Avatar
maverick / 17 marca 2009 o 16:37
jezusie kto to wymyslil?!!!! przeciez to kompletna porazka! czy nie moga byc po prostu czerwone tak jak kiedys?!!!
Avatar
ka / 17 marca 2009 o 16:14
Tomasz napisał:
A jakie to ma znaczenie jaki kolor i jakie pasy? Po miesiącu i tak okleją cały dookoła reklamami i tyle będzie widać. Może lepiej zrobić ankietę czy ludzie życzą sobie pooklejanych pudełek jeżdżących po ulicach. Dla jadącego, który nie zna dobrze miasta, tragedią jest znalezienie znanego punktu patrząc przez okna zaklejone folią. Kiedy nareszcie to się skończy

Nareszcie bardzo słuszna uwaga.Obklejanie koszmarnymi siatkami pojazdów jest nie do przyjęcia.Przecież tabor MPK ma służyć do przewozu ludzi,a nie robić jako słup reklamowy.Zaklejone szyby na zewnątrz,zaklejone szyby wewnątrz,bród smród i ubóstwo niespotykane w żadnym innym mieście.

Nareszcie bardzo słuszna uwaga.Obklejanie koszmarnymi siatkami pojazdów jest nie do przyjęcia.Przecież tabor MPK ma służyć do przewozu ludzi,a nie robić jako słup reklamowy.Zaklejone szyby na zewnątrz,zaklejone szyby wewnątrz,bród smród i ubóstwo niespotykane w żadnym innym mieście. rozwiń
Avatar
Tomasz / 17 marca 2009 o 10:37
A jakie to ma znaczenie jaki kolor i jakie pasy? Po miesiącu i tak okleją cały dookoła reklamami i tyle będzie widać. Może lepiej zrobić ankietę czy ludzie życzą sobie pooklejanych pudełek jeżdżących po ulicach. Dla jadącego, który nie zna dobrze miasta, tragedią jest znalezienie znanego punktu patrząc przez okna zaklejone folią. Kiedy nareszcie to się skończy
Avatar
Przemo / 17 marca 2009 o 08:10
Odremontowane autobusy, są czerwone. Niektóre nowe, jak i od reanimowane stare są białe. Trolejbusy potrafią być żółte, białe, czy czerwone. Partia nowych solarisów była żółto - czerwona. Używane Mercedesy są niebieskie a MPK Dla ujednolicenia taboru wprowadza kolejną mieszankę kolorów. niedługo zabraknie kombinacji kolorystycznych. Kto to wymyślił. Powinny być w kolorze takim jak Solarisy z 2008.
Avatar
~Ania~ / 17 marca 2009 o 08:08
bezguście to mało powiedziane. kolor powinien być jeden, widoczny z daleka, łatwo rozpoznawalny a poza tym jeden kolor praktycznie ułatwia malowanie po stłuczce /co też racjonalizuje koszty/. jak można wymyśleć coś tak absurdalnego, jak "trzy kolory w wązkie paski"???? trzeba było zapytać firmy tego typu w Polsce albo w Europie - co się sprawdza w praktyce...
Avatar
UIS / 17 marca 2009 o 07:32
Straszne barwy! Kto je wybierał? Okropienstwo. Nie moge uwierzyc ze w Lublinie zamiast pieknych czerwonych autobusow beda swinskie paski
Avatar
~lublinianin~ / 17 marca 2009 o 07:24
Te barwy są jakieś takie mdłe.

Wiem - sprawa gustu. Kiedyś autobusy były czerwone i z daleka widać było, że jedzie autobus miejski. Teraz malują, zmieniają, cudują kolorami, że w tłumie aut na ulicy wcale nie widać (nie ma pewności) czy to autobus jedzie miejski, czy PKS?!!! Ja tam bym wrócił do korzeni i walnął na czerwono. Jak kiedyś. A jak! Nie wiem co MPK chce osiągnąć tym cudowaniem z malowaniem....

PS. W Czechach na przykład w Pradze tramwaje jeżdżą do dzisiaj jak kiedyś - malowane na czerwono z boku z białymi akcentami (pasami):

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1a/TramPrague1.jpg/300px-TramPrague1.jpg[/img]

I właśnie, że fajowo to wygląda. Od razu z daleka rzucają się w oczy. Czesi to mądrzy ludzie.
Te barwy są jakieś takie mdłe.

Wiem - sprawa gustu. Kiedyś autobusy były czerwone i z daleka widać było, że jedzie autobus miejski. Teraz malują, zmieniają, cudują kolorami, że w tłumie aut na ulicy wcale nie widać (nie ma pewności) czy to autobus jedzie miejski, czy PKS?!!! Ja tam bym wrócił do korzeni i walnął na czerwono. Jak kiedyś. A jak! Nie wiem co MPK chce osiągnąć tym cudowaniem z malowaniem....

PS. W Czechach na przykład w Pradze tramwaje jeżdżą do dzisiaj jak kiedyś - malowane na czerwon... rozwiń
Avatar
elo / 17 marca 2009 o 07:11
Zieleń, Biel, i Czerwień ooooo WKS, WKS, WKS !
Avatar
ZiP / 17 marca 2009 o 00:42
bialo zielono czerwoni HWK
Avatar
~lublinianin~ / 29 kwietnia 2009 o 22:35
Nie wierzę już w lubelskie MPK. Odkąd pamięcią sięgam nie było nigdy konsekwencji w malowaniu. Nawet w PRL trolejbusy (Skody) były pacykowane w jakieś paski. Ale każdy w inne! A to co jest teraz to już istny oczopląs. Nowe solarisy inaczej, teraz mercedesy jeszcze inaczej. Co z tego że lepsze jeśli i tak będzie jak na jarmarku (czyli w Lublinie). Popatrzcie sobie w innych miastach. Można?
Avatar
maverick / 17 marca 2009 o 16:37
jezusie kto to wymyslil?!!!! przeciez to kompletna porazka! czy nie moga byc po prostu czerwone tak jak kiedys?!!!
Avatar
ka / 17 marca 2009 o 16:14
Tomasz napisał:
A jakie to ma znaczenie jaki kolor i jakie pasy? Po miesiącu i tak okleją cały dookoła reklamami i tyle będzie widać. Może lepiej zrobić ankietę czy ludzie życzą sobie pooklejanych pudełek jeżdżących po ulicach. Dla jadącego, który nie zna dobrze miasta, tragedią jest znalezienie znanego punktu patrząc przez okna zaklejone folią. Kiedy nareszcie to się skończy

Nareszcie bardzo słuszna uwaga.Obklejanie koszmarnymi siatkami pojazdów jest nie do przyjęcia.Przecież tabor MPK ma służyć do przewozu ludzi,a nie robić jako słup reklamowy.Zaklejone szyby na zewnątrz,zaklejone szyby wewnątrz,bród smród i ubóstwo niespotykane w żadnym innym mieście.

Nareszcie bardzo słuszna uwaga.Obklejanie koszmarnymi siatkami pojazdów jest nie do przyjęcia.Przecież tabor MPK ma służyć do przewozu ludzi,a nie robić jako słup reklamowy.Zaklejone szyby na zewnątrz,zaklejone szyby wewnątrz,bród smród i ubóstwo niespotykane w żadnym innym mieście. rozwiń
Avatar
Tomasz / 17 marca 2009 o 10:37
A jakie to ma znaczenie jaki kolor i jakie pasy? Po miesiącu i tak okleją cały dookoła reklamami i tyle będzie widać. Może lepiej zrobić ankietę czy ludzie życzą sobie pooklejanych pudełek jeżdżących po ulicach. Dla jadącego, który nie zna dobrze miasta, tragedią jest znalezienie znanego punktu patrząc przez okna zaklejone folią. Kiedy nareszcie to się skończy
Avatar
Przemo / 17 marca 2009 o 08:10
Odremontowane autobusy, są czerwone. Niektóre nowe, jak i od reanimowane stare są białe. Trolejbusy potrafią być żółte, białe, czy czerwone. Partia nowych solarisów była żółto - czerwona. Używane Mercedesy są niebieskie a MPK Dla ujednolicenia taboru wprowadza kolejną mieszankę kolorów. niedługo zabraknie kombinacji kolorystycznych. Kto to wymyślił. Powinny być w kolorze takim jak Solarisy z 2008.
Avatar
~Ania~ / 17 marca 2009 o 08:08
bezguście to mało powiedziane. kolor powinien być jeden, widoczny z daleka, łatwo rozpoznawalny a poza tym jeden kolor praktycznie ułatwia malowanie po stłuczce /co też racjonalizuje koszty/. jak można wymyśleć coś tak absurdalnego, jak "trzy kolory w wązkie paski"???? trzeba było zapytać firmy tego typu w Polsce albo w Europie - co się sprawdza w praktyce...
Avatar
UIS / 17 marca 2009 o 07:32
Straszne barwy! Kto je wybierał? Okropienstwo. Nie moge uwierzyc ze w Lublinie zamiast pieknych czerwonych autobusow beda swinskie paski
Avatar
~lublinianin~ / 17 marca 2009 o 07:24
Te barwy są jakieś takie mdłe.

Wiem - sprawa gustu. Kiedyś autobusy były czerwone i z daleka widać było, że jedzie autobus miejski. Teraz malują, zmieniają, cudują kolorami, że w tłumie aut na ulicy wcale nie widać (nie ma pewności) czy to autobus jedzie miejski, czy PKS?!!! Ja tam bym wrócił do korzeni i walnął na czerwono. Jak kiedyś. A jak! Nie wiem co MPK chce osiągnąć tym cudowaniem z malowaniem....

PS. W Czechach na przykład w Pradze tramwaje jeżdżą do dzisiaj jak kiedyś - malowane na czerwono z boku z białymi akcentami (pasami):

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1a/TramPrague1.jpg/300px-TramPrague1.jpg[/img]

I właśnie, że fajowo to wygląda. Od razu z daleka rzucają się w oczy. Czesi to mądrzy ludzie.
Te barwy są jakieś takie mdłe.

Wiem - sprawa gustu. Kiedyś autobusy były czerwone i z daleka widać było, że jedzie autobus miejski. Teraz malują, zmieniają, cudują kolorami, że w tłumie aut na ulicy wcale nie widać (nie ma pewności) czy to autobus jedzie miejski, czy PKS?!!! Ja tam bym wrócił do korzeni i walnął na czerwono. Jak kiedyś. A jak! Nie wiem co MPK chce osiągnąć tym cudowaniem z malowaniem....

PS. W Czechach na przykład w Pradze tramwaje jeżdżą do dzisiaj jak kiedyś - malowane na czerwon... rozwiń
Avatar
elo / 17 marca 2009 o 07:11
Zieleń, Biel, i Czerwień ooooo WKS, WKS, WKS !
Avatar
ZiP / 17 marca 2009 o 00:42
bialo zielono czerwoni HWK
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 13 2

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Wojewoda chce więcej kontroli owoców wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy

Wojewoda chce więcej kontroli owoców wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy 0 5

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 1

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 1

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.