czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Usterki po przebudowie ul. Armii Krajowej

Dodano: 20 lipca 2016, 16:23
Autor: Dominik Smaga

Fot. Dominik Smaga
Fot. Dominik Smaga

Miasto żąda usunięcia usterek z przebudowanej ul. Armii Krajowej, gdzie od dwóch lat wykonawca nie uporał się z wodą cieknącą ze stropu podziemnego przejścia. Są też miejsca, gdzie zapada się chodnik i ścieżka rowerowa. Nie jest to jedyna ulica do poprawki.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Ul. Armii Krajowej to jedna z ważniejszych arterii Czubów, która za około dwa lata, po przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino ma zbierać ruch do obwodnicy. Drogę remontowano na raty: w zeszłym roku odcinek od ul. Orkana do wiaduktów przy Lidlu, a w roku 2014 r. od ronda do ul. Orkana wraz z przejściem podziemnym.

Do przejścia miasto wciąż ma zastrzeżenia przez przeciekający strop. – Kilkakrotnie wzywaliśmy wykonawcę przebudowy, by w ramach gwarancji problem został w końcu usunięty – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Pierwsza naprawa odbyła się wiosną zeszłego roku, potem były kolejne. – Jest lepiej niż było, ale wciąż przecieka woda.

Wykonawca prac, spółka Skanska, zlecił specjalną ekspertyzę. Z wodą nie ma tu żartów, bo z jej powodu wiele lat temu zawaliła się część tego przejścia.

Na tym samym odcinku ulicy, obok garaży przy Bocianiej osiada chodnik i ścieżka, nieco dalej nawierzchnia jest spękana. Nawierzchnia osiada też na drugim fragmencie, za ul. Orkana. Doskonale demaskują to tworzące się po deszczu kałuże.

Miasto już zażądało napraw, które mają być wykonane do końca sierpnia. Wcześniej poprawiane mają być zieleńce wzdłuż jezdni biegnącej po stronie wieżowców przy ul. Stokrotki. Tej części prac miasto do tej pory nie odebrało. Gdy tylko pogoda stanie się mniej deszczowa, można się tu spodziewać ekipy, która zajmie przy okazji jeden pas ruchu. Informujący o zwężeniu znak już czeka, na razie odwrócony „plecami” do kierowców.

Okazuje się, że ul. Armii Krajowej jest jedną z kilku niedawno budowanych, przebudowywanych lub remontowanych ulic, których poprawienia żąda miasto w ramach gwarancji. Takie naprawy mają być prowadzone m.in. na ul. Zelwerowicza, gdzie zastrzeżenia budzi m.in. stan chodników obok Aldika, na ul. Poligonowej poprawiać trzeba skarpy i studzienki, na Strzembosza również chodniki.

Bywa też, że i naprawy wymagają... kolejnych napraw. Jest tak choćby na słynnej ścieżce rowerowej wzdłuż ul. Filaretów. Tu obok ronda przy Jana Pawła II zapadającą się wokół studzienki nawierzchnię załatano czymś, co nawet bez upałów daje się wyjąć i formować w dłoniach jak plastelina.

Czytaj więcej o: Lublin drogi
Spoleczniak
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Spoleczniak
Spoleczniak (21 lipca 2016 o 10:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Naprawić żywopłot wzdłuż wiezowców przy ul. Stokrotki. Wcześniej był to bujny, ładnie odgradzający osiedle od ulicy prawdziwy żywoplot (Można zobaczyć na Google Street View) a teraz posadzili ze 20 krzaczków które nigdy nie odgrodzą ulicy od osiedla, w dodatku są bardzo mało liściaste.
Rozwiń
Gość
Gość (21 lipca 2016 o 08:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
brawo najniższa cena. odbiory częściowe robił przedstawiciel inwestora. znaczy kasa wydana na darmo. Pamiętam jak p.Kieliszek się cieszył, że estakady przy Sikorskiego ducha firma budowlana bardzo tanio wzięła. poczekamy.
Rozwiń
Gość
Gość (21 lipca 2016 o 07:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest bardzo ciekawy Kraj. Dużo Nieudaczników rządzących - a prawidłowo to zarządzających gospodarką z tym, że nieudolnie lub celowo z błędami.
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2016 o 22:26) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Smaga klakier UM. Miasto żada.., mieszkańcy żądają dymisji nieudaczników z zarządu miasta.
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2016 o 21:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a powiedzcie kto robi te wszystkie drogi jak nie Skanska to prd - i ci i ci muszą wiecznie poprawić swoje "dzieła" - a mimo to nada wygrywają kolejne przetargi - co nie ma innych chętnych?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!