Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2013 r.
20:18
Edytuj ten wpis

Na ulicach Lublina coraz ciaśniej. Przybyło 6,5 tys. samochodów

0 22 A A
Mieszkańcy Lublina są właścicielami 218 tys. aut. (Dorota Awiorko-Klimek)
Mieszkańcy Lublina są właścicielami 218 tys. aut. (Dorota Awiorko-Klimek)

Mieszkańcy Lublina są właścicielami 218 tys. aut. Tylko w mijającym roku w mieście przybyło ponad 6,5 tysiąca nowych pojazdów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W mijającym 2013 roku liczba samochodów zarejestrowanych w Lublinie wzrosła z ponad 211 tys. do blisko 218 tys.

– Największą popularnością cieszyły się volkswageny. Samochodów tej marki przybyło w naszym mieście ponad 1700. Zanotowaliśmy także 1400 rejestracji renault oraz 1300 opli. Lublinianie lubią także peugeoty, skody i fordy. Zarejestrowaliśmy po blisko 900 samochodów z każdej z tych marek – wylicza Michał Kmieć, analityk w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Lublin.

Te preferencje nie zmieniają się od lat. Z lubelską rejestracją jeżdżą głownie volkswageny, renault, skody, fordy i oraz peugeoty. Ale zdarzają się również perełki. – Z naszych danych wynika, że mieszkańcy Lublina są posiadaczami dwóch bentleyów, trzech maserati, czterech ferrari, pięciu buicków oraz siedmiu rolls royców. Część z nich to auta zabytkowe, co najmniej 25-letnie. Część to nowsze modele – dodaje Michał Kmieć.

A skoro już o luksusowych autach mowa, to warto dodać, że lublinianie nie gardzą ekskluzywnymi autami. Zwłaszcza tymi niemieckimi. – W minionym roku najdroższe auto kupione w naszym salonie to model 750 xD. Nabywca zapłacił za ten samochód blisko 700 tys. zł – mówi Paweł Waligórski, kierownik działu marketingu w lubelskim salonie BMW Best Auto.
Natomiast w salonie mercedesa za najdroższe sprzedane auto zapłacono blisko 520 tys. zł. – Był to model GL AMG – mówi Agnieszka Błaziak, specjalista ds. marketingu w salonie Lenartowicz Mercedes. Auto było wyposażone we wszystko, co może sobie kierowca wymarzyć. – Jak nawigacja reagująca na komendy głosowe czy system kamer 360 stopni, pokazujący obraz wokół samochodu – dodaje Błaziak.

Co lubią złodzieje

Volkswageny, fiaty, fordy i mazdy – auta tych marek ginęły najczęściej na terenie naszego województwa w 2012 roku. łącznie w ubiegłym roku w Lubelskiem skradziono 258 samochodów. Mijającego roku policja jeszcze nie podsumowała.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
można se pomarzyć / 30 grudnia 2013 o 19:26

Po markach widać że Lublin to biedota wszystkie te auta to max 20 tys za model najczęściej koło 10-13 tys. Wystarczy pochodzić po komisach tam nic nie ma nie mówiąc o pseudo giełdzie, która przypomina szrotowisko.

W Lublinie bardzo brakuje aut w przedziale 25-35 tys w zależności od marki 4-8 letnich.

Kupienie Mazdy 3, Hondy Jazz, Toyoty Corolli/Auris lub Verso, Mitsubisi Lancer..A mówimy nie o zajechanym złomie ale o autach plus minus z przebiegiem 80-120 tys/ serwisowanych z niewielkimi otarciami, pęknięciami.

Tu lubelski rynek nie istnieje. Japońca trzeba kupować w Wawie lub dalej. Nie zrozumiały jest brak używanych samochodów z gwarancją głównie w Toyocie czy Hondzie. A potem masa Hond Jazz czy Toyot Corolli/Auris jeździ na plastikach z innych miast


Po markach widać że Lublin to biedota wszystkie te auta to max 20 tys za model najczęściej koło 10-13 tys. Wystarczy pochodzić po komisach tam nic nie ma nie mówiąc o pseudo giełdzie, która przypomina szrotowisko.

W Lublinie bardzo brakuje aut w przedziale 25-35 tys w zależności od marki 4-8 letnich.

Kupienie Mazdy 3, Hondy Jazz, Toyoty Corolli/Auris lub Verso, Mitsubisi Lancer..A mówimy nie o zajechanym złomie ale o autach plus minus z przebiegiem 80-120 tys/ serwisowanych z niewielkimi otarciami, pęknięciami.

Tu lubelski rynek nie istnieje. Japońca trzeba kupować w Wawie lub dalej. Nie zrozumiały jest brak używanych samochodów z gwarancją głównie w Toyocie czy Hondzie. A potem masa Hond Jazz czy Toyot Corolli/Auris jeździ na plastikach z innych miast

Tu jesteś trochę w błędzie. Ostatnio jestem trochę zorientowany w samochodach Honda i Toyota. Kupiłem sobie kilka tygodni temu nowiutką Hondę Dżezówkę -i powiem szczerze, że Toyoty i Hondy idą "jak swieże bułeczki". W ostatnich tygodniach wiele razy bywałem w salonach Toyota oraz Honda obok Tesco (nawet i dzisiaj). Więc gdzie tu "bieda"? Dodam jeszcze, że nie jestem nowobogacki, lecz potrafiący liczyć pieniądze -a to jest szalona różnica! Z Hondą Dżezówką ogólnie są problemy -bo było więcej chetnych niż aut. Poza tym: Hondy Jazz nie bardzo kupisz używanej, bo jest to za dobre auto, aby ktoś kilkuletnie zdecydowal się sprzedawać. Chyba, że ma strzaskaną i "wyczerowaną" na nowo przez mechanika-magika, wtedy możliwe, że ją sprzeda. W komisie przy salonie Renówki na ul.Lwowskiej jest Dżezówka za niecałe 40 tys.zł -ale czemu tak tanio ? Chyba jakaś kombinowana...

Tak więc rynek używanych Hond czy Toyot jest jak najbardziej zrozumiały: bo są to za dobre auta.

Tu jesteś trochę w błędzie. Ostatnio jestem trochę zorientowany w samochodach Honda i Toyota. Kupiłem sobie kilka tygodni temu nowiutką Hondę Dżezówkę -i powiem szczerze, że Toyoty i Hondy idą "jak swieże bułeczki". W ostatnich tygodniach wiele razy bywałem w salonach Toyota oraz Honda obok Tesco (nawet i dzisiaj). Więc gdzie tu "bieda"? Dodam jeszcze, że nie jestem nowobogacki, lecz potrafiący liczyć pieniądze -a to jest szalona różnica! Z Hondą Dżezówką ogólnie są problemy -bo było więcej chetnych niż aut. Poza tym: Hondy Jazz nie bard... rozwiń

Avatar
dihdodihdiod / 30 grudnia 2013 o 18:45

Dzisiejszy dzień jest przykładem jak już mocno przeciążone są miejskie arterie. Dziś ok. 14:00 stała Głęboka w jedną stronę, Uniwersytecka, Popiełuszki i inne - a mamy dzień między świętami, gdzie i tak ruch jest mniejszy.

Zobaczycie co się zacznie na wiosnę.

Avatar
frankofill / 30 grudnia 2013 o 17:57

RENAULT UBER ALLES !!!

Avatar
fr / 30 grudnia 2013 o 16:40

Jak żeś taki bogaty to sobie kup w salonie i nie krytykuj ludzi których na takie auta stać nowobogacki deb***u!!!!!

Jeśli do mnie pijesz, to nie trafiłeś. Ja bardzo bym chciał, żeby wszystkie nowe (nowo zarejestrowane) były z salonu, ale niestety tak nie jest.

Avatar
passat 2003 rok :) / 30 grudnia 2013 o 15:55

Jak żeś taki bogaty to sobie kup w salonie i nie krytykuj ludzi których na takie auta stać nowobogacki debilu!!!!!

Avatar
WuJo / 30 grudnia 2013 o 15:49

A może większym problemem są samochody spoza Lublina? Proszę tylko zaobserwować ile samochodów każdego rana wjeżdża do miasta. Kierowcy "zagraniczni" głośno dopominają się o tanie parkingi, tanie bilety komunikacji miejskiej itp. Dlaczego to mieszkaniec Lublina ma finansować takie potrzeby, skoro ci ludzie płacą swoje podatki w sąsiednich gminach a dodatkowo ograniczają możliwości zatrudnienia tubylcom? Przykład idzie z góry - patrz Zarząd Miasta.

Avatar
WuJo / 30 grudnia 2013 o 15:49
A może większym problemem są samochody spoza Lublina? Proszę tylko zaobserwować ile samochodów każdego rana wjeżdża do miasta. Kierowcy "zagraniczni" głośno dopominają się o tanie parkingi, tanie bilety komunikacji miejskiej itp. Dlaczego to mieszkaniec Lublina ma finansować takie potrzeby, skoro ci ludzie płacą swoje podatki w sąsiednich gminach a dodatkowo ograniczają możliwości zatrudnienia tubylcom? Przykład idzie z góry - patrz Zarząd Miasta.
Avatar
gd / 30 grudnia 2013 o 15:47

Rękami i nogami podpisuję się pod tym pomysłem!

A ja rękami i nogami takie kretyńskie pomysły będę deptał.

Ludzie decydując sie na mieszkanie w mieście, decydują się nie tylko na bliskość sklepu czy szkoły ale również towarzyszący miasu hałas i smog !! A co do "winietki" to ludziom na wsi bu się przydała, oni przecież zatruwają wiejskie powietrze !!

Avatar
kriss / 30 grudnia 2013 o 15:29

W Urzędzie przy rejestracji powinni zadawać obowiązkowo pytania:
-Czy ma Pan/i opłacone indywidualne miejsce parkingowe przy miejscu zamieszkania i ewentualnie miejscu pracy?
-Czy będzie Pan/i dojeżdżała do pracy i opłacił/a Pan/i już vinietę miejską za zanieczyszczenie powietrza spalinami i hałasem?

Teoretycznie w koszcie paliwa jest jakiś procent pieniędzy, który powinien być przeznaczany na remonty dróg, ale ile otrzymują z tego samorządy?

Rękami i nogami podpisuję się pod tym pomysłem!

Rękami i nogami podpisuję się pod tym pomysłem!

rozwiń
Avatar
lop / 30 grudnia 2013 o 14:10

a podobno taka bida w mieście...

Avatar
można se pomarzyć / 30 grudnia 2013 o 19:26

Po markach widać że Lublin to biedota wszystkie te auta to max 20 tys za model najczęściej koło 10-13 tys. Wystarczy pochodzić po komisach tam nic nie ma nie mówiąc o pseudo giełdzie, która przypomina szrotowisko.

W Lublinie bardzo brakuje aut w przedziale 25-35 tys w zależności od marki 4-8 letnich.

Kupienie Mazdy 3, Hondy Jazz, Toyoty Corolli/Auris lub Verso, Mitsubisi Lancer..A mówimy nie o zajechanym złomie ale o autach plus minus z przebiegiem 80-120 tys/ serwisowanych z niewielkimi otarciami, pęknięciami.

Tu lubelski rynek nie istnieje. Japońca trzeba kupować w Wawie lub dalej. Nie zrozumiały jest brak używanych samochodów z gwarancją głównie w Toyocie czy Hondzie. A potem masa Hond Jazz czy Toyot Corolli/Auris jeździ na plastikach z innych miast


Po markach widać że Lublin to biedota wszystkie te auta to max 20 tys za model najczęściej koło 10-13 tys. Wystarczy pochodzić po komisach tam nic nie ma nie mówiąc o pseudo giełdzie, która przypomina szrotowisko.

W Lublinie bardzo brakuje aut w przedziale 25-35 tys w zależności od marki 4-8 letnich.

Kupienie Mazdy 3, Hondy Jazz, Toyoty Corolli/Auris lub Verso, Mitsubisi Lancer..A mówimy nie o zajechanym złomie ale o autach plus minus z przebiegiem 80-120 tys/ serwisowanych z niewielkimi otarciami, pęknięciami.

Tu lubelski rynek nie istnieje. Japońca trzeba kupować w Wawie lub dalej. Nie zrozumiały jest brak używanych samochodów z gwarancją głównie w Toyocie czy Hondzie. A potem masa Hond Jazz czy Toyot Corolli/Auris jeździ na plastikach z innych miast

Tu jesteś trochę w błędzie. Ostatnio jestem trochę zorientowany w samochodach Honda i Toyota. Kupiłem sobie kilka tygodni temu nowiutką Hondę Dżezówkę -i powiem szczerze, że Toyoty i Hondy idą "jak swieże bułeczki". W ostatnich tygodniach wiele razy bywałem w salonach Toyota oraz Honda obok Tesco (nawet i dzisiaj). Więc gdzie tu "bieda"? Dodam jeszcze, że nie jestem nowobogacki, lecz potrafiący liczyć pieniądze -a to jest szalona różnica! Z Hondą Dżezówką ogólnie są problemy -bo było więcej chetnych niż aut. Poza tym: Hondy Jazz nie bardzo kupisz używanej, bo jest to za dobre auto, aby ktoś kilkuletnie zdecydowal się sprzedawać. Chyba, że ma strzaskaną i "wyczerowaną" na nowo przez mechanika-magika, wtedy możliwe, że ją sprzeda. W komisie przy salonie Renówki na ul.Lwowskiej jest Dżezówka za niecałe 40 tys.zł -ale czemu tak tanio ? Chyba jakaś kombinowana...

Tak więc rynek używanych Hond czy Toyot jest jak najbardziej zrozumiały: bo są to za dobre auta.

Tu jesteś trochę w błędzie. Ostatnio jestem trochę zorientowany w samochodach Honda i Toyota. Kupiłem sobie kilka tygodni temu nowiutką Hondę Dżezówkę -i powiem szczerze, że Toyoty i Hondy idą "jak swieże bułeczki". W ostatnich tygodniach wiele razy bywałem w salonach Toyota oraz Honda obok Tesco (nawet i dzisiaj). Więc gdzie tu "bieda"? Dodam jeszcze, że nie jestem nowobogacki, lecz potrafiący liczyć pieniądze -a to jest szalona różnica! Z Hondą Dżezówką ogólnie są problemy -bo było więcej chetnych niż aut. Poza tym: Hondy Jazz nie bard... rozwiń

Avatar
dihdodihdiod / 30 grudnia 2013 o 18:45

Dzisiejszy dzień jest przykładem jak już mocno przeciążone są miejskie arterie. Dziś ok. 14:00 stała Głęboka w jedną stronę, Uniwersytecka, Popiełuszki i inne - a mamy dzień między świętami, gdzie i tak ruch jest mniejszy.

Zobaczycie co się zacznie na wiosnę.

Avatar
frankofill / 30 grudnia 2013 o 17:57

RENAULT UBER ALLES !!!

Avatar
fr / 30 grudnia 2013 o 16:40

Jak żeś taki bogaty to sobie kup w salonie i nie krytykuj ludzi których na takie auta stać nowobogacki deb***u!!!!!

Jeśli do mnie pijesz, to nie trafiłeś. Ja bardzo bym chciał, żeby wszystkie nowe (nowo zarejestrowane) były z salonu, ale niestety tak nie jest.

Avatar
passat 2003 rok :) / 30 grudnia 2013 o 15:55

Jak żeś taki bogaty to sobie kup w salonie i nie krytykuj ludzi których na takie auta stać nowobogacki debilu!!!!!

Avatar
WuJo / 30 grudnia 2013 o 15:49

A może większym problemem są samochody spoza Lublina? Proszę tylko zaobserwować ile samochodów każdego rana wjeżdża do miasta. Kierowcy "zagraniczni" głośno dopominają się o tanie parkingi, tanie bilety komunikacji miejskiej itp. Dlaczego to mieszkaniec Lublina ma finansować takie potrzeby, skoro ci ludzie płacą swoje podatki w sąsiednich gminach a dodatkowo ograniczają możliwości zatrudnienia tubylcom? Przykład idzie z góry - patrz Zarząd Miasta.

Avatar
WuJo / 30 grudnia 2013 o 15:49
A może większym problemem są samochody spoza Lublina? Proszę tylko zaobserwować ile samochodów każdego rana wjeżdża do miasta. Kierowcy "zagraniczni" głośno dopominają się o tanie parkingi, tanie bilety komunikacji miejskiej itp. Dlaczego to mieszkaniec Lublina ma finansować takie potrzeby, skoro ci ludzie płacą swoje podatki w sąsiednich gminach a dodatkowo ograniczają możliwości zatrudnienia tubylcom? Przykład idzie z góry - patrz Zarząd Miasta.
Avatar
gd / 30 grudnia 2013 o 15:47

Rękami i nogami podpisuję się pod tym pomysłem!

A ja rękami i nogami takie kretyńskie pomysły będę deptał.

Ludzie decydując sie na mieszkanie w mieście, decydują się nie tylko na bliskość sklepu czy szkoły ale również towarzyszący miasu hałas i smog !! A co do "winietki" to ludziom na wsi bu się przydała, oni przecież zatruwają wiejskie powietrze !!

Avatar
kriss / 30 grudnia 2013 o 15:29

W Urzędzie przy rejestracji powinni zadawać obowiązkowo pytania:
-Czy ma Pan/i opłacone indywidualne miejsce parkingowe przy miejscu zamieszkania i ewentualnie miejscu pracy?
-Czy będzie Pan/i dojeżdżała do pracy i opłacił/a Pan/i już vinietę miejską za zanieczyszczenie powietrza spalinami i hałasem?

Teoretycznie w koszcie paliwa jest jakiś procent pieniędzy, który powinien być przeznaczany na remonty dróg, ale ile otrzymują z tego samorządy?

Rękami i nogami podpisuję się pod tym pomysłem!

Rękami i nogami podpisuję się pod tym pomysłem!

rozwiń
Avatar
lop / 30 grudnia 2013 o 14:10

a podobno taka bida w mieście...

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 24

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 13

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 11

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 1

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!