poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Nagany i zwolnienia w ARMiR. To efekt przyznania dopłat politykowi PSL

Dodano: 24 listopada 2016, 20:08
Autor: aa

Henryk Smolarz
Henryk Smolarz

Trzech pracowników lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zostało zwolnionych z pracy, a trzy inne osoby dostały nagany. To wynik wewnętrznego postępowania w ARiMR związanego z przyznaniem dopłat politykowi PSL Henrykowi Smolarzowi.

– Rzeczywiście trzy osoby zostały zwolnione z pracy za rażące naruszenie obowiązków pracowniczych – potwierdza Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor lubelskiego oddziału ARiMR. O szczegółach nie chce jednak mówić.

Nieoficjalnie wiadomo, że zarówno zwolnienia jak też nagany mają związek ze sprawą polityka PSL Henryka Smolarza i postępowaniem, które ARiMR wszczęła po kontroli CBA. Funkcjonariusze CBA prześwietlili procedury przyznawania dopłat w latach 2010-2012 przez lubelski oddział ARiMR.

Kilkanaście stron z blisko 100-stronnicowego dokumentu opisuje dwukrotną kontrolę pól byłego posła, wówczas prezesa KRUS, którą przeprowadzili pracownicy ARiMR. Okazało się, że na polach nie rosło to, co było wskazane we wniosku o przyznanie płatności. Powinno to skutkować nieprzyznaniem dopłat w danym roku. Jednak po tym jak do ARiMR wpłynęło odwołanie Smolarza na pola została wysłana kolejna kontrola. Stwierdzonych wcześniej nieprawidłowości już nie wykazała.

Jak już pisaliśmy wcześniej ARiMR stwierdziła nieważność decyzji sprzed kilku lat o przyznaniu dopłat Smolarzowi. Polityk PSL złożył na nią odwołanie do prezesa ARiMR.

W lubelskim oddziale ARiMR została wszczęta wewnętrzna kontrola. Wśród zwolnionych osób są dwaj byli kierownicy i pracownik Biura Kontroli na Miejscu.

Czytaj więcej o: Lublin polityka PSL ARMiR
Użytkownik niezarejestrowany
rolnik
rolnik
(62) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 listopada 2016 o 12:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak długo jeszcze to towarzystwo będzie żerowac na nas. A grupy producenckiej on nie tworzył żadnej jak jest tak kreatywny !
Rozwiń
rolnik
rolnik (29 listopada 2016 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To chyba słabo ich znasz, kto jaknie kierownik wysłał ponowną kontrolę jak tylko się dowiedział że kontrola wykazała że należy odebrać dopłaty. Druga kontrola stwierdziła że wszystko jest git i to właśnie ci ludzie zostali zwolnieni.
Rozwiń
rolnik
rolnik (29 listopada 2016 o 09:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest odpowiedzialność dyscyplinalna,a co z kradzieżą? Tak funkcjonuje PSL/Pomoc Swoim Ludziom/
Rozwiń
zakręcony
zakręcony (29 listopada 2016 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A co z marszałkiem?
Zmienia zasady obsługi dziennikarskiej w Sejmie nic się nie dowiesz.Ojejej chyba nie o tym Marszałku piszę,ale jest ich sporo można się pomylić,bo ten lubelski to spoko.
Rozwiń
Gość
Gość (28 listopada 2016 o 19:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak jest ! Smolarz za murem !!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (62)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!