Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2016 r.
20:08

Nagany i zwolnienia w ARMiR. To efekt przyznania dopłat politykowi PSL

Autor: Zdjęcie autora aa
38 62 A A
Henryk Smolarz
Henryk Smolarz

Trzech pracowników lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zostało zwolnionych z pracy, a trzy inne osoby dostały nagany. To wynik wewnętrznego postępowania w ARiMR związanego z przyznaniem dopłat politykowi PSL Henrykowi Smolarzowi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Rzeczywiście trzy osoby zostały zwolnione z pracy za rażące naruszenie obowiązków pracowniczych – potwierdza Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor lubelskiego oddziału ARiMR. O szczegółach nie chce jednak mówić.

Nieoficjalnie wiadomo, że zarówno zwolnienia jak też nagany mają związek ze sprawą polityka PSL Henryka Smolarza i postępowaniem, które ARiMR wszczęła po kontroli CBA. Funkcjonariusze CBA prześwietlili procedury przyznawania dopłat w latach 2010-2012 przez lubelski oddział ARiMR.

Kilkanaście stron z blisko 100-stronnicowego dokumentu opisuje dwukrotną kontrolę pól byłego posła, wówczas prezesa KRUS, którą przeprowadzili pracownicy ARiMR. Okazało się, że na polach nie rosło to, co było wskazane we wniosku o przyznanie płatności. Powinno to skutkować nieprzyznaniem dopłat w danym roku. Jednak po tym jak do ARiMR wpłynęło odwołanie Smolarza na pola została wysłana kolejna kontrola. Stwierdzonych wcześniej nieprawidłowości już nie wykazała.

Jak już pisaliśmy wcześniej ARiMR stwierdziła nieważność decyzji sprzed kilku lat o przyznaniu dopłat Smolarzowi. Polityk PSL złożył na nią odwołanie do prezesa ARiMR.

W lubelskim oddziale ARiMR została wszczęta wewnętrzna kontrola. Wśród zwolnionych osób są dwaj byli kierownicy i pracownik Biura Kontroli na Miejscu.

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 o 12:44
Jak długo jeszcze to towarzystwo będzie żerowac na nas. A grupy producenckiej on nie tworzył żadnej jak jest tak kreatywny !
Avatar
rolnik / 29 listopada 2016 o 10:22
To chyba słabo ich znasz, kto jaknie kierownik wysłał ponowną kontrolę jak tylko się dowiedział że kontrola wykazała że należy odebrać dopłaty. Druga kontrola stwierdziła że wszystko jest git i to właśnie ci ludzie zostali zwolnieni.
Avatar
rolnik / 29 listopada 2016 o 09:13
To jest odpowiedzialność dyscyplinalna,a co z kradzieżą? Tak funkcjonuje PSL/Pomoc Swoim Ludziom/
Avatar
zakręcony / 29 listopada 2016 o 07:45
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A co z marszałkiem?
Zmienia zasady obsługi dziennikarskiej w Sejmie nic się nie dowiesz.Ojejej chyba nie o tym Marszałku piszę,ale jest ich sporo można się pomylić,bo ten lubelski to spoko.
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 19:14
Tak jest ! Smolarz za murem !!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 18:02
#MuremZaSmolarzem
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 19:56
Natomiast w Urzędzie Marszałkowskim za profesjonalnie wykonana kontrolę w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym i wykryciu potężnych nieprawidłowości kontrolerzy byli szykanowani przez dyrekcję Departamentu Kontroli bo nie zgodzili się na usuwanie złych dla Dyrektora Muzeum treści protokołu.
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 18:47
TAK Henju nie tylko kolegów w ch... w KRUSie robiłeś ale i własne pole oszukiwałeś
Avatar
płaz ogoniasty / 27 listopada 2016 o 12:42
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Co powie na te zabawy z dopłatami Piotr Kowalczyk z Rady Miasta Lublin (Wspólny Lublin)??? Halo, Piotrek, co Ty na to? Poprosimy o komentarz?
Po tej "niedobrej zmianie" też będą nagany i zwolnienia.Tylko znając lenistwo PO ,bo nie przyszli na głosowanie np. w sprawie p."Zbyszka" to i obecne nie-doróbki tej ujdą im płazem.
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 12:33
Co powie na te zabawy z dopłatami Piotr Kowalczyk z Rady Miasta Lublin (Wspólny Lublin)??? Halo, Piotrek, co Ty na to? Poprosimy o komentarz?
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 o 12:44
Jak długo jeszcze to towarzystwo będzie żerowac na nas. A grupy producenckiej on nie tworzył żadnej jak jest tak kreatywny !
Avatar
rolnik / 29 listopada 2016 o 10:22
To chyba słabo ich znasz, kto jaknie kierownik wysłał ponowną kontrolę jak tylko się dowiedział że kontrola wykazała że należy odebrać dopłaty. Druga kontrola stwierdziła że wszystko jest git i to właśnie ci ludzie zostali zwolnieni.
Avatar
rolnik / 29 listopada 2016 o 09:13
To jest odpowiedzialność dyscyplinalna,a co z kradzieżą? Tak funkcjonuje PSL/Pomoc Swoim Ludziom/
Avatar
zakręcony / 29 listopada 2016 o 07:45
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A co z marszałkiem?
Zmienia zasady obsługi dziennikarskiej w Sejmie nic się nie dowiesz.Ojejej chyba nie o tym Marszałku piszę,ale jest ich sporo można się pomylić,bo ten lubelski to spoko.
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 19:14
Tak jest ! Smolarz za murem !!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 18:02
#MuremZaSmolarzem
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 19:56
Natomiast w Urzędzie Marszałkowskim za profesjonalnie wykonana kontrolę w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym i wykryciu potężnych nieprawidłowości kontrolerzy byli szykanowani przez dyrekcję Departamentu Kontroli bo nie zgodzili się na usuwanie złych dla Dyrektora Muzeum treści protokołu.
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 18:47
TAK Henju nie tylko kolegów w ch... w KRUSie robiłeś ale i własne pole oszukiwałeś
Avatar
płaz ogoniasty / 27 listopada 2016 o 12:42
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Co powie na te zabawy z dopłatami Piotr Kowalczyk z Rady Miasta Lublin (Wspólny Lublin)??? Halo, Piotrek, co Ty na to? Poprosimy o komentarz?
Po tej "niedobrej zmianie" też będą nagany i zwolnienia.Tylko znając lenistwo PO ,bo nie przyszli na głosowanie np. w sprawie p."Zbyszka" to i obecne nie-doróbki tej ujdą im płazem.
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 12:33
Co powie na te zabawy z dopłatami Piotr Kowalczyk z Rady Miasta Lublin (Wspólny Lublin)??? Halo, Piotrek, co Ty na to? Poprosimy o komentarz?
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 6 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 23 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 3

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!