Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2014 r.
9:15
Edytuj ten wpis

Najpierw imię, potem budowa nowej kopalni

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
1 7 A A

Dziś o godz. 11.30 na lubelskim zamku rozpocznie się uroczystość nadania imienia Jana Karskiego planowanej kopalni na terenie Lubelskiego Zagłębia Węglowego w gminie Cyców. Inwestorem jest polsko-australijska spółka PD Co.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inicjatywa wyszła m.in. z lubelskiego Towarzystwa Jana Karskiego. - Na początku byłem nieco zaskoczony tym pomysłem, bo nasza kopalnia dopiero jest w fazie projektowej - mówi Janusz Jakimowicz, prezes PD Co. - Jednak na świecie wiele ważnych obiektów było nazywanych zanim jeszcze powstały. Przykładem może być tama Hoovera w Stanach Zjednoczonych. Jan Karski był związany z naszym regionem. Podczas okupacji udało mu się przeniknąć do obozu tranzytowego w Izbicy, skąd wywożono Żydów do Bełżca. Jego bohaterska misja weszła do historii II Wojny Światowej. Za swoją działalność został odznaczony najwyższymi odznaczeniami państwowymi - polskim Orderem Orła Białego i amerykańskim Medalem Wolności. - Mamy pełne wsparcie zarówno rodziny Jana Karskiego, jak tez Towarzystwa Jana Karskiego. Władze samorządowe wszelkich szczebli także popierają tę inicjatywę - dodaje Jakimowicz. W dzisiejszej uroczystości weźmie także udział rodzina Kozielewskich, bliscy krewni legendarnego emisariusza.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rylek / 2 grudnia 2014 o 12:11

a w ogóle to KORPORACJA ZAPŁACI BARBURKĘ sorki.... premię specjalną???? macie jakieś info.... czy znowu nas wychuja???...

Avatar
górnik / 2 grudnia 2014 o 12:08

hehe... To wszystko to jakieś poje.... jest albo będzie albo nie będzie.... Dobrze że powstaje i niech powstaje jak najszybciej bo w LW zaczyna już się robić wielkie dziadostwo.... Niech rośnie konkurencja i to bardzo szybko bo tyle ludzi czka na jakieś godziwe zarobki.... Może francuzik się przestraszy... albo głupek sprzeda ją jeszcze tyk fanatykom kangurów ..... Zbliż się BARBÓRKA tym wszystkim co są związani z górnictwem bardziej i trochę mniej.... tak po prostu "SZCZĘŚĆ BOŻE"

Avatar
Pietrek / 2 grudnia 2014 o 12:02

1500 zł zarabia się w konkretnej spółce pod nazwą RG Bogdanka. Nie uogólniaj człowieku i nie siej fermentu.

Avatar
lbn / 2 grudnia 2014 o 11:53

nawet firma  nie jest zarejestrowana w lubleksim KRSie podatki plynął do warszawki gratulacje pienięązki z regionu uciekają

Avatar
gs / 2 grudnia 2014 o 11:05

To w końcu w której gminie będzie ta kopalnia budowana:Cycowie, Rejowcu Fabrycznym czy Siedliszczu. Australijczycy jeżdżą po gminach i obiecują.A może będzie to kopalnia objazdowa jak zarząd spółki?

Avatar
gs / 2 grudnia 2014 o 11:04

To w końcu w której gminie będzie ta kopalnia budowana:Cycowie, Rejowcu Fabrycznym czy Siedliszczu. Australijczycy jeżdżą po gminach i obiecują.A może będzie to kopalnia objazdowa jak zarząd spółki?

Avatar
koks / 2 grudnia 2014 o 10:47
Mam nadzieje ze nie beda placic za ciezka prace tak jak w spolkach w Bogdance 1500zl
Avatar
rylek / 2 grudnia 2014 o 12:11

a w ogóle to KORPORACJA ZAPŁACI BARBURKĘ sorki.... premię specjalną???? macie jakieś info.... czy znowu nas wychuja???...

Avatar
górnik / 2 grudnia 2014 o 12:08

hehe... To wszystko to jakieś poje.... jest albo będzie albo nie będzie.... Dobrze że powstaje i niech powstaje jak najszybciej bo w LW zaczyna już się robić wielkie dziadostwo.... Niech rośnie konkurencja i to bardzo szybko bo tyle ludzi czka na jakieś godziwe zarobki.... Może francuzik się przestraszy... albo głupek sprzeda ją jeszcze tyk fanatykom kangurów ..... Zbliż się BARBÓRKA tym wszystkim co są związani z górnictwem bardziej i trochę mniej.... tak po prostu "SZCZĘŚĆ BOŻE"

Avatar
Pietrek / 2 grudnia 2014 o 12:02

1500 zł zarabia się w konkretnej spółce pod nazwą RG Bogdanka. Nie uogólniaj człowieku i nie siej fermentu.

Avatar
lbn / 2 grudnia 2014 o 11:53

nawet firma  nie jest zarejestrowana w lubleksim KRSie podatki plynął do warszawki gratulacje pienięązki z regionu uciekają

Avatar
gs / 2 grudnia 2014 o 11:05

To w końcu w której gminie będzie ta kopalnia budowana:Cycowie, Rejowcu Fabrycznym czy Siedliszczu. Australijczycy jeżdżą po gminach i obiecują.A może będzie to kopalnia objazdowa jak zarząd spółki?

Avatar
gs / 2 grudnia 2014 o 11:04

To w końcu w której gminie będzie ta kopalnia budowana:Cycowie, Rejowcu Fabrycznym czy Siedliszczu. Australijczycy jeżdżą po gminach i obiecują.A może będzie to kopalnia objazdowa jak zarząd spółki?

Avatar
koks / 2 grudnia 2014 o 10:47
Mam nadzieje ze nie beda placic za ciezka prace tak jak w spolkach w Bogdance 1500zl
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 0

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 3

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!