środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Najpopularniejsze kierunki studiów na Politechnice Lubelskiej. Ile osób zostanie przyjętych?

Dodano: 5 lipca 2016, 16:57

Informatyka, finanse i rachunkowość, mechatronika oraz budownictwo – to najpopularniejsze kierunki studiów na Politechnice Lubelskiej. Uczelnia zakończyła już zapisy dla kandydatów na nadchodzący rok akademicki.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Termin rejestracji w internetowym systemie rekrutacyjnym minął w niedzielę o północy. Do tego momentu zalogowało się 3617 osób (przy 3894 w ubiegłym roku). Od dziś będą mogli oni wpisywać na swoich kontach wyniki egzaminów maturalnych.

– Będą mieli na to czas do czwartku, 7 lipca, do północy. To będzie końcowy etap rekrutacji, po którym będziemy znali ostateczną liczbę kandydatów – mówi Alina Filipczuk, kierownik Działu Nauczania i Toku Studiów Politechniki Lubelskiej.

Uczelnia na pierwszy rok studiów stacjonarnych przyjmie niespełna dwa tysiące studentów. Podobnie jak przed rokiem najpopularniejszym kierunkiem jest informatyka, gdzie na jedno miejsce przypada 3,8 chętnych. Nieźle wypada ubiegłoroczna nowość – finanse i rachunkowość – tu zanotowano 3,2 osoby na miejsce. Ponad trzech chętnych rywalizuje o jeden indeks na mechatronice, a dwóch – na budownictwie. Uczelnia nie informuje, które kierunki cieszą się najmniejszym zainteresowaniem. Ale wiele wskazuje na to, że będą takie, na których będzie prowadzony dodatkowy nabór.

Serwisy rekrutacyjne ponownie mają zostać otwarte 9 lipca. Pierwsze listy przyjętych zostaną ogłoszone w następny poniedziałek. Przez kolejne trzy dni zakwalifikowani kandydaci będą mieli czas na składanie dokumentów.

Politechnika jest drugą szkołą wyższą z Lublina, która zakończyła już rejestrację kandydatów. 20 czerwca minął termin zgłaszania się chętnych do studiowania w Uniwersytecie Medycznym. Tu niezmiennie najpopularniejszymi kierunkami są stomatologia i medycyna, gdzie o jeden indeks walczy odpowiednio 24 i 12 kandydatów. Wśród najpopularniejszych są także: analityka medyczna (7 osób na miejsce), farmacja i kosmetologia (po 6) oraz fizjoterapia i dietetyka (po 5).

Dzisiaj ostatnią szansę na zarejestrowanie się w systemie internetowym mają chętni do studiowania na Uniwersytecie Przyrodniczym. Katolicki Uniwersytet Lubelski rejestrację zakończy w najbliższy piątek, a Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej – w niedzielę.

Czytaj więcej o: studia Politechnika Lubelska
Ernest
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ernest
Ernest (6 lipca 2016 o 02:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety ale w naszym wojewodztwie najwiecej ofert pracy jest wlasnie po finansach i rachunkowosci, stad polityka uczelni nie jest niezrozumiala. Poza tym kierunek taki moze zapewnic doplyw plci pieknej na Politechnike, a przez to uczelnia moze stac sie bardziej atrakcyjna dla przyszlych inzynierow. Jak bym wiedzial, ze po budownictwie nie ma pracy, a po finansach i rachunkowosci jest tyle, to sam wybralbym finanse...
Rozwiń
Gość
Gość (5 lipca 2016 o 23:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Politechnika-finanse i rachunkowość a nie kierunki techniczne, inżynierskie to dla mnie niezrozumiała polityka uczelni. Inżynierów aktualnie chce zatrudnić wiele firm w Polsce. A po kierunku ekonomicznym to na kasę do marketu, do banku za okienko do obsługi albo na zmywak.UMSC, KUL i może jeszcze inne prywatne kształcą w regionie w tej specjlności, czy to region potrzebuje tylu ekonomistów. Czy był sondaż potrzeb kadrowych.
Rozwiń
Gość
Gość (5 lipca 2016 o 17:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
na zdjęciu UP podpisane jako Polibuda, no brawo!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!