Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 sierpnia 2010 r.
20:55
Edytuj ten wpis

Napadał w KFC, w banku i autobusie. Jaki wyrok wyda sąd?

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 11 A A

12 lat więzienia – takiej kary zażądał dzisiaj prokurator dla Artura B. za serię napadów w barach szybkiej obsługi w centrum Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prokurator oskarżał recydywistę o 13 zuchwałych napadów i kradzieży: od napadów na klientów barów szybkiej obsługi w centrum Lublina po obrabowanie filii banku. Artur B. zaczął napadać w maju ub. roku, dwa tygodnie po wyjściu z więzienia, gdzie odsiadywał sześcioletni wyrok za rozbój.

W barze KFC Artur B. dosiadł się do dwóch studentów. Powiedział, że potnie ich nożem, jeśli nie dadzą mu pieniędzy i telefonów komórkowych. W autobusie od pasażera zażądał laptopa. Wyprowadził poszkodowanego z pojazdu i obrabował. Na koniec spisał nazwisko z dokumentów i zagroził, że go znajdzie, jeśli zawiadomi policję.

– Mnie się nie da zresocjalizować – wyznał na jednej rozpraw. Dodał, że spodziewa się, że prokurator zechce posadzić go na 15 lat do więzienia. – Wyjdę w wieku 40 lat i znowu będę kradł – zapowiedział. Sąd Okręgowy w Lublinie ogłosi wyrok w piątek.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambosh / 20 sierpnia 2010 o 11:11
[quote name='inny' date='19 sierpień 2010 - 22:16 ' timestamp='1282248982' post='332157']
O czym ty piszesz człowieku?? Paniczny strach przed karą?? to jakieś stalinowskie metody prowadzące raczej do rewolucji a nie zmniejszenia przestępczości. W chinach obcinają ręce za kradzież więc jak podoba ci się taki ustrój to może tam pojedz i postaraj się o obywatelstwo
[/quote]
...wiem,że przy ostrych karach przestępczość na pewno była by mniejsza. Ciekawe,czy byś tak samo twierdził swoje teorie,gdyby np.kogoś bliskiego z Twojej rodziny ktoś zabił-a po kilku dniach/tygodniach śmiał Ci się prosto w oczy i był dalej na wolności?! Wiesz co?-moja kuzynka jest poważnie niepełnosprawna ruchowo i pół roku temu składała wnioski na dofinansowanie do kuchenki mikrofalowej(która naprawdę ułatwiła by jej życie codzienne)-dostała"odmowę",bo..."nie ma pieniędzy na dofinansowania dla niepełnosprawnych"! Teraz chciała dofinansowania na zakup komputera-jeszcze nic nie wiadomo,ale już wstępnie też pani w Urzędzie powiedziała,że"mało mają pieniędzy"... Moja kuzynka naprawdę skromnie żyje i często ledwo "wiąże koniec z końcem" i wielu rzeczy musi sobie odmówić,a wszelkie"tańce,wesela,imprezki"to dla niej Odległa Egzotyka... Całą swoją młodość przesiedziała w samotności,a jakby tego było mało to jest alergiczką i bardzo chorowita-tak więc od września przez zimę do kwietnia siedzi w domu,aby się nie przeziębić(więc jest"więźniem we własnym domu")-i tak co roku... W tym roku wiosna/lato też ją nie rozpieszczało,bo albo upał,albo zimno i mokro-więc znów mnóstwo dni"w sezonie"przesiedziała w domu... No widzisz-a Ty bezczelnie mówisz,że w wiezieniach ludzi traktuje się źle,itp. Naprawdę-ale szl*g mnie trafia na takie durne teksty jak Twój! Ja to bym pieniądze przemarnowane na więzienia i dotacje do więźniów przeznaczył na tych najsłabszych i najbardziej potrzebujących(czyli np.na przedszkola,dla niepełnosprawnych) -a z więźniami to bym się uporał"krótko,tanio i na temat"! -czyli:albo chłosta i wypuścić,albo w lochu na kilka miesięcy/lat z kromką chleba i litrem wody dziennie(i szczury do towarzystwa) lub do kamieniołomów na ileś lat albo kara śmierci-i tyle w tym temacie!
[quote name='inny' date='19 sierpień 2010 - 22:16 ' timestamp='1282248982' post='332157']
O czym ty piszesz człowieku?? Paniczny strach przed karą?? to jakieś stalinowskie metody prowadzące raczej do rewolucji a nie zmniejszenia przestępczości. W chinach obcinają ręce za kradzież więc jak podoba ci się taki ustrój to może tam pojedz i postaraj się o obywatelstwo
[/quote]
...wiem,że przy ostrych karach przestępczość na pewno była by mniejsza. Ciekawe,czy byś tak samo twierdził swoje teorie,gd... rozwiń
Avatar
inny / 19 sierpnia 2010 o 22:16
[quote name='bambosh' date='19 sierpień 2010 - 20:43 ' timestamp='1282243406' post='332095']
...i tu nadal jesteś w błędzie! -bo paniczny strach przed karą (zakładając,że była by to szubienica,gilotyna, chłosta lub 20 lat kamieniołomów)na pewno dałby do myślenia przyszłym(a raczej niedoszłym) przestępcom "że nie warto wchodzić na taką drogę!" i szczerze by się kilka razy zastanowili,zanim wyciągnęli by rękę"po nieswoje" lub nosili się z zamiarem pobicia/zabicia kogoś. To smutne,że w Polsce z pieniędzy podatników utrzymuje się w więzieniach coraz większą ilość przestępców/więzienia są coraz nowocześniejsze i są na to pieniądze-a jednocześnie w przychodniach/szpitalach "rosną" kolejki do specjalistów lub wręcz zamyka się szpitale-i umierają(z powodu braku należytej opieki i leków) ludzie,którzy budowali i podnosili tą Polskę z ruin wojny; w przedszkolach miejsc brak i wręcz niejednokrotnie zamyka się przedszkola/szkoły...-a w telewizji mówi się tak dużo,że rodzi się coraz mniej dzieci i namawiają,aby było ich więcej... Polska to Kraj Paradoksów jest...
[/quote]
O czym ty piszesz człowieku?? Paniczny strach przed karą?? to jakieś stalinowskie metody prowadzące raczej do rewolucji a nie zmniejszenia przestępczości. W chinach obcinają ręce za kradzież więc jak podoba ci się taki ustrój to może tam pojedz i postaraj się o obywatelstwo
[quote name='bambosh' date='19 sierpień 2010 - 20:43 ' timestamp='1282243406' post='332095']
...i tu nadal jesteś w błędzie! -bo paniczny strach przed karą (zakładając,że była by to szubienica,gilotyna, chłosta lub 20 lat kamieniołomów)na pewno dałby do myślenia przyszłym(a raczej niedoszłym) przestępcom "że nie warto wchodzić na taką drogę!" i szczerze by się kilka razy zastanowili,zanim wyciągnęli by rękę"po nieswoje" lub nosili się z zamiarem pobicia/zabicia kogoś. To smutn... rozwiń
Avatar
bambosh / 19 sierpnia 2010 o 20:43
[quote name='inny' date='19 sierpień 2010 - 18:35 ' timestamp='1282235734' post='332042']
Jednego dnia byś nie wytrzymał w więzieniu więc nie oceniaj pochopnie wyroków bo i tak są już dość wysokie. Gdyby kary były wyższe to zrobiło by się tak jak w stanach i przestępcy zamiast uciekać przed policją zaczęli by do niej strzelać bo lepiej było by zginąć od kuli niż być wypatroszonym publicznie lub skazanym na jedną z proponowanych tu kar. Przestępca jak to nazywasz to też człowiek któremu akurat tak się potoczyły losy i ty również możesz nim zostać jak dalej będziesz miał takie poglądy bo któregoś dnia nie wytrzymasz i złamiesz kark jakiemuś dzieciakowi który ukradnie cukierka w sklepie uznając go za przestępce;) Od myśli do czynów nie daleka droga więc uważajcie autorzy innych postów Resocjalizacja w Polsce polega na wpędzeniu do lochu i zapomnieniu o problemie na kilka lat więc nie dziwie się że ten złodziejaszek zadeklarował iż i tak się nie zresocjalizuję Gdyby powstały jakieś ośrodki w których próbowano by pomóc takim ludziom,zrozumieć dla czego dopuszczali się przestępstw to może i miało by to jakiś skutek. Ale jak takie coś ma powstać w takim społeczeństwie które widząc problem myśli na skróty i zamiast pomagać to by izolowało na długie lata lub całkowicie eliminowało każdego przestępce najlepiej publicznie i na siłę. Zapewne większość z was była bita w dzieciństwie za każde przewinienie bo tak właśnie teraz reagujecie, gdyby rodzice wam tłumaczyli zamiast lać was w cymbał to może byli byście bardziej cywilizowani.
[/quote]
...i tu nadal jesteś w błędzie! -bo paniczny strach przed karą (zakładając,że była by to szubienica,gilotyna, chłosta lub 20 lat kamieniołomów)na pewno dałby do myślenia przyszłym(a raczej niedoszłym) przestępcom "że nie warto wchodzić na taką drogę!" i szczerze by się kilka razy zastanowili,zanim wyciągnęli by rękę"po nieswoje" lub nosili się z zamiarem pobicia/zabicia kogoś. To smutne,że w Polsce z pieniędzy podatników utrzymuje się w więzieniach coraz większą ilość przestępców/więzienia są coraz nowocześniejsze i są na to pieniądze-a jednocześnie w przychodniach/szpitalach "rosną" kolejki do specjalistów lub wręcz zamyka się szpitale-i umierają(z powodu braku należytej opieki i leków) ludzie,którzy budowali i podnosili tą Polskę z ruin wojny; w przedszkolach miejsc brak i wręcz niejednokrotnie zamyka się przedszkola/szkoły...-a w telewizji mówi się tak dużo,że rodzi się coraz mniej dzieci i namawiają,aby było ich więcej... Polska to Kraj Paradoksów jest...
[quote name='inny' date='19 sierpień 2010 - 18:35 ' timestamp='1282235734' post='332042']
Jednego dnia byś nie wytrzymał w więzieniu więc nie oceniaj pochopnie wyroków bo i tak są już dość wysokie. Gdyby kary były wyższe to zrobiło by się tak jak w stanach i przestępcy zamiast uciekać przed policją zaczęli by do niej strzelać bo lepiej było by zginąć od kuli niż być wypatroszonym publicznie lub skazanym na jedną z proponowanych tu kar. Przestępca jak to nazywasz to też człowiek któremu akurat tak się pot... rozwiń
Avatar
inny / 19 sierpnia 2010 o 18:35
[quote name='bambosh' date='19 sierpień 2010 - 16:17 ' timestamp='1282227463' post='331996']
A ja też myślę,że na Placu Litewskim powinni karać przestępców w niedzielę po południu-aby jak najwięcej ludzi to widziało! Nasze sądy są nieudolne i to co robią można bez problemu i wahania nazwać"Promocją Przestępczości"-bo przestępca nie boi się sądu ani łagodnych wyroków.
[/quote]
Jednego dnia byś nie wytrzymał w więzieniu więc nie oceniaj pochopnie wyroków bo i tak są już dość wysokie. Gdyby kary były wyższe to zrobiło by się tak jak w stanach i przestępcy zamiast uciekać przed policją zaczęli by do niej strzelać bo lepiej było by zginąć od kuli niż być wypatroszonym publicznie lub skazanym na jedną z proponowanych tu kar. Przestępca jak to nazywasz to też człowiek któremu akurat tak się potoczyły losy i ty również możesz nim zostać jak dalej będziesz miał takie poglądy bo któregoś dnia nie wytrzymasz i złamiesz kark jakiemuś dzieciakowi który ukradnie cukierka w sklepie uznając go za przestępce;) Od myśli do czynów nie daleka droga więc uważajcie autorzy innych postów Resocjalizacja w Polsce polega na wpędzeniu do lochu i zapomnieniu o problemie na kilka lat więc nie dziwie się że ten złodziejaszek zadeklarował iż i tak się nie zresocjalizuję Gdyby powstały jakieś ośrodki w których próbowano by pomóc takim ludziom,zrozumieć dla czego dopuszczali się przestępstw to może i miało by to jakiś skutek. Ale jak takie coś ma powstać w takim społeczeństwie które widząc problem myśli na skróty i zamiast pomagać to by izolowało na długie lata lub całkowicie eliminowało każdego przestępce najlepiej publicznie i na siłę. Zapewne większość z was była bita w dzieciństwie za każde przewinienie bo tak właśnie teraz reagujecie, gdyby rodzice wam tłumaczyli zamiast lać was w cymbał to może byli byście bardziej cywilizowani.
[quote name='bambosh' date='19 sierpień 2010 - 16:17 ' timestamp='1282227463' post='331996']
A ja też myślę,że na Placu Litewskim powinni karać przestępców w niedzielę po południu-aby jak najwięcej ludzi to widziało! Nasze sądy są nieudolne i to co robią można bez problemu i wahania nazwać"Promocją Przestępczości"-bo przestępca nie boi się sądu ani łagodnych wyroków.
[/quote]
Jednego dnia byś nie wytrzymał w więzieniu więc nie oceniaj pochopnie wyroków bo i tak są już dość wysok... rozwiń
Avatar
bambosh / 19 sierpnia 2010 o 16:17
[quote name='inny' date='19 sierpień 2010 - 14:49 ' timestamp='1282222199' post='331960']
Jak w tym kraju ma być dobrze skoro społeczeństwo jest nic nie warte... wystarczy przeczytać wypowiedzi w stylu "Powiesić go" przerobić na karmę" No pięknie... aż strach pomyśleć ilu jeszcze takich morderców i oprawców siedzi w internecie... I niby ten co by powiesił i potem przerobił na karmę tego złodziejaszka to byłby dobrym obywatelem TAK??? Ludzie zastanówcie się za nim coś napiszecie bo takimi wypowiedziami to dowodzicie jedynie tego że drzemie w was morderca a to gorsze od złodzieja. Może powinno się zmienić sposób resocjalizacji zamiast stawiać szubienice na placu litewskim bo wtedy to było by dopiero średniowiecze. 15 lat pewnie nie zmieni tego człowieka ale 5 w innych warunkach na pewno. No ale kogo to obchodzi....
[/quote]
A ja też myślę,że na Placu Litewskim powinni karać przestępców w niedzielę po południu-aby jak najwięcej ludzi to widziało! Nasze sądy są nieudolne i to co robią można bez problemu i wahania nazwać"Promocją Przestępczości"-bo przestępca nie boi się sądu ani łagodnych wyroków.
[quote name='inny' date='19 sierpień 2010 - 14:49 ' timestamp='1282222199' post='331960']
Jak w tym kraju ma być dobrze skoro społeczeństwo jest nic nie warte... wystarczy przeczytać wypowiedzi w stylu "Powiesić go" przerobić na karmę" No pięknie... aż strach pomyśleć ilu jeszcze takich morderców i oprawców siedzi w internecie... I niby ten co by powiesił i potem przerobił na karmę tego złodziejaszka to byłby dobrym obywatelem TAK??? Ludzie zastanówcie się za nim coś napiszecie bo takimi w... rozwiń
Avatar
inny / 19 sierpnia 2010 o 14:49
Jak w tym kraju ma być dobrze skoro społeczeństwo jest nic nie warte... wystarczy przeczytać wypowiedzi w stylu "Powiesić go" przerobić na karmę" No pięknie... aż strach pomyśleć ilu jeszcze takich morderców i oprawców siedzi w internecie... I niby ten co by powiesił i potem przerobił na karmę tego złodziejaszka to byłby dobrym obywatelem TAK??? Ludzie zastanówcie się za nim coś napiszecie bo takimi wypowiedziami to dowodzicie jedynie tego że drzemie w was morderca a to gorsze od złodzieja. Może powinno się zmienić sposób resocjalizacji zamiast stawiać szubienice na placu litewskim bo wtedy to było by dopiero średniowiecze. 15 lat pewnie nie zmieni tego człowieka ale 5 w innych warunkach na pewno. No ale kogo to obchodzi....
Jak w tym kraju ma być dobrze skoro społeczeństwo jest nic nie warte... wystarczy przeczytać wypowiedzi w stylu "Powiesić go" przerobić na karmę" No pięknie... aż strach pomyśleć ilu jeszcze takich morderców i oprawców siedzi w internecie... I niby ten co by powiesił i potem przerobił na karmę tego złodziejaszka to byłby dobrym obywatelem TAK??? Ludzie zastanówcie się za nim coś napiszecie bo takimi wypowiedziami to dowodzicie jedynie tego że drzemie w was morderca a to gorsze od złodzieja. Może powinno się zmienić sposób reso... rozwiń
Avatar
erg / 19 sierpnia 2010 o 14:47
i nie zapomnieć wysterylizowac cudaka, żeby sie toto rozmnażac nie czaczeło bo zmutowac może.
Avatar
zajec / 19 sierpnia 2010 o 12:27
łańcuch z kulą do nogi i do melioracji
Avatar
Tomasz / 19 sierpnia 2010 o 09:04
Na karmę dla psów. A skóra na zelówki.
Avatar
Sill / 18 sierpnia 2010 o 23:24
Powiesic takiego szubrawca! Publiczna szubienica na placu litewskim to coś czego brakuje w Lublinie!
Avatar
bambosh / 20 sierpnia 2010 o 11:11
[quote name='inny' date='19 sierpień 2010 - 22:16 ' timestamp='1282248982' post='332157']
O czym ty piszesz człowieku?? Paniczny strach przed karą?? to jakieś stalinowskie metody prowadzące raczej do rewolucji a nie zmniejszenia przestępczości. W chinach obcinają ręce za kradzież więc jak podoba ci się taki ustrój to może tam pojedz i postaraj się o obywatelstwo
[/quote]
...wiem,że przy ostrych karach przestępczość na pewno była by mniejsza. Ciekawe,czy byś tak samo twierdził swoje teorie,gdyby np.kogoś bliskiego z Twojej rodziny ktoś zabił-a po kilku dniach/tygodniach śmiał Ci się prosto w oczy i był dalej na wolności?! Wiesz co?-moja kuzynka jest poważnie niepełnosprawna ruchowo i pół roku temu składała wnioski na dofinansowanie do kuchenki mikrofalowej(która naprawdę ułatwiła by jej życie codzienne)-dostała"odmowę",bo..."nie ma pieniędzy na dofinansowania dla niepełnosprawnych"! Teraz chciała dofinansowania na zakup komputera-jeszcze nic nie wiadomo,ale już wstępnie też pani w Urzędzie powiedziała,że"mało mają pieniędzy"... Moja kuzynka naprawdę skromnie żyje i często ledwo "wiąże koniec z końcem" i wielu rzeczy musi sobie odmówić,a wszelkie"tańce,wesela,imprezki"to dla niej Odległa Egzotyka... Całą swoją młodość przesiedziała w samotności,a jakby tego było mało to jest alergiczką i bardzo chorowita-tak więc od września przez zimę do kwietnia siedzi w domu,aby się nie przeziębić(więc jest"więźniem we własnym domu")-i tak co roku... W tym roku wiosna/lato też ją nie rozpieszczało,bo albo upał,albo zimno i mokro-więc znów mnóstwo dni"w sezonie"przesiedziała w domu... No widzisz-a Ty bezczelnie mówisz,że w wiezieniach ludzi traktuje się źle,itp. Naprawdę-ale szl*g mnie trafia na takie durne teksty jak Twój! Ja to bym pieniądze przemarnowane na więzienia i dotacje do więźniów przeznaczył na tych najsłabszych i najbardziej potrzebujących(czyli np.na przedszkola,dla niepełnosprawnych) -a z więźniami to bym się uporał"krótko,tanio i na temat"! -czyli:albo chłosta i wypuścić,albo w lochu na kilka miesięcy/lat z kromką chleba i litrem wody dziennie(i szczury do towarzystwa) lub do kamieniołomów na ileś lat albo kara śmierci-i tyle w tym temacie!
[quote name='inny' date='19 sierpień 2010 - 22:16 ' timestamp='1282248982' post='332157']
O czym ty piszesz człowieku?? Paniczny strach przed karą?? to jakieś stalinowskie metody prowadzące raczej do rewolucji a nie zmniejszenia przestępczości. W chinach obcinają ręce za kradzież więc jak podoba ci się taki ustrój to może tam pojedz i postaraj się o obywatelstwo
[/quote]
...wiem,że przy ostrych karach przestępczość na pewno była by mniejsza. Ciekawe,czy byś tak samo twierdził swoje teorie,gd... rozwiń
Avatar
inny / 19 sierpnia 2010 o 22:16
[quote name='bambosh' date='19 sierpień 2010 - 20:43 ' timestamp='1282243406' post='332095']
...i tu nadal jesteś w błędzie! -bo paniczny strach przed karą (zakładając,że była by to szubienica,gilotyna, chłosta lub 20 lat kamieniołomów)na pewno dałby do myślenia przyszłym(a raczej niedoszłym) przestępcom "że nie warto wchodzić na taką drogę!" i szczerze by się kilka razy zastanowili,zanim wyciągnęli by rękę"po nieswoje" lub nosili się z zamiarem pobicia/zabicia kogoś. To smutne,że w Polsce z pieniędzy podatników utrzymuje się w więzieniach coraz większą ilość przestępców/więzienia są coraz nowocześniejsze i są na to pieniądze-a jednocześnie w przychodniach/szpitalach "rosną" kolejki do specjalistów lub wręcz zamyka się szpitale-i umierają(z powodu braku należytej opieki i leków) ludzie,którzy budowali i podnosili tą Polskę z ruin wojny; w przedszkolach miejsc brak i wręcz niejednokrotnie zamyka się przedszkola/szkoły...-a w telewizji mówi się tak dużo,że rodzi się coraz mniej dzieci i namawiają,aby było ich więcej... Polska to Kraj Paradoksów jest...
[/quote]
O czym ty piszesz człowieku?? Paniczny strach przed karą?? to jakieś stalinowskie metody prowadzące raczej do rewolucji a nie zmniejszenia przestępczości. W chinach obcinają ręce za kradzież więc jak podoba ci się taki ustrój to może tam pojedz i postaraj się o obywatelstwo
[quote name='bambosh' date='19 sierpień 2010 - 20:43 ' timestamp='1282243406' post='332095']
...i tu nadal jesteś w błędzie! -bo paniczny strach przed karą (zakładając,że była by to szubienica,gilotyna, chłosta lub 20 lat kamieniołomów)na pewno dałby do myślenia przyszłym(a raczej niedoszłym) przestępcom "że nie warto wchodzić na taką drogę!" i szczerze by się kilka razy zastanowili,zanim wyciągnęli by rękę"po nieswoje" lub nosili się z zamiarem pobicia/zabicia kogoś. To smutn... rozwiń
Avatar
bambosh / 19 sierpnia 2010 o 20:43
[quote name='inny' date='19 sierpień 2010 - 18:35 ' timestamp='1282235734' post='332042']
Jednego dnia byś nie wytrzymał w więzieniu więc nie oceniaj pochopnie wyroków bo i tak są już dość wysokie. Gdyby kary były wyższe to zrobiło by się tak jak w stanach i przestępcy zamiast uciekać przed policją zaczęli by do niej strzelać bo lepiej było by zginąć od kuli niż być wypatroszonym publicznie lub skazanym na jedną z proponowanych tu kar. Przestępca jak to nazywasz to też człowiek któremu akurat tak się potoczyły losy i ty również możesz nim zostać jak dalej będziesz miał takie poglądy bo któregoś dnia nie wytrzymasz i złamiesz kark jakiemuś dzieciakowi który ukradnie cukierka w sklepie uznając go za przestępce;) Od myśli do czynów nie daleka droga więc uważajcie autorzy innych postów Resocjalizacja w Polsce polega na wpędzeniu do lochu i zapomnieniu o problemie na kilka lat więc nie dziwie się że ten złodziejaszek zadeklarował iż i tak się nie zresocjalizuję Gdyby powstały jakieś ośrodki w których próbowano by pomóc takim ludziom,zrozumieć dla czego dopuszczali się przestępstw to może i miało by to jakiś skutek. Ale jak takie coś ma powstać w takim społeczeństwie które widząc problem myśli na skróty i zamiast pomagać to by izolowało na długie lata lub całkowicie eliminowało każdego przestępce najlepiej publicznie i na siłę. Zapewne większość z was była bita w dzieciństwie za każde przewinienie bo tak właśnie teraz reagujecie, gdyby rodzice wam tłumaczyli zamiast lać was w cymbał to może byli byście bardziej cywilizowani.
[/quote]
...i tu nadal jesteś w błędzie! -bo paniczny strach przed karą (zakładając,że była by to szubienica,gilotyna, chłosta lub 20 lat kamieniołomów)na pewno dałby do myślenia przyszłym(a raczej niedoszłym) przestępcom "że nie warto wchodzić na taką drogę!" i szczerze by się kilka razy zastanowili,zanim wyciągnęli by rękę"po nieswoje" lub nosili się z zamiarem pobicia/zabicia kogoś. To smutne,że w Polsce z pieniędzy podatników utrzymuje się w więzieniach coraz większą ilość przestępców/więzienia są coraz nowocześniejsze i są na to pieniądze-a jednocześnie w przychodniach/szpitalach "rosną" kolejki do specjalistów lub wręcz zamyka się szpitale-i umierają(z powodu braku należytej opieki i leków) ludzie,którzy budowali i podnosili tą Polskę z ruin wojny; w przedszkolach miejsc brak i wręcz niejednokrotnie zamyka się przedszkola/szkoły...-a w telewizji mówi się tak dużo,że rodzi się coraz mniej dzieci i namawiają,aby było ich więcej... Polska to Kraj Paradoksów jest...
[quote name='inny' date='19 sierpień 2010 - 18:35 ' timestamp='1282235734' post='332042']
Jednego dnia byś nie wytrzymał w więzieniu więc nie oceniaj pochopnie wyroków bo i tak są już dość wysokie. Gdyby kary były wyższe to zrobiło by się tak jak w stanach i przestępcy zamiast uciekać przed policją zaczęli by do niej strzelać bo lepiej było by zginąć od kuli niż być wypatroszonym publicznie lub skazanym na jedną z proponowanych tu kar. Przestępca jak to nazywasz to też człowiek któremu akurat tak się pot... rozwiń
Avatar
inny / 19 sierpnia 2010 o 18:35
[quote name='bambosh' date='19 sierpień 2010 - 16:17 ' timestamp='1282227463' post='331996']
A ja też myślę,że na Placu Litewskim powinni karać przestępców w niedzielę po południu-aby jak najwięcej ludzi to widziało! Nasze sądy są nieudolne i to co robią można bez problemu i wahania nazwać"Promocją Przestępczości"-bo przestępca nie boi się sądu ani łagodnych wyroków.
[/quote]
Jednego dnia byś nie wytrzymał w więzieniu więc nie oceniaj pochopnie wyroków bo i tak są już dość wysokie. Gdyby kary były wyższe to zrobiło by się tak jak w stanach i przestępcy zamiast uciekać przed policją zaczęli by do niej strzelać bo lepiej było by zginąć od kuli niż być wypatroszonym publicznie lub skazanym na jedną z proponowanych tu kar. Przestępca jak to nazywasz to też człowiek któremu akurat tak się potoczyły losy i ty również możesz nim zostać jak dalej będziesz miał takie poglądy bo któregoś dnia nie wytrzymasz i złamiesz kark jakiemuś dzieciakowi który ukradnie cukierka w sklepie uznając go za przestępce;) Od myśli do czynów nie daleka droga więc uważajcie autorzy innych postów Resocjalizacja w Polsce polega na wpędzeniu do lochu i zapomnieniu o problemie na kilka lat więc nie dziwie się że ten złodziejaszek zadeklarował iż i tak się nie zresocjalizuję Gdyby powstały jakieś ośrodki w których próbowano by pomóc takim ludziom,zrozumieć dla czego dopuszczali się przestępstw to może i miało by to jakiś skutek. Ale jak takie coś ma powstać w takim społeczeństwie które widząc problem myśli na skróty i zamiast pomagać to by izolowało na długie lata lub całkowicie eliminowało każdego przestępce najlepiej publicznie i na siłę. Zapewne większość z was była bita w dzieciństwie za każde przewinienie bo tak właśnie teraz reagujecie, gdyby rodzice wam tłumaczyli zamiast lać was w cymbał to może byli byście bardziej cywilizowani.
[quote name='bambosh' date='19 sierpień 2010 - 16:17 ' timestamp='1282227463' post='331996']
A ja też myślę,że na Placu Litewskim powinni karać przestępców w niedzielę po południu-aby jak najwięcej ludzi to widziało! Nasze sądy są nieudolne i to co robią można bez problemu i wahania nazwać"Promocją Przestępczości"-bo przestępca nie boi się sądu ani łagodnych wyroków.
[/quote]
Jednego dnia byś nie wytrzymał w więzieniu więc nie oceniaj pochopnie wyroków bo i tak są już dość wysok... rozwiń
Avatar
bambosh / 19 sierpnia 2010 o 16:17
[quote name='inny' date='19 sierpień 2010 - 14:49 ' timestamp='1282222199' post='331960']
Jak w tym kraju ma być dobrze skoro społeczeństwo jest nic nie warte... wystarczy przeczytać wypowiedzi w stylu "Powiesić go" przerobić na karmę" No pięknie... aż strach pomyśleć ilu jeszcze takich morderców i oprawców siedzi w internecie... I niby ten co by powiesił i potem przerobił na karmę tego złodziejaszka to byłby dobrym obywatelem TAK??? Ludzie zastanówcie się za nim coś napiszecie bo takimi wypowiedziami to dowodzicie jedynie tego że drzemie w was morderca a to gorsze od złodzieja. Może powinno się zmienić sposób resocjalizacji zamiast stawiać szubienice na placu litewskim bo wtedy to było by dopiero średniowiecze. 15 lat pewnie nie zmieni tego człowieka ale 5 w innych warunkach na pewno. No ale kogo to obchodzi....
[/quote]
A ja też myślę,że na Placu Litewskim powinni karać przestępców w niedzielę po południu-aby jak najwięcej ludzi to widziało! Nasze sądy są nieudolne i to co robią można bez problemu i wahania nazwać"Promocją Przestępczości"-bo przestępca nie boi się sądu ani łagodnych wyroków.
[quote name='inny' date='19 sierpień 2010 - 14:49 ' timestamp='1282222199' post='331960']
Jak w tym kraju ma być dobrze skoro społeczeństwo jest nic nie warte... wystarczy przeczytać wypowiedzi w stylu "Powiesić go" przerobić na karmę" No pięknie... aż strach pomyśleć ilu jeszcze takich morderców i oprawców siedzi w internecie... I niby ten co by powiesił i potem przerobił na karmę tego złodziejaszka to byłby dobrym obywatelem TAK??? Ludzie zastanówcie się za nim coś napiszecie bo takimi w... rozwiń
Avatar
inny / 19 sierpnia 2010 o 14:49
Jak w tym kraju ma być dobrze skoro społeczeństwo jest nic nie warte... wystarczy przeczytać wypowiedzi w stylu "Powiesić go" przerobić na karmę" No pięknie... aż strach pomyśleć ilu jeszcze takich morderców i oprawców siedzi w internecie... I niby ten co by powiesił i potem przerobił na karmę tego złodziejaszka to byłby dobrym obywatelem TAK??? Ludzie zastanówcie się za nim coś napiszecie bo takimi wypowiedziami to dowodzicie jedynie tego że drzemie w was morderca a to gorsze od złodzieja. Może powinno się zmienić sposób resocjalizacji zamiast stawiać szubienice na placu litewskim bo wtedy to było by dopiero średniowiecze. 15 lat pewnie nie zmieni tego człowieka ale 5 w innych warunkach na pewno. No ale kogo to obchodzi....
Jak w tym kraju ma być dobrze skoro społeczeństwo jest nic nie warte... wystarczy przeczytać wypowiedzi w stylu "Powiesić go" przerobić na karmę" No pięknie... aż strach pomyśleć ilu jeszcze takich morderców i oprawców siedzi w internecie... I niby ten co by powiesił i potem przerobił na karmę tego złodziejaszka to byłby dobrym obywatelem TAK??? Ludzie zastanówcie się za nim coś napiszecie bo takimi wypowiedziami to dowodzicie jedynie tego że drzemie w was morderca a to gorsze od złodzieja. Może powinno się zmienić sposób reso... rozwiń
Avatar
erg / 19 sierpnia 2010 o 14:47
i nie zapomnieć wysterylizowac cudaka, żeby sie toto rozmnażac nie czaczeło bo zmutowac może.
Avatar
zajec / 19 sierpnia 2010 o 12:27
łańcuch z kulą do nogi i do melioracji
Avatar
Tomasz / 19 sierpnia 2010 o 09:04
Na karmę dla psów. A skóra na zelówki.
Avatar
Sill / 18 sierpnia 2010 o 23:24
Powiesic takiego szubrawca! Publiczna szubienica na placu litewskim to coś czego brakuje w Lublinie!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pobili go i rozebrali do naga w lesie. Dopiero rano dotarł do domu

Pobili go i rozebrali do naga w lesie. Dopiero rano dotarł do domu 10 0

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 4 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 3

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 5 2

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 38 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 7 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!