Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2018 r.
12:25

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie [zdjęcia, wideo]

23 52 A A

Złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przy tablicy w Bramie Zamkowej oraz Pomnikiem Zaporczyków rozpoczęły się w czwartek lubelskie uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Co jeszcze dziś się wydarzy w Lublinie?

Godz. 13:00. Konferencja Historyczna w Domu Akcji Katolickiej (ul. Jana Pawła II)

• m.in. wręczenie medali Pro Patria, prezentacja serii monet „Wyklęci przez komunistów Żołnierze Niezłomni” wydanych przez Narodowy Bank Polski, prelekcja Artura Piekarza (IPN) na temat Żołnierzy Wyklętych, projekcja filmu Arkadiusza Gołębiewskiego „Kochankowie z lasu”.

Godz. 14:00. Akcja krwiodawstwa: Słodka krew – przelej krew za Bohaterów, pl. Zamkowy–al. Solidarności

Godz. 18:00. VII Lubelski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polak gorszego sortu / 2 marca 2018 o 13:24
Ciekawe jak by wyglądała Polska gdy spełniły się sny tych "leśnych bochaterów"... Anders na białym koniu... Defilada w Moskwie....Bieda Smród i Ubóstwo w Wielkiej Polsce... Nie ważne czy bogatej , nie ważne że biednej ..ważne że Katolickiej... I co zrobiono by z tymi bojowcami z GL, AL, czy żołnierzami 1 i 2 Armii LWP ... też bezimienne groby, katownie prowadzone przez NSZ, NOW czy innych chętnych by ubić komucha na śniadanie...?????? Jak w Grecji wojna domowa w latach 1944 - 1949??? Co się z Wami stało Rodacy, że tyle w WAS nienawiści i wściekłego jadu Nacjonalizmu...
Ciekawe jak by wyglądała Polska gdy spełniły się sny tych "leśnych bochaterów"... Anders na białym koniu... Defilada w Moskwie....Bieda Smród i Ubóstwo w Wielkiej Polsce... Nie ważne czy bogatej , nie ważne że biednej ..ważne że Katolickiej... I co zrobiono by z tymi bojowcami z GL, AL, czy żołnierzami 1 i 2 Armii LWP ... też bezimienne groby, katownie prowadzone przez NSZ, NOW czy innych chętnych by ubić komucha na śniadanie...?????? Jak w Grecji wojna domowa w latach 1944 - 1949??? Co się z Wami stało Rodacy, że tyle w WAS ni... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2018 o 21:18
UBek z moskiewskiego nadania GOLDBERG - ROZANSKI katowal asa polskiego lotnictwa gen Stanislawa SKALSKIEGO. Skazal go nawet na smierc. Hanba wszystkim kolaborantom i zdrajcom wykonujacym rozkazy Moskwy
Avatar
gość / 1 marca 2018 o 18:33
"pro-komunistycznym ignorantom i kremlowskim trollom - polecam wycieczkę do byłego obozu koncentracyjnego w Holiszowie, który to wyzwoliła Brygada Świętokrzyska NSZ. Zabierzcie ze sobą pozostałych komunistów z SLD "  Po drodze mieli wycofywali sie  na zachód przed ruskimi na początku z tymi co z rąk ich obóz wyzwalali..bo wiedzieli że od razu czapę dostaną za to jak traktowali ich partyzantów .tylę jeżeli chodzi o wyzwalanie
Avatar
RKM / 1 marca 2018 o 18:13
gość napisał:
pro-komunistycznym ignorantom i kremlowskim trollom - polecam wycieczkę do byłego obozu koncentracyjnego w Holiszowie, który to wyzwoliła Brygada Świętokrzyska NSZ. Zabierzcie ze sobą pozostałych komunistów z SLD       Po drodze mieli wycofywali sie  na zachód przed ruskimi na początku z tymi co rąk ich obóz wyzwalali..bo wiedzieli że od razu czapę dostaną za to jak traktowali ich partyzantów .tylę jeżeli chodzi o wyzwalanie
 Coś tam zasłyszałeś ale nie bardzo wiesz gdzie dzwonią. A nade wszystko nie potrafisz się wysłowić. Uważasz że jak komuś rzucisz "komunistą" to jest największa zniewaga, prawda? To trudna ideologia i niełatwo znaleźć kogoś kto pojmuje jej prawdziwe przesłanie. I takich nie znajdziesz na tym forum, a tym bardziej nigdy oni nie należeli do SLD.
 Coś tam zasłyszałeś ale nie bardzo wiesz gdzie dzwonią. A nade wszystko nie potrafisz się wysłowić. Uważasz że jak komuś rzucisz "komunistą" to jest największa zniewaga, prawda? To trudna ideologia i niełatwo znaleźć kogoś kto pojmuje jej prawdziwe przesłanie. I takich nie znajdziesz na tym forum, a tym bardziej nigdy oni nie należeli do SLD. rozwiń
Avatar
gość / 1 marca 2018 o 17:59
pro-komunistycznym ignorantom i kremlowskim trollom - polecam wycieczkę do byłego obozu koncentracyjnego w Holiszowie, który to wyzwoliła Brygada Świętokrzyska NSZ. Zabierzcie ze sobą pozostałych komunistów z SLD  Po drodze mieli wycofywali sie  na zachód przed ruskimi na początku z tymi co rąk ich obóz wyzwalali..bo wiedzieli że od razu czapę dostaną za to jak traktowali ich partyzantów .tylę jeżeli chodzi o wyzwalanie
Avatar
Gość / 1 marca 2018 o 16:55
A może szanowni wyznawcy i czciciele owych "wyklętych" zechcą podać choćby jeden pozytywny dla kraju efekt działań tych bohaterów?
Avatar
Gość / 1 marca 2018 o 16:08
Jako Polak nigdy nie będę czcił morderców i zbrodniarzy których potępił nawet rząd londyński.
Avatar
Gość / 1 marca 2018 o 16:07
Kiedy kaci przyszli do celi po mjr „Łupaszkę”, właśnie się modlił Podszedł do drzwi, zatrzymał się na chwilę i pożegnał słowami: "Z Bogiem panowie" Odpowiedział mu chór głosów: "Z Bogiem"
Avatar
hahaha / 1 marca 2018 o 16:06
Warto pamiętać że wielu wyklętych to byli ubecy-vide Ogień.
Avatar
Gość / 1 marca 2018 o 16:04
KOMUNISTYCZNY SIEPACZ BETON, taki niby "prokurator" - wydał polecenie OBCIĘCIA GŁOWY Z ZABITEGO WCZEŚNIEJ W ZASADZCE ŻOŁNIERZA.... wymacerowaną czaszką bawili się latami na uczelni studenci - jaka BESTIĄ trzeba być, żeby tak postąpić z ciałem człowieka?
Avatar
Polak gorszego sortu / 2 marca 2018 o 13:24
Ciekawe jak by wyglądała Polska gdy spełniły się sny tych "leśnych bochaterów"... Anders na białym koniu... Defilada w Moskwie....Bieda Smród i Ubóstwo w Wielkiej Polsce... Nie ważne czy bogatej , nie ważne że biednej ..ważne że Katolickiej... I co zrobiono by z tymi bojowcami z GL, AL, czy żołnierzami 1 i 2 Armii LWP ... też bezimienne groby, katownie prowadzone przez NSZ, NOW czy innych chętnych by ubić komucha na śniadanie...?????? Jak w Grecji wojna domowa w latach 1944 - 1949??? Co się z Wami stało Rodacy, że tyle w WAS nienawiści i wściekłego jadu Nacjonalizmu...
Ciekawe jak by wyglądała Polska gdy spełniły się sny tych "leśnych bochaterów"... Anders na białym koniu... Defilada w Moskwie....Bieda Smród i Ubóstwo w Wielkiej Polsce... Nie ważne czy bogatej , nie ważne że biednej ..ważne że Katolickiej... I co zrobiono by z tymi bojowcami z GL, AL, czy żołnierzami 1 i 2 Armii LWP ... też bezimienne groby, katownie prowadzone przez NSZ, NOW czy innych chętnych by ubić komucha na śniadanie...?????? Jak w Grecji wojna domowa w latach 1944 - 1949??? Co się z Wami stało Rodacy, że tyle w WAS ni... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2018 o 21:18
UBek z moskiewskiego nadania GOLDBERG - ROZANSKI katowal asa polskiego lotnictwa gen Stanislawa SKALSKIEGO. Skazal go nawet na smierc. Hanba wszystkim kolaborantom i zdrajcom wykonujacym rozkazy Moskwy
Avatar
gość / 1 marca 2018 o 18:33
"pro-komunistycznym ignorantom i kremlowskim trollom - polecam wycieczkę do byłego obozu koncentracyjnego w Holiszowie, który to wyzwoliła Brygada Świętokrzyska NSZ. Zabierzcie ze sobą pozostałych komunistów z SLD "  Po drodze mieli wycofywali sie  na zachód przed ruskimi na początku z tymi co z rąk ich obóz wyzwalali..bo wiedzieli że od razu czapę dostaną za to jak traktowali ich partyzantów .tylę jeżeli chodzi o wyzwalanie
Avatar
RKM / 1 marca 2018 o 18:13
gość napisał:
pro-komunistycznym ignorantom i kremlowskim trollom - polecam wycieczkę do byłego obozu koncentracyjnego w Holiszowie, który to wyzwoliła Brygada Świętokrzyska NSZ. Zabierzcie ze sobą pozostałych komunistów z SLD       Po drodze mieli wycofywali sie  na zachód przed ruskimi na początku z tymi co rąk ich obóz wyzwalali..bo wiedzieli że od razu czapę dostaną za to jak traktowali ich partyzantów .tylę jeżeli chodzi o wyzwalanie
 Coś tam zasłyszałeś ale nie bardzo wiesz gdzie dzwonią. A nade wszystko nie potrafisz się wysłowić. Uważasz że jak komuś rzucisz "komunistą" to jest największa zniewaga, prawda? To trudna ideologia i niełatwo znaleźć kogoś kto pojmuje jej prawdziwe przesłanie. I takich nie znajdziesz na tym forum, a tym bardziej nigdy oni nie należeli do SLD.
 Coś tam zasłyszałeś ale nie bardzo wiesz gdzie dzwonią. A nade wszystko nie potrafisz się wysłowić. Uważasz że jak komuś rzucisz "komunistą" to jest największa zniewaga, prawda? To trudna ideologia i niełatwo znaleźć kogoś kto pojmuje jej prawdziwe przesłanie. I takich nie znajdziesz na tym forum, a tym bardziej nigdy oni nie należeli do SLD. rozwiń
Avatar
gość / 1 marca 2018 o 17:59
pro-komunistycznym ignorantom i kremlowskim trollom - polecam wycieczkę do byłego obozu koncentracyjnego w Holiszowie, który to wyzwoliła Brygada Świętokrzyska NSZ. Zabierzcie ze sobą pozostałych komunistów z SLD  Po drodze mieli wycofywali sie  na zachód przed ruskimi na początku z tymi co rąk ich obóz wyzwalali..bo wiedzieli że od razu czapę dostaną za to jak traktowali ich partyzantów .tylę jeżeli chodzi o wyzwalanie
Avatar
Gość / 1 marca 2018 o 16:55
A może szanowni wyznawcy i czciciele owych "wyklętych" zechcą podać choćby jeden pozytywny dla kraju efekt działań tych bohaterów?
Avatar
Gość / 1 marca 2018 o 16:08
Jako Polak nigdy nie będę czcił morderców i zbrodniarzy których potępił nawet rząd londyński.
Avatar
Gość / 1 marca 2018 o 16:07
Kiedy kaci przyszli do celi po mjr „Łupaszkę”, właśnie się modlił Podszedł do drzwi, zatrzymał się na chwilę i pożegnał słowami: "Z Bogiem panowie" Odpowiedział mu chór głosów: "Z Bogiem"
Avatar
hahaha / 1 marca 2018 o 16:06
Warto pamiętać że wielu wyklętych to byli ubecy-vide Ogień.
Avatar
Gość / 1 marca 2018 o 16:04
KOMUNISTYCZNY SIEPACZ BETON, taki niby "prokurator" - wydał polecenie OBCIĘCIA GŁOWY Z ZABITEGO WCZEŚNIEJ W ZASADZCE ŻOŁNIERZA.... wymacerowaną czaszką bawili się latami na uczelni studenci - jaka BESTIĄ trzeba być, żeby tak postąpić z ciałem człowieka?
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 0

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 1

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 7

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista]
galeria

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista] 3 2

170 tysięcy 400 złotych rocznie dostaje każdy poseł na prowadzenie swoich biur. Nie wszystkim to wystarcza, ale są i tacy, którzy sporo zaoszczędzili i teraz mogą wydać więcej. Tak zrobił np. Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!