Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 grudnia 2016 r.
17:15

Nastał czas opłatków firmowych. Jak świętują lubelskie urzędy i przedsiębiorstwa?

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
0 21 A A
Opłatek 2015 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim (fot. AS)
Opłatek 2015 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim (fot. AS)

Większość lubelskich firm i instytucji ma w planach zorganizowanie firmowego opłatka. W kraju robi to 42 proc. przedsiębiorstw, a w wielu pracownicy dostaną też premie lub kupony na zakupy – podaje Instytut Badawczy Randstad.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Urzędzie Wojewódzkim opłatek odbył się 14 grudnia. Zaproszeni byli wszyscy pracownicy urzędu. Urząd wojewódzki nie planuje dodatkowych pieniężnych gratyfikacji w związku ze świętami. – Mamy tylko fundusz socjalny, w poprzednich latach wręczane były jedynie bony towarowe – dodaje Małgorzata Tatara z biura prasowego.

Świętować będą także w Starostwie Powiatowym w Lublinie. – Nasze tradycyjne spotkanie odbędzie się 23 grudnia, zaproszeni zostaną wszyscy pracownicy – mówi starosta Paweł Pikula. – Zwykle na takich spotkaniach mamy 90 proc. obecności. Przewidujemy wręczyć nagrody w ramach funduszu socjalnego, nie jest to jednak związane ze świętami – dodaje.

Wspólny opłatek mają zaplanowane służby mundurowe w Lublinie. – Od wielu lat mamy tradycję świętowania wspólnie z innymi służbami, podobnie będzie w tym roku. Odbędzie się to zapewne po połowie grudnia – mówi asp. Anna Kamola z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Krótką uroczystość zaplanowano też w Urzędzie Marszałkowskim. – Oficjalny opłatek będzie miał miejsce tuż przed świętami, na parterze, w holu naszej siedziby. Zapraszamy honorowych gości, w tym również księdza arcybiskupa – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka. – W ramach funduszu socjalnego, jak zawsze przed Bożym Narodzeniem, pracownicy otrzymają świąteczny bon. W tym roku będą to kwoty od 200 do 450 zł, w zależności od zarobków; pracownicy o wyższych pensjach otrzymają mniejszy bon i na odwrót.

Opłatek zostanie zorganizowany także w lubelskim Ursusie. – Co roku w firmie organizowana jest uroczystość dla wszystkich pracowników – mówi Mariusz Lewandowski, rzecznik prasowy spółki.

Na firmowym opłatku spotkają się również pracownicy firmy Transhurt, do której należy galeria Olimp. – Zaproszona zostanie cała załoga, nie będzie jedynie tych osób, którym akurat wypadają dyżury – mówi Grzegorz Dębiec, prezes Transhurtu. – Zorganizowany zostanie catering, a pracownicy otrzymają bony na zakupy do wykorzystania w galerii Olimp – dodaje prezes.

Podczas firmowych opłatków na stołach dominują wigilijne potrawy. – Fanaberie trafiają się niezbyt często, klienci zamawiają najczęściej np. barszcz z uszkami, dzwonki lub filet z karpia – mówi pan Jakub z lubelskiej firmy cateringowej.

Sonda: Czy w Twoim miejscu pracy jest organizowany opłatek?

Liczba głosów: 132
56.06%
Tak
43.94%
Nie
Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 17:34
Nie przyszedłeś na opłatek? Nie utożsamiasz się z moja firmą.
Avatar
zenek / 16 grudnia 2016 o 14:48
Ol napisał:
Zenek albo jestes gupi albo naiwny lub chory psychicznie albo prowokator. Zrob cos z soba bo wydaje sie ze jedyne co robisz na swiecie to marnujesz tlen.
Twoja opinia o mnie jest trafna w 100%.Gratuluję ci znajomości ludzkiej psychiki. Powinieneś zostać naczelnym psychologiem w... np. kod-zie.
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 16 grudnia 2016 o 14:45
[b] szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 i 10 ) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA! [/b]
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 14:31
Sztuczny i wymuszony zwyczaj w firmach. Przez cały rok każdy każdego utopiłby w łyżce wody a tego dnia włażenie sobie w d... szczególnie szefostwu.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 09:50
Wystarczy już tych obrzędów pisowskich!
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 08:18
Należy sobie zadać pytanie po co to uprawianie sztucznej miłości bliźniego?Przecież to zwykłe faryzejstwo na rachunek podatnika.Chętni niech się na ten cel złożą np.po 10 zł.Wówczas zobaczymy ile osób weźmie udział?No i oczywiście nie w godz pracy.Wobec wojewody powinno się wyciągnąc konsekwencje za nie przestrzeganie czasu pracy zgodnie z założeniem.Chyba że w regulaminie UW jest zapisany opłatek i jajko???
Avatar
Mariolka / 16 grudnia 2016 o 08:12
Te opłatki są OK, tylko po co ten kac później trzyma i trzyma.
Avatar
Ol / 16 grudnia 2016 o 08:00
Zenek albo jestes gupi albo naiwny lub chory psychicznie albo prowokator. Zrob cos z soba bo wydaje sie ze jedyne co robisz na swiecie to marnujesz tlen.
Avatar
zenek / 15 grudnia 2016 o 23:01
hehe napisał:
nigdzie na świecie opłatek nie wystepuje ,to wymysł naszych katabasów ,tak jak łażenie po koledzie i nie śpiewanie kolęd ,tylko miało być, czy goście zetknęli sie reformacją i maja już w d.. papcia z watykana  //...  Zastanawiam się dlaczego religia innych cię tak mocno do szaleństwa aż uciska. Nie przyjmujesz księdza po kolędzie- nie musisz. Co cię obchodzi co robią inni. Zapewne walczysz w obronie jakiejś demokracji (chyba "kalego"). Wolno ci obrażać innych. Natomiast co zwyczaju dzielenia się opłatkiem- to wg ciebie jest to zły zwyczaj, bo polski. Chaos widzę, chaos w poście i w główce też. Trzeba się leczyć. Łatwiej będzie ci się żyło. (ci- to nie błąd).Jeśli ktoś nie ma szacunku do mojej osoby- to ja też nie mam do "ktosia". 
rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 22:32
A to wszystko za nasze pieniądze (z podatków, czyli z naszej pracy)
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 17:34
Nie przyszedłeś na opłatek? Nie utożsamiasz się z moja firmą.
Avatar
zenek / 16 grudnia 2016 o 14:48
Ol napisał:
Zenek albo jestes gupi albo naiwny lub chory psychicznie albo prowokator. Zrob cos z soba bo wydaje sie ze jedyne co robisz na swiecie to marnujesz tlen.
Twoja opinia o mnie jest trafna w 100%.Gratuluję ci znajomości ludzkiej psychiki. Powinieneś zostać naczelnym psychologiem w... np. kod-zie.
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 16 grudnia 2016 o 14:45
[b] szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 i 10 ) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA! [/b]
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 14:31
Sztuczny i wymuszony zwyczaj w firmach. Przez cały rok każdy każdego utopiłby w łyżce wody a tego dnia włażenie sobie w d... szczególnie szefostwu.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 09:50
Wystarczy już tych obrzędów pisowskich!
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 08:18
Należy sobie zadać pytanie po co to uprawianie sztucznej miłości bliźniego?Przecież to zwykłe faryzejstwo na rachunek podatnika.Chętni niech się na ten cel złożą np.po 10 zł.Wówczas zobaczymy ile osób weźmie udział?No i oczywiście nie w godz pracy.Wobec wojewody powinno się wyciągnąc konsekwencje za nie przestrzeganie czasu pracy zgodnie z założeniem.Chyba że w regulaminie UW jest zapisany opłatek i jajko???
Avatar
Mariolka / 16 grudnia 2016 o 08:12
Te opłatki są OK, tylko po co ten kac później trzyma i trzyma.
Avatar
Ol / 16 grudnia 2016 o 08:00
Zenek albo jestes gupi albo naiwny lub chory psychicznie albo prowokator. Zrob cos z soba bo wydaje sie ze jedyne co robisz na swiecie to marnujesz tlen.
Avatar
zenek / 15 grudnia 2016 o 23:01
hehe napisał:
nigdzie na świecie opłatek nie wystepuje ,to wymysł naszych katabasów ,tak jak łażenie po koledzie i nie śpiewanie kolęd ,tylko miało być, czy goście zetknęli sie reformacją i maja już w d.. papcia z watykana  //...  Zastanawiam się dlaczego religia innych cię tak mocno do szaleństwa aż uciska. Nie przyjmujesz księdza po kolędzie- nie musisz. Co cię obchodzi co robią inni. Zapewne walczysz w obronie jakiejś demokracji (chyba "kalego"). Wolno ci obrażać innych. Natomiast co zwyczaju dzielenia się opłatkiem- to wg ciebie jest to zły zwyczaj, bo polski. Chaos widzę, chaos w poście i w główce też. Trzeba się leczyć. Łatwiej będzie ci się żyło. (ci- to nie błąd).Jeśli ktoś nie ma szacunku do mojej osoby- to ja też nie mam do "ktosia". 
rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 22:32
A to wszystko za nasze pieniądze (z podatków, czyli z naszej pracy)