Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2015 r.
21:03

Nie będzie już sprawdzianu szóstoklasistów. "To jak rezygnacja z termometru przez lekarza"

0 10 A A
Sprawdzian szóstoklasistów odchodzi do przeszłości. To pierwszy krok na drodze do wygaszania gimnazjów. Na zdjęciu: sprawdzian w SP nr 21 w Lublinie w 2014 roku
Sprawdzian szóstoklasistów odchodzi do przeszłości. To pierwszy krok na drodze do wygaszania gimnazjów. Na zdjęciu: sprawdzian w SP nr 21 w Lublinie w 2014 roku

Szefowa MEN zapowiedziała, że dzisiejsi piątoklasiści nie będą przystępowali już do sprawdzianu na koniec szóstej klasy. Decyzja nie jest zaskakująca, ale wielu pedagogów się z nią nie zgadza

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Sprawdzian w kwietniu 2016 r. będzie ostatnim. Rezygnacja z niego to pierwszy krok na drodze do wygaszania gimnazjów – poinformował o decyzji minister Anny Zalewskiej departament informacji i promocji MEN.

Środowisko oświatowe nie jest tą decyzją zaskoczone, bo o likwidacji sprawdzianu szóstoklasistów już wcześniej mówili zarówno posłowie PiS, jak i PO. Politycy uznali, że ten egzamin to dla uczniów niepotrzebny stres (nie ma funkcji rekrutacyjnej, bo zgodnie z przepisami gimnazja rejonowe mają obowiązek przyjąć każde dziecko), a dla budżetu niepotrzebny wydatek. Co roku na egzamin wydaje się ok. 10 mln zł.

Nieco inne zdanie mają jednak nauczyciele. – Moim pierwszym egzaminem w życiu była matura. Dlatego wiem, czym jest gigantyczny stres egzaminacyjny. Wydaje mi się, że sprawdzian jest mniejszym obciążeniem psychicznym, gdy zdaje się go kilkakrotnie, na różnych etapach nauki – mówi Ewa Barszcz, dyrektor gimnazjum nr 16 w Lublinie. – Co więcej, istniejący dziś system stanowiący połączenie oceniania wewnętrznego ze sprawdzianami zewnętrznymi stanowi dobre narzędzie do testowania wiedzy i umiejętności zdobywanych przez uczniów.

O sensowności egzaminów mówi też Instytut Badań Edukacyjnych. Stwierdził on niedawno, że zarówno sprawdzian szóstoklasisty, jak i egzamin gimnazjalny i maturalny pozwalają sprawdzać umiejętności rozwijane w szkole, a ich wyniki są wykorzy­stywane do doskonalenia nauczania.

– Standaryzowane testy egzaminacyjne to potężne narzędzie systemu egzaminacyjnego. Rezygnacja z tego, to jak rezygnacja z termometru przez lekarza – uważa pedagog dr hab. Roman Dolata.

Dolata w oryginalny sposób streszcza zarzuty, jakie są stawiane standaryzowanym testom: Testy, dlaczego nie jesteście tym, czym nie jesteście, czyli dlaczego nie mierzycie np. umiejętności współpracy.

– Oczywiście testy wielu rzeczy nie mierzą, ale czy należy z nich z tego powodu rezygnować, czy raczej nie należałoby ich uzupełnić innymi wiarygodnymi informacjami? Szukajmy innych miar, a nie likwidujmy tej, która ma określoną wartość. W przeciwnym razie staniemy się szczęśliwymi posiadaczami systemu o nieznanej efektywności nauczania – podsumowuje pedagog.

Sonda: Czy sprawdzian szóstoklasisty powinien być zlikwidowany?

Liczba głosów: 132
64.39%
Tak
28.79%
Nie
6.82%
Nie wiem

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 09:09
Pedagodzy sami się sprawdzajcie. Kiedyś szkoła podstawowa miała 8 klas i było dobrze. Po cholerę tworzono gimnazja. Dla mojej Córki gimnazjum z pewnością kojarzyć się będzie z koszmarem. Uczniowie którzy się popisują i myślą, że są już dorośli bo to już nie podstawówka. Pedagodzy gdzie byliście jak tworzono gimnazja. Jestem za likwidacją i powrotem do sprawdzonego systemu 8+4 następnie studia Mam jeszcze jedno dziecko i mam nadzieję, że nie spotka się z rzeczywistością gimnazjalną. Na razie uczy się w klasie I w wieku 6 lat i nie jest szczęśliwa z tego powodu. Kolejny niewypał POpieprzonego rządu chore i jak czyrak należy usunąć. Z tego co widzę to program nauczania dla wymieszanej klasy z 6 latkami kompletnie nie pasuje do tak młodego umysłu. To są dzieci i powinny się jeszcze bawić. Chyba tylko nauczyciele są za pozostawieniem tego bałaganu tak jak jest. Ja podatnik jestem za powrotem do normalności gdzie dzieci są dziećmi i nie testuje się od klas I-III w górę.
Pedagodzy sami się sprawdzajcie. Kiedyś szkoła podstawowa miała 8 klas i było dobrze. Po cholerę tworzono gimnazja. Dla mojej Córki gimnazjum z pewnością kojarzyć się będzie z koszmarem. Uczniowie którzy się popisują i myślą, że są już dorośli bo to już nie podstawówka. Pedagodzy gdzie byliście jak tworzono gimnazja. Jestem za likwidacją i powrotem do sprawdzonego systemu 8+4 następnie studia Mam jeszcze jedno dziecko i mam nadzieję, że nie spotka się z rzeczywistością gimnazjalną. Na razie uczy się w klasie I w wieku 6 lat i nie jest szczę... rozwiń
Avatar
lbn / 1 grudnia 2015 o 09:06

Co za głupia nauczycielka. Tylko test ma nam dac informację o efektywności nauczania?! STatystyka wypaczyła myślenie nauczycielom. Nie było testów sprawdzających i efekty nauczania były widoczne. Teraz statystyki ( edukacyjna wartość dodana!!!) a dzieci po gimnazjum mają problem z tabliczką mnożenia.

No wcale jej się nie dziwie jak w SP 43 była zwykła nauczycielką matematyki, a w 99 r została wicedyrektorem a w tym roku dyrektorem gimnazjum. Pali się dupa pod stołkiem i boi się że jej pensja spadnie z dyrektorskiej na nauczycielską jak gimnazjum całkiem zlikwidują

No wcale jej się nie dziwie jak w SP 43 była zwykła nauczycielką matematyki, a w 99 r została wicedyrektorem a w tym roku dyrektorem gimnazjum. Pali się dupa pod stołkiem i boi się że jej pensja spadnie z dyrektorskiej na nauczycielską jak gimnazjum całkiem zlikwidują

rozwiń
Avatar
lol / 1 grudnia 2015 o 08:10

Oczywiście, że testy nie sprawdzą wszystkiego ale jest to dość dobre narzędzie diagnostyczne. Trzeba popracować nad metodyką układania testów np. test z przedmiotów przyrodniczych nie powinien składać się z samych zadań zamkniętych itp. Bardzo źle robią "reformatorzy". Błędem było powoływanie gimnazjów ale jeszcze większym będzie ich likwidacja. Powołując gimnazja myślano, że uda się stworzyć coś na kształt przedwojennych szkół teraz likwidując myślą, że będą to dawne stare szkoły podstawowe - nic bardziej mylnego. Świat idzie do przodu, czasy się zmieniły. Obecne gimnazja to nie te same szkoły co jeszcze 10 lat temu. Większość szkół gimnazjalnych to dobre placówki oczywiście można także podać przykłady złych, ale jest ich zdecydowana mniejszość. Nie cofajmy kijem Wisły - GIMNAZJA POWINNY POZOSTAĆ. Należy dołożyć rok do liceów, zmienić podstawę programową, siatkę godzin i powrócić do spiralnej metod przekazywania treści z poszczególnych przedmiotów. likwidować w SP i liceum przedmiot "przyroda" i powrócić do nauczania fizyki, chemii, biologii i geografii. Ot i cała reforma. Oczywiście wiązałoby się to z dodatkową kasą a przecież nie chodzi o dobro dzieci i młodzieży, podniesieniem poziomu nauczania.

Oczywiście, że testy nie sprawdzą wszystkiego ale jest to dość dobre narzędzie diagnostyczne. Trzeba popracować nad metodyką układania testów np. test z przedmiotów przyrodniczych nie powinien składać się z samych zadań zamkniętych itp. Bardzo źle robią "reformatorzy". Błędem było powoływanie gimnazjów ale jeszcze większym będzie ich likwidacja. Powołując gimnazja myślano, że uda się stworzyć coś na kształt przedwojennych szkół teraz likwidując myślą, że będą to dawne stare szkoły podstawowe - nic bardziej mylnego. Świat idzie do przodu, ... rozwiń

Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 07:36
Co za głupia nauczycielka. Tylko test ma nam dac informację o efektywności nauczania?! STatystyka wypaczyła myślenie nauczycielom. Nie było testów sprawdzających i efekty nauczania były widoczne. Teraz statystyki ( edukacyjna wartość dodana!!!) a dzieci po gimnazjum mają problem z tabliczką mnożenia.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 06:22
Lepszy jeden stres niż dwa stresy.... Precz z egzaminem sprawdzającym!
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 06:21
Gimnazja to bzdura. Kiedyś było lepiej. Podstawówka, a potem kto co wybrał - zawodówka, technikum albo liceum.
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 23:56
Będzie sprawdzian po klasie 8 ;) za dwa lata...
Avatar
rt / 30 listopada 2015 o 23:09

co to za sprawdzian jak zapobiegliwi rodzice i cwani załatwiaja wszelkiej maści zaswiadczenia dysgrafia,dysortografia itp

Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 21:49
Sprawdziany można robić tylko tańszym kosztem i bezstresowo. Proponuję w dniu sprawdzianu umieścić jego treść w internecie w odpowiednim miejscu. dyrektor wydrukuje, a następnie szkolna komisja na podstawie stosownego klucz odpowiedzi pracę sprawdzi, wyniki umieści w stosownym formularzu, a system załatwi całą resztę tj. średnią, poszczególne umiejętności itd.
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 21:15
Wszystko jest normalne dopóki politycy nie wsadzą swych parszywych łap.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 09:09
Pedagodzy sami się sprawdzajcie. Kiedyś szkoła podstawowa miała 8 klas i było dobrze. Po cholerę tworzono gimnazja. Dla mojej Córki gimnazjum z pewnością kojarzyć się będzie z koszmarem. Uczniowie którzy się popisują i myślą, że są już dorośli bo to już nie podstawówka. Pedagodzy gdzie byliście jak tworzono gimnazja. Jestem za likwidacją i powrotem do sprawdzonego systemu 8+4 następnie studia Mam jeszcze jedno dziecko i mam nadzieję, że nie spotka się z rzeczywistością gimnazjalną. Na razie uczy się w klasie I w wieku 6 lat i nie jest szczęśliwa z tego powodu. Kolejny niewypał POpieprzonego rządu chore i jak czyrak należy usunąć. Z tego co widzę to program nauczania dla wymieszanej klasy z 6 latkami kompletnie nie pasuje do tak młodego umysłu. To są dzieci i powinny się jeszcze bawić. Chyba tylko nauczyciele są za pozostawieniem tego bałaganu tak jak jest. Ja podatnik jestem za powrotem do normalności gdzie dzieci są dziećmi i nie testuje się od klas I-III w górę.
Pedagodzy sami się sprawdzajcie. Kiedyś szkoła podstawowa miała 8 klas i było dobrze. Po cholerę tworzono gimnazja. Dla mojej Córki gimnazjum z pewnością kojarzyć się będzie z koszmarem. Uczniowie którzy się popisują i myślą, że są już dorośli bo to już nie podstawówka. Pedagodzy gdzie byliście jak tworzono gimnazja. Jestem za likwidacją i powrotem do sprawdzonego systemu 8+4 następnie studia Mam jeszcze jedno dziecko i mam nadzieję, że nie spotka się z rzeczywistością gimnazjalną. Na razie uczy się w klasie I w wieku 6 lat i nie jest szczę... rozwiń
Avatar
lbn / 1 grudnia 2015 o 09:06

Co za głupia nauczycielka. Tylko test ma nam dac informację o efektywności nauczania?! STatystyka wypaczyła myślenie nauczycielom. Nie było testów sprawdzających i efekty nauczania były widoczne. Teraz statystyki ( edukacyjna wartość dodana!!!) a dzieci po gimnazjum mają problem z tabliczką mnożenia.

No wcale jej się nie dziwie jak w SP 43 była zwykła nauczycielką matematyki, a w 99 r została wicedyrektorem a w tym roku dyrektorem gimnazjum. Pali się dupa pod stołkiem i boi się że jej pensja spadnie z dyrektorskiej na nauczycielską jak gimnazjum całkiem zlikwidują

No wcale jej się nie dziwie jak w SP 43 była zwykła nauczycielką matematyki, a w 99 r została wicedyrektorem a w tym roku dyrektorem gimnazjum. Pali się dupa pod stołkiem i boi się że jej pensja spadnie z dyrektorskiej na nauczycielską jak gimnazjum całkiem zlikwidują

rozwiń
Avatar
lol / 1 grudnia 2015 o 08:10

Oczywiście, że testy nie sprawdzą wszystkiego ale jest to dość dobre narzędzie diagnostyczne. Trzeba popracować nad metodyką układania testów np. test z przedmiotów przyrodniczych nie powinien składać się z samych zadań zamkniętych itp. Bardzo źle robią "reformatorzy". Błędem było powoływanie gimnazjów ale jeszcze większym będzie ich likwidacja. Powołując gimnazja myślano, że uda się stworzyć coś na kształt przedwojennych szkół teraz likwidując myślą, że będą to dawne stare szkoły podstawowe - nic bardziej mylnego. Świat idzie do przodu, czasy się zmieniły. Obecne gimnazja to nie te same szkoły co jeszcze 10 lat temu. Większość szkół gimnazjalnych to dobre placówki oczywiście można także podać przykłady złych, ale jest ich zdecydowana mniejszość. Nie cofajmy kijem Wisły - GIMNAZJA POWINNY POZOSTAĆ. Należy dołożyć rok do liceów, zmienić podstawę programową, siatkę godzin i powrócić do spiralnej metod przekazywania treści z poszczególnych przedmiotów. likwidować w SP i liceum przedmiot "przyroda" i powrócić do nauczania fizyki, chemii, biologii i geografii. Ot i cała reforma. Oczywiście wiązałoby się to z dodatkową kasą a przecież nie chodzi o dobro dzieci i młodzieży, podniesieniem poziomu nauczania.

Oczywiście, że testy nie sprawdzą wszystkiego ale jest to dość dobre narzędzie diagnostyczne. Trzeba popracować nad metodyką układania testów np. test z przedmiotów przyrodniczych nie powinien składać się z samych zadań zamkniętych itp. Bardzo źle robią "reformatorzy". Błędem było powoływanie gimnazjów ale jeszcze większym będzie ich likwidacja. Powołując gimnazja myślano, że uda się stworzyć coś na kształt przedwojennych szkół teraz likwidując myślą, że będą to dawne stare szkoły podstawowe - nic bardziej mylnego. Świat idzie do przodu, ... rozwiń

Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 07:36
Co za głupia nauczycielka. Tylko test ma nam dac informację o efektywności nauczania?! STatystyka wypaczyła myślenie nauczycielom. Nie było testów sprawdzających i efekty nauczania były widoczne. Teraz statystyki ( edukacyjna wartość dodana!!!) a dzieci po gimnazjum mają problem z tabliczką mnożenia.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 06:22
Lepszy jeden stres niż dwa stresy.... Precz z egzaminem sprawdzającym!
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 06:21
Gimnazja to bzdura. Kiedyś było lepiej. Podstawówka, a potem kto co wybrał - zawodówka, technikum albo liceum.
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 23:56
Będzie sprawdzian po klasie 8 ;) za dwa lata...
Avatar
rt / 30 listopada 2015 o 23:09

co to za sprawdzian jak zapobiegliwi rodzice i cwani załatwiaja wszelkiej maści zaswiadczenia dysgrafia,dysortografia itp

Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 21:49
Sprawdziany można robić tylko tańszym kosztem i bezstresowo. Proponuję w dniu sprawdzianu umieścić jego treść w internecie w odpowiednim miejscu. dyrektor wydrukuje, a następnie szkolna komisja na podstawie stosownego klucz odpowiedzi pracę sprawdzi, wyniki umieści w stosownym formularzu, a system załatwi całą resztę tj. średnią, poszczególne umiejętności itd.
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 21:15
Wszystko jest normalne dopóki politycy nie wsadzą swych parszywych łap.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zaburzenia erekcji – metody leczenia

Zaburzenia erekcji – metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim
Zdjęcia
galeria
film

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim 61 1

Maskotki, baloniki i znicze oraz ułożony na chodniku napis z imieniem Alfie - tak w środę późnym wieczorem wyglądało wejście do konsulatu brytyjskiego w Lublinie.

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem
film

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem 0 0

Zespół Zinedina Zidana przegrywał do przerwy z Bayernem Monachium, ale w drugiej połowie odwrócił losy spotkania i to „Królewscy” są nieco bliżej awansu do finału, który odbędzie się w Kijowie

W tym zawodzie brakuje rąk do pracy w całym województwie lubelskim. A ile można zarobić?

W tym zawodzie brakuje rąk do pracy w całym województwie lubelskim. A ile można zarobić? 5 1

Nawet 40 pielęgniarek może znaleźć pracę w wojewódzkim szpitalu w Chełmie. Etaty zwalniają się też w innych placówkach. – Odchodzą na emerytury, ale potem wracają do pracy. Tylko to nas ratuje – przyznaje dyrektor jednego ze szpitali.

Avia - Chełmianka 2:1. Remisy Podlasia i Orląt

Avia - Chełmianka 2:1. Remisy Podlasia i Orląt 1 0

Derby dla zespołu ze Świdnika! Piłkarze Dominika Bednarczyka pokonali w środę Chełmiankę 2:1

Lepiej omijać to przejście graniczne z Ukrainą. Na wyjazd trzeba długo czekać

Lepiej omijać to przejście graniczne z Ukrainą. Na wyjazd trzeba długo czekać 0 0

Dobra rada dla kierowców TIR-ów: omijajcie przejście graniczne w Dorohusku. Na wyjazd z Polski na Ukrainę trzeba tam czekać w kolejce już około 10 godzin.

Dwa ronda turbinowe powstaną przy bialskiej obwodnicy

Dwa ronda turbinowe powstaną przy bialskiej obwodnicy 0 1

Po raz pierwszy w historii Biała Podlaska zrealizuje projekt we współpracy z białoruskim partnerem przy unijnym wsparciu. Właśnie podpisano umowę.

Motor Lublin – Spartakus Daleszyce 5:0. Mają wicelidera

Motor Lublin – Spartakus Daleszyce 5:0. Mają wicelidera 48 3

Wszystko poszło zgodnie z planem. Motor wysoko pokonał w środę Spartakusa Daleszyce aż 5:0. Już w sobotę ekipę z Lublina czeka wyjazdowy pojedynek z MKS Trzebinia

Lublin: Olimpiada z języka angielskiego. Dla przedszkolaków! [zdjęcia]
galeria

Lublin: Olimpiada z języka angielskiego. Dla przedszkolaków! [zdjęcia] 0 0

Zrobienie zakupów w zagranicznym sklepie, czy opowiedzenie o ubraniach to tylko niektóre zadania, z jakimi poradzić musieli sobie uczestnicy I Mini Olimpiady z języka angielskiego. Polecenia na pozór nie wydają się trudne, ale wszystko się zmienia, gdy wiemy, że zmierzyć się z nimi muszą… przedszkolaki.

GTPR Gdynia – MKS Perła 17:26. Lublinianki mistrzyniami Polski!

GTPR Gdynia – MKS Perła 17:26. Lublinianki mistrzyniami Polski! 78 3

W środę MKS Perła potwierdził absolutną dominację na krajowym podwórku. Lublinianki pokonały w Gdyni tamtejszy GTPR, czyli mistrza z poprzednich rozgrywek 26:17. Efekt? Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu zdobyły tytuł. I to po raz 20 w historii klubu

Krzysztof Żuk: Sędzia jest stronnicza. Przemysław Czarnek: To tchórzostwo
film

Krzysztof Żuk: Sędzia jest stronnicza. Przemysław Czarnek: To tchórzostwo 5 22

Nagły zwrot akcji w sprawie Krzysztofa Żuka, który broni w sądzie fotela prezydenta Lublina. Nie doszło w środę do ogłoszenia wyroku, bo Żuk zażądał odsunięcia od sprawy sędzi. – To tchórzostwo – grzmi wojewoda, który chce pozbawić go władzy. – Skorzystałem z przepisów – odpowiada Żuk. Jego wniosek może odwlec wyrok o wiele tygodni, a czas działa tu na jego korzyść.

Prezydent Etiopii z wizytą w puławskich Azotach. Liczy na współpracę gospodarczą
galeria

Prezydent Etiopii z wizytą w puławskich Azotach. Liczy na współpracę gospodarczą 12 6

Puławska fabryka jest bardzo nowoczesna i zrobiła na mnie duże wrażenie – powiedział Mulatu Teshome Wirtu, prezydent Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii podczas swojej środowej wizyty w Zakładach Azotowych.

Mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują na co wydać 100 tys. zł

Mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują na co wydać 100 tys. zł 1 0

Wiadomo już, na jakie zadania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Hrubieszowie będą mogli głosować mieszkańcy Hrubieszowa. Do wydania jest 100 tys. zł.

Puchar Polski: Eko Różanka lepsze od Sparty Rejowiec dopiero po rzutach karnych

Puchar Polski: Eko Różanka lepsze od Sparty Rejowiec dopiero po rzutach karnych 2 0

Finałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego dostarczył dużych emocji. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale o losach spotkania przesądziła dopiero seria rzutów karnych. A w nich Sparta Rejowiec Fabryczny przegrała z Eko Różanka 4:5

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.