Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 czerwca 2017 r.
12:30

Nie będzie kar za wejście do fontanny na pl. Litewskim. Miasto ma wymienić tabliczki z zakazem

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
90 64 A A
Zielone tabliczki z informacją o zakazie wchodzenia do fontanny stanęły wokół niecki we wtorek.
Zielone tabliczki z informacją o zakazie wchodzenia do fontanny stanęły wokół niecki we wtorek. (fot. Dominik Smaga)

Nie będzie mandatów za złamanie zakazu wchodzenia do fontanny na pl. Litewskim. Straż Miejska przyznaje, że nie ma tu podstaw do karania. Ratusz zapowiada, że wycofa się z „zakazu wchodzenia” i zastąpi go „zakazem kąpieli”, ale i wtedy nie będzie za to kar

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zielone tabliczki z informacją o zakazie wchodzenia do fontanny stanęły wokół niecki we wtorek. Oprócz ochroniarzy wynajętych przez miasto do pilnowania wodotrysku, przy niecce można spotkać strażników miejskich. Mimo to wchodzący do wody nie muszą się obawiać mandatów.

– Pozostajemy przy pouczaniu i przestrzeganiu – mówi Ryszarda Bańka, rzecznik Straży Miejskiej. – Nie możemy karać mandatami, bo na tabliczkach jako podstawa prawna wskazany jest art. 65 Prawa wodnego, a my nie mamy tego przepisu w naszych uprawnieniach mandatowych.

Jest jeszcze jeden problem. Prawny. Wskazany na tabliczkach przepis dotyczy jedynie „urządzeń wodnych”, a ta sama ustawa wymienia też elementy, które można uznać za „urządzenie wodne”. Wśród nich nie zostały wymienione fontanny.

Ratusz zapowiada już, że wymieni tabliczki, a zapisany na nich zakaz zostanie złagodzony. – W tym momencie przygotowywana jest nowa tabliczka z napisem „zakaz kąpieli”, która zostanie ustawiona w ciągu najbliższych dni – informuje Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. – Jesteśmy na etapie uzgodnień konserwatorskich w tej sprawie.

– Straż Miejska będzie nadal upominać w przypadku niewłaściwych zachowań przy korzystaniu z fontann i zwracać uwagę na bezpieczne korzystanie z wody – podkreśla Mazurek-Podleśna. – Fontanna ma służyć mieszkańcom, dlatego w tym przypadku nie będzie kar, chcemy jednak zwrócić szczególną uwagę na ostrożność i rozwagę.

Przypomnijmy: po skargach na osoby, które traktowały fontannę jak publiczną łaźnię, Urząd Miasta zapowiedział, że zakaże kąpieli w wodotrysku. Jednocześnie zastrzegł, że nadal będzie można wchodzić do niecki i spacerować między strumieniami. Wbrew tym zapewnieniom we wtorek ustawiono tabliczki zakazujące nie tylko kąpieli, ale w ogóle wchodzenia do fontanny.

Nowe oznakowanie nie będzie już wykluczać spacerów wśród strumieni i brodzenia w wodzie. – Dopuszczalne jest np. zamoczenie dłoni i wykorzystanie wody do schłodzenia się, dzieci nadal mogą pluskać się wodą, jednak nie jest to kąpielisko, nie ma przy fontannach ratownika, w związku z czym nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniego bezpieczeństwa, a korzystanie z fontanny jak z basenu doprowadzić może do sytuacji niebezpiecznych – tłumaczy Mazurek-Podleśna. – Możliwe jest korzystanie z wody w sposób rozważny, z zachowaniem ogólnych zasad współżycia społecznego, które nie zaburzą poczucia estetyki, a także spokoju innych osób wypoczywających na placu Litewskim.

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 15:23
+1
Ludzie wyluzujcie trochę. To jest tylko fontanna a nie pomnik historyczny. Normalna sprawa że jak jest 30 stopni to ktos się w niej trochę schłodzi albo 2 czy 3 letnie dziecko będzie chciało "połapać" wodę. Tak jest wszędzie na świecie, już nie róbcie z Lublina takiego zaścianka! Natomiast faktycznie to co się tam działo, pływanie w ubraniach, taplanie się nastolatków, dorośli bawiący się na tych połamanych już koziołkach to było trochę przegięcie
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 14:59
+1
pozostaje tylko współczuć tym którzy nie odróżniają: kąpieli, skoków do wody i pływania od: moczenia nóg albo brodzenia w wodzie
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 13:46
+1
To chyba po moim komentarzu na ten temat.Jedynie karać można z art.55 KW.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 11:42
To gdzie beda sie teraz myc bezdomni?
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 10:44
Czy wiecie co to znaczy zakaz kąpieli. Jest to zakaz namoczenia całego ciała na leżąco siedząco czy stojąco w ubraniu czy bez. Czyli nie będzie również można biegać w ubraniu po wytryskach w celu zrobienia sobie prysznica. Nie będzie można wkładać tam dziecka z pampersem żeby sobie w tej wodzie usiadło bo to juz będzie podchodziło pod kapiel. Dozwolone będzie tylko brodzenie. Tych co nie wiedzą lub udają że nie wiedzą na czym to polega odsyłam do słownika. Ratusz wymyślił niezły podstęp. Brawo! Najpierw był zakaz wchodzenia to był spokój jak nalezy w reprezentacyjnym miejscu miasta. Teraz będzie zakaz kąpieli czyli wchodzić będzie można. Jak dzieci już nie bedą się kąpać a biegać dalej jak małpy między wytryskami w ubraniu i moczyć całe ciało oraz robić przy tym pisk czy wrzask jak na Wrotkowie to zakaz wchodzenia do fontanny wróci bo ratusz wtedy powie że nie ma innego wyjścia bo do ludzi nie dociera co to jest zakaz kąpieli bo zakaz kąpieli oznacza również robienie sobie prysznica w ubraniu między wytryskami. I wtedy problem na wieki się skończy. Ratusz będzie miał wtedy podstawy do postawienia zakazu wchodzenia do fontanny bo do ludzi nie dociera co oznacza zakaz kąpieli. Najlepsze wyjście żeby pogodzic obie strony konfliktu chociaż 3/4 miasta jest za zakazem wchodzenia jest postawienie kurtyn wodnych tak jak kiedyś to będzie każdy zadowolony
Czy wiecie co to znaczy zakaz kąpieli. Jest to zakaz namoczenia całego ciała na leżąco siedząco czy stojąco w ubraniu czy bez. Czyli nie będzie również można biegać w ubraniu po wytryskach w celu zrobienia sobie prysznica. Nie będzie można wkładać tam dziecka z pampersem żeby sobie w tej wodzie usiadło bo to juz będzie podchodziło pod kapiel. Dozwolone będzie tylko brodzenie. Tych co nie wiedzą lub udają że nie wiedzą na czym to polega odsyłam do słownika. Ratusz wymyślił niezły podstęp. Brawo! Najpierw był zakaz wchodzenia to był spokój ja... rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 10:34
Jak widzę co pod placem jest - WIELKA PUSTKA to tylko sobie myślę, jak to wszystko rympsnie jak wejdzie tam moja teściowa. A może ustawicie tabliczkę, że ma zakaz wstępu. Ale z drugiej strony moja teściowa to ma gadanę i tabliczki jej nie straszne.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 10:05
czemu nie można spróbować ale jak wróci dawny bałagan i ludzie będą nadużywali przestrzeni i będą udawali że nie odróżniają kąpieli, prysznica(bieganie po wytryskach i między nimi mocząc przy tym całe ciało w ubraniu czy w majtkach) od brodzenia się w wodzie to zakaz musi wrócić nie będzie innego wyjścia lub postawić ogrodzenie jak do ludzi to nie dociera. A co to jest brodzenie się w wodzie? Siąść sobie na brzegu fontanny zdjęcie obuwie i namoczyć stopy. Przy pomocy dłoni nawilżyć sobie nogi nawet do kolan czy same dłonie do łokcia lub spokojne chodzenie po wodzie brzegami fontanny a nie między wytryskami dla ochłody góra 15 minut i wyjście z fontanny. Do ludzi i młodziezy dorosłej to dotrze ale obawiam się że do dzieci nie. Nie będą słuchały się rodziców że nie wolno już się kąpać czy biegac miedzy wytryskami i dalej same sobie będą dawać przyzwolenie. Wtedy zakaz musi wrócić bo nikt tu nie chce wrzasku i pisku dzieci jak na Wrotkowie. Osobiście jestem za zakazem bo był spokój i można było popatrzeć jak te wytryski działają a lepszym rozwiąniem były by kurtyny wodne i zrobienie brodzików dla małych dzieci w innych miejscach śródmieścia poza reprezentacyjnymi miejscami miasta
czemu nie można spróbować ale jak wróci dawny bałagan i ludzie będą nadużywali przestrzeni i będą udawali że nie odróżniają kąpieli, prysznica(bieganie po wytryskach i między nimi mocząc przy tym całe ciało w ubraniu czy w majtkach) od brodzenia się w wodzie to zakaz musi wrócić nie będzie innego wyjścia lub postawić ogrodzenie jak do ludzi to nie dociera. A co to jest brodzenie się w wodzie? Siąść sobie na brzegu fontanny zdjęcie obuwie i namoczyć stopy. Przy pomocy dłoni nawilżyć sobie nogi nawet do kolan czy same dłonie do łokcia lub spok... rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 09:39
Plac Litewski jest bardzo niebezpieczny dla przebywających na nim osób. Pod kamiennymi płytami fontann brakuje odpowiedniej konstrukcji ze stali np. nierdzewnej, która musi je podtrzymywać. Do czasu właściwego wykonania Plac Litewski musi zostać wyłączony z użytkowania, gdyż stwarza zagrożenie dla ludzi.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 05:15
No to dziewczyny będa dalej wchodziły do wody w adidasach. A potem cieszą się, że im chlupie w air maxach lub superstarach:)
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 21:59
Straż Miejska niech się lepiej weźmie za rowerzystów na Pl. Litewskim.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 11:42
To gdzie beda sie teraz myc bezdomni?
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 10:44
Czy wiecie co to znaczy zakaz kąpieli. Jest to zakaz namoczenia całego ciała na leżąco siedząco czy stojąco w ubraniu czy bez. Czyli nie będzie również można biegać w ubraniu po wytryskach w celu zrobienia sobie prysznica. Nie będzie można wkładać tam dziecka z pampersem żeby sobie w tej wodzie usiadło bo to juz będzie podchodziło pod kapiel. Dozwolone będzie tylko brodzenie. Tych co nie wiedzą lub udają że nie wiedzą na czym to polega odsyłam do słownika. Ratusz wymyślił niezły podstęp. Brawo! Najpierw był zakaz wchodzenia to był spokój jak nalezy w reprezentacyjnym miejscu miasta. Teraz będzie zakaz kąpieli czyli wchodzić będzie można. Jak dzieci już nie bedą się kąpać a biegać dalej jak małpy między wytryskami w ubraniu i moczyć całe ciało oraz robić przy tym pisk czy wrzask jak na Wrotkowie to zakaz wchodzenia do fontanny wróci bo ratusz wtedy powie że nie ma innego wyjścia bo do ludzi nie dociera co to jest zakaz kąpieli bo zakaz kąpieli oznacza również robienie sobie prysznica w ubraniu między wytryskami. I wtedy problem na wieki się skończy. Ratusz będzie miał wtedy podstawy do postawienia zakazu wchodzenia do fontanny bo do ludzi nie dociera co oznacza zakaz kąpieli. Najlepsze wyjście żeby pogodzic obie strony konfliktu chociaż 3/4 miasta jest za zakazem wchodzenia jest postawienie kurtyn wodnych tak jak kiedyś to będzie każdy zadowolony
Czy wiecie co to znaczy zakaz kąpieli. Jest to zakaz namoczenia całego ciała na leżąco siedząco czy stojąco w ubraniu czy bez. Czyli nie będzie również można biegać w ubraniu po wytryskach w celu zrobienia sobie prysznica. Nie będzie można wkładać tam dziecka z pampersem żeby sobie w tej wodzie usiadło bo to juz będzie podchodziło pod kapiel. Dozwolone będzie tylko brodzenie. Tych co nie wiedzą lub udają że nie wiedzą na czym to polega odsyłam do słownika. Ratusz wymyślił niezły podstęp. Brawo! Najpierw był zakaz wchodzenia to był spokój ja... rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 10:34
Jak widzę co pod placem jest - WIELKA PUSTKA to tylko sobie myślę, jak to wszystko rympsnie jak wejdzie tam moja teściowa. A może ustawicie tabliczkę, że ma zakaz wstępu. Ale z drugiej strony moja teściowa to ma gadanę i tabliczki jej nie straszne.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 10:05
czemu nie można spróbować ale jak wróci dawny bałagan i ludzie będą nadużywali przestrzeni i będą udawali że nie odróżniają kąpieli, prysznica(bieganie po wytryskach i między nimi mocząc przy tym całe ciało w ubraniu czy w majtkach) od brodzenia się w wodzie to zakaz musi wrócić nie będzie innego wyjścia lub postawić ogrodzenie jak do ludzi to nie dociera. A co to jest brodzenie się w wodzie? Siąść sobie na brzegu fontanny zdjęcie obuwie i namoczyć stopy. Przy pomocy dłoni nawilżyć sobie nogi nawet do kolan czy same dłonie do łokcia lub spokojne chodzenie po wodzie brzegami fontanny a nie między wytryskami dla ochłody góra 15 minut i wyjście z fontanny. Do ludzi i młodziezy dorosłej to dotrze ale obawiam się że do dzieci nie. Nie będą słuchały się rodziców że nie wolno już się kąpać czy biegac miedzy wytryskami i dalej same sobie będą dawać przyzwolenie. Wtedy zakaz musi wrócić bo nikt tu nie chce wrzasku i pisku dzieci jak na Wrotkowie. Osobiście jestem za zakazem bo był spokój i można było popatrzeć jak te wytryski działają a lepszym rozwiąniem były by kurtyny wodne i zrobienie brodzików dla małych dzieci w innych miejscach śródmieścia poza reprezentacyjnymi miejscami miasta
czemu nie można spróbować ale jak wróci dawny bałagan i ludzie będą nadużywali przestrzeni i będą udawali że nie odróżniają kąpieli, prysznica(bieganie po wytryskach i między nimi mocząc przy tym całe ciało w ubraniu czy w majtkach) od brodzenia się w wodzie to zakaz musi wrócić nie będzie innego wyjścia lub postawić ogrodzenie jak do ludzi to nie dociera. A co to jest brodzenie się w wodzie? Siąść sobie na brzegu fontanny zdjęcie obuwie i namoczyć stopy. Przy pomocy dłoni nawilżyć sobie nogi nawet do kolan czy same dłonie do łokcia lub spok... rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 09:39
Plac Litewski jest bardzo niebezpieczny dla przebywających na nim osób. Pod kamiennymi płytami fontann brakuje odpowiedniej konstrukcji ze stali np. nierdzewnej, która musi je podtrzymywać. Do czasu właściwego wykonania Plac Litewski musi zostać wyłączony z użytkowania, gdyż stwarza zagrożenie dla ludzi.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 05:15
No to dziewczyny będa dalej wchodziły do wody w adidasach. A potem cieszą się, że im chlupie w air maxach lub superstarach:)
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 21:59
Straż Miejska niech się lepiej weźmie za rowerzystów na Pl. Litewskim.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 21:05
Betonowa pustynia, zakaz wstępu wszystkim, aby czegoś nie posuli, a na środku wielki pomnik owada i skarbonka na koszty napraw. Co wy na taką wizję?
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 20:12
Niby Żuk zamienia zatęchłą wioskę w metropolię z prawdziwego zdarzenia, ale wciąż część mieszkańców zachowuje się jakby była na wsi. Najbardziej reprezentacyjne miejsce w Lublina, plac centralny na którym odbywa się większość oficjalnych uroczystości a zachowanie ludzi, jakby byli nad Zalewem Zemborzyckim.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 20:12
-1
Fontanna to nie basen, ile można powtarzać? Wbić sobie to w końcu do łbów! Po opadach deszczu też bierzecie swoje dzieci i kąpiecie w kałużach? Za Wikipedią: Fontanna (wodotrysk) – urządzenie wodne, najczęściej OZDOBNE, wyrzucające pod ciśnieniem wodę z dysz lub dyszy. Jest jednym z elementów tzw. małej architektury.
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 36 8

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 5

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 42 41

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 1 21

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.