Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lipca 2013 r.
18:51
Edytuj ten wpis

"Nie jadę na wakacje, pilnuję domu. Zalewa nas S17"

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A
Skibowie przez ponad dwie godziny w niedzielę rano walczyli z wodą. (Paweł Puzio)
Skibowie przez ponad dwie godziny w niedzielę rano walczyli z wodą. (Paweł Puzio)

Andrzej Skiba z Długiego pod Lublinem nie pojedzie w tym roku na wakacje. Boi się, że po deszczu woda znowu zaleje mu dom. O powódź obwinia robotników budujących S17, którzy usypali mu przed bramą tamę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rodzina Skibów w niedzielę od rana walczyła z wodą.

– Podchodziła pod próg. Z pół metra było jej na podwórku – mówi Andrzej Skiba, właściciel domu. – Zaczęło się w czwartek. Ekipa firmy Dragados, która buduje S17, zaczęła przed moją bramą robić nasyp pod drogę serwisową, tuż przed przyszłym węzłem przy osiedlu Borek. Nasyp jest wyższe o dobre pół metra od poziomu starej drogi. Wiedziałem, co się szykuje – powstała w ten sposób tama sprawi, że zaleje mnie pierwszy deszcz. Podszedłem do kierownika budowy tego odcinka. Zapytałem, czy przed moją bramą będzie odwodnienie. Otrzymałem krótką odpowiedź, że budowa jest wykonywana zgodnie z planem i odwodnienia nie ma.

Obawy sprawdziły się w niedzielę rano. Po obfitym nocnym deszczu woda niemal wlała się do domu rodziny Skibów. – Na szczęście stare szambo było puste i tam udało się odprowadzić większość wody – mówi pan Andrzej. – W niedzielę rano zadzwoniłem do kierownika i po raz kolejny usłyszałem, że budowa jest wykonywana zgodnie z planem – dodaje rozżalony.

Posesje w Długiem, wzdłuż starej drogi 82 Łęczna–Lublin, leżą na dnie doliny. Nic dziwnego, że woda spływa z pól. – Jak była stara droga, to było odwodnienie. Wykonany w czwartek nasyp działa jak tama. Woda nie ma ujścia i zalewa moją posesję.

Skibowie przez ponad dwie godziny w niedzielę rano walczyli z wodą. – Na szczęście dzieci mają wakacje i jakoś razem z całą rodziną daliśmy radę – dodaje pan Andrzej. Jednak bez pomocy strażaków się nie obeszło, bo w wodzie znalazły się instalacje elektryczne.

GDDKiA obiecuje pomoc

– Na razie strażacy wypompowali wodę. Sytuacja jest monitorowana. W poniedziałek będziemy interweniować w tej sprawie w Dragadosie i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – mówi Wiesław Szajewski, zastępca wójta gminy Wólka, który był wczoraj rano na miejscu.

A co na to inwestor? – Po otrzymaniu sygnału od mieszkańca zawiadomiliśmy nadzór i kierownictwo budowy. Jak najszybciej poszukamy rozwiązania problemu – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

– Wybieraliśmy się na wakacje, ale w tej sytuacji boję się, że pod naszą nieobecność zaleje dom. Chyba nici z wyjazdu – kończy pani Iwona Skiba.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 23 lipca 2013 o 06:25

S17 nie tylko zalewa - ona sama jest jak fale. Bardziej spierdzielonej jezdni nie widziałem. Krzywo jak diabli. To ma byc nowa droga? Przejedżcie się na odcinku Kurów-Jastków. Na oko widać jaka jest jezdnia prosta....

Avatar
Nalewajko / 15 lipca 2013 o 09:23

Nalewajko nie ma żadnych kwalifikacji!!!!!!!!!!!      Kiedyś był podobno komentatorem meczy!!!! 

Avatar
freedom / 14 lipca 2013 o 23:20

Nalewajko to nie ten sam dziennikarzyna motoryzacyjny z Kuriera Lubelskiego niegdyś? A co ten koleś ma za kwalifikacje oprócz znajomków, że wylądował w GDDKiA? Śmiech na sali... Kolesiostwo czyni cuda jak widać...

Avatar
tom / 14 lipca 2013 o 23:12

Ty kuźwa nigdy nie byłes zalany i piszesz takie bzdety jak by przyszla woda do ciebie to zmieniłbys zdanie ty już nie napisze jaki................

Avatar
mada / 14 lipca 2013 o 22:35

zapraszamy na Dębowa  można plywać i nikogo to nie obchodzi 

Avatar
daniel / 14 lipca 2013 o 20:34

No Adach zawsze ma z czyms problem, ale zeby do tej kauzy wzywac straz z gminy to lekka przesada. 

Avatar
daniel / 14 lipca 2013 o 20:31

O czym ta biedna gazeta pisze. Sezon ogórkowy w pełni. 

Avatar
Gość / 14 lipca 2013 o 20:07

Już bez przesady. Adaś przynajmniej nie będzie siedział przed komputerem

Avatar
olo / 23 lipca 2013 o 06:25

S17 nie tylko zalewa - ona sama jest jak fale. Bardziej spierdzielonej jezdni nie widziałem. Krzywo jak diabli. To ma byc nowa droga? Przejedżcie się na odcinku Kurów-Jastków. Na oko widać jaka jest jezdnia prosta....

Avatar
Nalewajko / 15 lipca 2013 o 09:23

Nalewajko nie ma żadnych kwalifikacji!!!!!!!!!!!      Kiedyś był podobno komentatorem meczy!!!! 

Avatar
freedom / 14 lipca 2013 o 23:20

Nalewajko to nie ten sam dziennikarzyna motoryzacyjny z Kuriera Lubelskiego niegdyś? A co ten koleś ma za kwalifikacje oprócz znajomków, że wylądował w GDDKiA? Śmiech na sali... Kolesiostwo czyni cuda jak widać...

Avatar
tom / 14 lipca 2013 o 23:12

Ty kuźwa nigdy nie byłes zalany i piszesz takie bzdety jak by przyszla woda do ciebie to zmieniłbys zdanie ty już nie napisze jaki................

Avatar
mada / 14 lipca 2013 o 22:35

zapraszamy na Dębowa  można plywać i nikogo to nie obchodzi 

Avatar
daniel / 14 lipca 2013 o 20:34

No Adach zawsze ma z czyms problem, ale zeby do tej kauzy wzywac straz z gminy to lekka przesada. 

Avatar
daniel / 14 lipca 2013 o 20:31

O czym ta biedna gazeta pisze. Sezon ogórkowy w pełni. 

Avatar
Gość / 14 lipca 2013 o 20:07

Już bez przesady. Adaś przynajmniej nie będzie siedział przed komputerem

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 75 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!