Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 marca 2018 r.
16:20

"Nie jestem grzeczną dziewczynką". Manifa przeszła ulicami Lublina (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora gr
162 57 A A

Ulicami Lublina przeszła dzisiaj II Manifa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem „Wolność, równość i siostrzeństwo”. Organizator, czyli Lubelska Koalicja na Rzecz Kobiet postuluje między innymi liberalizację prawa antyaborcyjnego, anty-nacjonalizm, oddzielenie kościoła od państwa, sprawiedliwość społeczną czy anty-kapitalizm.

Lubelska Manifa wystartowała o godzinie 14 z placu Zamkowego. Około stu osób przeszło ulicami Starego Miasta pod Centrum Kultury przy ulicy Peowiaków.

W Puławach z kolei trwa II Międzynarodowy Strajk Kobiet.

Czytaj więcej o:

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 marca 2018 o 20:19
+1
pis robi jeden blad niech zalegalizuje aborcje niech te wyzwolone kobiety sie piep.....a a pozniej skrobia to ich sumienie ich wolnosc ich prawa niech nie zamyka tylko otworzy sklepy w niedziele najlepiej calodobowo przeciez pracujacy tam ludzie nie porzebuja dni wolnych no i jeszcze niech pis nabierze do Polski pseudo uchodzcow niech polacy na nich pracuja bo oni raczej do pracy sie nie nadaja (mieszkam we Francji to wiem) wtedy dopiero moze bedzie spokoj
Avatar
Gość / 10 marca 2018 o 20:10
+1
Rzeczywiście, tłumy... A swoją drogą, chciałbym zapytać drogie feministki, kto okazuje im pogardę, kto ogranicza ich wolność?! Akurat pracuję w gronie przemiłych pań. Nigdy nikt nie okazywał im choćby odrobiny pogardy. Czasem się sprzeczamy, mamy różne poglądy i światopoglądy, ale się szanujemy. Większość z otaczających mnie kobiet osiągnęła szczęście w małżeństwie, macierzyństwie, w pracy. Tymczasem wojujące feministki usiłują wmówić kobietom, że wszystkie są pogardzane, wykorzystywane i poniżane. Może warto by było zapytać same kobiety, jak postrzegają siebie w społeczeństwie, co czyni je szczęśliwymi, jaki model kobiecości jest dla nich najlepszy? Bo inaczej takie"manify" jak ta budzić będą jeśli nie irytację to śmiech.
Rzeczywiście, tłumy... A swoją drogą, chciałbym zapytać drogie feministki, kto okazuje im pogardę, kto ogranicza ich wolność?! Akurat pracuję w gronie przemiłych pań. Nigdy nikt nie okazywał im choćby odrobiny pogardy. Czasem się sprzeczamy, mamy różne poglądy i światopoglądy, ale się szanujemy. Większość z otaczających mnie kobiet osiągnęła szczęście w małżeństwie, macierzyństwie, w pracy. Tymczasem wojujące feministki usiłują wmówić kobietom, że wszystkie są pogardzane, wykorzystywane i poniżane. Może warto by było zapytać same kobiety, ja... rozwiń
Avatar
abecadło / 10 marca 2018 o 19:33
+1
A właściwie "za czym była ta manifestacja"? Za aborcją? Co 2-ga dziewczyna na fotach z krótką fryzurą ... niczym dziewczyna ONR-owca :) A tak na poważnie: hasło Feministka z Kurowa brzmi :) (niczym fan klub Legii z Kurowa)
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 14:30
DNO !!! Prawdziwe kobiety nie życzą sobie reprezentowania swoich przekonań przez CHORE FEMINISTKI !
Avatar
kos-mos / 13 marca 2018 o 11:01
Wszyscy się cieszą gdy zobaczą pierwszego bociana,a później są tłumy bocianow na każdym gnieździe.
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 09:00
Ależ qźwa tłumy walą i to w wieku produkcyjnym po 70ce. Plus kilku opiekunów proste tutek.
Avatar
Gość / 11 marca 2018 o 14:52
One nie są grzeczne- są wyzwolone. Od myślenia też!
Avatar
mężatka, dzieciatka / 11 marca 2018 o 14:43
Effka .... napisał:
....brawo kobietki! Płeć piękna jest silniejsza psychicznie i zdecydowanie lepiej rozwinięta intelektualnie, niż półgłówki z ONR!
 Przykro mi, że was rozczaruję Płeć piękna jest zadowolona i nie chodzi na tęczowe manifki- zdecydowanie lepiej rozwinięta fizycznie, intelektualnie też , niż ta dziwnie pretensjonalna grupka. Wiem to po sobie!
Avatar
małoci? / 11 marca 2018 o 14:37
undefined napisał:
nareszcie przestałam pracować na czyjeś bachory tj. na 500+ bo przeszłam na emeryturę, na swoje dzieci sama pracowałam, bo nie było 500+
 Nie pieprz głupot były zasiłki stopniowo rosnące ze względu na ilość dzieci i wszyscy tak mieli. Żeby zepsuć ci humor to zapytam się gdzie ojciec/ojcowie twoich dzieci??
Avatar
widzo / 11 marca 2018 o 12:23
Być może że to od twojego zasyfionego" freda"
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 14:30
DNO !!! Prawdziwe kobiety nie życzą sobie reprezentowania swoich przekonań przez CHORE FEMINISTKI !
Avatar
kos-mos / 13 marca 2018 o 11:01
Wszyscy się cieszą gdy zobaczą pierwszego bociana,a później są tłumy bocianow na każdym gnieździe.
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 09:00
Ależ qźwa tłumy walą i to w wieku produkcyjnym po 70ce. Plus kilku opiekunów proste tutek.
Avatar
Gość / 11 marca 2018 o 14:52
One nie są grzeczne- są wyzwolone. Od myślenia też!
Avatar
mężatka, dzieciatka / 11 marca 2018 o 14:43
Effka .... napisał:
....brawo kobietki! Płeć piękna jest silniejsza psychicznie i zdecydowanie lepiej rozwinięta intelektualnie, niż półgłówki z ONR!
 Przykro mi, że was rozczaruję Płeć piękna jest zadowolona i nie chodzi na tęczowe manifki- zdecydowanie lepiej rozwinięta fizycznie, intelektualnie też , niż ta dziwnie pretensjonalna grupka. Wiem to po sobie!
Avatar
małoci? / 11 marca 2018 o 14:37
undefined napisał:
nareszcie przestałam pracować na czyjeś bachory tj. na 500+ bo przeszłam na emeryturę, na swoje dzieci sama pracowałam, bo nie było 500+
 Nie pieprz głupot były zasiłki stopniowo rosnące ze względu na ilość dzieci i wszyscy tak mieli. Żeby zepsuć ci humor to zapytam się gdzie ojciec/ojcowie twoich dzieci??
Avatar
widzo / 11 marca 2018 o 12:23
Być może że to od twojego zasyfionego" freda"
Avatar
Gość / 11 marca 2018 o 12:16
Robienie zdjęć z niskiego katu. Typowy sposób manipulacji. Wydaje się że ludzi jest bardzo duzo, a tak na prawdę jest ich dosłownie garstka. Zauważcie że nie ma żadnego zdjęcia od góry, tak żeby był widoczny cały "tłum".
Avatar
Gość / 11 marca 2018 o 12:08
100 osób w tym 22 dziennikarzy - reprezentacja lubelskich kobiet
Avatar
Gość / 11 marca 2018 o 11:05
Po co one chcą tak aborcji.? Nie lepiej dla wszystkich jakby się wysterylizowaly?
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 0

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 1

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 7

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista]
galeria

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista] 3 2

170 tysięcy 400 złotych rocznie dostaje każdy poseł na prowadzenie swoich biur. Nie wszystkim to wystarcza, ale są i tacy, którzy sporo zaoszczędzili i teraz mogą wydać więcej. Tak zrobił np. Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!