sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Nie zmaleją wynagrodzenia w komisji alkoholowej. "Powinni mieć honor i pracować społecznie"

Dodano: 21 listopada 2016, 10:17
Autor: drs

Nie zmaleją wynagrodzenia członków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, którzy dostają teraz prawie 1700 zł miesięcznie. Przyszłoroczne zasady jej wynagradzania zatwierdziła wczoraj Rada Miasta. Koszty płac mogą w 2017 roku przekroczyć pół miliona zł.

Aktualnie komisja liczy 24 osoby, od grudnia ma ich być 25. Rolą komisji jest m.in. kierowanie na przymusowe leczenie osób uzależnionych od alkoholu, opiniowaniem wniosków o pozwolenia na sprzedaż napojów wyskokowych i sprawdzanie, czy alkohol nie jest sprzedawany nieletnim.

O ograniczenie o połowę wynagrodzeń członków komisji zabiega u władz miasta lubelska Fundacja Wolności. – Jej uwagi odrzuca sam przewodniczący komisji, Piotr Dreher, miejski radny PO: – To nie są dla nas merytoryczne rekomendacje – mówi radny.

O krok dalej idzie radny Eugeniusz Bielak (PiS), którego zdaniem radni zasiadający w tej komisji w ogóle nie powinni być wynagradzani. – Powinni mieć honor i pracować społecznie – mówi Bielak.

– Takiej możliwości po prostu nie ma – stwierdza zaś Jerzy Kuś, dyrektor Wydziału Zdrowia w Urzędzie Miasta. – Przepisy ustawy wprost określają, że Rada Miasta ustala wynagrodzenie dla członków komisji.

stonka
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

stonka
stonka (30 listopada 2016 o 09:08) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Radny Bielak o honorze... to Ci dopiero facet ma poczucie honoru... wróć! - poczucie humoru :) :D Spec od przeliczania zwartości cudzych kieszeń! Jak by sam był członkiem, to szybko by znalazł milion uzasadnień na "tak mizerne wynagrodzenie za tak ogromną odpowiedzialność". I jeszcze łatwiej by mu wychodziło mylenie honoru z honorarium :)
Rozwiń
Gość
Gość (21 listopada 2016 o 17:51) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba jedynym rzetelnie wykonywanym obowiązkiem członków komisji jest pobieranie wynagrodzenia.
Rozwiń
Gość
Gość (21 listopada 2016 o 11:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech zgadnę - to ci CZŁONKOwie trzymali te transparenty w obronie "koryt" od Zuka?
Rozwiń
Gość
Gość (21 listopada 2016 o 11:15) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
to prezydent Żuk powołuje członków tej komisji i decyduje o wszystkim. Radni kolacji zawsze głosują tak jak chce Żuk, bo wiedzą, że te komisje należą się im jak kość psu. Niech Dreher się nie wypowiada skoro sam jest w tej komisji. Zapytajcie Żuka dlaczego ta komisja tak wygląda! Kolejny skandal i przykład korupcji politycznej w Lublinie!
Rozwiń
Trzeżwy
Trzeżwy (21 listopada 2016 o 11:15) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Okradanie mieszkańców miasta w majestacie prawa...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!