poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

Nie zostaną sami

Dodano: 3 lipca 2002, 20:13

Jeszcze w sobotę 5-letnia Monika Dziołak śpiewała przed publicznością. To był jej ostatni koncert (B
Jeszcze w sobotę 5-letnia Monika Dziołak śpiewała przed publicznością. To był jej ostatni koncert (B

Czwórka uzdolnionych dzieci z Zakalinek tworzyła Kapelę Rodzinną Dziołaków. Koncertowali od dwóch lat. 5-letnia Monika po raz ostatni wystąpiła indywidualnie w sobotę podczas Dni Białej Podlaskiej. Wraz z rodzicami zginęła w wypadku autokaru na Węgrzech. Trzej bracia - Karol, Wojciech i Jacek (w wieku odpowiednio 14, 12 i 11 lat) zostali osieroceni. Nie możemy zostawić ich samych.
Ruszamy im z pomocą. PKO BP Oddział Regionalny w Lublinie przekazał już 10 tysięcy złotych na ich rzecz. Urząd Gminy w Konstantynowie utworzył specjalne konto.
Poszkodowana rodzina utrzymywała się z niewielkiego gospodarstwa rolnego. Mieszkający z nią dziadkowie wspierali dzieci i wnuki. Osieroconym chłopcom najbardziej przydadzą się pieniądze na kształcenie. Uczęszczają do szkół w pobliskim Konstantynowie. Dwóch uczy się dodatkowo w Państwowej Szkole Muzycznej w Białej Podlaskiej.
"Almatur” z ul. Langiewicza w Lublinie zaoferował dla całej trójki dwutygodniowy turnus wypoczynkowy w swoim ośrodku w Janowie Lubelskim. Do redakcji Dziennika można przynosić także dary rzeczowe dla chłopców, np. nową odzież, obuwie i książki.
Jeżeli chcesz i możesz pomóc, włącz się do naszej akcji. Nr konta dla rodziny Dziołaków: Bank Spółdzielczy w Konstantynowie 17001160-80340001-143-3670-8.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!