czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Niech się władza wytłumaczy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 kwietnia 2004, 20:02
Autor: (JaŚ)

Generalny inspektor danych osobowych przyjrzy się opisywanej przez nas uchwale Rady Gminy w Baranowie (powiat puławski), w której pojawiły się nazwiska 21 mieszkańców skłóconych z wójtem.

Jak pisaliśmy w minionym tygodniu, wójt gminy przeforsował w radzie kontrowersyjną uchwałę. Chce podać do sądu 21 mieszkańców. Uważa, że on i rada zostali przez te osoby obrażeni. Uchwałę z nazwiskami swoich wrogów kazał wywiesić na tablicy ogłoszeń.
– Wywieszenie tej uchwały to w jakimś sensie napiętnowanie tych osób – mówi Małgorzata Kałużyńska-Jasek, rzecznik generalnego inspektora ochrony danych osobowych. – Można podać dane osobowe do publicznej wiadomości, ale pod warunkiem że zezwalają na to inne przepisy prawa. Mieszkańcy wymienieni w uchwale z nazwiska mogą się więc domagać od Rady Gminy i wójta wyjaśnień. Niech wytłumaczą, na jakiej podstawie podali do publicznej wiadomości te nazwiska.
Na razie nie wiadomo, jaką decyzję w sprawie uchwały gminy Baranów podejmie wojewoda. Jego służby sprawdzają, czy jest ona zgodna z prawem. – Uchwała już do nas wpłynęła. Na jej przeanalizowanie mamy 30 dni – mówi Cezary Widomski, kierownik Oddziału Nadzoru w Wydziale Prawnym i Nadzoru Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. – Ewentualne stwierdzenie o jej sprzeczności z prawem spowoduje jej uchylenie. To tak, jakby w ogóle nie istniała.
Mieszkańcy podpadli, bo wysłali petycję do przewodniczącego Rady Powiatu. Napisali w nim, by starostwo nie przekazywało gminie działki, na której stoi ośrodek zdrowia. Szefem ośrodka jest żona wójta. On sam jest lekarzem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!