Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 września 2017 r.
18:13

"Nikt nie pozostaje bez opieki". Centrum onkologii odpowiada radnemu PiS

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
25 30 A A
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Nasila się spór w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, gdzie protestuje zakładowa "Solidarność". Z kolei dyrekcja COZL ostro reaguje na krytykę ze strony jednego z radnych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na środę związkowcy zwołali konferencję prasową, na której mają poinformować o dalszych działaniach. Dotychczas ograniczali się do założenia opasek.

– Jesteśmy zmuszeni do podjęcia kolejnych kroków w obronie praw wszystkich pracowników szpitala – czytamy w mailu z Biura Informacyjnego Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność”. Szczegóły mają być ogłoszone w południe.

Tymczasem z bardzo ostrą reakcją dyrekcji COZL spotkały się słowa Tomasza Pituchy, szefa klubu PiS w lubelskiej Radzie Miasta. W ostatni czwartek oznajmił on dziennikarzom, że jego klub przygotował projekt stanowiska, w którym Rada Miasta wyraziłaby swoje zaniepokojenie „dramatyczną sytuacją” szpitala.

Podczas zorganizowanej naprędce konferencji prasowej Pitucha krytykował sposób zarządzania placówką przez jej dyrekcję. – Załoga mówi, że został wydany zakaz przeprowadzania ponadplanowych zabiegów radioterapii, za które NFZ płaci duże stawki. Jeszcze rok temu były pełne korytarze ludzi czekających na te zabiegi, teraz korytarze są puste, a płatność mogłaby poprawić sytuację finansową szpitala – mówił dziennikarzom przewodniczący klubu PiS.

– Nie było, nie ma i nie będzie takiego zakazu – podkreśla Jerzy Kuliński, dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji. – Korytarze nie świecą pustkami. Nikt ze zgłaszających się pacjentów nie pozostaje bez opieki. Każdemu zgłaszającemu się pacjentowi udzielamy świadczeń na najwyższym poziomie.

Dyrektor COZL odpiera też zarzut formułowany przez Pituchę mówiącego dziennikarzom, że „COZL przez rok nie zaczęło inwentaryzacji przerwanej budowy”. – Czynności inwentaryzacyjne rozpoczęły się niezwłocznie po zejściu generalnego wykonawcy z budowy – zapewnia Kuliński. – Decyzja o konieczności wyboru nowego generalnego wykonawcy wymusiła dokonanie inwentaryzacji przez firmę zewnętrzną, która aktualnie jest w toku.

Dodajmy, że Rada Miasta jednogłośnie uchwaliła apel do władz województwa o zajęcie się sytuacją COZL. O przyjęcie takiego stanowiska, którego projekt złożyli radni PiS, zabiegali związkowcy z zakładowej „Solidarności”. 

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 09:24
Zaraz...jesli Pani salowa zarabia tak mało to chyba nikt nie chce jej jeszcze odebrać. Oczywiście, że należy jej dodać! Może jak zmniejszą pensję rodzinie Krupów i im podobnym, to wystarczy dla Pań salowych...I nie mówcie, że pensję rzędu 7, 14, czy 20 tysięcy to norma!
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 08:42
minimum jest 2000 ale dyrektor wlicza w to takze wysługe. Paski były z poprzedniego miesiąca 2017 roku. Tak mało zarabia niejedna salowa a przecież bardzo ciężko pracuje. Więc raczej nie powinniśmy walczyc o obniżki tylko o wyrównanie do sensownej średniej
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 05:53
Jakoś nikt nie mówi,że trzeba wszystkim podwyższyć. Każdy się boi o te kokosy,które zarabiał....Pasek salowej był nie wiem.z którego roku. Podstawą od 2017 wynosi najniższa 2000 więc skąd 1800? A ja bym zobaczył paski Krupy i administracji....
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 21:58
Kulinski to tylko kukła marszałka. Ma zrobić konkretną robote. Rozwalić szpital, nie dopuścić aby wszedł do sieci szpitali. A potem to z górki. Zniszczono wiele zakładów pracy w białych rękawiczkach. To samo robią z nami. Jak szpital sprywatyzuja to wszyscy stracimy i personel i pacjenci.śkąd taka zajadłośc o kase. Nadmierne zarobki należy obniżyc ale czego wszystkich równać w dół do minimum. Przecież wszyscyw służbie zdrowia gówno zarabiamy a na wschodzie tym bardziej.Powinniśmy stać murem iżądać rownania w górę
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 21:48
Chorobowska pokazywała w telewizji paski z wypłatami gdzie ludzie mają podstawę 1800.Jeśli masz 2600 na ręke to pewnie w granicach 3800-4000 netto biorac pod uwage pożyczki i in
Avatar
Pielęgniarka / 13 września 2017 o 21:00
Skoro to pomówienia to niech tych 500 osób pokaże swoje "paski"wypłat , Będzie wtedy czarno na białym...ja swój mogę pokazać do wypłaty 2600 po 20 latach pracy i specjalizacji.
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 20:52
Dyrektor Kuliński maskuje swoją niekompetencję zatrudniają zewnętrzne firmy. Jest to farsa, bo ma 1200 profesjonalnych pracowników, z którymi mógłby przeprowadzić zmiany. Powinien spotkać się z kierownikami działów i wspólnie opracować projekt restrukturyzacji. Niestety do tego nie dojdzie, bo ten człowiek nie ma pojęcia, że ma takich pracowników. Nie wie który dział czym się zajmuje i co potrafi. Woli płacić innym za pracę, którą jego pracownicy wykonują od lat. A już w ogóle kuriozum stanowi firma SGA, która korzysta wyłącznie z opracowań administracji COZL i bierze za to pieniądze. Ale na szczęście są na to dokumenty i Pan Kuliński, który daje na to pozwolenie w odpowiednim momencie będzie tłumaczył się z tego w prokuraturze. Niekorzystne umowy i przetargi bez sensu, to wszystko jest skrupulatnie gromadzone. Przed wyborami będzie z tego świetna promocja dla PSLu :)))
Dyrektor Kuliński maskuje swoją niekompetencję zatrudniają zewnętrzne firmy. Jest to farsa, bo ma 1200 profesjonalnych pracowników, z którymi mógłby przeprowadzić zmiany. Powinien spotkać się z kierownikami działów i wspólnie opracować projekt restrukturyzacji. Niestety do tego nie dojdzie, bo ten człowiek nie ma pojęcia, że ma takich pracowników. Nie wie który dział czym się zajmuje i co potrafi. Woli płacić innym za pracę, którą jego pracownicy wykonują od lat. A już w ogóle kuriozum stanowi firma SGA, która korzysta wyłącznie z opracowań ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 19:32
To bedziesz w drugiej kolejnosci. Salowym poobnizali niektore maja nawet mniej niz 2000 bo doliczyli wysluge. Moze tobie powinni obnizyc zawsze to 500 zl w kasie szpitala wiecej. Najgorzej ze naiwniaki takie jak ty daja soba manipulowac. Zanim napiszesz cos glupiego to sie zastanow
Avatar
Pracownik COZL z dolnej półki / 13 września 2017 o 19:10
Osoby,  które mają 2200 NIE figurują na listach! Mam 2500 i mnie tam nie ma! Kłamiecie, by ocalić swoje wygórowane wynagrodzenia!  Panie dyrektorze,  zrównać te sieroty po carycy do normalnego poziomu płac. Nigdzie w Lublinie nie zarobią takiej kasy! Klakierzy i gumowe uszy! Niech zobaczą jak żyje się za 2500... .
Avatar
gosc / 13 września 2017 o 11:56
o tym ze chcą sprywatyzowac szpital mowi sie coraz głośniej i patrząc na to co się dzieje myślę,że to prawda. doprowadzić do upadku i sprzedać.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 09:24
Zaraz...jesli Pani salowa zarabia tak mało to chyba nikt nie chce jej jeszcze odebrać. Oczywiście, że należy jej dodać! Może jak zmniejszą pensję rodzinie Krupów i im podobnym, to wystarczy dla Pań salowych...I nie mówcie, że pensję rzędu 7, 14, czy 20 tysięcy to norma!
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 08:42
minimum jest 2000 ale dyrektor wlicza w to takze wysługe. Paski były z poprzedniego miesiąca 2017 roku. Tak mało zarabia niejedna salowa a przecież bardzo ciężko pracuje. Więc raczej nie powinniśmy walczyc o obniżki tylko o wyrównanie do sensownej średniej
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 05:53
Jakoś nikt nie mówi,że trzeba wszystkim podwyższyć. Każdy się boi o te kokosy,które zarabiał....Pasek salowej był nie wiem.z którego roku. Podstawą od 2017 wynosi najniższa 2000 więc skąd 1800? A ja bym zobaczył paski Krupy i administracji....
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 21:58
Kulinski to tylko kukła marszałka. Ma zrobić konkretną robote. Rozwalić szpital, nie dopuścić aby wszedł do sieci szpitali. A potem to z górki. Zniszczono wiele zakładów pracy w białych rękawiczkach. To samo robią z nami. Jak szpital sprywatyzuja to wszyscy stracimy i personel i pacjenci.śkąd taka zajadłośc o kase. Nadmierne zarobki należy obniżyc ale czego wszystkich równać w dół do minimum. Przecież wszyscyw służbie zdrowia gówno zarabiamy a na wschodzie tym bardziej.Powinniśmy stać murem iżądać rownania w górę
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 21:48
Chorobowska pokazywała w telewizji paski z wypłatami gdzie ludzie mają podstawę 1800.Jeśli masz 2600 na ręke to pewnie w granicach 3800-4000 netto biorac pod uwage pożyczki i in
Avatar
Pielęgniarka / 13 września 2017 o 21:00
Skoro to pomówienia to niech tych 500 osób pokaże swoje "paski"wypłat , Będzie wtedy czarno na białym...ja swój mogę pokazać do wypłaty 2600 po 20 latach pracy i specjalizacji.
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 20:52
Dyrektor Kuliński maskuje swoją niekompetencję zatrudniają zewnętrzne firmy. Jest to farsa, bo ma 1200 profesjonalnych pracowników, z którymi mógłby przeprowadzić zmiany. Powinien spotkać się z kierownikami działów i wspólnie opracować projekt restrukturyzacji. Niestety do tego nie dojdzie, bo ten człowiek nie ma pojęcia, że ma takich pracowników. Nie wie który dział czym się zajmuje i co potrafi. Woli płacić innym za pracę, którą jego pracownicy wykonują od lat. A już w ogóle kuriozum stanowi firma SGA, która korzysta wyłącznie z opracowań administracji COZL i bierze za to pieniądze. Ale na szczęście są na to dokumenty i Pan Kuliński, który daje na to pozwolenie w odpowiednim momencie będzie tłumaczył się z tego w prokuraturze. Niekorzystne umowy i przetargi bez sensu, to wszystko jest skrupulatnie gromadzone. Przed wyborami będzie z tego świetna promocja dla PSLu :)))
Dyrektor Kuliński maskuje swoją niekompetencję zatrudniają zewnętrzne firmy. Jest to farsa, bo ma 1200 profesjonalnych pracowników, z którymi mógłby przeprowadzić zmiany. Powinien spotkać się z kierownikami działów i wspólnie opracować projekt restrukturyzacji. Niestety do tego nie dojdzie, bo ten człowiek nie ma pojęcia, że ma takich pracowników. Nie wie który dział czym się zajmuje i co potrafi. Woli płacić innym za pracę, którą jego pracownicy wykonują od lat. A już w ogóle kuriozum stanowi firma SGA, która korzysta wyłącznie z opracowań ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 19:32
To bedziesz w drugiej kolejnosci. Salowym poobnizali niektore maja nawet mniej niz 2000 bo doliczyli wysluge. Moze tobie powinni obnizyc zawsze to 500 zl w kasie szpitala wiecej. Najgorzej ze naiwniaki takie jak ty daja soba manipulowac. Zanim napiszesz cos glupiego to sie zastanow
Avatar
Pracownik COZL z dolnej półki / 13 września 2017 o 19:10
Osoby,  które mają 2200 NIE figurują na listach! Mam 2500 i mnie tam nie ma! Kłamiecie, by ocalić swoje wygórowane wynagrodzenia!  Panie dyrektorze,  zrównać te sieroty po carycy do normalnego poziomu płac. Nigdzie w Lublinie nie zarobią takiej kasy! Klakierzy i gumowe uszy! Niech zobaczą jak żyje się za 2500... .
Avatar
gosc / 13 września 2017 o 11:56
o tym ze chcą sprywatyzowac szpital mowi sie coraz głośniej i patrząc na to co się dzieje myślę,że to prawda. doprowadzić do upadku i sprzedać.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na placu Zamkowym zgromadziło się ponad 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a 72 z nich złożyło przysięgę. Nowo zaprzysiężeni żołnierze już niebawem rozpoczną służbę w batalionach w Lublinie i Chełmie.

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia]
galeria

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia] 0 0

Koncerty przed CSK to nie wszystkie atrakcje tegorocznych KULturaliów. W sobotę na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL (al. Racławickie 14) odbył się widowiskowy pokaz fireshow.

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach 2 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna pokonał na swoim stadionie Raków Częstochowa 2:1, ale wciąż nie może być pewny utrzymania na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Losy zielono-czarnych rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Kibice poza meczem łęcznian będą także nasłuchiwać wieści z Częstochowy i Głogowa

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności"

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności" 2 0

Pierwszą na Lubelszczyźnie darmową wypożyczalnię trójkołowych rowerów uruchomiły Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Pięć takich pojazdów przekazała im Fundacja Eco Textil

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 6 9

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 22 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 5 2

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 34 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 6 5

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 18 7

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 31 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!