Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 marca 2014 r.
13:55
Edytuj ten wpis

Noc Kultury 2014 w Lublinie ucieka od zgiełku deptaka

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
34 13 A A

Już nie na Krakowskim Przedmieściu, pl. Litewskim i Starym Mieście będzie rozgrywać się większość wydarzeń tegorocznej Nocy Kultury. Imprezy skoncentrują się m.in. przy al. Unii Lubelskiej i Zamojskiej. Właśnie zaczął się nabór pomysłów na wydarzenia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To nie jest tak, że na deptaku i Starym Mieście nie będzie niczego. Ale na pewno będzie mniej, niż dotąd - mówi Grzegorz Rzepecki, dyrektor Warsztatów Kultury, która to instytucja koordynuje wydarzenia odbywające się w ramach Nocy Kultury. - Nie ma przecież takiego przymusu, by wszystkie kulturalne aktywności miały miejsce na terenie Krakowskiego Przedmieścia i Starego Miasta. W tym roku wydarzenia mają być skupione wzdłuż al. Unii Lubelskiej, ul. Zamojskiej, Bernardyńskiej i Wyszyńskiego. W oficjalnym komunikacie Warsztaty Kultury mówią o "silnym nacisku na powrót do pierwotnej idei festiwalu, czyli ożywiania działaniami artystycznymi zapomnianych i nie odkrytych przestrzeni Lublina”. Ale nie tylko. Organizatorzy otwarcie stwierdzają, że ścisłe centrum jest już dla tych imprez za ciasne, a decyzja o przeprowadzce zapadła "w trosce o bezpieczeństwo uczestników i komfort działań”. Mowa też o "wąskim gardle Bramy Krakowskiej”. - Na deptaku i Starym Mieście i tak jest tłoczno i ludzie wchodzą sobie w paradę - wyjaśnia Rzepecki. Dodaje, że nie wszystkie wydarzenia i akcje mogą się rozgrywać tuż obok tętniących muzyką i gwarnych ogródków kawiarnianych. Ponadto zdaniem Rzepeckiego ścisłe centrum jest zbyt małe, by pomieścić i tych, którzy przyszli tu konsumować kulturę i tych, którzy po prostu wybrali się do śródmieścia. - Gdy te dwie grupy spotkają się na niewielkiej przestrzeni, zaczyna się robić bardzo tłoczno. Tegoroczna Noc Kultury odbędzie się w nocy z 7 na 8 czerwca pod tym samym hasłem, co w ubiegłym roku: "Energie miasta”. To, jakich wydarzeń można się spodziewać wstępnie ma być wiadomo w kwietniu. Póki co zaczął się nabór wniosków do programu. Propozycje można składać do końca marca poprzez formularz dostępny na stronie internetowej nockultury.pl. Projekty będą oceniane według pięciu kryteriów: nastawienie na interakcję z odbiorcami, innowacyjność, kontekst lubelski, wykorzystanie przestrzeni publicznej, a poza tym preferowane będą projekty odbywające się w przestrzeni wyznaczonej przez Warsztaty Kultury. Mogą się też już zgłaszać osoby chętne do pomocy w charakterze wolontariuszy (tel. 81 533 08 18).

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 10 marca 2014 o 12:43

Ubiegłoroczna Noc Kultury byla najgorsza w całej historii tej imprezy...

Avatar
Przemek / 10 marca 2014 o 12:14

Noc Kultury schodzi na psy... Pamiętając klimat NK z poprzednich lat, rok temu zaprosiłem znajomych. Cóż, nie będę ukrywał, że nie byłem zachwycony. Goście też...

Avatar
folkatka / 10 marca 2014 o 11:16

Ale własnie, te stare kamienice tworza klimat tej ulicy. 

NIektóre z ich to prawdziwe perelki - co z tego, ze zniszczone i zaniedbane, w takiej Warszawie to sa najbardziej hispterskie miejsca! 

Avatar
Kati / 10 marca 2014 o 11:03

Mam nadzieję, ze dozyję czasów, kiedy rejon Zamojskiej będzie zrewitalizowany i przywrocony do zycia, a przede wszystkim odczarowany - bywam tam dośc czesto, chodze na piechotę, także i po zmroku, i jakos nic mi sie nie stało :)

W pomyslę na tegoroczną Noc Kultury widze tylko jeden problem - a jest nim prawie calkowity brak infrastruktury gastronomicznej w tej okolicy. Wszyscy bywalcy Nocy Kultury wiedza, jak okupowane są wszelkie stoliki na Starym MIescie, znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem.

Ale zasadniczo, to mi sie podoba ta idea.  

jeśli chodzi o rewitalizację, tam nie ma co rewitalizować. Nigdy ta ulica nie cieszyła się dobrą sławą i tak pozostało do dziś. W kronikach można przeczytać, że była to ulica na której najłatwiej było dostać za nic w pysk i co krok stały panie do towarzystwa wraz ze swoimi opiekunami. Tak więc okolica dalej trzyma swój poziom.

Jeśli chodzi o noc kultury to hmm z jednej strony dobrze, że przenoszą imprezy ze starego miasta bo co roku jest gorzej, więcej ludzi i coraz mniej do zobaczenia a kolejki ustawiają się na kilometry. Na starówce jest ciasno i nic zobaczyć się nie da, bramę krakowską trzeba omijać.

Często przechodzę przez zamojska i nigdy nikt mnie nie zaczepił a w noc kultury, gdzie będzie dużo ludzi, dresy i żule nie będą mieli jak zaczepiać, więc o bezpieczeństwo się nei boję. Tylko.. starówka ma klimat, w większośći jest zadbana a Zamojska, co tam jest oprócz obdrapanych kamienic, zaniedbanych wybetonowanych podwórek z licznymi komórkami i przybudówkami ? Klimat jest ważny a Zamojska z pewnością go nie ma. 

jeśli chodzi o rewitalizację, tam nie ma co rewitalizować. Nigdy ta ulica nie cieszyła się dobrą sławą i tak pozostało do dziś. W kronikach można przeczytać, że była to ulica na której najłatwiej było dostać za nic w pysk i co krok stały panie do towarzystwa wraz ze swoimi opiekunami. Tak więc okolica dalej trzyma swój poziom.

Jeśli chodzi o noc kultury to hmm z jednej strony dobrze, że przenoszą imprezy ze starego miasta bo co roku jest gorzej, więcej ludzi i coraz mniej do zobaczenia a kolejki ustawiają się na kilo... rozwiń

Avatar
folkatka / 10 marca 2014 o 10:42

Mam nadzieję, ze dozyję czasów, kiedy rejon Zamojskiej będzie zrewitalizowany i przywrocony do zycia, a przede wszystkim odczarowany - bywam tam dośc czesto, chodze na piechotę, także i po zmroku, i jakos nic mi sie nie stało :)

W pomyslę na tegoroczną Noc Kultury widze tylko jeden problem - a jest nim prawie calkowity brak infrastruktury gastronomicznej w tej okolicy. Wszyscy bywalcy Nocy Kultury wiedza, jak okupowane są wszelkie stoliki na Starym MIescie, znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem.

Ale zasadniczo, to mi sie podoba ta idea.  

Avatar
tubylec / 10 marca 2014 o 09:50

Tak tak na zamojskiej gwalca morduja i rabuja ,bez przesady idioci

Avatar
Bzik / 10 marca 2014 o 01:33
A co maja w tym roku powiedzieć restauratorzy dla których noc kultury pozwala co roku odrobić straty z brzydkiego maja ??? Pomyślał ten pacan o tym ?? Co on na zojskuej chce przywiać ??? Starych żuli ??!!!!
Avatar
wizjoner / 9 marca 2014 o 21:11

noc, pijaństwo, krzaki, rzeka, ... ?  zadbajcie o bezpieczeństwo

Nigdy nie będzie bezpieczeństwa !!!! chyba że wróci Prawo i Sprawiedliwość,a Naród  o to będzie prosił !!!

Avatar
aneta / 9 marca 2014 o 20:30

noc, pijaństwo, krzaki, rzeka, ... ?  zadbajcie o bezpieczeństwo

Avatar
devil / 9 marca 2014 o 16:02

deptak zarezerwowany dla hepeningów duszpasterstwa akademickiego, pielgrzymek, okazjonalnych strajków Solidarności to na Kulturę miejsca zabrakło

Avatar
folkatka / 10 marca 2014 o 12:43

Ubiegłoroczna Noc Kultury byla najgorsza w całej historii tej imprezy...

Avatar
Przemek / 10 marca 2014 o 12:14

Noc Kultury schodzi na psy... Pamiętając klimat NK z poprzednich lat, rok temu zaprosiłem znajomych. Cóż, nie będę ukrywał, że nie byłem zachwycony. Goście też...

Avatar
folkatka / 10 marca 2014 o 11:16

Ale własnie, te stare kamienice tworza klimat tej ulicy. 

NIektóre z ich to prawdziwe perelki - co z tego, ze zniszczone i zaniedbane, w takiej Warszawie to sa najbardziej hispterskie miejsca! 

Avatar
Kati / 10 marca 2014 o 11:03

Mam nadzieję, ze dozyję czasów, kiedy rejon Zamojskiej będzie zrewitalizowany i przywrocony do zycia, a przede wszystkim odczarowany - bywam tam dośc czesto, chodze na piechotę, także i po zmroku, i jakos nic mi sie nie stało :)

W pomyslę na tegoroczną Noc Kultury widze tylko jeden problem - a jest nim prawie calkowity brak infrastruktury gastronomicznej w tej okolicy. Wszyscy bywalcy Nocy Kultury wiedza, jak okupowane są wszelkie stoliki na Starym MIescie, znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem.

Ale zasadniczo, to mi sie podoba ta idea.  

jeśli chodzi o rewitalizację, tam nie ma co rewitalizować. Nigdy ta ulica nie cieszyła się dobrą sławą i tak pozostało do dziś. W kronikach można przeczytać, że była to ulica na której najłatwiej było dostać za nic w pysk i co krok stały panie do towarzystwa wraz ze swoimi opiekunami. Tak więc okolica dalej trzyma swój poziom.

Jeśli chodzi o noc kultury to hmm z jednej strony dobrze, że przenoszą imprezy ze starego miasta bo co roku jest gorzej, więcej ludzi i coraz mniej do zobaczenia a kolejki ustawiają się na kilometry. Na starówce jest ciasno i nic zobaczyć się nie da, bramę krakowską trzeba omijać.

Często przechodzę przez zamojska i nigdy nikt mnie nie zaczepił a w noc kultury, gdzie będzie dużo ludzi, dresy i żule nie będą mieli jak zaczepiać, więc o bezpieczeństwo się nei boję. Tylko.. starówka ma klimat, w większośći jest zadbana a Zamojska, co tam jest oprócz obdrapanych kamienic, zaniedbanych wybetonowanych podwórek z licznymi komórkami i przybudówkami ? Klimat jest ważny a Zamojska z pewnością go nie ma. 

jeśli chodzi o rewitalizację, tam nie ma co rewitalizować. Nigdy ta ulica nie cieszyła się dobrą sławą i tak pozostało do dziś. W kronikach można przeczytać, że była to ulica na której najłatwiej było dostać za nic w pysk i co krok stały panie do towarzystwa wraz ze swoimi opiekunami. Tak więc okolica dalej trzyma swój poziom.

Jeśli chodzi o noc kultury to hmm z jednej strony dobrze, że przenoszą imprezy ze starego miasta bo co roku jest gorzej, więcej ludzi i coraz mniej do zobaczenia a kolejki ustawiają się na kilo... rozwiń

Avatar
folkatka / 10 marca 2014 o 10:42

Mam nadzieję, ze dozyję czasów, kiedy rejon Zamojskiej będzie zrewitalizowany i przywrocony do zycia, a przede wszystkim odczarowany - bywam tam dośc czesto, chodze na piechotę, także i po zmroku, i jakos nic mi sie nie stało :)

W pomyslę na tegoroczną Noc Kultury widze tylko jeden problem - a jest nim prawie calkowity brak infrastruktury gastronomicznej w tej okolicy. Wszyscy bywalcy Nocy Kultury wiedza, jak okupowane są wszelkie stoliki na Starym MIescie, znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem.

Ale zasadniczo, to mi sie podoba ta idea.  

Avatar
tubylec / 10 marca 2014 o 09:50

Tak tak na zamojskiej gwalca morduja i rabuja ,bez przesady idioci

Avatar
Bzik / 10 marca 2014 o 01:33
A co maja w tym roku powiedzieć restauratorzy dla których noc kultury pozwala co roku odrobić straty z brzydkiego maja ??? Pomyślał ten pacan o tym ?? Co on na zojskuej chce przywiać ??? Starych żuli ??!!!!
Avatar
wizjoner / 9 marca 2014 o 21:11

noc, pijaństwo, krzaki, rzeka, ... ?  zadbajcie o bezpieczeństwo

Nigdy nie będzie bezpieczeństwa !!!! chyba że wróci Prawo i Sprawiedliwość,a Naród  o to będzie prosił !!!

Avatar
aneta / 9 marca 2014 o 20:30

noc, pijaństwo, krzaki, rzeka, ... ?  zadbajcie o bezpieczeństwo

Avatar
devil / 9 marca 2014 o 16:02

deptak zarezerwowany dla hepeningów duszpasterstwa akademickiego, pielgrzymek, okazjonalnych strajków Solidarności to na Kulturę miejsca zabrakło

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem!
Wiersze między newsami

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem! 1 0

Stanisław Barańczak wykorzystał Lublin w wierszu o… Dublinie. Wysyłając znajomym wierszowaną kartkę pocztową przywołał nasze miasto. Ale jak!

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców 5 4

Jeżeli po 4 czerwca zdacie egzamin na prawo jazdy kategorii B, to szykujcie dodatkowe 300 złotych. Rząd wprowadza obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców.

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina 0 2

Wbrew tendencji do zamykania księgarni stacjonarnych, w budynku Sądu Okręgowego powstała „Księgarnia sądowa”. Ma już pierwszych klientów.

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 7 5

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 13

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 13 20

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 5 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 38 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 50 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 125 24

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 41 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!