piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Nowa elektrownia wodna na Bystrzycy posiedzi w poczekalni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 marca 2014, 10:15
Autor: (drs)

Na koniec kwietnia magistrat przesunął termin rozpatrzenia wniosku o pozwolenie na budowę Małej Elektrowni Wodnej na Bystrzycy w Lublinie na jazie znajdującym się na wysokości terenów po byłej Cukrowni Lublin. Pozwolenie obejmować ma również zgodę na piętrzenie rzeki w tym miejscu. Taką inwestycję planuje lubelska spółka Hydrowatt.

Sprawa ciągnie się już bardzo długo. W sierpniu 2012 r. miasto odmówiło wydania zezwolenia. Urząd Miasta tłumaczył, że nie ma pewności, czy piętrzenie wody nie zagrozi domom znajdującym się w pobliżu rzeki, w rejonie ul. Wapiennej i Dzierżawnej. Inwestor zaskarżył tę decyzję, a sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia przez Ratusz. Termin rozpatrzenia wniosku wyznaczony był najpierw na koniec lutego, później na koniec marca, a teraz Urząd Miasta przesuwa go o kolejny miesiąc. Spółka Hydrowatt rozszerzyła swój wniosek o budowę rurociągu wzdłuż lewego brzegu rzeki, który ma odprowadzać wodę z terenu obok rzeki. Woda ma być wypuszczana do rzeki już poniżej jazu piętrzącego Bystrzycę. Takie ustalenia zapadły na rozprawie administracyjnej, która odbyła się w połowie lutego. Teraz inwestor musi jeszcze uzyskać zwolnienie z zakazu robienia wykopów w odległości mniejszej, niż 50 m od wału przeciwpowodziowego. Tego typu zgody wydaje Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin bystrzyca elektrownia wodna
redaktor
mosquito
schaboszczak
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

redaktor
redaktor (27 marca 2014 o 16:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tam bez piętrzenia przy wikszych opadach i roztopach zimowych jest wesoło. To będziemy mieli co nagrywać dla, nie tylko, regionalnej TV.

Rozwiń
mosquito
mosquito (24 marca 2014 o 15:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale się doczeka bo nowe tereny potrzebne są zaprzyjaźnionym inwestorom a tereny Wapiennej i Dzierżawnej dla celów inwestycyjnych są bardzo atrakcyjne. Spietrzy się wodę, okolice zaleje, elektorat się wyniesie albo zmeczony grunty sprzeda za bezcen i ... cel zostanie osiągnięty!

Rozwiń
schaboszczak
schaboszczak (24 marca 2014 o 12:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Spółka Hydrowatt rozszerzyła swój wniosek o budowę rurociągu wzdłuż lewego brzegu rzeki, który ma odprowadzać wodę z terenu obok rzeki. Woda ma być wypuszczana do rzeki już poniżej jazu piętrzącego Bystrzycę."

Czy prawy brzeg rzeki też będzie odprowadzał wodę? A skąd będzie odprowadzał, skoro wodę z terenu obok rzeki będzie odprowadzał prawy brzeg? I do czego ma służyć ten rurociąg?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!