Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 kwietnia 2015 r.
15:15
Edytuj ten wpis

Nowa sieć komunikacji miejskiej w Lublinie. Miasto zapłaci 145 tys. zł

Autor: Zdjęcie autora drs
0 15 A A

Firma z pomorskiej Redy opracuje projekt nowej sieci komunikacji miejskiej w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przetarg na taką usługę wygrała firma Marcin Gromadzki Public Transport Consulting. Za gotowy materiał miasto zapłaci jej 145 tys. zł.

W swojej propozycji uwzględnić ma kilka kategorii linii: priorytetowe kursujące co 7,5 minuty, podstawowe (co kwadrans), uzupełniające (co 30 minut) i kursujące rzadziej linie marginalne. Kolejną zmianą ma być wprowadzenie trolejbusów na kolejne ulice, nad którymi gotowa jest już trakcja, co dotyczy m.in. Czubów, ul. Krochmalnej i Diamentowej.

Projekt nowej sieci połączeń ma być potem poddany pod konsultacje społeczne. Na tej podstawie powstać ma ostateczna wersja, wraz z rozkładem jazdy.

Nowy układ linii ma być wprowadzony od sierpnia lub września. - Niemniej jednak nie możemy wykluczyć, że z uwagi na np. konsultacje społeczne termin ten zostanie przesunięty - zastrzega Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wiesiek / 9 kwietnia 2015 o 08:02

Jakim cudem wygrała ta firma????
Urzędnicy nie znają przepisów??? Od sierpnia 2014 obowiązuje znowelizowana ustawa o zamówieniach publicznych która mówi:

- jeśli oferta jest niższa o 30% od kosztorysu inwestorskiego lub

- oferta jest niższa o 30% od średniej ze złożonych ofert 

PODLEGA ODRZUCENIU ZE WZGLĘDU NA RAŻĄCO NISKĄ CENĘ!!!

Ceny złożonych ofert:

145

169

199

tyś

średnia 171 tyś

w/g przepisów dwie najniższe oferty powinny być odrzucone!!!!

Chyba ktoś ma problemy z matematyką.

Chyba ktoś ma problemy z matematyką.

rozwiń
Avatar
Piotrek / 8 kwietnia 2015 o 21:06

Jakim cudem wygrała ta firma????
Urzędnicy nie znają przepisów??? Od sierpnia 2014 obowiązuje znowelizowana ustawa o zamówieniach publicznych która mówi:

- jeśli oferta jest niższa o 30% od kosztorysu inwestorskiego lub

- oferta jest niższa o 30% od średniej ze złożonych ofert 

PODLEGA ODRZUCENIU ZE WZGLĘDU NA RAŻĄCO NISKĄ CENĘ!!!

Ceny złożonych ofert:

145

169

199

tyś

średnia 171 tyś

w/g przepisów dwie najniższe oferty powinny być odrzucone!!!!

Avatar
Red / 8 kwietnia 2015 o 20:12

*********************** CZYM SIE ZAJMUJE ZTM ? ******************************************************** Dlaczego mamy płacić ponad 100 tysięcy firmie która nie zna Lublina ? . Za co biorą pie niądze *urzędnicy* z ZTM ? . Taki plan śmiało mogą zrobić Studenci Politechniki Lubels kiej wraz z konsultacją Mieszkańców Lublina . Jeźeli ZTM nie potrafi takiego planu wyko nać to rozwiązać tych *darmozjadów* a MPK napewno sobie z tym poradzi . Znamy prob lem , w ZTM pracują wszystkie znajomki Prezydenta Zuka i najgorszy element nieudaczni ków Lublina . CZAS NA ZMIANY PREZYDENCIE ! .


A ty jako kierowca mpk będziesz mógł mieć znowu w dooopie rozklad jazdy bo ńikt nie będIe cie kontrolował. Sorry wole zeby ztm trzymal nad wami bat, przynajmniej na czas dojezdzam do roboty, a kierowca nie robi mi łaski, ze mnie zabierze.

A ty jako kierowca mpk będziesz mógł mieć znowu w dooopie rozklad jazdy bo ńikt nie będIe cie kontrolował. Sorry wole zeby ztm trzymal nad wami bat, przynajmniej na czas dojezdzam do roboty, a kierowca nie robi mi łaski, ze mnie zabierze. rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2015 o 20:01

A Krzysio póści może komunikacje do Gminy Spiczyn bo to kolega Doroty? wójciny z Charlynża

Avatar
SYLWESTER / 8 kwietnia 2015 o 19:56

****************************LUBLIN   JEST   PRZEPIEKNYM  HISTORYCZNYM   MIASTEM ******************  Problemem  jedynym  są  NIEUDACZNICY   Z   (PO)  Którzy  te  piękne  miasta  staczają   do   RUI NY  i   miliardowego  zadłuźenia (!) .    Oni  nie  patrzą  jak  Lublinowi  dopomóc  tylko  jak   na  ty ch  lubelskich  inwestycjach  zbić  kase !.    Takie  jest  zbójeckie  prawo .

****************************LUBLIN   JEST   PRZEPIEKNYM  HISTORYCZNYM   MIASTEM ******************  Problemem  jedynym  są  NIEUDACZNICY   Z   (PO)  Którzy  te  piękne  miasta  staczają   do   RUI NY  i   miliardowego  zadłuźenia (!) .    Oni  nie  patrzą  jak  Lublinowi  dopomóc  tylko  jak   na  ty ch  lubelskich  inwestycjac... rozwiń

Avatar
SYLWESTER / 8 kwietnia 2015 o 19:23

***********************   CZYM   SIE   ZAJMUJE   ZTM  ? ********************************************************    Dlaczego  mamy  płacić  ponad  100 tysięcy  firmie  która  nie  zna  Lublina ? .    Za  co  biorą  pie niądze  *urzędnicy*  z  ZTM ? .     Taki  plan  śmiało  mogą  zrobić  Studenci  Politechniki   Lubels  kiej  wraz  z  konsultacją  Mieszkańców  Lublina .      Jeźeli  ZTM  nie  potrafi  takiego  planu  wyko nać  to  rozwiązać  tych  *darmozjadów*  a  MPK  napewno  sobie  z  tym  poradzi .   Znamy  prob lem ,  w  ZTM  pracują  wszystkie  znajomki  Prezydenta  Zuka  i   najgorszy  element  nieudaczni ków  Lublina .   CZAS  NA  ZMIANY  PREZYDENCIE ! .

***********************   CZYM   SIE   ZAJMUJE   ZTM  ? ********************************************************    Dlaczego  mamy  płacić  ponad  100 tysięcy  firmie  która  nie  zna  Lublina ? .    Za  co  biorą  pie niądze  *urzędnicy*  z  ZTM ? .     Taki  plan  śmiało  mogą  zrobić  Studenci  Politechniki   Lubels  kiej&nb... rozwiń

Avatar
MPKowiec / 8 kwietnia 2015 o 19:11

Powtórzę jeszcze raz !
Bardzo dobrze, że komunikacja w Lublinie się rozwija (jestem na tak) ale
Szanowny Panie Prezydencie Miasta Lublin - to już jakiś czas temu (nie szukałem kiedy to było chyba
w 2011 r.) wrocławska Firma Trako wykonała (duży) projekt nowego systemu komunikacji miejskiej Lublinie
i wzięła za to pewnie "jakieś" pieniądze, a teraz urzędnicy po raz drugi zlecają wykonanie tego zadania
z poprzednio wykonanego projektu ? 

Trzeba zlecić kontrolę podległych Panu Prezydentowi urzędników z Zarządu Transportu Miejskiego
w sprawie wydawania publicznych pieniędzy na projekt, który już raz został wykonany.

A żeby było śmieszniej ponoć podwykonawcą Trako była właśnie ta firma... z Redy.

A żeby było śmieszniej ponoć podwykonawcą Trako była właśnie ta firma... z Redy.

rozwiń
Avatar
Mario / 8 kwietnia 2015 o 18:52

Powtórzę jeszcze raz !
Bardzo dobrze, że komunikacja w Lublinie się rozwija (jestem na tak) ale
Szanowny Panie Prezydencie Miasta Lublin - to już jakiś czas temu (nie szukałem kiedy to było chyba
w 2011 r.) wrocławska Firma Trako wykonała (duży) projekt nowego systemu komunikacji miejskiej Lublinie
i wzięła za to pewnie "jakieś" pieniądze, a teraz urzędnicy po raz drugi zlecają wykonanie tego zadania
z poprzednio wykonanego projektu ? 

Trzeba zlecić kontrolę podległych Panu Prezydentowi urzędników z Zarządu Transportu Miejskiego
w sprawie wydawania publicznych pieniędzy na projekt, który już raz został wykonany.

Powtórzę jeszcze raz !
Bardzo dobrze, że komunikacja w Lublinie się rozwija (jestem na tak) ale
Szanowny Panie Prezydencie Miasta Lublin - to już jakiś czas temu (nie szukałem kiedy to było chyba
w 2011 r.) wrocławska Firma Trako wykonała (duży) projekt nowego systemu komunikacji miejskiej Lublinie
i wzięła za to pewnie "jakieś" pienią... rozwiń

Avatar
Danny / 8 kwietnia 2015 o 18:49

Przecież te komentarze pisze jedna osoba, na kurierach i dziennikach, sam pisze post, sam sobie odpowiada. Może zwolniony, może niedoszły pracownik. Ludzie mają różne motywacje. Jakość komentarzy jest plebejska, cel: obesr.a.ć i oczernić. Wina w tym piszących redaktorów, których celem nie jest poinformowanie społeczeństwa ale jego sprowokowanie.

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2015 o 16:37

w komentarzach jak zwykle objawiło się stado ekspertów, no i pewnie takie projekty  to oni robią na kolanach podczas wizyty w kiblu

ehhhh szkoda to nawet komentować

Avatar
wiesiek / 9 kwietnia 2015 o 08:02

Jakim cudem wygrała ta firma????
Urzędnicy nie znają przepisów??? Od sierpnia 2014 obowiązuje znowelizowana ustawa o zamówieniach publicznych która mówi:

- jeśli oferta jest niższa o 30% od kosztorysu inwestorskiego lub

- oferta jest niższa o 30% od średniej ze złożonych ofert 

PODLEGA ODRZUCENIU ZE WZGLĘDU NA RAŻĄCO NISKĄ CENĘ!!!

Ceny złożonych ofert:

145

169

199

tyś

średnia 171 tyś

w/g przepisów dwie najniższe oferty powinny być odrzucone!!!!

Chyba ktoś ma problemy z matematyką.

Chyba ktoś ma problemy z matematyką.

rozwiń
Avatar
Piotrek / 8 kwietnia 2015 o 21:06

Jakim cudem wygrała ta firma????
Urzędnicy nie znają przepisów??? Od sierpnia 2014 obowiązuje znowelizowana ustawa o zamówieniach publicznych która mówi:

- jeśli oferta jest niższa o 30% od kosztorysu inwestorskiego lub

- oferta jest niższa o 30% od średniej ze złożonych ofert 

PODLEGA ODRZUCENIU ZE WZGLĘDU NA RAŻĄCO NISKĄ CENĘ!!!

Ceny złożonych ofert:

145

169

199

tyś

średnia 171 tyś

w/g przepisów dwie najniższe oferty powinny być odrzucone!!!!

Avatar
Red / 8 kwietnia 2015 o 20:12

*********************** CZYM SIE ZAJMUJE ZTM ? ******************************************************** Dlaczego mamy płacić ponad 100 tysięcy firmie która nie zna Lublina ? . Za co biorą pie niądze *urzędnicy* z ZTM ? . Taki plan śmiało mogą zrobić Studenci Politechniki Lubels kiej wraz z konsultacją Mieszkańców Lublina . Jeźeli ZTM nie potrafi takiego planu wyko nać to rozwiązać tych *darmozjadów* a MPK napewno sobie z tym poradzi . Znamy prob lem , w ZTM pracują wszystkie znajomki Prezydenta Zuka i najgorszy element nieudaczni ków Lublina . CZAS NA ZMIANY PREZYDENCIE ! .


A ty jako kierowca mpk będziesz mógł mieć znowu w dooopie rozklad jazdy bo ńikt nie będIe cie kontrolował. Sorry wole zeby ztm trzymal nad wami bat, przynajmniej na czas dojezdzam do roboty, a kierowca nie robi mi łaski, ze mnie zabierze.

A ty jako kierowca mpk będziesz mógł mieć znowu w dooopie rozklad jazdy bo ńikt nie będIe cie kontrolował. Sorry wole zeby ztm trzymal nad wami bat, przynajmniej na czas dojezdzam do roboty, a kierowca nie robi mi łaski, ze mnie zabierze. rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2015 o 20:01

A Krzysio póści może komunikacje do Gminy Spiczyn bo to kolega Doroty? wójciny z Charlynża

Avatar
SYLWESTER / 8 kwietnia 2015 o 19:56

****************************LUBLIN   JEST   PRZEPIEKNYM  HISTORYCZNYM   MIASTEM ******************  Problemem  jedynym  są  NIEUDACZNICY   Z   (PO)  Którzy  te  piękne  miasta  staczają   do   RUI NY  i   miliardowego  zadłuźenia (!) .    Oni  nie  patrzą  jak  Lublinowi  dopomóc  tylko  jak   na  ty ch  lubelskich  inwestycjach  zbić  kase !.    Takie  jest  zbójeckie  prawo .

****************************LUBLIN   JEST   PRZEPIEKNYM  HISTORYCZNYM   MIASTEM ******************  Problemem  jedynym  są  NIEUDACZNICY   Z   (PO)  Którzy  te  piękne  miasta  staczają   do   RUI NY  i   miliardowego  zadłuźenia (!) .    Oni  nie  patrzą  jak  Lublinowi  dopomóc  tylko  jak   na  ty ch  lubelskich  inwestycjac... rozwiń

Avatar
SYLWESTER / 8 kwietnia 2015 o 19:23

***********************   CZYM   SIE   ZAJMUJE   ZTM  ? ********************************************************    Dlaczego  mamy  płacić  ponad  100 tysięcy  firmie  która  nie  zna  Lublina ? .    Za  co  biorą  pie niądze  *urzędnicy*  z  ZTM ? .     Taki  plan  śmiało  mogą  zrobić  Studenci  Politechniki   Lubels  kiej  wraz  z  konsultacją  Mieszkańców  Lublina .      Jeźeli  ZTM  nie  potrafi  takiego  planu  wyko nać  to  rozwiązać  tych  *darmozjadów*  a  MPK  napewno  sobie  z  tym  poradzi .   Znamy  prob lem ,  w  ZTM  pracują  wszystkie  znajomki  Prezydenta  Zuka  i   najgorszy  element  nieudaczni ków  Lublina .   CZAS  NA  ZMIANY  PREZYDENCIE ! .

***********************   CZYM   SIE   ZAJMUJE   ZTM  ? ********************************************************    Dlaczego  mamy  płacić  ponad  100 tysięcy  firmie  która  nie  zna  Lublina ? .    Za  co  biorą  pie niądze  *urzędnicy*  z  ZTM ? .     Taki  plan  śmiało  mogą  zrobić  Studenci  Politechniki   Lubels  kiej&nb... rozwiń

Avatar
MPKowiec / 8 kwietnia 2015 o 19:11

Powtórzę jeszcze raz !
Bardzo dobrze, że komunikacja w Lublinie się rozwija (jestem na tak) ale
Szanowny Panie Prezydencie Miasta Lublin - to już jakiś czas temu (nie szukałem kiedy to było chyba
w 2011 r.) wrocławska Firma Trako wykonała (duży) projekt nowego systemu komunikacji miejskiej Lublinie
i wzięła za to pewnie "jakieś" pieniądze, a teraz urzędnicy po raz drugi zlecają wykonanie tego zadania
z poprzednio wykonanego projektu ? 

Trzeba zlecić kontrolę podległych Panu Prezydentowi urzędników z Zarządu Transportu Miejskiego
w sprawie wydawania publicznych pieniędzy na projekt, który już raz został wykonany.

A żeby było śmieszniej ponoć podwykonawcą Trako była właśnie ta firma... z Redy.

A żeby było śmieszniej ponoć podwykonawcą Trako była właśnie ta firma... z Redy.

rozwiń
Avatar
Mario / 8 kwietnia 2015 o 18:52

Powtórzę jeszcze raz !
Bardzo dobrze, że komunikacja w Lublinie się rozwija (jestem na tak) ale
Szanowny Panie Prezydencie Miasta Lublin - to już jakiś czas temu (nie szukałem kiedy to było chyba
w 2011 r.) wrocławska Firma Trako wykonała (duży) projekt nowego systemu komunikacji miejskiej Lublinie
i wzięła za to pewnie "jakieś" pieniądze, a teraz urzędnicy po raz drugi zlecają wykonanie tego zadania
z poprzednio wykonanego projektu ? 

Trzeba zlecić kontrolę podległych Panu Prezydentowi urzędników z Zarządu Transportu Miejskiego
w sprawie wydawania publicznych pieniędzy na projekt, który już raz został wykonany.

Powtórzę jeszcze raz !
Bardzo dobrze, że komunikacja w Lublinie się rozwija (jestem na tak) ale
Szanowny Panie Prezydencie Miasta Lublin - to już jakiś czas temu (nie szukałem kiedy to było chyba
w 2011 r.) wrocławska Firma Trako wykonała (duży) projekt nowego systemu komunikacji miejskiej Lublinie
i wzięła za to pewnie "jakieś" pienią... rozwiń

Avatar
Danny / 8 kwietnia 2015 o 18:49

Przecież te komentarze pisze jedna osoba, na kurierach i dziennikach, sam pisze post, sam sobie odpowiada. Może zwolniony, może niedoszły pracownik. Ludzie mają różne motywacje. Jakość komentarzy jest plebejska, cel: obesr.a.ć i oczernić. Wina w tym piszących redaktorów, których celem nie jest poinformowanie społeczeństwa ale jego sprowokowanie.

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2015 o 16:37

w komentarzach jak zwykle objawiło się stado ekspertów, no i pewnie takie projekty  to oni robią na kolanach podczas wizyty w kiblu

ehhhh szkoda to nawet komentować

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 41 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra