Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 września 2014 r.
0:01
Edytuj ten wpis

Nowe bloki powstaną przy Bursztynowej? Mieszkańcy wolą zieleń

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
5 11 A A

Czy w miejscu trawiastego boiska na os. Poręba powstaną bloki? Radni na prośbę dewelopera zdecydowali, że miejscy planiści na nowo określą przeznaczenie tej nieruchomości. Część mieszkańców chce, by nadal był to teren zielony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zielona działka naprzeciwko wieżowców przy ul. Bursztynowej leży tuż przy głównym chodniku prowadzącym od pawilonu Stokrotki do przystanków komunikacji miejskiej. Na części terenu działa parking strzeżony. Ale prawdziwe przeznaczenie tego miejsca jest zupełnie inne. 12 lat temu radni postanowili, że działka będzie rezerwą pod nową szkołę.

- To jedyna funkcja, która może być zrealizowana na tym terenie - mówi Małgorzata Żurkowska, zastępca dyrektora Wydziału Planowania w Urzędzie Miasta. - Mając wątpliwość co do dalszej rezerwacji tego terenu pod funkcję oświatową zwróciliśmy się do Wydziału Oświaty i Wychowania z pytaniem, czy ta działka będzie dalej potrzebna na ten cel. Otrzymaliśmy odpowiedź, że wobec zamiaru budowy szkoły przy ul. Berylowej nie ma już takiej potrzeby.

Do Ratusza od 2008 roku trafiały wnioski o zmianę przeznaczenia parceli pod budownictwo wielorodzinne z usługami towarzyszącymi. Urzędnicy przeprowadzili tzw. analizę zasadności zmiany planu i stwierdzili "przewidywany pozytywny wpływ związany ze wzrostem atrakcyjności inwestycyjnej”.

Nie znaleźli argumentów przeciw zmianie, poza tym, że w toku są już prace nad innymi planami.
Część mieszkańców woli, by teren pozostał taki, jaki jest i by nie pozwalać tu na budowę nowych bloków. A jeśli już coś ma stanąć, to jedynie dom kultury.

Właściciel działki nie ogrodził jej, umożliwia jej regularne koszenie, dzięki czemu dzieci mogą grać tu w piłkę. Tyle, że nic z tego nie ma. Ze strony mieszkańców padła nawet propozycja, by miasto przejęło tę nieruchomość i dało w zamian inną, na której budowa bloków byłaby możliwa i nie będzie budziła kontrowersji. - Nie mamy działki, na którą moglibyśmy się zamienić - stwierdza Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

Urzędnicy deklarują, że przy tworzeniu nowego planu będą brać pod uwagę nie tylko wnioski inwestorów, ale też mieszkańców. - Z chwilą rozpoczęcia zmiany planu zamieścimy ogłoszenie o możliwości składania wniosków przez wszystkich zainteresowanych - mówi Żurkowska. Procedura może potrwać rok, a po jej zakończeniu plan będzie musiała jeszcze zatwierdzić Rada Miasta.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sławek / 29 września 2014 o 19:26

No tak wszyscy by chcieli coś za darmo i czyimś kosztem. Jeśli mieszkacie w Sm Czuby to zwróćcie się do prezesa i Rady osiedla żeby wam wybudowali boiska, korty baseny , ławeczki i co tam wam się jeszcze zamarzy zamiast włazić z butami na nie swój teren i pyszczyć , ze on się wam należy za darmo. A niby dlaczego ? Gdyby właściciele ogrodzili sobie swój teren to też uważalibyście , że wolno wam na niego wchodzić i grać w piłkę. Na miejscu właścicieli ogrodziłbym to albo umieścił tabliczki teren prywatny wstęp wzbroniony .

Avatar
abc / 29 września 2014 o 15:47

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

kaśka - mam super pomysł, zrobimy w Twoim mieszkaniu dom kultury!

Postawimy u Ciebie dzieciom stół do ping-ponga, zrobimy czytelnię... No co, przecież prawo własności się nie liczy to jak komuś zabrać działke to można i mieszkanie? A do Parku JP2 to z dziećmi się przejść niełaska? Wszystko musi być pod nosem, hę?

kaśka - mam super pomysł, zrobimy w Twoim mieszkaniu dom kultury!

Postawimy u Ciebie dzieciom stół do ping-ponga, zrobimy czytelnię... No co, przecież prawo własności się nie liczy to jak komuś zabrać działke to można i mieszkanie? A do Parku JP2 to z dziećmi się przejść niełaska? Wszystko musi być pod nosem, hę?

rozwiń
Avatar
m / 29 września 2014 o 15:43

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.


Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

Jaka z  Kasi wielka filantropka-cudze tak się miło rozdaje...

Jaka z  Kasi wielka filantropka-cudze tak się miło rozdaje...

rozwiń
Avatar
kaśka / 29 września 2014 o 15:35

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

Avatar
kolo / 29 września 2014 o 15:29

Sam sobie zrób boisko na własnej działce kolego polo i wtedy udostępnij publicznie każdemu kto zechce. To jest PRYWATNA własność, nie miejska. To że do tej pory ludzie korzystali z tej działki rekreacyjnie to była tylko i wyłącznie uprzejmość ze strony właściciela. Masz z jednej strony Park, z drugiej strony las i wąwóz - co jeszcze mało, że z butami chcesz włazić w nie swoje?

Avatar
polo / 29 września 2014 o 15:06

Won od naszego boiska!!! Dzieci i dorośli to na ulicach mają spędzać wolny czas?

Avatar
malkontent / 29 września 2014 o 14:47

Jestem jednym z pierwszych mieszkańców osiedla i odkąd pamiętam mówiło się o szkole w tym miejscu. Ktoś tu podrzucił propozycję z gimnazjum, rzeczywiście jest to jedna z opcji.

Ja bym chciał aby powstał tu orlik i boiska do gry w różne dyscypliny. Dodatkowo optuję za siłownią na świeżym powietrzu. To by było fajne rozwiązanie wg mnie. Niestety, ale chodzą plotki, że ponoć Biedronka (kolejna!!!) ma powstać ponoć. I jak znam życie, to się nie ździwię jak to się tak skończy niestety.

Avatar
boberak / 29 września 2014 o 14:41

Niestety kolego/koleżanko, ale to nie ten adres. Projekt przez Ciebie wspomniany ma być przy Jana Pawła II.


Avatar
Adam Barnowski / 29 września 2014 o 14:38

A może było by to dobre miejsce na gimnazjum, którego w tej okolicy brakuje. Może pan redaktor spyta się w kuratorium o problem gimnazjum na osiedlu Poręba i Widok.

Avatar
rr / 29 września 2014 o 14:12

M-257 Budowa boiska wielofunkcyjnego i placu 
zabaw miejscem rekreacji i integracji 
mieszkańców osiedla Czuby i Węglinek

Avatar
Sławek / 29 września 2014 o 19:26

No tak wszyscy by chcieli coś za darmo i czyimś kosztem. Jeśli mieszkacie w Sm Czuby to zwróćcie się do prezesa i Rady osiedla żeby wam wybudowali boiska, korty baseny , ławeczki i co tam wam się jeszcze zamarzy zamiast włazić z butami na nie swój teren i pyszczyć , ze on się wam należy za darmo. A niby dlaczego ? Gdyby właściciele ogrodzili sobie swój teren to też uważalibyście , że wolno wam na niego wchodzić i grać w piłkę. Na miejscu właścicieli ogrodziłbym to albo umieścił tabliczki teren prywatny wstęp wzbroniony .

Avatar
abc / 29 września 2014 o 15:47

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

kaśka - mam super pomysł, zrobimy w Twoim mieszkaniu dom kultury!

Postawimy u Ciebie dzieciom stół do ping-ponga, zrobimy czytelnię... No co, przecież prawo własności się nie liczy to jak komuś zabrać działke to można i mieszkanie? A do Parku JP2 to z dziećmi się przejść niełaska? Wszystko musi być pod nosem, hę?

kaśka - mam super pomysł, zrobimy w Twoim mieszkaniu dom kultury!

Postawimy u Ciebie dzieciom stół do ping-ponga, zrobimy czytelnię... No co, przecież prawo własności się nie liczy to jak komuś zabrać działke to można i mieszkanie? A do Parku JP2 to z dziećmi się przejść niełaska? Wszystko musi być pod nosem, hę?

rozwiń
Avatar
m / 29 września 2014 o 15:43

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.


Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

Jaka z  Kasi wielka filantropka-cudze tak się miło rozdaje...

Jaka z  Kasi wielka filantropka-cudze tak się miło rozdaje...

rozwiń
Avatar
kaśka / 29 września 2014 o 15:35

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

Avatar
kolo / 29 września 2014 o 15:29

Sam sobie zrób boisko na własnej działce kolego polo i wtedy udostępnij publicznie każdemu kto zechce. To jest PRYWATNA własność, nie miejska. To że do tej pory ludzie korzystali z tej działki rekreacyjnie to była tylko i wyłącznie uprzejmość ze strony właściciela. Masz z jednej strony Park, z drugiej strony las i wąwóz - co jeszcze mało, że z butami chcesz włazić w nie swoje?

Avatar
polo / 29 września 2014 o 15:06

Won od naszego boiska!!! Dzieci i dorośli to na ulicach mają spędzać wolny czas?

Avatar
malkontent / 29 września 2014 o 14:47

Jestem jednym z pierwszych mieszkańców osiedla i odkąd pamiętam mówiło się o szkole w tym miejscu. Ktoś tu podrzucił propozycję z gimnazjum, rzeczywiście jest to jedna z opcji.

Ja bym chciał aby powstał tu orlik i boiska do gry w różne dyscypliny. Dodatkowo optuję za siłownią na świeżym powietrzu. To by było fajne rozwiązanie wg mnie. Niestety, ale chodzą plotki, że ponoć Biedronka (kolejna!!!) ma powstać ponoć. I jak znam życie, to się nie ździwię jak to się tak skończy niestety.

Avatar
boberak / 29 września 2014 o 14:41

Niestety kolego/koleżanko, ale to nie ten adres. Projekt przez Ciebie wspomniany ma być przy Jana Pawła II.


Avatar
Adam Barnowski / 29 września 2014 o 14:38

A może było by to dobre miejsce na gimnazjum, którego w tej okolicy brakuje. Może pan redaktor spyta się w kuratorium o problem gimnazjum na osiedlu Poręba i Widok.

Avatar
rr / 29 września 2014 o 14:12

M-257 Budowa boiska wielofunkcyjnego i placu 
zabaw miejscem rekreacji i integracji 
mieszkańców osiedla Czuby i Węglinek

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 27

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!