poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Nowy pomysł na rogatkę warszawską. Będzie 14-piętrowy wieżowiec?

  Edytuj ten wpis
Autor: Dominik Smaga

Od strony al. Warszawskiej ma stanąć górujący w tej okolicy budynek sięgający nawet 14 pięter (Jacek
Od strony al. Warszawskiej ma stanąć górujący w tej okolicy budynek sięgający nawet 14 pięter (Jacek

Hotel albo galeria handlowa mogą powstać koło ronda Honorowych Krwiodawców. Od strony al. Warszawskiej ma stanąć górujący w tej okolicy budynek sięgający nawet 14 pięter.

Między innymi takie zapisy znalazły się w nowym planie zagospodarowania rogatki, który już w czwartek ma zostać zatwierdzony przez miejskich radnych. Najbardziej łakomym kąskiem jest obszar położony najbliżej ronda, niejako omijający teren stacji paliw. Może tu powstać np. galeria handlowa, hotel, lub centrum konferencyjne, choć paleta możliwości jest znacznie większa, podobnie jak duża jest też lista obostrzeń.

Miejscy planiści zastrzegli, że przed głównym wejściem do budynku zlokalizowanym od strony ronda musi powstać duży, urządzony plac o powierzchni nie mniejszej, niż 1200 mkw. Mniejszy plac (200 mkw.) ma być zlokalizowany przed drugim wejściem od strony ul. Nałęczowskiej i Bratniej. – Dojazd m.in. dla zaopatrzenia będzie od al. Warszawskiej, a wjazd dla klientów od ul. Nałęczowskiej – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

W projekcie planu znalazł się też nakaz budowy głównego, dominującego budynku, który "domykałby widok” z Al. Racławickich. Dlatego miałby się znaleźć nie przy samym rondzie, ale nieco niżej, przy al. Warszawskiej. Tak, by stał dokładnie na osi przedłużenia Al. Racławickich. Gmach może sięgać nawet 14 pięter. Natomiast cała zabudowa tej części rogatki ma mieć nie mniej, niż trzy piętra. Z tyłu kompleksu, między al. Kraśnicką a al. Warszawską biec ma wysadzany drzewami trakt dla pieszych.

Urbaniści Ratusza nie uwzględnili w trakcie prac nad planem części uwag zgłaszanych głównie przez lubelską spółkę Bieńkowski Lis Mierzwa ARCHITEKCI. Zabiegała ona o zgodę na lokalizowanie w budynku dużych marketów o powierzchni sprzedaży przekraczającej 2 tys. mkw. Ratusz odmówił, podkreślając, że nie pozwala na to tzw. studium, które jest dokumentem nadrzędnym wobec planu zagospodarowania. Plan musi być bowiem zgodny z tym, co jest w studium. Spółka starała się też o uwzględnienie większej dopuszczalnej wysokości zabudowy, Ratusz odmówił, tłumacząc, że zakłóciłoby to harmonię przestrzenną w tym rejonie miasta.

W planie znalazł się też zapis, który ma chronić ten teren przed zalewem reklam. – Wprowadzony jest zakaz lokalizowania wolnostojących tablic reklamowych, a reklamy na budynku nie mogą zająć więcej, niż 10 proc. elewacji – dodaje Krzyżanowska.

Właścicielem tych terenów, według oficjalnej strony Ratusza, jest warszawska spółka Foras Targówek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
user
sa
Marek
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

user
user (15 października 2013 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nagranie z miejskiego monitoringu brutalnego zabójstwa studenta zobaczcie na retrix.pl/monitoring Zastanawiam się jak takie nagranie mogło wyciec z sieci?

Rozwiń
sa
sa (14 października 2013 o 23:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jaki z ciebie k**wa Poznaniak :blink: :lol: ???

Poznaniak jest akurat znany na lubelskich forach, bo zawsze ciekawie i z dużą sympatią do Lublina komentuje. I przede wszystkim z kulturą osobistą czego o tobie troglodyto powiedzieć nie sposób.

Rozwiń
Marek
Marek (14 października 2013 o 21:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Galeria! Galeria! Koniecznie galeria!

Już nie mogę się doczekać budowy kolejnej galerii handlowej w Lublinie. Miejsca pracy są tylko w galeriach handlowych. Przecież to takie dobrodziejstwo tyrać w soboty i niedziele w popularnej galerii handlowej. Skoro nie ma w Lublinie fabryk, to chociaż galeria niech będzie...
To sarakzm... nie euforia.

Rozwiń
henryk
henryk (14 października 2013 o 19:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy  t z słoik?????? nie powiinnien podpowiadać[sugerować ] jak robia inne miasta [czytaj inwestują planuja ]a i tak decyzja do .Rady miasyta i p.Żuka .podatek [część] płacę w lb.Pozdrawiam  wyważonych w słowach rozsądnych spokojnych obywateli forum.

Rozwiń
starozakonny
starozakonny (14 października 2013 o 17:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pewnie ta spółka to jakaś gmina i gdy wezmie się do pracy to będzie następna  Plaza.i bardzo dobrze.Trzeba jednak niedopuścić by nie bylo zealizowany hotel .Trzeba zastrzec to w warunkach i by były bardziej dotkliwe niż w przypadku PLAZY gdzie tam od wykonania odstąpiono gddzac sie na kary.Co do tych placów postojowych to czy nie lepiej wykorzystać konfigurację terenu i nakazać budowę garażu wielopoziomowego jak w obiektach przy Grottgera.Nawet nie trzeba robić wykopu.

Dobrze że ten zaniedbany teren wreszcie zmieni się i nie będzie wysyoiskiem śmieci.

Co do tego by powstały tam wyższe budynki to mam zastrzeżenia .

Ta inwestycja powinna komponować się z nowym centrum jaki ma powstać na miejscu obecnej zajezdni MPK /w sprzedaży/ i obiekty nie powinny być wyższe niż te które mają tam powstać .

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!