czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Nowy pomysł na Słomiany Rynek

Dodano: 20 grudnia 2017, 11:03

Fot. materiał organizatora
Fot. materiał organizatora

Dziś (20 grudnia) na godz. 17:30 zaplanowano spotkanie z autorami projektu Słomianego Rynku. Projektanci przedstawią ostateczną koncepcję planowanych zmian na tym terenie. Zapraszają wszystkich zainteresowanych

Słomiany Rynek to plac pomiędzy ulicami Kalinowszczyzna, a Towarową. W XVI wieku był tu targ, dzisiaj to niezagospodarowana zielona przestrzeń.

W czerwcu na remont rynku przeznaczono 71 tys. zł, a konkurs na wykonanie tego zadania wygrała Fundacja Teren Otwarty.

– To swojego rodzaju eksperyment. Po raz pierwszy w Lublinie wyłoniono wykonawców koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznej w trybie konkursu dla organizacji pozarządowych – mówił po ogłoszeniu wyników konkursu Piotr Choroś, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej ratusza.

– Od czerwca, razem z Lubelską Grupą Badawczą i Biurem Partycypacji Społecznej rozpoczęliśmy projektowanie zmian. Wszystko działo się w ścisłej współpracy z mieszkańcami dzielnicy – podkreśla Paulina Paga, antropolożka kultury z Fundacji Teren Otwarty. – Przeprowadziliśmy pięć spotkań, na które zaprosiliśmy mieszkańców, instytucje związane ze Słomianym Rynkiem oraz przedsiębiorców działających na tym terenie. Każdy ma inne potrzeby. My chcieliśmy wypracować wizję, która spełni oczekiwania wszystkich. Nie było łatwo, ale ostatecznie udało się wypracować ostateczną koncepcję, którą przedstawimy na dzisiejszym spotkaniu. Oczywiście, jeśli dojdziemy do takich wniosków, dopuszczamy poprawki – dodaje.

Na spotkanie podsumowujące Zespół Planowania Słomianego Rynku zaprasza wszystkich zainteresowanych do Szkoły Podstawowej nr 10 (ul. Kalinowszczyzna 70 - wejście przez DPS). Więcej na http://slomianyrynek.pl/. Początek o godz. 17.30.

 

Czytaj więcej o: Słomiany Rynek
Olo
qwerty
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Olo
Olo (26 grudnia 2017 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Słomiany rynek. Nazwa w sam raz dla Lublina...
Rozwiń
qwerty
qwerty (26 grudnia 2017 o 05:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie jest ta 100-letnia szkoła?
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2017 o 14:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dlaczego ktoś ma beknąć za zabrany chodnik od strony ul. Kalinowszczyzna. On nigdy nie należał do szkoły. W latach osiemdziesiątych stała w tym miejscy stara kamienica i nie była żadnego przejścia. Później teren został kupiony przez spółdzielnię, która pobudowała tam blok. I rzeczywiście przez ostatnie ponad 20 lat był chodnik do furtki. Ale sądzę że mieszkańcy tego bloku mieli już dość pracowników szkoły (woźne, administracja, którzy przestawali kilka razy dziennie paląc papierosy koło ich bloku i pierwszej z klatek oraz rodziców, którzy lekceważyli zakaz wjazdu i wjeżdżali im na parking). I w ramach remontu zlikwidowali dojście i mają spokój.
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2017 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oho "niezagospodarowana zielona przestrzeń". To chyba lobby deweloperów się odzywa. Oby nie zakończyło się wycinka drzew. Ciekawa rzecz dotyczy wejścia do prawie 100 letniej szkoły od *upy strony. Kto oddał chodnik który prowadził do szkoły od frontu i czy ktoś za to beknie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!