niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Objazd, objazd i jeszcze raz objazd. Gdzie kierowcy napotkają utrudnienia?

Dodano: 25 listopada 2016, 07:44
Autor: Dominik Smaga

Al. Tysiąclecia w Lublinie
Al. Tysiąclecia w Lublinie

Przez dwa dni zamknięta będzie jedna jezdnia al. Tysiąclecia, a przez jeden dzień ul. Zamojska. Bardzo dużo zmian będzie w komunikacji miejskiej. Jak się w tym połapać?

Utrudnienia na al. Tysiąclecia

mają trwać od sobotniego poranka do niedzielnego wieczora. Zamknięta dla ruchu ma być wtedy jezdnia po stronie dworca. Chodzi o odcinek od ronda przy Zamku do skrzyżowania z ul. Prusa.

Ruch od Zamku w stronę Warszawy będzie się odbywać „pod prąd”, ale tylko jednym pasem, a na dodatek niemożliwy będzie skręt w lewo w ul. Wodopojną. Jadący „z prądem”, czyli od strony Warszawy w kierunku ronda, będą mieć dwa pasy.

Niemiłą dla kierowców konsekwencją tych zmian będzie też „przepołowienie” ul. Lubartowskiej. Co to oznacza? Jadąc od Bramy Krakowskiej w dół będzie można skręcić w prawo w al. Tysiąclecia, ale nie da się pojechać na wprost w drugą część ul. Lubartowskiej. A jadąc od strony al. Spółdzielczości Pracy nie skręcimy w prawo w al. Solidarności, do której trzeba będzie jechać przez ul. Biernackiego i Prusa.

Utrudnienia na ul. Zamojskiej i Wyszyńskiego

mają trwać w niedzielę od rana do wieczora. Najpierw zamknięta dla ruchu ma być ul. Wyszyńskiego i to już od katedry, a dalej ul. Zamojska do Przemysłowej. Oznacza to, że nie da się z pl. Wolności pojechać do Bramy Krakowskiej przez Bernardyńską i Miedzianą. W drugim etapie robotnicy zamkną odcinek od Przemysłowej do końca odnawianej ulicy, a wtedy wytyczony zostanie objazd przez Przemysłową, Farbiarską i (wyjątkowo dwukierunkową) ul. Misjonarską.

Komunikacja w sobotę

i w nocy z soboty na niedzielę pojedzie zmienionymi trasami. Autobusy linii 2, 4, 10, 18, 31, 32, 39 i 57 w drodze do centrum nie dojadą do ronda obok Zamku, ale skręcą wcześniej w Ruską, potem przez Biernackiego i Prusa dojadą do Dolnej 3 Maja. Także przez Biernackiego i Prusa pojadą na Czechów linie 23, 29 i 34. Linie 5 i 22 dojadą na końcowy przez Ruską.

Linie 1, 6 i 17 pojadą przez al. Unii Lubelskiej w stronę Gali. Obu kierunków jazdy dotyczyć ma tylko objazd wyznaczony liniom 156 i 160, które pojadą przez al. Unii Lubelskiej, Podzamcze i Unicką, jak również linii N1, która na Czechów pojedzie Lubartowską, al. Tysiąclecia, Ruską i Lubartowska, a z Czechowa do centrum pojedzie przez Ruską, al. Unii Lubelskiej i Zamojską, podobnie jak linia N2.

Dzienna komunikacja w niedzielę

zorganizowana będzie jeszcze inaczej. Linie 2, 5, 10, 18, 22, 29, 31, 32, 34, 57, 156 i 160 pojadą tymi samymi objazdami, co w sobotę. Linie 4 i 39 będą kursować przez 3 Maja już nie w jedną, ale w obie strony, tak jak linie 1, 6 i 17 w obie strony pojadą al. Unii Lubelskiej. Linia 23 na Czechów pojedzie przez Ruską, a na Felin przez al. Unii Lubelskiej. Linia 159 ma kursować w obie strony przez al. Piłsudskiego i Al. Zygmuntowskie (tak pojedzie też linia 909), a linie 3, 7, 13 i 55 w obie strony pojadą Lipową, al. Piłsudskiego i Al. Zygmuntowskimi.

Korek na al. Tysiąclecia. Fot. Dorota Awiorko
Korek na al. Tysiąclecia. Fot. Dorota Awiorko
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 listopada 2016 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze, że remontują, a kogo denerwują utrudnienia, ten powinien zażywać coś na uspokojenie
Rozwiń
Gość
Gość (25 listopada 2016 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Ludziom sie w dupach przewraca. Nie robia źle, robia jeszcze gorzej, a sam dupa do góry lezy w domu." Bo zamiast latać dziury an Fabrycznej robi się prezenty przyszłym właścicielom apartamentów.
Rozwiń
Gość
Gość (25 listopada 2016 o 11:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludziom sie w dupach przewraca. Nie robia źle, robia jeszcze gorzej, a sam dupa do góry lezy w domu.
Rozwiń
gość
gość (25 listopada 2016 o 10:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Gdzie ? ? ? W LUBLINIE. Podziękować mędrcom tego miasta i omijać wielkim łukiem po obwodnicy... a przepraszam... ta czeka na przecięcie wstęgi :)
A co cię obchodzi Lublin skoro i tak nie wyjeżdżasz dalej niż do sąsiedniej wsi po kartofle?
Rozwiń
qlka
qlka (25 listopada 2016 o 08:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Malkontencie robią ci drogi to i tak jesteś nie zadowolony
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!