niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Wyremontują ulice na Czechowie. Przetarg już ogłoszony

Dodano: 25 maja 2016, 08:09
Autor: Dominik Smaga

Kilka ulic na Czechowie ma przejść tego lata gruntowny remont. To ul. Elsnera, Lipińskiego, Braci Wieniawskich, Lawinowa, Legendy i Paganiniego. Władze miasta już ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót

– Wszystkie prace muszą się zakończyć do połowy października – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Na każdej z remontowanych dróg wymienione mają być nawierzchnia jezdni. Na chodnikach nawierzchnia albo będzie wymieniona na nową, albo stara kostka zostanie oczyszczona i ułożona ponownie.

Pieniądze na remonty znalazły się dzięki rządowemu dofinansowaniu uzyskanemu przez Lublin do przebudowy al. Kompozytorów Polskich. – To pozwoliło nam na zwiększenie zakresu robót – mówi Kieliszek.

Zwiększenie jest znaczne. Dodatkowe pieniądze pozwolą na wyremontowanie niemal całej ul. Elsnera. Pracami drogowymi objęty ma być odcinek od ronda Pola niemal do samego skrzyżowania z al. Kompozytorów Polskich. Stary, pofałdowany asfalt pokrywający chodniki zostanie wymieniony na nową kostkę brukową.

Przetarg obejmuje również ul. Lipińskiego od ul. Paganiniego niemal do samego skrzyżowania z ul. Radzyńską. Nowej nawierzchni doczeka się też ul. Braci Wieniawskich. Tu odnowiony ma być odcinek od Koncertowej do Skrzypcowej.

W ramach tego samego przetargu miasto bierze się za ul. Legendy wraz ze Skrzypcową i odcinkiem równoległym do al. Kompozytorów Polskich. Przy okazji powstanie też nowa ścieżka rowerowa po przeciwnej stronie niż Orfeusz. Dzięki temu cykliści będą mogli przejechać własnym asfaltem od Lidla aż do al. Solidarności, bo – przypomnijmy – dwustronne ścieżki dla cyklistów powstaną też wzdłuż przebudowywanego odcinka al. Kompozytorów Polskich między Orfeuszem a Północną.

Robotnicy mają zawitać także na ul. Paganiniego. Do przebudowy zakwalifikowano odcinek zaczynający się przy okrągłych garażach w rejonie ul. Skołuby, biegnący dalej pod al. Smorawińskiego i kończący się mniej więcej tu, gdzie trzeba skręcić w lewo, by dojechać do al. Kompozytorów Polskich. Przy okazji wymieniona zostanie nawierzchnia parkingu obok stacji pogotowia ratunkowego.

Ostatnią z dróg objętych tym przetargiem jest ul. Lawinowa od Kameralnej do szkoły wraz z odnogą prowadzącą do jednego z bloków.

Oferty firm chętnych zaprojektować i wykonać wspomniane prace powinniśmy poznać 6 czerwca.

Czytaj więcej o: Lublin drogi Czechów
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
uć
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 maja 2016 o 18:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dlaczego przy tych planowanych remontach na Czechowie nie uwzględniono wykonania chodnika dla pieszych na odcinku od komisariatu policji do ulicy Arsztajnowej. Zrobiono ścieżkę rowerową a piesi chodzą po krawężnikach i i po poboczu jezdni stwarzając zagrożenie dla siebie i dla innych uczestników w ruchu drogowym.
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2016 o 18:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a jak niby wtedy autobusy beda jezdzic? :(
Rozwiń
uć
(25 maja 2016 o 17:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to chyba w łodzi nie byłeś, tam to dopiero degrengolada
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2016 o 13:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
propaganda przed walnym zgromadzeniem spółdzielni!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2016 o 09:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lublin ma ogólnie bardzo zle drogi. Nawet te.glowne.sa w.fatalnym stanie. Aż.dziw bierze że takie.duze.miasto a drogi fatalne.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!