środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Ostatnia droga prof. Latalskiego (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis

Pytany o receptę na sukces mówił: warto wiedzieć, co można zrobić, jak to zrobić, i zrobić to. Zawsze znał odpowiedzi na te trzy pytania.

Prof. Maciej Latalski, rektor i wielki reformator lubelskiej Akademii Medycznej, twórca medycyny rodzinnej w Polsce, został dziś pochowany na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie. Odszedł od nas w minioną niedzielę. Miał 72 lata.

Na zawsze zapamiętamy go jako włodarza lubelskiej AM, który skierował ją na inne tory. Wypobudował dla niej dwa nowoczesne gmachy - Collegium Uniwersum i Collegium Maius. Miał doświadczanie, talent i wiele dobrych pomysłów. Odważny, mobilny i skuteczny, z charyzmą potrafił przekonywać ludzi do tego co robi.

Był przewodniczącym rady naukowej przy ministrze zdrowia, wieloletnim dyrektorem Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie, a także prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Ogólnej i Rodzinnej. Jego nazwisko znalazło się wśród 100 najbardziej wpływowych ludzi polskiego systemu ochrony zdrowia.

Do chwili przejscia na emeryturę kierował Miedzywydziałową Katedrą Zdrowia Publicznego lubelskiego Uniwersytetu Medycznego (dawnej AM).

Pasjonował się sportem, sukcesami lubelskich piłkarek ręcznych, oraz osiągnięciami Górnika Łęczna. (MB, AM)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!