środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Ostatnie pożegnanie wicemarszałka Artura Walaska. "Będziemy czerpali z twoich wzorców"

Dodano: 11 lipca 2016, 17:55

Rodzina, przyjaciele, znajomi, współpracownicy, samorządowcy, parlamentarzyści oraz mieszkańcy Żabiej Woli i okolicznych miejscowości zjawili się na pogrzebie Artura Walaska. Wicemarszałek województwa lubelskiego zmarł w piątek po ciężkiej chorobie. Miał 45 lat

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Żabiej Woli w gminie Strzyżewice, gdzie Artur Walasek mieszkał z żoną i synem. Nabożeństwu w miejscowym kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej przewodził kanclerz archidiecezji lubelskiej ks. Krzysztof Kwiatkowski.

– Osobiście go nie znałem, nie mieliśmy okazji rozmawiać. Zaglądałem nawet do internetu, chociaż wiem, że dzisiaj czasem może lepiej jest tam nie zaglądać. Z pewnością niełatwo jest być politykiem, bo to jest funkcja publiczna, ale znalazłem tam wiele ciepłych słów o świętej pamięci Arturze – mówił podczas homilii ks. Kwiatkowski. – Śmierć w tak młodym wieku zawsze dotyka. Taka śmierć jest pytaniem, także dla nas. Pytaniem o przemijanie, ale także i o naszą nadzieję w obliczu śmierci. Pogrzeb jest również dla nas, chcemy pytać o pewne wskazówki na nasze życie. Bez względu na to, czy jest to życie polityka zaangażowanego w sprawy społeczne, czy życie kogokolwiek z nas, nikt nie żyje dla siebie, ani dla siebie nie umiera.

Artur Walasek pośmiertnie otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”. Przed rozpoczęciem uroczystości odznaczenie jego żonie wręczył marszałek Sławomir Sosnowski. Podczas przemowy kończącej nabożeństwo podkreślał, że jeszcze w ubiegły wtorek wicemarszałek Walasek uczestniczył w posiedzeniu zarządu województwa.

– Przyniosła cię na niego wielka siła i wiara w to, że musimy sobie radzić bez ciebie. Obiecujemy, że będziemy sobie radzili, ale również będziemy czerpali z twoich wzorców i mądrości życiowej, którą jako młody człowiek nam pokazywałeś – zapewniał Sosnowski.

– Wiem i wierzę, że Artur był wspaniałym synem, kochającym mężem i tatą, oddanym bratem. Wiem to, ponieważ był wyjątkowym kolegą i przyjacielem, na którego zawsze można było liczyć. Każdy, kto zdążył go spotkać, wie, jakim był wspaniałym człowiekiem. Jego skromność, cierpliwość, łagodność i spokój stały się legendą jeszcze za jego życia – mówił z kolei Krzysztof Hetman, prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL i poseł do Parlamentu Europejskiego.

Artur Walasek urodził się w 1971 roku w Rykach. Drogę zawodową rozpoczął od pracy w urzędach wojewódzkich w Siedlcach i Lublinie. W 1999 roku został przeniesiony do Starostwa Powiatowego w Lublinie, a dwa lata później został sekretarzem powiatu. Od 2005 roku pracował w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Organizacyjno-Prawnego, a w 2010 roku objął stanowisko sekretarza województwa. Od 2014 roku pełnił funkcję Wicemarszałka Województwa Lubelskiego.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 września 2016 o 21:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tęsknimy...
Rozwiń
Gość
Gość (13 lipca 2016 o 20:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kochany przyjaciel, człowiek o wielkiej cierpliwości, dobrym sercu, takim wszyscy go znali. Bardziej dbał o kogoś, niż o siebie. Straszne jest to, że nie można pomóc w takiej chorobie, w cierpieniu. Łączę sie w bólu z rodziną, przyjaciółmi. Artur, tak bardzo wszystkim nam będzie Ciebie brakowało. Mam nadzieję, że możesz stamtąd zobaczyć, ile znaczyłeś dla wszystkich. Będziemy tęsknić. Ty już wiesz, co tam jest. Za szybko.
Rozwiń
Gość
Gość (13 lipca 2016 o 15:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KTO TO JEST TEN KWIATKOWSKI. ŻAL. PO CO SIĘ WYPOWIADA JAK GO NIEZNAŁ
Rozwiń
Gość
Gość (13 lipca 2016 o 11:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiele jeszcze mógł zrobić, dużo zmienić na lepsze, a tak pozostaje nam żyć tak jak On chciałby abyśmy żyli. To czego się od Niego nauczyliśmy nie pójdzie w las. Spoczywaj przyjacielu i czuwaj nad nami. Do zobaczenia po tamtej stronie!
Rozwiń
Gość
Gość (12 lipca 2016 o 07:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyrazy współczucia dla Rodziny i Przyjaciół.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!