czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Oszczędności w TVP Lublin. Kto zachował etaty?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2014, 07:30
Autor: Dominik Smaga

Część pracowników lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej została we wtorek przeniesiona do zewnętrznej firmy Leasing Team. To efekt reorganizacji dotyczącej całej spółki.

Zarząd publicznej telewizji postanowił przekazać do wybranej w przetargu zewnętrznej firmy nie tylko dziennikarzy, ale również montażystów i charakteryzatorów, a później "wypożyczać” ich usługi. Liczy na oszczędności.

W taki sposób spółka pozbyła się łącznie 411 pracowników, z czego połowa to dziennikarze. Na stanowiskach dziennikarskich pozostało w Telewizji Polskiej 315 pracowników.

Jak wyglądało przenoszenie kadr? Ci, którzy mieli etat w TVP trafiali na etat do Leasing Team. Firma ma im zagwarantować zatrudnienie na dwa lata. Osoby te przez pierwszy rok będą mieć dotychczasowe warunki zatrudnienia. Oznacza to, że osoba, która w TVP miała umowę na czas nieokreślony, taką samą umowę dostaje w Leasing Team. Przeniesionym w ten sposób przepadają natomiast wszelkie ewentualne nagrody jubileuszowe.

W Lublinie z etatem w TVP pożegnało się troje dziennikarzy: Agnieszka Drączkowska, ks. Leszek Surma i Adam Kulik oraz troje montażystów. Natomiast etaty w TVP zachowali wydawcy odpowiedzialni za ostateczny kształt "Panoramy Lubelskiej”: Małgorzata Orłowska, Anna Kurzępa, Marta Pietrasiewicz i Andrzej Baryła, a także Anna Dąbrowska, wydawca interwencyjnego magazynu reporterskiego "Zdarzenia”.

Trzon załogi TVP Lublin od dłuższego czasu i tak stanowili nieetatowi współpracownicy. Część z nich ma własną działalność gospodarczą i w ich przypadku nie zmienia się nic. Nadal będą ich łączyć umowy handlowe z TVP. Tak jest m.in. w przypadku charakteryzatorek, które już dawno przeszły na własny rachunek.

Nieetatowi współpracownicy, którzy nie mieli działalności gospodarczej dostali wybór: albo założą działalność gospodarczą i już jako odrębne podmioty podpiszą umowy z TVP, albo będą mieć możliwość współpracy z Leasing Team. Większość współpracowników lubelskiego ośrodka TVP wybrała to drugie rozwiązanie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: TVP Lublin
Josef
Kasia
Papierniczy
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Josef
Josef (3 lipca 2014 o 14:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I tak pozostał skansen!

Rozwiń
Kasia
Kasia (3 lipca 2014 o 14:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy ktokolwiek kiedykolwiek przeanalizował skład Panoramy Lubelskiej w zestawieniu np ze składem jakiejkolwiek innej Panoramy, czy programu informacyjnego. Już nie mówiąc, że u nas w składzie "młode, nowe twarze" są rzadkością. Ale naprawdę obecna obsada wygląda, jak z jakiegoś archiwalnego wydania z lat 70- tych, 80- tych  :):). Poważnie PRL w najczystszej postaci, nawet jakby człowiek chciał obejrzeć Panoramę to niestety nie może, bo jednak jakieś poczucie estetyki ma :). Nic dziwnego, że sztab wizażystów jest potrzebny :).

Rozwiń
Papierniczy
Papierniczy (3 lipca 2014 o 00:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Rzeczywiście - POPRLowska zagroda. Że też jeszcze ktoś chce oglądać ten jurajski park. Co z Bartkiem Weczorkiem? Pozdrowienia od rozkochanych dziewczyn ;-)

Rozwiń
Telewidz
Telewidz (2 lipca 2014 o 19:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A co ze Śledziówną ?

Rozwiń
Krzesimir
Krzesimir (2 lipca 2014 o 18:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A po co komu TVP Lublin? Powinien funkcjonować jeden kanał TVP, finansowany z budżetu a jeśli ktoś ma kaprys robienia telewizji regionalnej czy jakiekolwiek innej, niech to robi na własny koszt. Klient zdecyduje, czy chce za to płacić.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!