poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Palikot nie znieważył L. Kaczyńskiego. Prokurator: Chuligański wybryk

Dodano: 1 lipca 2015, 20:05
Autor: jsz

W asyście Janusza Palikota nalepkę przyklejał poseł Michał Kabaciński
W asyście Janusza Palikota nalepkę przyklejał poseł Michał Kabaciński

Nie będzie śledztwa w sprawie znieważenia Lecha Kaczyńskiego i placu jego imienia. Chodzi o happening zorganizowany w maju przez Janusza Palikota. Lubelska prokuratura uznała, że do przestępstwa nie doszło.

Doniesienie dotyczyło wiecu Janusza Palikota, zorganizowanego w maju na placu im. Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. Wydarzenie było częścią kampanii prezydenckiej lidera Twojego Ruchu. Palikotowi towarzyszył m.in. poseł Michał Kabaciński. W ramach happeningu zakleił nazwę placu.

Z kolei sam Janusz Palikot miał oświadczyć m.in. „Nie mogę zaakceptować, że człowiekowi, który odpowiada za śmierć wielu osób w katastrofie, stawia się pomniki, nazywa jego nazwiskiem ulice i place”.

Związkowcy z regionalnego zarządu NSZZ Solidarność uznali, że Palikot znieważył w ten sposób miejsce publiczne oraz pomówił Lecha Kaczyńskiego. Zawiadomili o tym prokuraturę. Z wnioskiem o wszczęcie śledztwa wystąpiło również Stowarzyszenie Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ uznała jednak, że do przestępstwa nie doszło, więc śledztwa nie będzie. Zdaniem prokuratora, nie można mówić o znieważeniu pomnika. – Doszło do złośliwości i swawoli, mającej w sposób chuligański zwrócić uwagę mediów na zachowanie i przekonania kandydata – napisał prokurator o zaklejeniu tablicy z nazwą placu.

Zdaniem śledczych, z samych wypowiedzi Palikota wynika, że nie jest w stanie znieważyć zmarłego prezydenta wśród jego zwolenników. Może jedynie zamanifestować swoje poglądy.

Śledczy zbadali m.in. telewizyjne nagranie z wiecu. Okazało się, że mówiąc o „ludziach odpowiedzialnych za śmierć” Janusz Palikot nie wskazał na Lecha Kaczyńskiego. Nie przypisał mu bezpośrednio odpowiedzialności za katastrofę w Smoleńsku.

Według prokuratury, zarówno lider Twojego Ruchu, jak i poseł Michał Kabaciński dopuścili się tylko „chuligańskiego wybryku”. Mogą zostać ukarani za wykroczenie. A postępowanie w tej sprawie nadal prowadzi lubelska policja. 

Gość
Gość
Guest2
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lipca 2015 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kaczyński jak Lenin i Stalin dla pisuarów, bóg, nie człowiek, święty za życia, śnięty obecnie, spoczywa w gnoju jakiego sam narobił. "Ląduj dziadu" i takie tam rozkazy wydawane na pokładach samolotów. Raz nawet piloci zostali zjechani przez któregoś pisuara z mównicy sejmowej, bo ośmielili się nie wykonać rozkazu i nie wylądowali w Gruzji bodajże. W Smoleńsku to samo było, ale tym razem rozkaz wykonano, niestety... i macie swój "zamach", pisuary. Zamach prezydęta na siebie samego i prawie setkę niewinnych osób.

O czym ty piszesz ?? pier dolona,czerwona,komunistyczna świnio !!!!!!

Rozwiń
Gość
Gość (2 lipca 2015 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zrobię tak ja to ile dostanę??
Rozwiń
Guest2
Guest2 (2 lipca 2015 o 11:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

1 lipca 2015 o godzinie 23:40 - pisal imbecyl.

ale prawdę pisał......

Rozwiń
Gość
Gość (2 lipca 2015 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kto jest Palikot??? Przecież to już trup polityczny! Kto się przejmuje tym panem! Został mu chyba tylko wibrator co sie nim kiedyś zabawiał na konferencji prasowej!!!
Rozwiń
Gość
Gość (2 lipca 2015 o 08:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
1 lipca 2015 o godzinie 23:40 - pisal imbecyl.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!