środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Panattoni bliżej Felina. Koncern złożył ofertę na 17-hektarową działkę

Dodano: 19 maja 2015, 06:42

Cały teren na Felinie to nieco ponad 17 ha, z czego 12–13 ha inwestor zamierza przeznaczyć pod zabud
Cały teren na Felinie to nieco ponad 17 ha, z czego 12–13 ha inwestor zamierza przeznaczyć pod zabud

Ponad 22 miliony złotych oferuje za tereny Uniwersytetu Przyrodniczego na Felinie spółka należąca do globalnego koncernu Panattoni. Potencjalny inwestor chce tu wybudować największy w regionie park przemysłowy

W ogłoszonym przez uczelnię przetargu wpłynęła jedna oferta. Wczoraj nastąpiło komisyjne otwarcie koperty.

Chętnym do nabycia ponad 17-hektarowej działki okazała się spółka PDC Industrial Center 44 z siedzibą w Warszawie, należąca do koncernu Panattoni. Za teren na Felinie oferuje 22 miliony 301 tys. zł. Uniwersytet cenę wywoławczą ustalił na 22,3 mln.

– Oferta zawiera wszystkie wymagane dokumenty i jest złożona prawidłowo – mówi Grażyna Szymczyk, kanclerz Uniwersytetu Przyrodniczego. Uczelniana komisja przed podjęciem ostatecznej decyzji o sfinalizowaniu transakcji musi przeanalizować ofertę. – Chcemy to zrobić bez niepotrzebnej zwłoki – podkreśla pani kanclerz.

Park produkcyjno- technologiczny

Przedstawiciele firmy Panattoni do czasu formalnego nabycia działki nie chcą mówić o szczegółach swojej inwestycji. Plany koncernu zna już jednak lubelski Ratusz.

– Firma złożyła ofertę dotyczącą budowy parku produkcyjno-technologicznego – potwierdza Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta. – Cały teren na Felinie to nieco ponad 17 ha, z czego 12-13 ha inwestor zamierza przeznaczyć pod zabudowę.

Będzie praca

Za Parkiem Naukowo-Technologicznym mają powstać zakłady produkcyjne i magazyny. W sumie ok. 80 tys. mkw. – Większość obiektów ma być przeznaczona na działalność produkcyjną – precyzuje Sagan. – To oznacza sporo nowych miejsc pracy.

Ile? Tego jeszcze nie wiadomo, bo projekt Panattoni różni się od „klasycznych” inwestycji w strefie ekonomicznej. Inwestorzy starający się o pozwolenie na działalność w tym miejscu deklarują zwykle planowaną wartość inwestycji i liczbę miejsc pracy, jakie utworzą. Inaczej jest z deweloperami, jak Panattoni. W takim przypadku spółka kupuje ziemię od uczelni i buduje obiekty dopasowane do potrzeb przyszłych najemców, którzy sami występują o zgodę na działalność w strefie.

Kilkaset ciężarówek na dobę

Jak ustaliliśmy, koncern jest w kontakcie z kilkoma potencjalnymi inwestorami, którzy są zainteresowani wynajmem powierzchni. Są wśród nich przedsiębiorcy z regionu, ale też firmy z kraju i ze świata.

Panattoni ma też pokryć część kosztów budowy nowego układu drogowego i dojazdów do planowanego parku. Ze wstępnych szacunków wynika, że nowe magazyny może obsługiwać nawet kilkaset ciężarówek na dobę.

jsz

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje w Lublinie biznes
Gość
Leon
Gość
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 maja 2015 o 08:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

cóz skoro nie wiesz co ma być w Rzeszowie, to nie komentuj :) czekaj obserwuj, możesz przyjechać zobaczyć jak buduje tu Goldbeck, a budują w Jasionce (Tajęcinie) pod Rzeszowem.

Taaaa cały Polska patrzy, obserwuje i przebiera nogami co w tym słynnym z pomnika mojrzeszowie sie buduje  :P  a na forum az miło poczytać jak żółc zalewa przeciwników Żuka,najlepszego prezydenta w histori Lbn, pewnie już mobilizacja na niedziele ( nie zebym popierał bredzislawa, tez dobry szogun :D  )

Rozwiń
Leon
Leon (19 maja 2015 o 20:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tak ma być, powierzchnia Panattoni Lublin ponad 2 razy większa niż w Rzeszowie :)

cóz skoro nie wiesz co ma być w Rzeszowie, to nie komentuj :) czekaj obserwuj, możesz przyjechać zobaczyć jak buduje tu Goldbeck, a budują w Jasionce (Tajęcinie) pod Rzeszowem.

Rozwiń
Gość
Gość (19 maja 2015 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

boli pisowskich klakierów ten Żuk, oj boli ... te wszystkie idiotyczne komentarze są tego najlepszym dowodem ...

Rozwiń
Zed
Zed (19 maja 2015 o 19:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lubelskim mądrołko-koziołko-matałkom nie dogodzi nigdy. Jak miasto organizuje ulgi dla lubelskiej firmy Centrum Zana, która stawia wielki kompleks biurowy przy Kraśnickiej to źle bo za bardzo pomagają, jak wchodzi wielka zagraniczna firma, kupuje za ciężkie miliony ziemie i organizuje nowe gałęzie przemysłu i miejsca pracy, to też źle bo nie jest polska...Narzekacie na wszystko i wszystkich nieudacznicy i dlatego nigdy wam się nie poprawi. Jedźcie zatruwać inne miasto jak w Lublinie wszystko wam nie pasuje.

Rozwiń
Gość
Gość (19 maja 2015 o 17:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zapomnieliście dodać: artykuł sponsorowany przez Żuka. "anka" ma racje - nie problem załatwić inwestora który kupi Lublin i zainwestuje. Ale żeby znaleźć takiego który będzie "swój", zainwestuje i da miejsca pracy już trudniej. Wstyd panie prezydencie promowac się na takich inwestycjach. A ty "gościu" skończ z tym swoim debilnym argumentem że trzeba było samemu kupić. Od tego jest prezydent miasta żeby RZĄDZIĆ a nie dawać sie ....... Ja sie nie dam podpuścić i ci mądrzejsi też.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!