Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 września 2016 r.
12:31

Pasażer zablokował odjazd autobusu MPK. Bo kierowca nie chciał go wpuścić poza przystankiem

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
69 24 A A

Własnym ciałem przez kilkanaście minut blokował odjazd autobusu mężczyzna, który nie został wpuszczony do pojazdu przez kierowcę. Spacyfikowała go dopiero policja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komediowe sceny rozegrały się rankiem na ul. Lwowskiej w Lublinie. Autobus linii 6 jadący w kierunku ul. Romera był już poza przystankiem, gdy zaczął się do niego dobijać mężczyzna z walizką. Kierowca nie otworzył mu drzwi, bo między przystankami nie wolno mu nikogo do pojazdu wpuszczać, ani z niego wypuszczać. Ale mężczyzna z walizką nie dał za wygraną.

– Stanął przed pojazdem i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę – relacjonuje Weronika Opasiak, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. – Nie pomogły żadne prośby.

Dopiero wezwana na miejsce policja zdołała oswobodzić autobus. „Szóstka” pojechała dalej z 18- minutowym opóźnieniem, a mężczyzna tłumaczył policjantom, że bardzo chciał w nią wsiąść, bo spieszył się na pociąg.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kierowca / 2 września 2016 o 18:56
+1
A ja tam kiedyś wypuściłem kobitkę na światłach na ul.Lipowej.Wysidając uszkodziła sobie kolano.Łażenie po komendach skutecznie oduczyło mnie takiej dobroci.
Avatar
Roberto / 2 września 2016 o 18:48
+1
Ciekawe, że swoich kolegów zabierają i wypuszczają niekoniecznie na przystankach!!!
Tylko jest mała różnica,.Kolega w razie czego nie będzie targał kierowcy po sądach.Zwykłego pasażera w razie tragedi nie obchodzi że był dobry gdy chodzi o kasę.
Avatar
kylo / 3 września 2016 o 20:54
Co ty PANIUSIU  wiesz o KOMUNIKACJI  ????  Zanim coś napiszesz pomyśl kilka razy  !!!!!!!!!!!!!
Avatar
opiniak.tom / 2 września 2016 o 21:11
Pierdzielene głupot. Wpusciłby go i po sprawie. A moze autobus był minutę przed czasem, sprawdził to kto? To początek trasy 6-tki więc może jednak był wcześniej.
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 21:09
Kolejny temat dla gawiedzi, dla plebsu. I robienie po raz kolejny gównoburzy. O rzeczach naprawdę ważnych nie przeczytacie - nie dowiecie się.
Avatar
pasażerka skazana na MPK / 2 września 2016 o 20:42
A kto by zapłacił odszkodowanie mojej rodzinie, gdybyśmy obie z siostrą zeszły na zawał, biegnąc ostatkiem sił do mającego za chwilę odjechać pociągu do Warszawy? To także jest historia prawdziwa. Szanowne MPK może sprawdzić, czy w dniu 08 sierpnia 2016 odjechał w stronę dworca PKP autobus nr 45, który na przystanku Poznańska 02 (ul. Orkana)powinien być o godz. 17.25?  Gdy stało sie już oczywiste, że go nie będzie, ratowałyśmy się trolejbusem 154, lecz ten wlókł się nad wyraz niemiłosiernie. Jeszcze jedna przesiadka w biegu - i cudem wbiegłyśmy do ostatniego wagonu. Mam i bez tego problemy kardiologiczne, a wtedy bardzo długo obie nie mogłyśmy dojść do siebie. Już po drodze nie mogłam złapać oddechu, potem na 50% nie byłam pewna, czy nie dostanę zawału. Niemal płacz i ze 40 minut strasznego kaszlu, którego nie mogłam opanować. Jakoś przeżyłam. Sama jestem sobie winna, bo liczyłam, że zdążę tym następnym, a należało olać zakupione już bilety lub od razu wziąć taksówkę. Nie zgłaszałam zażalenia do MPK, bo uznałam, że takie sytuacje mogą się tam zdarzyć, choć szkoda, że akurat rzecz dotyczyła autobusu jadącego w stronę dworca PKP. Te linie powinne być szczególnie chronione. Wielka szkoda, że podobnej wyrozumiałości dla spóźnionego pasażera nie miał dziś kierowca autobusu zmierzającego w stronę dworca kolejowego. W imię ludzkiej życzliwości warto niekiedy odrobinę nagiąć bezlitosne przepisy. Inna moja opowieść - to ta sprzed jakichś dwóch lat, w której kierowca złamał regulamin po to, by uniemożliwić mi i mojemu mężowi przesiadkę na Placu Wolnośći z jednego nocnego autobusu do drugiego. Oba autobusy spotykały się tam właśnie, z pewnością z założeniem, by nocni podróżnicy mogli z jednej lini przesiąść się do innej. Tak więc z ulicy Orkana przez Plac Wolności mieliśmy nadzieję spokojnie dojechać na pierwszy pociąg do Krakowa. Pewnie, ze można taksówką, ale też trzeba mieć kasę. Odrobina trudu, by wstać wcześniej, mogłaby się opłacić, gdyby perfidny kierowca, widząc na Placu Wolności nas zmierzających ku drzwiom jego pojazdu, nie dodał gazu i nie odjechał. I co Szanowne MPK na to? Pewnie: obiecywałam sobie rozdmuchać aferę, tyle że szybko przeszła mi ta złość, a może po prostu straciłam nadzieję, że tam w MPK ktoś zechce Panu Kierowcy przetłumaczyć, jak powinien się po ludzku zachować, nie czyniąc nikomu żadnej łaski i nie naginając przepisów. Bo ja myślałam, że autobusy są dla nas, pasażerów, a nie dla kierowców, którzy niekiedy zachowują się w swoich pojazdach jak Panowie i Władcy.
A kto by zapłacił odszkodowanie mojej rodzinie, gdybyśmy obie z siostrą zeszły na zawał, biegnąc ostatkiem sił do mającego za chwilę odjechać pociągu do Warszawy? To także jest historia prawdziwa. Szanowne MPK może sprawdzić, czy w dniu 08 sierpnia 2016 odjechał w stronę dworca PKP autobus nr 45, który na przystanku Poznańska 02 (ul. Orkana)powinien być o godz. 17.25?  Gdy stało sie już oczywiste, że go nie będzie, ratowałyśmy się trolejbusem 154, lecz ten wlókł się nad wyraz niemiłosiernie. Jeszcze jedna przesiadka w biegu - i cudem wbiegły... rozwiń
Avatar
Zen53 / 2 września 2016 o 20:19
Zakład Ubezpieczeniowy nie przyznaje odszkodowania za zdarzenie podczas wysiadanie/wsiadania poza przystankiem w wyniku którego pasażer doznał poważnego urazu, koszt musi pokryć kierowca, na drodze Sądowej Cywilnej, wytoczonej przez rodzinę, liczy się kasa, a nie że kierowca miał miękkie serce i uległ prośbie. Przepisy PBH są mi znane i takie sytuacje, gdzie w takim przypadku kierowca po prostu dostaje po du...
Avatar
Łukasz / 2 września 2016 o 17:33
Czy Państwo nie rozumiecie, że ten człowiek spóźnił się na autobus. Mnie osobiście irytują ludzie, którzy przychodzą na ostatnią chwilę. Można przyjść troche wcześniej i jest po kłopocie. Jakjeżdze MPK i jestem na przystanku przed odjazdem autobusu to mi się nie zdarzyło, aby kierowca mnie nie wpuścił. Więc jest wyjście - wychodzić o 5 minut wcześniej ;-)
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 17:30
Jak sie idzie na aut to sie idzie wczesniej. I bardzo dovrze ten kierowca postapil gdyz odjechal od przystanku i nie musial wcale mu otwierac. Nikt nie pomyslal ze jak by mu otworzyl a jemu by cos nagle sie stalo to pozniej by byly zale jaki kierowca to zly.
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 17:03
mogl go wpuscic idiota...jezeli nie jechal jeszcze to w czym problem?
Avatar
kylo / 3 września 2016 o 20:54
Co ty PANIUSIU  wiesz o KOMUNIKACJI  ????  Zanim coś napiszesz pomyśl kilka razy  !!!!!!!!!!!!!
Avatar
opiniak.tom / 2 września 2016 o 21:11
Pierdzielene głupot. Wpusciłby go i po sprawie. A moze autobus był minutę przed czasem, sprawdził to kto? To początek trasy 6-tki więc może jednak był wcześniej.
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 21:09
Kolejny temat dla gawiedzi, dla plebsu. I robienie po raz kolejny gównoburzy. O rzeczach naprawdę ważnych nie przeczytacie - nie dowiecie się.
Avatar
pasażerka skazana na MPK / 2 września 2016 o 20:42
A kto by zapłacił odszkodowanie mojej rodzinie, gdybyśmy obie z siostrą zeszły na zawał, biegnąc ostatkiem sił do mającego za chwilę odjechać pociągu do Warszawy? To także jest historia prawdziwa. Szanowne MPK może sprawdzić, czy w dniu 08 sierpnia 2016 odjechał w stronę dworca PKP autobus nr 45, który na przystanku Poznańska 02 (ul. Orkana)powinien być o godz. 17.25?  Gdy stało sie już oczywiste, że go nie będzie, ratowałyśmy się trolejbusem 154, lecz ten wlókł się nad wyraz niemiłosiernie. Jeszcze jedna przesiadka w biegu - i cudem wbiegłyśmy do ostatniego wagonu. Mam i bez tego problemy kardiologiczne, a wtedy bardzo długo obie nie mogłyśmy dojść do siebie. Już po drodze nie mogłam złapać oddechu, potem na 50% nie byłam pewna, czy nie dostanę zawału. Niemal płacz i ze 40 minut strasznego kaszlu, którego nie mogłam opanować. Jakoś przeżyłam. Sama jestem sobie winna, bo liczyłam, że zdążę tym następnym, a należało olać zakupione już bilety lub od razu wziąć taksówkę. Nie zgłaszałam zażalenia do MPK, bo uznałam, że takie sytuacje mogą się tam zdarzyć, choć szkoda, że akurat rzecz dotyczyła autobusu jadącego w stronę dworca PKP. Te linie powinne być szczególnie chronione. Wielka szkoda, że podobnej wyrozumiałości dla spóźnionego pasażera nie miał dziś kierowca autobusu zmierzającego w stronę dworca kolejowego. W imię ludzkiej życzliwości warto niekiedy odrobinę nagiąć bezlitosne przepisy. Inna moja opowieść - to ta sprzed jakichś dwóch lat, w której kierowca złamał regulamin po to, by uniemożliwić mi i mojemu mężowi przesiadkę na Placu Wolnośći z jednego nocnego autobusu do drugiego. Oba autobusy spotykały się tam właśnie, z pewnością z założeniem, by nocni podróżnicy mogli z jednej lini przesiąść się do innej. Tak więc z ulicy Orkana przez Plac Wolności mieliśmy nadzieję spokojnie dojechać na pierwszy pociąg do Krakowa. Pewnie, ze można taksówką, ale też trzeba mieć kasę. Odrobina trudu, by wstać wcześniej, mogłaby się opłacić, gdyby perfidny kierowca, widząc na Placu Wolności nas zmierzających ku drzwiom jego pojazdu, nie dodał gazu i nie odjechał. I co Szanowne MPK na to? Pewnie: obiecywałam sobie rozdmuchać aferę, tyle że szybko przeszła mi ta złość, a może po prostu straciłam nadzieję, że tam w MPK ktoś zechce Panu Kierowcy przetłumaczyć, jak powinien się po ludzku zachować, nie czyniąc nikomu żadnej łaski i nie naginając przepisów. Bo ja myślałam, że autobusy są dla nas, pasażerów, a nie dla kierowców, którzy niekiedy zachowują się w swoich pojazdach jak Panowie i Władcy.
A kto by zapłacił odszkodowanie mojej rodzinie, gdybyśmy obie z siostrą zeszły na zawał, biegnąc ostatkiem sił do mającego za chwilę odjechać pociągu do Warszawy? To także jest historia prawdziwa. Szanowne MPK może sprawdzić, czy w dniu 08 sierpnia 2016 odjechał w stronę dworca PKP autobus nr 45, który na przystanku Poznańska 02 (ul. Orkana)powinien być o godz. 17.25?  Gdy stało sie już oczywiste, że go nie będzie, ratowałyśmy się trolejbusem 154, lecz ten wlókł się nad wyraz niemiłosiernie. Jeszcze jedna przesiadka w biegu - i cudem wbiegły... rozwiń
Avatar
Zen53 / 2 września 2016 o 20:19
Zakład Ubezpieczeniowy nie przyznaje odszkodowania za zdarzenie podczas wysiadanie/wsiadania poza przystankiem w wyniku którego pasażer doznał poważnego urazu, koszt musi pokryć kierowca, na drodze Sądowej Cywilnej, wytoczonej przez rodzinę, liczy się kasa, a nie że kierowca miał miękkie serce i uległ prośbie. Przepisy PBH są mi znane i takie sytuacje, gdzie w takim przypadku kierowca po prostu dostaje po du...
Avatar
Kierowca / 2 września 2016 o 18:56
+1
A ja tam kiedyś wypuściłem kobitkę na światłach na ul.Lipowej.Wysidając uszkodziła sobie kolano.Łażenie po komendach skutecznie oduczyło mnie takiej dobroci.
Avatar
Roberto / 2 września 2016 o 18:48
+1
Ciekawe, że swoich kolegów zabierają i wypuszczają niekoniecznie na przystankach!!!
Tylko jest mała różnica,.Kolega w razie czego nie będzie targał kierowcy po sądach.Zwykłego pasażera w razie tragedi nie obchodzi że był dobry gdy chodzi o kasę.
Avatar
Łukasz / 2 września 2016 o 17:33
Czy Państwo nie rozumiecie, że ten człowiek spóźnił się na autobus. Mnie osobiście irytują ludzie, którzy przychodzą na ostatnią chwilę. Można przyjść troche wcześniej i jest po kłopocie. Jakjeżdze MPK i jestem na przystanku przed odjazdem autobusu to mi się nie zdarzyło, aby kierowca mnie nie wpuścił. Więc jest wyjście - wychodzić o 5 minut wcześniej ;-)
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 17:30
Jak sie idzie na aut to sie idzie wczesniej. I bardzo dovrze ten kierowca postapil gdyz odjechal od przystanku i nie musial wcale mu otwierac. Nikt nie pomyslal ze jak by mu otworzyl a jemu by cos nagle sie stalo to pozniej by byly zale jaki kierowca to zly.
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 17:03
mogl go wpuscic idiota...jezeli nie jechal jeszcze to w czym problem?
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 0

W Szkole Podstawowej nr 8 nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 6 3

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 31 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 9 1

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo]
galeria
film

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo] 11 3

Dzisiaj mecz Polska - Kolumbia. Zapytaliśmy Juana, rodowitego Kolumbijczyka, który przyjechał do Lublina, m.in. o to jaki wynik obstawia.

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 7 1

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 13 4

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał