Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 kwietnia 2018 r.
12:27

Tel Awiw: Turyści, którzy utknęli na lotnisku, wrócili do Lublina

38 18 A A
Pasażerowie z Lublina na lotnisku w Tel Awiwie
Pasażerowie z Lublina na lotnisku w Tel Awiwie (fot. czytelnik)

Od wtorku nie mogło wrócić do Lublina ok. 140 pasażerów linii Wizz Air, których samolot musiał lądować na lotnisku w Tel Awiwie z powodu pękniętej szyby. Jak udało nam się ustalić pasażerowie siedzą już w samolocie

Aktualizacja artykułu: 27 kwietnia 2018 r. 10:35
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jesteśmy uwięzieni na tym lotnisku. Co jakiś czas jesteśmy zwodzeni nową godziną odlotu – mówi mieszkanka Lublina. – Trzymają nas od trzech dni, ludzie zaczynają wariować – dodaje. – Wtorek i środę spędziliśmy w hotelu, siedzimy dziś od 5 rano i nie wiemy, co robić – skarży się lublinianka.

Samolot miał przymusowe lądowanie we wtorek wieczorem. Jak tłumaczy przedstawicielka Wizz Air, jedną z szyb airbusa uszkodził ptak. Od tamtej pory samolot jest uziemiony, a razem z nim około 140 osób.

– Pasażerowie w tym momencie (ok. 3/4 podróżnych to Polacy) koczują na lotnisku w Tel Awiwie. Nie wiedzą, co dalej z nimi będzie. Przewoźnik Wizz Air nie jest w stanie udzielić informacji, przysłał na lotnisko osobę z „firmy współpracującej”, która na wszelkie poważne pytania zasłania się odpowiedziami, że „nie jest pracownikiem WizzAir” – napisał do nas zaniepokojony Arkadiusz Ciołek.

W podobnej sytuacji są Andrzej i Jadwiga Szala z Kalinówki, którzy polecieli do Tel Awiwu na kilkudniową wycieczkę. – Ptak najprawodobniej uszkodził szybę w kabinie pilotów i doszło do dekompresji. Prawdopodobnie dlatego samolotem nie można nigdzie polecieć, zanim nie przejdzie lotów testowych. Boimy się, że będzie to trwało kolejne dni – mówi Paweł Szala, syn małżeństwa z Kalinówki, który do nas zadzwonił.

Skontaktowaliśmy się z Anną Robaczyńską, przedstawicielką Wizz Air. – Szyba w samolocie została już wymieniona, wylot został zaplanowany na dzisiaj około godz. 14 polskiego czasu (15 w Izraelu - red.) – mówi Anna Robaczyńska.

– Rodzice dostali nieoficjalną informację, że jeżeli nie uda się wylecieć dziś do godz. 15, to powrót prawdopodobnie będzie dopiero w sobotę – mówi Paweł Szala.

Na tablicy pojawiła się kolejna informacja na temat godziny odlotu. Tymrazem zaplanowano go na godz. 17 lokalnego czasu (16 polskiego). - Dostałem informację, że moi rodzice siedzą już w samolocie - mówi Paweł Szala.

Samolot dotarł do Lublina w czwartek wieczorem

(fot. czytelnik)
(fot. czytelnik)
(fot. czytelnik)

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Henio / 27 kwietnia 2018 o 07:17
+1
Nie wszyscy kupili jarmułki na targu a to jest element obowiązkowy.
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 o 13:33
+1
".żyją z dania na dzień?" --- Masz racje z dania na dzień :P
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2018 o 09:20
Może poprostu nie wiedzą o takich możliwościach. Nie wszyscy są tak ibcykani w świecie Wizzaru lotu lufthansy itd. mozemktos leciał pierwszy raz w życiu.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2018 o 09:18
Ludzie po co te wredne chamskie komentarze. Żal dupę ściska że was nie stać?????!!!!
Avatar
Henio / 26 kwietnia 2018 o 20:50
Gosc napisał:
Lubelskie żydki poleciały w goście do rodziny i mają problem. A na piechotę przez morze śródziemne, szlak już przetarty.
 Podobno przetarty, ale nie przez Morze Śródziemne, tylko przez Morze Czerwone.
Avatar
Bogdan / 26 kwietnia 2018 o 18:40
Noi dobrze im tak. Po ch..a tam sie pchali? Bo słyszeli że twoja stara tam oferuje to i owo to się rzucili tłumnie.. 
Avatar
spokojnie oczekujący na gości z Izraela... / 26 kwietnia 2018 o 18:35
....tak po prostu się zdarza! "Tani" przewoźnicy zarabiają na tym, że ich samoloty cały czas są w powietrzu i nie ma żadnego marginesu w postaci zapasowych stojących w hangarach i czekających, aż cos się wydarzy! Tradycyjne linie współpracują w ramach różnych grup, jak np. Lot i wzajemnie się wspierają udostępniając możliwość dokonywania rezerwacji!
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 o 18:34
Noi dobrze im tak. Po ch..a tam sie pchali?
Avatar
Gosc / 26 kwietnia 2018 o 16:01
Lubelskie żydki poleciały w goście do rodziny i mają problem. A na piechotę przez morze śródziemne, szlak już przetarty.
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 o 15:21
Kupic bilety na inny lot przez Monachium do Lublina lub do Wawy i pozniej taksówka pod port lotniczy w Lublinie. Wizzair grzecznie zwroci za bilety i taksowke. Bo ma taki obowiazek. Swoja droga ciekawi mnie dlaczego Wizz nie przebookuje czesci pasazerow na samolot do Warszawy, przeciez tam lataja codziennie, a z cala pewnoscia nie po 100% lf.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2018 o 09:20
Może poprostu nie wiedzą o takich możliwościach. Nie wszyscy są tak ibcykani w świecie Wizzaru lotu lufthansy itd. mozemktos leciał pierwszy raz w życiu.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2018 o 09:18
Ludzie po co te wredne chamskie komentarze. Żal dupę ściska że was nie stać?????!!!!
Avatar
Henio / 27 kwietnia 2018 o 07:17
+1
Nie wszyscy kupili jarmułki na targu a to jest element obowiązkowy.
Avatar
Henio / 26 kwietnia 2018 o 20:50
Gosc napisał:
Lubelskie żydki poleciały w goście do rodziny i mają problem. A na piechotę przez morze śródziemne, szlak już przetarty.
 Podobno przetarty, ale nie przez Morze Śródziemne, tylko przez Morze Czerwone.
Avatar
Bogdan / 26 kwietnia 2018 o 18:40
Noi dobrze im tak. Po ch..a tam sie pchali? Bo słyszeli że twoja stara tam oferuje to i owo to się rzucili tłumnie.. 
Avatar
spokojnie oczekujący na gości z Izraela... / 26 kwietnia 2018 o 18:35
....tak po prostu się zdarza! "Tani" przewoźnicy zarabiają na tym, że ich samoloty cały czas są w powietrzu i nie ma żadnego marginesu w postaci zapasowych stojących w hangarach i czekających, aż cos się wydarzy! Tradycyjne linie współpracują w ramach różnych grup, jak np. Lot i wzajemnie się wspierają udostępniając możliwość dokonywania rezerwacji!
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 o 18:34
Noi dobrze im tak. Po ch..a tam sie pchali?
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 o 16:07
-1
Szyby pękają, bo żydy tak się radują z powodu przepchnięcia fikcji ust. 447 (w izbie USrael)
Avatar
Gosc / 26 kwietnia 2018 o 16:01
Lubelskie żydki poleciały w goście do rodziny i mają problem. A na piechotę przez morze śródziemne, szlak już przetarty.
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 o 15:21
Kupic bilety na inny lot przez Monachium do Lublina lub do Wawy i pozniej taksówka pod port lotniczy w Lublinie. Wizzair grzecznie zwroci za bilety i taksowke. Bo ma taki obowiazek. Swoja droga ciekawi mnie dlaczego Wizz nie przebookuje czesci pasazerow na samolot do Warszawy, przeciez tam lataja codziennie, a z cala pewnoscia nie po 100% lf.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!