Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 września 2014 r.
18:30
Edytuj ten wpis

Perła otwiera pijalnię przy Bernardyńskiej. Piwo, jedzenie i długi bar

Autor: Zdjęcie autora TOMA
1490 12 A A

W czwartek o 12 zostanie otwarta Perłowa Pijalnia Piwa na terenie obiektów Perły Browarów Lubelskich przy ul. Bernardyńskiej 15. Podobny lokal działał tu przed laty, ale jego bywalcy mogą mieć problem z poznaniem tego miejsca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wewnątrz znalazł się m. in. 30 metrowy bar, przy którym będzie mogło usiąść 70 osób. Klienci będą mogli spróbować ośmiu rodzajów piwa z lubelskiego browaru. Cztery z nich będą stałe, zaś pozostałe będą się zmieniać.

- Chcemy pokazywać gatunki, które nie są produkowane komercyjnie. Obecnie proponujemy m. in. piwo dymione, typowo niemiecki gatunek, który jest bardzo rzadko spotykany - mówi Grzegorz Tomczyk, menadżer pijalni.

- Chcemy promować świadomość spożywania piwa. Do wszystkich rodzajów mamy odpowiednie szklanki. Do jedzenia proponujemy rzeczy, które można polecić do każdego piwa. Jako obsługa będziemy udzielać odpowiedzi na wszystkie pytania - dodaje.

Oprócz piwa w lokalu będzie można spróbować m. in. win z Opola Lubelskiego, czy nagradzanych w Stanach Zjednoczonych i Japonii nalewek Majewskiego. Jak możemy przeczytać w menu, woda, która jest podstawowym składnikiem piwa klientom będzie serwowana za darmo.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hektor / 5 września 2014 o 23:33

A będą koreczki serowe i kabanosiki?

Avatar
lipa / 4 września 2014 o 16:58

Cieszy mnie to, że browar przeszedł w niemieckie ręce, tak samo jak cieszy ilość wybudowanych hipermarketów, które, ktoś powie, dają Polakom pracę. Owszem, może i dają... 1200zł, umowa śmieciowa (często przez agencję pracy tymczasowej), dyktują warunki (ceny) dostawcom, a klient końcowy wcale nie płaci taniej. Za to są zyski. Zyski, które w cudowny sposób wypływają zwykle za naszą zachodnią granicę, zasilając inne gospodarki. By żyło się lepiej! (nie nam tutaj oczywiście).

Zatem pijmy piwka z lubelskiego z nazwy browaru i wspierajmy zagranicę. Bo obcokrajowcom, a w szczególności niemcowm bardzo zależy by u nas budować dobrobyt. Wcale nie traktują nas jak wyrobników, jak tanią siłę roboczą i rynek zbytu. Wcale nie.

Niemieckie?Duńskie reczej

Niemieckie?Duńskie reczej

rozwiń
Avatar
Barbara Ubryk / 4 września 2014 o 13:57

Najlepsza atmosfera sprzyjająca kulturalnej konsumpcji była w słynnym barze WZ którego niestety już od dawna nie ma.

Avatar
adamus / 4 września 2014 o 13:47

nawet perłe nam zabrali...jak sie o tym dowiedziałem to naprawde wole kupic cos z innej okolicy pl ale wiem ze jest pl a nie obce...szkoda słów!

Avatar
aaa / 4 września 2014 o 09:03

Perła jest w polskich rękach

Avatar
AS# / 3 września 2014 o 22:03

A czy powróci do 3 piw i więcej chleb ze smalcem skwarkami??? Mi tam brakuje takiego klimatu jaki był wiele lat temu.

Avatar
piwosz patriota / 3 września 2014 o 21:57

Panie Andrzeju, przykro mi, ale do piwa nie dodaje się żadnej chemii w celu przyspieszenia fermentacji (no bo jakiej? Chemii w szkole nie było?), a pan Panie piwoszu, powinien się pan cieszyć, że Polacy pracują tu na miejscu oraz, że powstało w naszym pięknym mieście takie miejsce, gdzie kultura picia piwo będzie promowana (oczywiście mam nadzieję, że przez kompetentnych ludzi), że będzie można napić się napitku z odpowiedniego dla niego szkła. A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że Browar Lubelski nareszcie chce zrobić coś dla prawdziwych piwoszy.

Cieszy mnie to, że browar przeszedł w niemieckie ręce, tak samo jak cieszy ilość wybudowanych hipermarketów, które, ktoś powie, dają Polakom pracę. Owszem, może i dają... 1200zł, umowa śmieciowa (często przez agencję pracy tymczasowej), dyktują warunki (ceny) dostawcom, a klient końcowy wcale nie płaci taniej. Za to są zyski. Zyski, które w cudowny sposób wypływają zwykle za naszą zachodnią granicę, zasilając inne gospodarki. By żyło się lepiej! (nie nam tutaj oczywiście).

Zatem pijmy piwka z lubelskiego z nazwy browaru i wspierajmy zagranicę. Bo obcokrajowcom, a w szczególności niemcowm bardzo zależy by u nas budować dobrobyt. Wcale nie traktują nas jak wyrobników, jak tanią siłę roboczą i rynek zbytu. Wcale nie.

Cieszy mnie to, że browar przeszedł w niemieckie ręce, tak samo jak cieszy ilość wybudowanych hipermarketów, które, ktoś powie, dają Polakom pracę. Owszem, może i dają... 1200zł, umowa śmieciowa (często przez agencję pracy tymczasowej), dyktują warunki (ceny) dostawcom, a klient końcowy wcale nie płaci taniej. Za to są zyski. Zyski, które w cudowny sposób wypływają zwykle za naszą zachodnią granicę, zasilając inne gospodarki. By żyło się lepiej! (nie nam tutaj oczywiście).

rozwiń

Avatar
NieZnamSięToSię Wypowiem / 3 września 2014 o 21:32

Panie Andrzeju, przykro mi, ale do piwa nie dodaje się żadnej chemii w celu przyspieszenia fermentacji (no bo jakiej? Chemii w szkole nie było?), a pan Panie piwoszu, powinien się pan cieszyć, że Polacy pracują tu na miejscu oraz, że powstało w naszym pięknym mieście takie miejsce, gdzie kultura picia piwo będzie promowana (oczywiście mam nadzieję, że przez kompetentnych ludzi), że będzie można napić się napitku z odpowiedniego dla niego szkła. A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że Browar Lubelski nareszcie chce zrobić coś dla prawdziwych piwoszy.

Panie Andrzeju, przykro mi, ale do piwa nie dodaje się żadnej chemii w celu przyspieszenia fermentacji (no bo jakiej? Chemii w szkole nie było?), a pan Panie piwoszu, powinien się pan cieszyć, że Polacy pracują tu na miejscu oraz, że powstało w naszym pięknym mieście takie miejsce, gdzie kultura picia piwo będzie promowana (oczywiście mam nadzieję, że przez kompetentnych ludzi), że będzie można napić się napitku z odpowiedniego dla niego szkła. A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że Browar Lubelski nareszcie chce zrobić coś dla prawd... rozwiń

Avatar
m / 3 września 2014 o 21:20

woda w pijalni piwa gratis? to brzmi wieloznacznie :)

Avatar
adolf / 3 września 2014 o 21:15

Chyba masz złe informacje

Avatar
hektor / 5 września 2014 o 23:33

A będą koreczki serowe i kabanosiki?

Avatar
lipa / 4 września 2014 o 16:58

Cieszy mnie to, że browar przeszedł w niemieckie ręce, tak samo jak cieszy ilość wybudowanych hipermarketów, które, ktoś powie, dają Polakom pracę. Owszem, może i dają... 1200zł, umowa śmieciowa (często przez agencję pracy tymczasowej), dyktują warunki (ceny) dostawcom, a klient końcowy wcale nie płaci taniej. Za to są zyski. Zyski, które w cudowny sposób wypływają zwykle za naszą zachodnią granicę, zasilając inne gospodarki. By żyło się lepiej! (nie nam tutaj oczywiście).

Zatem pijmy piwka z lubelskiego z nazwy browaru i wspierajmy zagranicę. Bo obcokrajowcom, a w szczególności niemcowm bardzo zależy by u nas budować dobrobyt. Wcale nie traktują nas jak wyrobników, jak tanią siłę roboczą i rynek zbytu. Wcale nie.

Niemieckie?Duńskie reczej

Niemieckie?Duńskie reczej

rozwiń
Avatar
Barbara Ubryk / 4 września 2014 o 13:57

Najlepsza atmosfera sprzyjająca kulturalnej konsumpcji była w słynnym barze WZ którego niestety już od dawna nie ma.

Avatar
adamus / 4 września 2014 o 13:47

nawet perłe nam zabrali...jak sie o tym dowiedziałem to naprawde wole kupic cos z innej okolicy pl ale wiem ze jest pl a nie obce...szkoda słów!

Avatar
aaa / 4 września 2014 o 09:03

Perła jest w polskich rękach

Avatar
AS# / 3 września 2014 o 22:03

A czy powróci do 3 piw i więcej chleb ze smalcem skwarkami??? Mi tam brakuje takiego klimatu jaki był wiele lat temu.

Avatar
piwosz patriota / 3 września 2014 o 21:57

Panie Andrzeju, przykro mi, ale do piwa nie dodaje się żadnej chemii w celu przyspieszenia fermentacji (no bo jakiej? Chemii w szkole nie było?), a pan Panie piwoszu, powinien się pan cieszyć, że Polacy pracują tu na miejscu oraz, że powstało w naszym pięknym mieście takie miejsce, gdzie kultura picia piwo będzie promowana (oczywiście mam nadzieję, że przez kompetentnych ludzi), że będzie można napić się napitku z odpowiedniego dla niego szkła. A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że Browar Lubelski nareszcie chce zrobić coś dla prawdziwych piwoszy.

Cieszy mnie to, że browar przeszedł w niemieckie ręce, tak samo jak cieszy ilość wybudowanych hipermarketów, które, ktoś powie, dają Polakom pracę. Owszem, może i dają... 1200zł, umowa śmieciowa (często przez agencję pracy tymczasowej), dyktują warunki (ceny) dostawcom, a klient końcowy wcale nie płaci taniej. Za to są zyski. Zyski, które w cudowny sposób wypływają zwykle za naszą zachodnią granicę, zasilając inne gospodarki. By żyło się lepiej! (nie nam tutaj oczywiście).

Zatem pijmy piwka z lubelskiego z nazwy browaru i wspierajmy zagranicę. Bo obcokrajowcom, a w szczególności niemcowm bardzo zależy by u nas budować dobrobyt. Wcale nie traktują nas jak wyrobników, jak tanią siłę roboczą i rynek zbytu. Wcale nie.

Cieszy mnie to, że browar przeszedł w niemieckie ręce, tak samo jak cieszy ilość wybudowanych hipermarketów, które, ktoś powie, dają Polakom pracę. Owszem, może i dają... 1200zł, umowa śmieciowa (często przez agencję pracy tymczasowej), dyktują warunki (ceny) dostawcom, a klient końcowy wcale nie płaci taniej. Za to są zyski. Zyski, które w cudowny sposób wypływają zwykle za naszą zachodnią granicę, zasilając inne gospodarki. By żyło się lepiej! (nie nam tutaj oczywiście).

rozwiń

Avatar
NieZnamSięToSię Wypowiem / 3 września 2014 o 21:32

Panie Andrzeju, przykro mi, ale do piwa nie dodaje się żadnej chemii w celu przyspieszenia fermentacji (no bo jakiej? Chemii w szkole nie było?), a pan Panie piwoszu, powinien się pan cieszyć, że Polacy pracują tu na miejscu oraz, że powstało w naszym pięknym mieście takie miejsce, gdzie kultura picia piwo będzie promowana (oczywiście mam nadzieję, że przez kompetentnych ludzi), że będzie można napić się napitku z odpowiedniego dla niego szkła. A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że Browar Lubelski nareszcie chce zrobić coś dla prawdziwych piwoszy.

Panie Andrzeju, przykro mi, ale do piwa nie dodaje się żadnej chemii w celu przyspieszenia fermentacji (no bo jakiej? Chemii w szkole nie było?), a pan Panie piwoszu, powinien się pan cieszyć, że Polacy pracują tu na miejscu oraz, że powstało w naszym pięknym mieście takie miejsce, gdzie kultura picia piwo będzie promowana (oczywiście mam nadzieję, że przez kompetentnych ludzi), że będzie można napić się napitku z odpowiedniego dla niego szkła. A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że Browar Lubelski nareszcie chce zrobić coś dla prawd... rozwiń

Avatar
m / 3 września 2014 o 21:20

woda w pijalni piwa gratis? to brzmi wieloznacznie :)

Avatar
adolf / 3 września 2014 o 21:15

Chyba masz złe informacje