poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Pięciu chętnych do rządzenia Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Dodano: 10 lipca 2016, 20:28

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

W piątek upłynął termin na zgłoszenia kandydatur w konkursie na dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

– Na razie wpłynęło do nas pięć ofert. Ta liczba może się jednak zmienić, bo w poniedziałek mogą do nas dotrzeć zgłoszenia, które zostały wysłane pocztą – powiedziała nam w piątek po południu Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego. – W ciągu dwóch tygodni powinna się zebrać komisja konkursowa, która wyłoni nowego dyrektora.

Urząd Marszałkowski nie zdradza kto wystartował w konkursie. Według nieoficjalnych informacji swoje oferty mieli złożyć m.in. Krzysztof Tuczapski, były szef lubelskiego NFZ, a obecnie zastępca dyrektora ds. medycznych w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie i prof. Krzysztof Warzocha, dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Nie udało nam się jednak z nimi skontaktować, aby to potwierdzić.

Według naszych ustaleń wśród nazwisk potencjalnych kandydatów był także Jakub Szulc, były wiceminister zdrowia, obecnie związany z firmą Ernst&Young, która przygotowała koncepcję połączenia COZL ze szpitalem Jana Bożego. On sam jednak temu zaprzecza.

Wiadomo za to na pewno, że w konkursie startuje Maciej Kondratowicz-Kucewicz, który teraz pełni obowiązki dyrektora centrum po odwołaniu prof. Elżbiety Starosławskiej. – Nie ukrywam, że złożyłem swoją ofertę. Wiele osób mi zaufało, w związku z czym nie mogłem postąpić inaczej – zaznacza Kondratowicz-Kucewicz. – Udało nam się opanować początkowy chaos i cały czas podejmujemy działania, które mają wyprowadzić szpital na prostą.

W skład siedmioosobowej komisji, która wyłoni nowego dyrektora wchodzą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, związków zawodowych i Urzędu Marszałkowskiego.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 lipca 2016 o 16:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Królowa przyszła jako baranek a powróci jako lew, i przyjedzie jako jeździec na trupiobladym koniu a imię jego będzie śmierć i piekło będzie podążało za nim. Apokalipsa wg w. jana
Rozwiń
Gość
Gość (11 lipca 2016 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja na miejscu Królowej udałbym się na pielgrzymkę do Dukli,przywdział szaty zakonne i założył zgromadzenie Siósr Sw. Jana z Dukli
Rozwiń
Gość
Gość (11 lipca 2016 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to bębniarz Hydraulik straci alimenta
Rozwiń
Gość
Gość (11 lipca 2016 o 16:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Łona nie wraca?
Rozwiń
Waldek
Waldek (11 lipca 2016 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W normalnie funkcjonującej firmie, jak jest problem to znajduje się przyczynę, wprowadza plan naprawczy obejmujący zarówno działania prewencyjne (żeby problem nie powrócił) jak i rozwiązujące problem. W przypadku COZL problemem (z punktu widzenia zarówno PIS jak i PO-PSL) nie jest sam szpital czy pacjenci. Problemem jest, że Elżbieta Starosławska wymknęła im się spod kontroli i brała dla siebie więcej niż życzyłby sobie Marszałek czy Wojewoda. Dlatego minęło pół roku i nadal nie wiemy czy było przestępstwo czy nie, za to program naprawczy wprowadzony idealnie - zamieniamy E. S. na mniej pazernego dyrektora (+ prewencja) mamy na niego haka. Dzięki temu będzie się dzielił i będzie lojalny. Szkoda tylko, że kosztuje to grubo ponad 100 milionów z naszych podatków i nie ma winnych ani przestępstwa, ani współwinnych, którzy do przestępstwa namawiali (dający łapówki) i którzy przestępstwa nie widzieli (nazdór). W kodeksie jest na to art 258. ale ani urzędnicy, ani dziennikarze nie chcą sprawy nazywać po imieniu - przestępczość zorganizowana. 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!