Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 marca 2017 r.
18:26

Platforma i KOD-owcy posadzili drzewa w Lublinie. Na złość PiS

Autor: Zdjęcie autora TOMA
229 146 A A

Przedstawiciele opozycji wykorzystali pierwszy dzień kalendarzowej wiosny do organizacji happeningów politycznych. Zasadzili w Lublinie kilkadziesiąt nowych drzew. To nawiązanie do przyjętej przez rząd PiS nowelizacji ustawy o ochronie przyrody, w związku z którą w całym kraju mamy do czynienia z masową wycinką.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Prawo i Sprawiedliwość wycięło służbę cywilną, Trybunał Konstytucyjny, niezależną prokuraturę, a teraz bierze się za samorządy. Wycina też polskie lasy na mocy ustawy przyjętej nocą 16 grudnia. Protestujemy przeciwko temu nie tylko werbalnie do tego – mówi poseł Włodzimierz Karpiński, szef lubelskich struktur Platformy Obywatelskiej. 

We wtorek wraz z innymi politykami PO u zbiegu ulic Głębokiej i Filaretów w Lublinie Karpiński zasadził sześć śliw. W akcji uczestniczyła m.in. lubelska radna Marta Wcisło, która niedawno dopominała się w ratuszu o budowę nowego parkingu pomiędzy al. Andersa i ul. Tumidajskiego na Kalinowszczyźnie. W ramach inwestycji wycięto ponad 40 drzew.

– Ale w części były one zniszczone i suche – tłumaczy radna Wcisło. – A na Kalinie ma powstać park przy ul. Zawilcowej, w którym zostanie posadzone niewspółmierna ilość drzew. Poza tym z prośbami o budowę tego parkingu zwracało się do mnie wielu mieszkańców, którzy nie mają gdzie parkować. Myślę, ze nadinterpretacją jest twierdzenie, ze te 40 drzew zakłóci ilość zieleni w dzielnicy – tłumaczy.

Także we wtorek 30 jabłoni w parku Rury pomiędzy Czubami i LSM zasadzili działacze Komitetu Obrony Demokracji. W trakcie akcji rozdawali też mieszkańcom sadzonki drzew iglastych. – Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że arogancja władzy prowadzi do powstawanie niemądrego i szkodliwego prawa – mówi Krzysztof Kamiński, szef lubelskiego KOD-u.

Komentarze 146

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 20:50
+1
jak ja się cieszę z tej złości, oby trwała jak najdłużej i owocowała sadzeniuen drzew
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 20:44
+1
słusznie, drzew nigdy za wiele, szczególnie, że Szyszko wycina co popadnie
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 20:43
+1
powstrzymać szaleńców z PIS(Piły i Siekiery)
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 20:37
+1
Tyle jadu sączyć w komentarzach mogą wyłącznie polacy, katolicy, pisowcy
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 20:36
+1
pis to dno dna
Avatar
ziggy / 21 marca 2017 o 19:20
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Trole pisowskie pełna mobilizacja, prezes niezadowolony aż kota kopnął. Odwracamy więc kota ogonem, stara śpiewka - Tuska wina, Zydów i cyklistów, róbmy afere bo lewactwo nas znowu pocisneło, do boju w moherze i zacofaniu aż po grób, nasz albo ich.A i nie zapominajcie o Żuku, owad twój wróg!!!Tylko garnek i ojciec Tadeusz jak Prometeusz, amen.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
+1
rozwiń
Avatar
nietroll / 21 marca 2017 o 19:20
+1
Na przełomie 2014/15 r. sztab wyborczy Dudy, wówczas PIS-owskiego kandydata w wyborach prezydenckich, zatrudnił ponad 800 hejterów do szerzenia w Internecie proPISowskiej propagandy. Stawka wynosiła od 1,5 zł (za umieszczanie w sieci „gotowca” dostarczanego przez sztab PIS-u) do nawet 3,5 zł za wpis autorski. Po zwycięstwie Dudy przekonanie wśród PIS-owców o skuteczności takiego PR wzrosło niepomiernie! A dokładnie 3-krotnie! Bo już w czerwcu zatrudniono kolejnych niemal 2000 hejterów. Ich stawki pozostały na niezmienionym poziomie, ale za szczególna aktywność zaczęto niektórych wynagradzać w dodatkowy sposób. Wszyscy byli wynagradzani z funduszu wyborczego PIS-u, czyli de facto z naszych pieniędzy! Bowiem, jak powszechnie wiadomo, składki członkowskie PIS-u (w 2014 r. ok. 470 tysięcy PLN) w 100% idą na sfinansowanie ochrony Kaczyńskiego… A i tak jest to tylko połowa kosztów tej ochrony (obecnie ponad 1,2 miliona!). PIS wygrał wybory. Niedawno jeden z ministrów w kancelarii Dudy przyznał, że w szczytowym okresie kampanii wyborczej dla PIS-u pracowało ponad 3000 hejterów! Z częścią z nich zakończono „współpracę”. Jednak do dziś jest ona kontynuowana z niemal 800 osobami… Stawki nieco spadły, dziś jest to od 1 zł („gotowiec”) do 3-4 zł za wpis samodzielny i zamieszczany tylko 1 raz w sieci. I najciekawsze… Od 2 tygodni PIS-owcy hejterzy nie są już finansowani ze środków wyborczych lub partyjnych!!! TYLKO JUŻ BEZPOŚREDNIO Z NASZYCH PODATKÓW! Zostali bowiem zakwalifikowani jako współpracownicy i specjaliści ds. PR rządu PIS-u i kancelarii Dudy! Jeśli kogoś dziwiła to mnogość (na różnych forach) różnych wpisów proPISowskich i antyPOwskich lub wymierzonych w Nowoczesną i samego Petru, pomimo tego zawłaszczania przez PIS Państwa i łamania konstytucji, to chyba powinna go przestać dziwić! Szczególnie biorąc pod uwagę, że każdy wpis na forum czytają setki, a nawet tysiące Internautów... Niemal dzień w dzień 200, 300 lub 400 osób siada do komputerów i puszcza w świat co im tylko proPIS-owska wyobraźnia podsunie… A jak im się kończy inwencja sięgają do broszury, w której na 8 stronach są gotowe „komentarze”, dostarczone przez PR-owców Kaczyńskiego… Do niedawna "wrogami nr 1" byli Kopacz, Sikorski, Schetyna lub Niesiołowski. Dziś niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o histeryczne, nienawistne ataki stał się Petru. Bo jest dla PIS-u najgroźniejszy... Ilu z nich tu jest dziś?????
Na przełomie 2014/15 r. sztab wyborczy Dudy, wówczas PIS-owskiego kandydata w wyborach prezydenckich, zatrudnił ponad 800 hejterów do szerzenia w Internecie proPISowskiej propagandy. Stawka wynosiła od 1,5 zł (za umieszczanie w sieci „gotowca” dostarczanego przez sztab PIS-u) do nawet 3,5 zł za wpis autorski. Po zwycięstwie Dudy przekonanie wśród PIS-owców o skuteczności takiego PR wzrosło niepomiernie! A dokładnie 3-krotnie! Bo już w czerwcu zatrudniono kolejnych niemal 2000 hejterów. Ich stawki pozostały na niezmienionym poziomie, ale z... rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 19:18
+1
Wiecej hejtu pisuary więcej hejtu, prezes już telepie globusem Polski.
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 19:13
+1
Lublin kocha drzewa. Dlatego nowa stacja kolejowa Lublin Zachód powstanie w lesie. Jak ja kocham kanapowych ekspertów, którzy robią z siebie debili na forum. Teren na stacje był wybrany już w latach 70-tych, specjalnie rozszerzono tory na peron, do wyciecia idzie jeden rząd drzew przy samych torach, do rezerwatu Stasin jest stąd ponad 3 km, coś chciałeś dodać baranku boży, czy litosciwie zamilkniesz? Sprawdz ile debile z pisu wycieli puszczy białowieskiej i to bez dworca.
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 19:08
+1
Trole pisowskie pełna mobilizacja, prezes niezadowolony aż kota kopnął. Odwracamy więc kota ogonem, stara śpiewka - Tuska wina, Zydów i cyklistów, róbmy afere bo lewactwo nas znowu pocisneło, do boju w moherze i zacofaniu aż po grób, nasz albo ich.A i nie zapominajcie o Żuku, owad twój wróg!!!Tylko garnek i ojciec Tadeusz jak Prometeusz, amen.
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 18:48
Ignoranci.
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 15:25
Bardzo dobry ruch. Gratuluję świetnego pomysłu i sadźmy dalej.
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 14:37
Prawdziwy polak katolik drzewa tylko wycina, a oddycha spalinami. I tak jest dobrze. Szybciej wymrzemy jako narod. Nmiej głupków na tym swiecie.
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 14:28
ale akcja! mogli jeszcze posprzątać psie kupy, jak im tak dobrze szło :) pokazali :) Jak ci panowie "tszymają" tak samo przybory do pisania jak łopaty to żal ...
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 12:04
OPOZYCJA TOTALNA - byle być antypisem, i donosić na swój kraj zdeprawowanym unijnym zaborcom. ZERO konstruktywnych pomysłów, tylko kij w szprychy rządowi - ot i całe po-psl-no
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 10:54
ale tłumy łojojojojoj.
Avatar
JB / 22 marca 2017 o 09:39
A kto robi beton z placu litewskiego? powycinana wiekszosc drzew i beton. Ma byc ladnie? dla kogo? 
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 09:29
na Zawilcowej wycięto mnóstwo drzew . Zostawiono pusty plac , bo architektowi nie pasowały do projektu . Po prostu zabrakło mu wyobraźni przestrzennej .Będziemy teraz czekać 25 lat , żeby wyrosły nowe. Zanim je wycięto przylatywało do mnie do karmnika mnóstwo gatunków dzikich ptaków : dzwońce , grubodzioby , dzięcioły , sikorki , wróble, a po wycięciu - tylko sikorki i wróble . Te stare drzewa były także zamieszkałe przez nietoperze . które czasami wpadały do mojego mieszkania . Po wycięciu drzew przestały się pojawiać .
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 09:16
Przestańcie robić paranoję, przez kilka lat wstecz w Lublinie sa wycinane drzewa bez opamiętania. I wszystko miało być zgodne z prawem. Były pisane petycje i co z tego ? Ciągłe beznadziejne inwestycje w mieście. Długów tyle , że nasze prawnuki nie spłacą a tu coraz więcej dziur w jezdni, słupów i drutów nad głową i.... coraz większe korki To jest wynik DOBRYCH INWESTYCJI w naszym mieście. Ale nigdy nie słyszałam ani nie było takiego artykułu jakie skutki ponoszą mieszkańcy , jaką cenę płacą mieszkańcy za tą obłudę. Zmuszani jesteśmy do utrzymywania zbędnych inwestycji
Przestańcie robić paranoję, przez kilka lat wstecz w Lublinie sa wycinane drzewa bez opamiętania. I wszystko miało być zgodne z prawem. Były pisane petycje i co z tego ? Ciągłe beznadziejne inwestycje w mieście. Długów tyle , że nasze prawnuki nie spłacą a tu coraz więcej dziur w jezdni, słupów i drutów nad głową i.... coraz większe korki To jest wynik DOBRYCH INWESTYCJI w naszym mieście. Ale nigdy nie słyszałam ani nie było takiego artykułu jakie skutki ponoszą mieszkańcy , jaką cenę płacą mieszkańcy za tą obłudę. Zmuszani jesteśmy ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 09:12
Jeśli sadzić to na terenie którego jest się właścicielem. Kto wydał zezwolenie na sadzenie tych zresztą błędnie dobranych drzew na terenach Skarbu Państwa. Kto zapłaci za ich usunięcie ?
Zobacz wszystkie komentarze 146

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!