poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Płatne parkowanie na Kraśnickiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 listopada 2007, 18:16
Autor: Ewa Stępień

Jeszcze w tym miesiącu za wjazd na teren szpitala przy al. Kraśnickiej będziemy płacić.

Bez względu na czas pozostawienia samochodu kierowca zapłaci około 2-3 złotych. Konkretna stawka jeszcze nie jest ustalona.

Każdego dnia jest podobnie. Samochody stoją na każdym wolnym skrawku powierzchni przed szpitalem. Nawet wzdłuż wjazdu do oddziału ratunkowego zarezerwowanego tylko dla karetek pogotowia. Z płatnego, niestrzeżonego, parkingu naprzeciwko budynku nie wszyscy korzystają. - Po co płacić 2 złote, kiedy tu jest wolne miejsce. Nikomu nie przeszkadzam - mówi kierowca opla.
- Proszę pani tu 2 złote, tam 2 złote i w połowie miesiąca portfel jest pusty - ubolewa starszy człowiek, który zostawił samochód w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz parkowania.
Na jezdni ciągnącej się wzdłuż szpitalnego budynku stoi już budka. Niedługo zamontowany zostanie szlaban. - 12 listopada mamy techniczny odbiór systemu do parkowania - mówi Hanna Filipowicz, zastępca dyr. ds. technicznych szpitala. - Jego obsługą zajmą się szpitalni ochroniarze. Pieniądze z płatnego parkowania zostaną przeznaczone na porządkowanie terenu wokół szpitala.
Dyrektor Filipowicz mówi, że stawka za wjazd na teren szpitala nie jest jeszcze ostatecznie ustalona. - Na pewno więcej niż 2 złote - zapowiada. - W przeciwieństwie do zasad obowiązujących przed innymi szpitalami, u nas opłata będzie naliczana raz, a nie za każdą godzinę postoju. Dla aut naszych pracowników oraz dla samochodów uprzywilejowanych parking jest bezpłatny. Pierwszych 15 minut będzie za darmo dla wszystkich.
Jak argumentuje dyrekcja, płatne parkowanie ma poprawić bezpieczeństwo przed szpitalem oraz udrożnić dojazd do szpitala. - Wielu kierowców traktuje wewnętrzną drogę przed szpitalem, jak skrót pozwalający ominąć korki na Kraśnickiej - mówi. - Na potrącenia narażeni są pacjenci, osoby starsze oraz inwalidzi. A poza tym, karetki nie mogą dojechać z powodu zastawionych wjazdów.

Parkingi szpitalne

• Okręgowy Szpital Kolejowy. Płatne parkowanie obowiązuje od grudnia 2004 roku.
2 złote za każdą godzinę
• Dziecięcy Szpital Kliniczny. Płatne parkowanie od listopada ubiegłego roku. Parking niestrzeżony 3 złote za każdą godzinę, strzeżony
4 złote.
• Szpital Kliniczny nr 4. Płatny parking działa od maja 2005 roku. Na niestrzeżonym obszarze 3 zł za każdą godzinę, na strzeżonym 4 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wjk
(Anonimowy)
yogi
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wjk
wjk (7 listopada 2007 o 14:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze że teraz pacjenci, osoby starsze oraz inwalidzi nie będą narażeni na potrącenia. Gdyby tak jeszcze wprowadzić opłaty za wejście jak na targowisko przy Kresowej byłoby super. Swoją drogą wielokrotnie odwiedzałem poradnię rehabilitacyjną i tak dobrze parkujących kierowców rzadko spotyka się gdzie indziej. Nie widziałem też ani razu blokowania wjazdu dla karetek.
Rozwiń
(Anonimowy)
(Anonimowy) (7 listopada 2007 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łatwo sięgać do cudzej kieszeni. Właściwszym rozwiązaniem wydaje się postawienie szlabanu takim pomysłom. Niestety dzikie prawo "własności" pozwala na parkowanie personelowi szpitala, a chorzy i niepełnosprawni mogą zaparkować koło Tesco i do oddziału rehabilitacji dojść na piechotkę. Podobno ruch to zdrowie choć wydaje się, że w tym przypadku lekarze w to nie wierzą. A jazda obok szpitala aby ominąć Kraśnicką? Dla niektórych najgłupszy argument wydaje się najlepszy.
Rozwiń
yogi
yogi (7 listopada 2007 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety kolejny raz okazuje się że najłatwiej sięgać do kieszeni pacjenta. Pseudo-zarządcy i pseudo-menagerowie szpitala bez odpowiednich do pełnienia tych funkcji kwalifikacji wydają społeczne pieniądze , bo przecież to jest w ich pracy najłatwiejsze. Może zajęliby się sprawą oszczędności ciepła , wymianą stolarki - generalnie termomodernizacją ,,przewiewnego" budynku szpitala , prawidłowym oznakowaniem i naprawą dróg , pracownicy firmy ochroniarskiej mogliby zająć się egzekwowaniem prawidłowego parkowania a nie siedzeniem w dyżurce i pilnowaniem miejsc do parkowania dyrekcji. Ciekawy jestem ile ta zabawa w szlabany i budki dla ochroniarzy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!