czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Plomba z gwarancją

  Edytuj ten wpis
Autor: (step, pap)

W przyszłym roku turnus sanatoryjny dla dorosłych będzie trwał 24 dni, a nie jak dotychczas 21. Skierowanie do specjalisty będzie bezterminowe (teraz co roku trzeba je odnawiać). U stomatologa będzie można złożyć reklamację, jeżeli plomba wypadnie przed upływem roku.
To niektóre z nowości, jakie na przyszły rok proponuje swoim ubezpieczonym LRKCh. Inna dotyczy niepełnosprawnych.

Zaopatrzeniowiec ortopedyczny wydający np. protezę lub wózek inwalidzki, musi zapewnić klientowi przymierzalnię, sanitariaty oraz zlikwidować bariery architektoniczne tak, aby punkt był dostępny dla niepełnosprawnych. Nowością będzie też rehabilitacja środowiskowa, która odbywałaby się w domu pacjenta. Skierowanie na taką rehabilitację wystawiałby ortopeda, reumatolog, neurolog lub rehabilitant.
W tej chwili trwa w LRKCh postępowanie konkursowe na świadczenia zdrowotne na przyszły rok. Na konkurs w zakresie ambulatoryjnego lecznictwa specjalistycznego wpłynęły 233 oferty, podstawowej opieki zdrowotnej - 446 (jedna odrzucona z przyczyn formalnych), stomatologii - 538 (trzy odrzucone) oraz rehabilitacji leczniczej - 93. W zakresie lecznictwa uzdrowiskowego konkurs już zakończono. W przyszłym roku ubezpieczeni w LRKCh będą mogli korzystać z pobytu w 75 uzdrowiskach i szpitalach uzdrowiskowych na terenie całej Polski.
LRKCh, podobnie jak inne jednostki w Polsce, przygotowała także plan finansowy na przyszły rok. Nie wiadomo jednak, czy w 2002 roku składka na ubezpieczenie zdrowotne będzie wynosić 8 proc. Lubelska kasa opracowała plan uwzględniający składkę na poziomie 7,75 proc. Urzędnicy z kasy argumentują, że pozostaje w ten sposób spora rezerwa, którą z chwilą podjęcia decyzji będzie można rozdysponować.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!